February 4- 5, 2022
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Abbey Brennan SR-4 Taylor 6:03.53 3:50.24 5:02.94 6:06.56 5:12.03
2 Alex Ebetino JR-3 St. Francis (Ind.) 3:42.59 4:13.08 5:04.91 3:54.78 4:37.47
3 Taylor Ellerbrock SR-4 Ohio Northern 6:55.29 5:41.82 5:19.45 5:00.29 4:02.79
4 Annika Alderfer Fisher SO-2 Goshen 4:38.43 5:23.23 5:20.03 5:42.44 5:26.43
5 Hailley O'Neill SR-4 St. Francis (Ind.) 3:50.59 5:49.09 5:20.26 4:38.63 4:57.85
6 Ella Baldwin FR-1 Indiana Wesleyan 4:58.32 5:54.05 5:27.82 7:06.17 5:08.15
7 Kristina Baum SO-2 St. Francis (Ind.) 4:18.73 5:54.92 5:31.70 4:51.90 4:41.95
8 Audrey Brinkruff FR-1 Taylor 6:31.79 4:45.54 5:32.02 5:28.70 4:28.94
9 Leah Hall JR-3 St. Francis (Ind.) 5:49.01 6:05.63 5:32.39 5:25.75 6:08.96
10 Makenzie Adams JR-3 Grace 6:56.33 5:16.41 5:33.06 5:33.06 4:09.80
11 Elizabeth Moore JR-3 Grace 5:23.74 6:20.48 5:33.75 6:10.47 6:57.19
12 Anna Hulstedt SO-2 Grace 6:24.40 6:37.89 5:37.19 4:53.36 6:31.14
13 Raegan Tippey FR-1 Indiana Wesleyan 4:23.14 4:09.64 5:37.35 6:44.82 5:27.23
14 Leslie Sprankles Senior Unattached 5:59.82 4:01.01 5:39.45 7:04.32 7:04.32
15 Olesya Mertz SO-2 Ohio Northern 5:06.37 5:47.22 5:40.41 6:11.05 6:24.67
16 Karsyn Stewart FR-1 Grace 5:37.49 6:11.92 5:44.37 5:51.26 4:04.51
17 Katie Acker FR-1 Grace 7:17.40 4:04.54 5:44.41 4:11.42 4:01.09
18 Mia Wellington FR-1 Goshen 6:25.84 5:58.28 5:44.50 6:43.07 5:51.39
19 Emma Cougill SO-2 Bethel (Ind.) 5:10.23 4:59.89 5:44.70 5:34.36 4:15.08
20 Elaina Schwendenmann FR-1 Bethel (Ind.) 5:45.91 7:12.39 5:45.91 6:51.64 5:52.83
21 Caroline Kolb FR-1 Grace 6:23.65 4:32.50 5:58.55 6:02.14 6:52.34
22 Ariana Moran SR-4 St. Francis (Ind.) 6:59.52 4:23.59 6:11.25 4:53.29 4:31.02
23 Kate Hornocker FR-1 Grace 5:59.62 6:14.60 6:14.60 7:52.00 6:18.35
24 Samantha Bigham FR-1 Grace 5:39.57 6:43.72 6:17.30 7:36.54 7:25.22
25 Lydia Holsopple JR-3 Goshen 7:30.40 6:19.90 6:31.65 6:12.07 6:08.15
26 Arleth Martinez FR-1 Goshen 5:02.81 5:23.00 6:43.74 5:23.00 7:48.34
27 Sam Sarvak FR-1 Marian (Ind.) 5:52.49 8:16.88 7:04.68 7:17.42 8:46.61
  Lynae Ackley FR-1 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS
  Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS DNS
  Giovanna Domene SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS
  Corinne O'Leary SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS
  Ahna Vanderwall SO-2 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS
  Leslee Sierra FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Erica Mobley JR-3 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS DNS
  Hannah Cussen FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Abbey Brennan SR-4 Taylor 5:45.36 3:41.15 6:24.74 5:02.94
