February 26, 2022
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kara Waishwell Freshman Lincoln-Way East 5:28.62 10
2 Kate Guderjan Senior Lincoln-Way East 5:30.08 8
3 Lauren Dain Senior Evanston Township 5:30.33 6
4 Ella Maldonado Junior Lincoln-Way Central 5:45.74 4
5 Janellisa Oceguera Sophomore Joliet West 5:52.68 3
6 Ava Conway Sophomore Lincoln-Way East 5:58.76 2
7 Shea Martin Junior Lincoln-Way Central 5:58.87 1
8 Avery Kittl Junior Joliet West 6:00.87 5
9 Juliettea Contreras Junior Joliet West 6:01.05 -
10 Emma Roberts Junior Lincoln-Way East 6:08.05 -
11 Gianna Kmak Senior Mother McAuley 6:14.73 -
12 Salsabeel Awwad Junior Oak Lawn Community 6:17.36 -
13 Ceci Nilson Junior Lincoln-Way Central 6:18.55 -
14 Kate Martin Sophomore Lincoln-Way Central 6:22.98 -
15 Sydney Lukancic Junior Joliet West 6:24.39 -
16 Elizabeth Marceille Senior Mother McAuley 6:26.97 -
17 Abigail Brouwer Freshman Shepard 6:30.94 -
18 Anna Duda Sophomore Stagg 6:35.25 -
19 Annabel Lipkie Junior Stagg 6:35.47 -
20 Ava DeYoung Sophomore Stagg 6:41.82 -
21 Moira Haran Senior Mother McAuley 6:42.62 -
22 Isabella Schassburger Junior Thornton Fractional North 7:36.60 -
23 Emily Baran Freshman Shepard 8:03.30 -
24 Camila Franco Junior Shepard 8:03.36 -
25 Lindsay Aceremo Junior Oak Lawn Community 8:04.90 -
26 Kailyn Keys Sophomore Thornton Fractional South 8:22.67 -
27 Athzirit Rivera Freshman Thornton Fractional North 8:47.50 -
28 Dawn Birkenfeld Sophomore Thornton Fractional South 8:48.06 -
29 Murphy Barnum Senior Thornton Fractional South 9:13.15 -
30 Leticia Avelar Junior Thornton Fractional North 9:18.28 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Salsabeel Awwad Junior Oak Lawn Community 5:35.85 7:47.93 6:17.36 7:10.19 -
16 Elizabeth Marceille Senior Mother McAuley 6:11.50 5:13.45 6:26.97 7:36.63 -
21 Moira Haran Senior Mother McAuley 5:46.26 6:10.41 6:42.62 6:14.44 -
25 Lindsay Aceremo Junior Oak Lawn Community 8:58.24 9:37.04 8:04.90 6:52.17 -
26 Kailyn Keys Sophomore Thornton Fractional South 6:22.03 8:02.57 8:22.67 7:57.54 -
28 Dawn Birkenfeld Sophomore Thornton Fractional South 11:26.48 10:17.83 8:48.06 9:56.71 -
29 Murphy Barnum Senior Thornton Fractional South 7:05.93 10:36.13 9:13.15 7:05.93 -
30 Leticia Avelar Junior Thornton Fractional North 7:09.88 11:49.02 9:18.28 11:32.27 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Gianna Kmak Senior Mother McAuley 4:41.05 7:29.68 6:14.73 7:33.43 7:55.91 -
14 Kate Martin Sophomore Lincoln-Way Central 6:53.62 7:16.60 6:22.98 4:58.73 8:06.39 -
17 Abigail Brouwer Freshman Shepard 7:49.13 5:32.30 6:30.94 7:02.22 6:34.85 -
18 Anna Duda Sophomore Stagg 8:33.83 6:07.59 6:35.25 7:54.30 5:16.20 -
19 Annabel Lipkie Junior Stagg 7:30.84 4:48.70 6:35.47 7:54.57 4:36.83 -
20 Ava DeYoung Sophomore Stagg 6:57.90 5:41.55 6:41.82 7:09.95 6:21.73 -
22 Isabella Schassburger Junior Thornton Fractional North 8:49.66 6:14.42 7:36.60 6:18.98 7:13.77 -
23 Emily Baran Freshman Shepard 10:04.13 6:45.98 8:03.30 5:43.15 9:06.13 -
24 Camila Franco Junior Shepard 6:02.52 8:56.53 8:03.36 8:51.70 8:27.53 -
27 Athzirit Rivera Freshman Thornton Fractional North 9:29.70 10:54.10 8:47.50 8:47.50 8:10.58 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kara Waishwell Freshman Lincoln-Way East 5:28.62 4:59.05 7:00.64 4:55.76 5:41.77 4:13.04 6:17.92 10
2 Kate Guderjan Senior Lincoln-Way East 5:30.08 6:52.60 5:36.69 4:37.27 5:49.89 5:16.88 3:54.36 8
3 Lauren Dain Senior Evanston Township 5:30.33 5:33.64 3:54.54 4:14.36 5:20.42 6:56.22 5:27.03 6
4 Ella Maldonado Junior Lincoln-Way Central 5:45.74 4:05.48 5:04.26 7:22.55 4:08.94 5:56.12 6:27.23 4
5 Janellisa Oceguera Sophomore Joliet West 5:52.68 4:52.73 6:10.32 4:17.46 6:38.53 5:31.52 4:42.15 3
6 Ava Conway Sophomore Lincoln-Way East 5:58.76 7:39.22 7:42.80 7:21.28 6:13.11 5:01.36 6:38.23 2
7 Shea Martin Junior Lincoln-Way Central 5:58.87 5:55.29 5:55.29 6:59.88 6:16.82 5:12.22 6:06.05 1
8 Avery Kittl Junior Joliet West 6:00.87 5:06.74 4:27.05 7:49.14 4:27.05 5:06.74 4:19.83 5
9 Juliettea Contreras Junior Joliet West 6:01.05 7:45.76 4:45.23 7:27.71 4:48.84 7:24.10 4:19.96 -
10 Emma Roberts Junior Lincoln-Way East 6:08.05 7:29.03 6:04.37 6:41.18 6:11.73 5:45.97 6:41.18 -
13 Ceci Nilson Junior Lincoln-Way Central 6:18.55 6:52.62 8:00.76 5:48.27 8:12.12 5:36.91 7:22.91 -
15 Sydney Lukancic Junior Joliet West 6:24.39 5:49.80 7:37.43 5:26.74 6:43.61 6:32.08 4:48.30 -