April 9, 2022
|
University of Dubuque - Dubuque, IA
ICON KEY: NJCAA DI NJCAA DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kassie Parker JR-3 Loras 4:34.62 4:37.37 4:51.10 4:15.40 4:34.62 4:07.16 10
2 Ellie Osterberger JR-3 Loras 4:45.58 3:19.91 3:42.76 5:54.12 4:31.31 4:17.03 8
3 Ally Verbauwhede SO-2 Edgewood 4:48.55 6:06.46 5:23.18 6:15.12 4:25.47 5:17.41 6
4 Brianna Renner JR-3 Loras 4:50.66 5:57.52 4:18.69 5:57.52 5:54.61 5:05.20 5
5 Rachel Ehrhart SO-2 Edgewood 4:54.32 5:17.87 5:17.87 4:30.78 5:59.07 3:28.97 4
6 Alexis Riesberg JR-3 Loras 4:57.30 3:28.11 3:48.93 5:53.79 5:35.95 5:21.09 3
7 Marianne Gleason JR-3 Loras 5:07.05 4:42.49 3:53.36 5:10.12 5:16.27 4:05.64 2
8 Frankie Chaidez FR-1 Loras 5:08.19 5:35.93 5:51.34 5:17.44 6:00.59 6:03.67 1
9 Crystal Burke SO-2 Coe 5:13.96 6:32.45 5:26.52 4:04.89 3:42.92 4:33.15 -
10 Carolyn Evers SO-2 Edgewood 5:23.72 6:18.76 4:51.35 3:56.32 4:18.98 5:17.25 -
11 Becca Diddia FR-1 Loras 5:24.37 5:30.86 6:13.03 4:03.28 7:01.69 3:47.06 -
12 Jimena Fierro-Perez SO-2 Loras 5:25.48 6:20.82 4:07.37 6:04.54 5:25.48 5:38.50 -
13 Katie Lammers FR-1 Cornell College 5:27.83 6:53.07 6:39.96 3:56.04 4:18.99 4:09.15 -
14 Emily Austin FR-1 Edgewood 5:29.00 6:21.64 6:11.77 4:29.78 4:19.91 3:50.30 -
15 Taylor Barber FR-1 Dubuque 5:29.14 5:06.10 4:03.57 6:28.39 5:09.40 7:01.30 -
16 Claire Campbell JR-3 Loras 5:29.46 6:51.83 6:09.00 6:48.53 4:49.93 6:48.53 -
17 Sammy Foht FR-1 Loras 5:29.81 4:17.26 4:13.96 4:50.24 3:54.17 4:04.06 -
18 Mandy Giese SO-2 Edgewood 5:30.54 5:43.77 6:49.87 6:53.18 6:10.21 6:46.57 -
19 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 5:30.92 4:11.50 5:57.40 6:13.94 6:10.63 4:47.90 -
20 Chetna Bhusari FR-1 Dubuque 5:32.74 5:46.05 6:35.96 5:09.45 5:12.78 4:16.21 -
21 Ella Reilly SO-2 Loras 5:37.13 5:23.65 4:39.82 4:02.74 7:08.16 6:44.56 -
22 Katrina Truitt FR-1 Dubuque 5:48.29 5:09.98 7:25.82 4:17.74 4:03.81 5:13.47 -
23 Miranda Hall SR-4 Cornell College 5:48.57 6:33.89 7:08.75 4:28.40 4:45.83 4:31.89 -
24 Elinor Handlin FR-1 Cornell College 5:55.24 4:44.20 5:51.69 4:58.41 5:23.27 4:26.43 -
25 Cassie Radl FR-1 Edgewood 5:56.99 5:28.43 5:53.42 4:52.74 5:39.14 5:32.00 -
26 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 5:57.98 4:35.65 5:54.40 7:38.22 6:33.78 7:41.80 -
27 Mya Numedahl FR-1 Cornell College 5:58.52 4:43.23 5:47.77 4:39.65 5:22.67 4:43.23 -
28 Samantha Henry FR-1 Edgewood 6:01.27 7:35.20 5:39.60 6:37.40 7:17.14 6:55.46 -
