February 18, 2022
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ellie Osterberger JR-3 Loras 2:21.72 1:40.63 2:03.30 10
2 Frankie Chaidez FR-1 Loras 2:23.12 3:00.34 3:00.34 8
3 Valerie Herbst JR-3 Loras 2:24.00 2:58.56 2:06.72 6
4 Carmen Bruchnak SR-4 Augustana (Ill.) 2:25.45 1:44.73 2:02.18 5
5 Alexis Riesberg SO-2 Loras 2:25.96 2:58.08 2:25.96 4
6 Deyanneira Colon Maldonado FR-1 Aurora 2:27.19 2:05.12 3:09.88 3
7 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 2:27.80 2:38.15 2:38.15 2
8 Marianne Gleason FR-1 Loras 2:28.43 3:09.99 2:40.31 1
9 Jessica Buss SR-4 Wis.-Platteville 2:28.78 2:10.93 2:28.78 -
10 Ana Goellner SO-2 Luther 2:30.19 3:03.24 2:25.69 -
11 Samantha Heavlin SR-4 Loras 2:30.28 1:52.71 2:24.27 -
12 Morgan Hansen SO-2 Luther 2:30.61 2:33.63 1:49.95 -
13 Madison Etheridge FR-1 Aurora 2:31.91 2:39.51 2:21.28 -
14 Carleen Snow FR-1 Dubuque 2:33.67 2:55.19 2:30.60 -
15 Becca Diddia FR-1 Loras 2:33.70 3:04.44 2:26.02 -
16 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 2:34.28 2:52.80 2:14.23 -
17 Sarah Grams FR-1 Luther 2:34.89 2:53.48 3:05.87 -
18 Ashley Donovan JR-3 Upper Iowa 2:37.22 3:00.81 2:01.06 -
19 Katelyn Pfaltzgraff FR-1 Dubuque 2:38.40 3:03.75 2:55.83 -
20 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 2:40.19 2:25.78 1:56.94 -
21 Madison Bland SO-2 Sauk Valley CC 2:40.66 3:12.80 2:26.20 -
22 Christina Bourtzoni FR-1 Augustana (Ill.) 2:40.68 2:10.15 3:04.79 -
23 Taylor Barber FR-1 Dubuque 2:43.36 2:18.86 3:22.57 -
24 Alex Gonzalez FR-1 Aurora 2:43.64 2:58.37 2:04.37 -
25 Isabella Encinas FR-1 Aurora 2:50.07 3:05.38 3:01.98 -
26 Mika Martinez FR-1 Sauk Valley CC 2:56.07 3:45.37 2:24.38 -
27 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 3:00.19 2:20.55 2:25.96 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Madison Bland SO-2 Sauk Valley CC 2:40.66 2:53.52 2:06.93 -
22 Christina Bourtzoni FR-1 Augustana (Ill.) 2:40.68 2:34.26 2:42.29 -
23 Taylor Barber FR-1 Dubuque 2:43.36 1:54.36 2:38.46 -
24 Alex Gonzalez FR-1 Aurora 2:43.64 3:14.74 2:14.19 -
25 Isabella Encinas FR-1 Aurora 2:50.07 3:35.99 3:27.49 -
26 Mika Martinez FR-1 Sauk Valley CC 2:56.07 3:17.20 3:01.36 -
27 McKenna Tremble FR-1 Sauk Valley CC 3:00.19 3:25.42 3:20.01 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Carmen Bruchnak SR-4 Augustana (Ill.) 2:25.45 5
7 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 2:27.80 2
12 Morgan Hansen SO-2 Luther 2:30.61 -
14 Carleen Snow FR-1 Dubuque 2:33.67 -
16 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 2:34.28 -
17 Sarah Grams FR-1 Luther 2:34.89 -
18 Ashley Donovan JR-3 Upper Iowa 2:37.22 -
19 Katelyn Pfaltzgraff FR-1 Dubuque 2:38.40 -
20 Danielle Johnsen JR-3 Dubuque 2:40.19 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ellie Osterberger JR-3 Loras 2:16.06 2:14.64 2:50.07 2:11.80 3:04.24 1:54.80 2:21.72 10
2 Frankie Chaidez FR-1 Loras 2:54.61 2:34.57 2:23.12 2:51.75 2:10.24 2:17.40 2:23.12 8
3 Valerie Herbst JR-3 Loras 2:18.24 1:48.00 2:05.28 2:41.28 2:38.40 2:28.32 2:24.00 6
5 Alexis Riesberg SO-2 Loras 2:39.10 2:50.78 1:52.39 2:53.70 1:46.55 3:09.75 2:25.96 4
6 Deyanneira Colon Maldonado FR-1 Aurora 2:44.86 2:08.06 2:36.03 1:59.23 2:24.25 2:16.89 2:27.19 3
8 Marianne Gleason FR-1 Loras 1:46.87 2:22.50 3:04.06 2:18.04 2:19.53 2:41.79 2:28.43 1
9 Jessica Buss SR-4 Wis.-Platteville 2:49.61 1:48.61 3:01.52 1:51.59 3:03.00 2:52.59 2:28.78 -
10 Ana Goellner SO-2 Luther 2:43.71 2:54.22 1:46.64 2:19.68 2:33.20 1:48.14 2:30.19 -
11 Samantha Heavlin SR-4 Loras 2:12.25 2:04.74 3:09.36 2:36.30 2:21.27 3:13.87 2:30.28 -
13 Madison Etheridge FR-1 Aurora 3:02.30 2:13.68 3:08.37 2:18.24 2:57.74 3:00.78 2:31.91 -
15 Becca Diddia FR-1 Loras 2:15.26 2:07.57 2:55.22 2:29.09 2:56.76 2:26.02 2:33.70 -