2 Alex Ebetino JR-3 St. Francis (Ind.) 5:35.41 4:37.47 3:57.83 5:04.91
3 Taylor Ellerbrock SR-4 Ohio Northern 4:57.09 5:06.68 6:23.34 5:19.45
4 Annika Alderfer Fisher SO-2 Goshen 5:10.43 3:44.02 6:27.24 5:20.03
5 Hailley O'Neill SR-4 St. Francis (Ind.) 6:17.91 6:30.72 6:24.32 5:20.26
8 Audrey Brinkruff FR-1 Taylor 4:05.70 5:12.10 5:55.27 5:32.02
9 Leah Hall JR-3 St. Francis (Ind.) 6:42.20 6:32.22 6:18.93 5:32.39
11 Elizabeth Moore JR-3 Grace 5:43.77 6:30.49 4:43.69 5:33.75
12 Anna Hulstedt SO-2 Grace 6:07.54 5:13.59 5:40.57 5:37.19
  Giovanna Domene SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS
  Lynae Ackley FR-1 Taylor DNS DNS DNS DNS
  Corinne O'Leary SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS
  Ahna Vanderwall SO-2 Taylor DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ella Baldwin FR-1 Indiana Wesleyan 5:27.82 4:15.70 6:26.83 4:28.82 6:53.06
7 Kristina Baum SO-2 St. Francis (Ind.) 5:31.70 5:58.24 6:21.46 7:04.58 6:31.41
10 Makenzie Adams JR-3 Grace 5:33.06 7:06.32 5:06.42 3:56.48 5:56.38
13 Raegan Tippey FR-1 Indiana Wesleyan 5:37.35 6:11.09 5:44.10 3:56.15 6:54.94
14 Leslie Sprankles Senior Unattached 5:39.45 5:22.48 4:41.75 5:59.82 4:31.56
15 Olesya Mertz SO-2 Ohio Northern 5:40.41 6:31.48 5:09.78 4:49.35 4:05.10
16 Karsyn Stewart FR-1 Grace 5:44.37 5:13.38 5:37.49 4:52.72 5:27.16
17 Katie Acker FR-1 Grace 5:44.41 6:32.63 7:00.18 5:51.30 6:25.74
19 Emma Cougill SO-2 Bethel (Ind.) 5:44.70 4:15.08 6:05.39 7:21.22 6:32.96
20 Elaina Schwendenmann FR-1 Bethel (Ind.) 5:45.91 6:55.10 7:29.69 6:10.13 6:48.18
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Mia Wellington FR-1 Goshen 4:59.72 5:44.50 5:10.05 6:43.07 4:56.27 6:18.95 4:42.49
21 Caroline Kolb FR-1 Grace 6:55.92 5:58.55 6:37.99 7:03.09 4:21.75 6:45.17 5:11.94
22 Ariana Moran SR-4 St. Francis (Ind.) 7:36.64 6:11.25 6:00.12 8:02.63 4:23.59 5:04.43 7:21.79
23 Kate Hornocker FR-1 Grace 6:33.33 6:14.60 6:55.81 6:48.32 8:06.98 5:33.40 5:29.65
24 Samantha Bigham FR-1 Grace 5:16.94 6:17.30 6:47.49 6:43.72 5:58.44 7:36.54 5:50.89
25 Lydia Holsopple JR-3 Goshen 7:14.74 6:31.65 7:49.98 7:10.82 4:38.08 5:44.66 4:45.91
26 Arleth Martinez FR-1 Goshen 6:19.52 6:43.74 7:07.97 5:59.33 7:03.93 7:56.42 4:46.66
27 Sam Sarvak FR-1 Marian (Ind.) 7:17.42 7:04.68 6:05.23 7:25.92 5:18.51 5:22.76 6:22.22
  Lizzy Dingman SO-2 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Erica Mobley JR-3 Ohio Northern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Hannah Cussen FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Leslee Sierra FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS