February 4- 5, 2022
|
North Dakota St.-Bison Sports Arena - Fargo, ND
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME PT
1 Nell Graham SO-2 North Dakota State 2:21.09 1:58.52 809
2 Lizzy Gillingham SO-2 South Dakota St. 2:31.44 1:50.56 675
3 Natalie Fultz SO-2 Bemidji State 2:32.06 3:13.12 667
4 Cora Andersen FR-1 North Dakota State 2:34.30 1:51.10 640
5 Jayda Becker FR-1 Augustana (S.D.) 2:35.16 2:53.78 630
6 Kaye Paschka SO-2 Augustana (S.D.) 2:39.81 2:47.80 575
7 Maria Pedroso FR-1 Augustana (S.D.) 2:39.85 2:33.46 575
8 Kaitlyn McColly FR-1 Dickinson St. 2:40.27 2:51.49 570
9 Sierra Sweeney FR-1 Northern State 2:40.38 2:08.31 569
10 Wrenzi Wrzesinski SO-2 Dickinson St. 2:40.93 2:39.32 562
11 Stephanie Pickthorn SR-4 St. Benedict 2:43.21 2:39.95 537
12 Peyton Selle SO-2 Concordia-Moorhead 2:43.26 2:30.20 536
13 Kylee Sallee FR-1 Augustana (S.D.) 2:43.59 2:33.78 532
14 Ciara Benson FR-1 South Dakota St. 2:43.67 2:35.49 531
15 Emily Curtice SO-2 Bemidji State 2:45.00 2:03.75 517
16 Jacee Johannsen FR-1 North Dakota State 2:46.91 3:36.99 496
17 Kendra McDonald SO-2 Black Hills St. 2:47.64 2:07.41 488
18 Ellen Donat FR-1 North Dakota State 2:48.22 1:59.44 482
19 Laura Inama FR-1 U-Mary 2:48.89 3:29.43 475
20 Justus Floren FR-1 St. Benedict 2:52.32 3:42.30 440
21 Fane Sauvakacolo SO-2 Dakota State 2:52.87 2:59.79 434
22 Katya Baranko SO-2 Dickinson St. 2:58.19 3:24.92 382
23 Madissyn Moore FR-1 Dakota State 3:04.37 2:58.84 326
24 Jordyn Johnson FR-1 Concordia-Moorhead 3:06.51 2:21.75 307
25 Jenna Kalevik FR-1 Concordia-Moorhead 3:07.33 3:20.45 300
  Aneesa Tucker SR-4 Bemidji State DNF DNF -
Women's Pentathlon 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Natalie Fultz SO-2 Bemidji State 2:45.75 2:32.06 667
5 Jayda Becker FR-1 Augustana (S.D.) 2:41.37 2:35.16 630
9 Sierra Sweeney FR-1 Northern State 2:56.42 2:40.38 569
16 Jacee Johannsen FR-1 North Dakota State 3:31.98 2:46.91 496
17 Kendra McDonald SO-2 Black Hills St. 3:37.94 2:47.64 488
18 Ellen Donat FR-1 North Dakota State 2:14.58 2:48.22 482
19 Laura Inama FR-1 U-Mary 3:04.09 2:48.89 475
21 Fane Sauvakacolo SO-2 Dakota State 2:30.40 2:52.87 434
22 Katya Baranko SO-2 Dickinson St. 3:40.96 2:58.19 382
23 Madissyn Moore FR-1 Dakota State 3:17.28 3:04.37 326
24 Jordyn Johnson FR-1 Concordia-Moorhead 2:12.43 3:06.51 307
25 Jenna Kalevik FR-1 Concordia-Moorhead 3:01.71 3:07.33 300
  Aneesa Tucker SR-4 Bemidji State DNF DNF -
Women's Pentathlon 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nell Graham SO-2 North Dakota State 2:16.86 2:21.09 3:03.42 2:05.57 2:12.63 2:52.13 809
2 Lizzy Gillingham SO-2 South Dakota St. 1:56.61 2:31.44 2:16.30 2:19.33 1:46.01 3:00.22 675
4 Cora Andersen FR-1 North Dakota State 2:00.36 2:34.30 2:28.13 2:17.33 3:11.34 2:01.90 640
6 Kaye Paschka SO-2 Augustana (S.D.) 2:01.46 2:39.81 2:31.82 2:06.25 2:15.84 3:03.79 575
7 Maria Pedroso FR-1 Augustana (S.D.) 2:23.87 2:39.85 2:27.07 3:03.83 2:03.09 3:13.42 575
8 Kaitlyn McColly FR-1 Dickinson St. 2:35.47 2:40.27 2:40.27 2:25.85 2:08.22 2:43.48 570
10 Wrenzi Wrzesinski SO-2 Dickinson St. 3:13.12 2:40.93 3:29.21 1:55.87 2:36.11 3:08.29 562
11 Stephanie Pickthorn SR-4 St. Benedict 3:14.22 2:43.21 2:02.41 2:04.04 2:17.10 3:20.75 537
12 Peyton Selle SO-2 Concordia-Moorhead 2:02.45 2:43.26 2:02.45 3:28.98 3:24.08 3:14.28 536
13 Kylee Sallee FR-1 Augustana (S.D.) 2:58.32 2:43.59 3:13.04 3:26.13 3:11.40 1:59.42 532
14 Ciara Benson FR-1 South Dakota St. 3:21.32 2:43.67 2:04.39 2:14.21 3:19.68 2:06.03 531
15 Emily Curtice SO-2 Bemidji State 2:43.35 2:45.00 3:06.45 2:21.90 1:55.50 2:56.55 517
20 Justus Floren FR-1 St. Benedict 3:19.90 2:52.32 3:26.79 3:25.06 3:30.23 3:40.57 440