29 Annika Sutter JR-3 Cornell College 6:07.52 4:31.97 7:24.70 4:39.32 4:20.94 5:30.77 -
30 Sydney Silva JR-3 Coe 6:17.27 8:06.68 7:44.05 4:42.96 5:20.68 5:20.68 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Carolyn Evers SO-2 Edgewood 5:43.15 5:23.72 6:41.42 5:46.38 6:47.89 3:56.32 6:54.37 -
13 Katie Lammers FR-1 Cornell College 5:27.83 5:27.83 5:11.44 6:43.23 6:10.45 5:21.28 4:51.77 -
14 Emily Austin FR-1 Edgewood 3:53.59 5:29.00 4:42.94 7:07.70 4:06.75 5:05.97 6:47.96 -
15 Taylor Barber FR-1 Dubuque 5:25.85 5:29.14 5:42.31 6:41.55 5:25.85 5:35.73 5:58.77 -
18 Mandy Giese SO-2 Edgewood 4:37.66 5:30.54 6:16.82 4:47.57 5:04.10 6:00.29 5:50.38 -
19 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 4:01.58 5:30.92 5:44.16 4:01.58 4:54.52 6:23.87 7:06.89 -
20 Chetna Bhusari FR-1 Dubuque 4:26.20 5:32.74 4:12.89 7:02.58 3:59.58 4:09.56 3:59.58 -
21 Ella Reilly SO-2 Loras 4:43.19 5:37.13 5:10.16 4:56.68 5:30.39 4:12.85 5:50.62 -
22 Katrina Truitt FR-1 Dubuque 7:32.78 5:48.29 7:32.78 5:30.88 7:11.88 5:16.95 5:44.81 -
23 Miranda Hall SR-4 Cornell College 7:22.69 5:48.57 4:42.35 7:01.77 6:26.92 5:38.12 6:09.49 -
24 Elinor Handlin FR-1 Cornell College 6:52.08 5:55.24 4:40.64 6:48.53 7:38.26 5:37.48 5:48.14 -
25 Cassie Radl FR-1 Edgewood 6:11.27 5:56.99 4:27.75 7:01.25 6:43.40 7:08.39 5:24.86 -
26 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 7:38.22 5:57.98 5:43.66 7:27.48 6:19.46 6:30.20 6:26.62 -
27 Mya Numedahl FR-1 Cornell College 5:47.77 5:58.52 5:33.43 7:38.91 5:15.50 6:34.38 7:42.49 -
28 Samantha Henry FR-1 Edgewood 7:20.75 6:01.27 4:38.18 7:17.14 6:48.24 6:41.01 4:52.63 -
29 Annika Sutter JR-3 Cornell College 4:57.70 6:07.52 7:24.70 5:52.82 7:54.10 5:05.05 4:20.94 -
30 Sydney Silva JR-3 Coe 7:47.82 6:17.27 8:06.68 6:05.96 5:24.46 4:46.73 7:47.82 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kassie Parker JR-3 Loras 3:14.98 4:34.62 10
2 Ellie Osterberger JR-3 Loras 5:05.57 4:45.58 8
3 Ally Verbauwhede SO-2 Edgewood 5:43.38 4:48.55 6
4 Brianna Renner JR-3 Loras 5:22.64 4:50.66 5
5 Rachel Ehrhart SO-2 Edgewood 6:22.62 4:54.32 4
6 Alexis Riesberg JR-3 Loras 4:00.82 4:57.30 3
7 Marianne Gleason JR-3 Loras 3:53.36 5:07.05 2
8 Frankie Chaidez FR-1 Loras 5:20.52 5:08.19 1
9 Crystal Burke SO-2 Coe 4:30.01 5:13.96 -
11 Becca Diddia FR-1 Loras 4:58.42 5:24.37 -
12 Jimena Fierro-Perez SO-2 Loras 5:48.27 5:25.48 -
16 Claire Campbell JR-3 Loras 5:59.12 5:29.46 -
17 Sammy Foht FR-1 Loras 5:26.52 5:29.81 -