January 22, 2022
|
Houston-Yeoman FH (Banked) - Houston, TX
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA

Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Gray FR-1 McNeese State 8.24 6.36 5.73 7.96 7.75 6.98
2 Jermarrion Stewart FR-1 UT-Rio Grande Valley 8.10 7.40 7.75 5.80 7.61 6.98
3 Justin Raines FR-1 Tarleton State 5.25 7.56 8.47 5.67 6.30 7.00
4 Cam Montgomery JR-3 Rice 6.62 5.34 8.18 7.11 6.19 7.11
5 Austin Conrad JR-3 Rice 7.92 8.49 6.85 5.28 7.35 7.13
6 Jaleel Scott FR-1 UT-Rio Grande Valley 6.43 9.07 6.93 5.86 8.21 7.14
7 Kaleb Blalock FR-1 McNeese State 7.29 6.14 8.57 9.07 8.86 7.14
8 Avery Veiseh SO-2 Texas State 7.38 8.02 6.23 8.31 5.30 7.16
9 Timor Barrett SR-4 Texas A&M-CC 9.18 7.17 8.61 7.32 8.54 7.17
10 Dylan Alford SO-2 Southwestern Assemblies of God 8.00 7.35 9.29 5.19 8.57 7.20
11 Leonardo Ledgister JR-3 Texas A&M-CC 6.93 5.20 5.41 8.80 6.49 7.21
12 Jonathen Macareno SO-2 TAMU-Kingsville 5.63 5.05 6.49 7.00 5.70 7.21
13 Makale Mingo FR-1 St. Thomas (Tex.) 5.20 7.59 7.73 5.42 6.65 7.22
14 Christian Fulcher FR-1 McNeese State 8.38 8.88 6.43 7.01 9.32 7.22
15 DaMarion Roane FR-1 McNeese State 7.74 6.73 8.39 6.29 7.45 7.23
16 Gus Henry FR-1 Rice 5.21 7.96 5.64 7.02 6.87 7.23
17 Mikel Stone SR-4 Tarleton State 5.22 6.89 6.02 6.24 5.59 7.25
18 Elijah Jefferson FR-1 Texas Lutheran 9.40 6.99 8.96 8.38 7.72 7.28
19 Demari Walker FR-1 Texas A&M-CC 6.05 9.34 6.20 7.80 9.41 7.29
20 Roberto Gonzales FR-1 Texas A&M-CC 7.52 8.25 9.27 8.62 6.28 7.30
21 Sheldon Noble JR-3 Stephen F. Austin 9.27 7.16 5.70 5.92 7.67 7.30
22 Corbett Fong JR-3 Rice 8.59 8.22 8.08 6.83 8.08 7.34
23 Marco Guarjardo FR-1 UT-Rio Grande Valley 8.87 7.84 9.24 6.58 7.39 7.39
24 Kaleb Brachett SO-2 Texas Lutheran 9.46 5.84 7.69 7.62 7.02 7.39
25 Nathan Melton FR-1 TAMU-Kingsville 9.02 9.09 8.06 6.51 7.10 7.39
26 Wyatt Wilson FR-1 Texas Lutheran 5.55 7.40 5.55 5.55 5.26 7.40
27 William Camacho FR-1 Incarnate Word 6.45 8.38 6.52 7.86 7.04 7.41
28 Dylon Kaufman FR-1 Southwestern Assemblies of God 7.49 7.19 6.90 6.60 7.49 7.41
29 Kyle Lewis JR-3 Incarnate Word 5.43 5.58 6.99 5.65 5.87 7.43
30 Luke Benoit SO-2 UL-Lafayette 6.25 7.74 6.40 9.01 7.67 7.44
31 Max Rutherford SO-2 Texas A&M-CC 7.31 9.70 8.06 7.61 7.46 7.46
32 Josiah Akpen FR-1 St. Thomas (Tex.) 5.38 7.24 9.48 5.75 8.96 7.46
33 Malique Harris FR-1 Incarnate Word 6.90 7.05 5.40 6.83 9.45 7.50
34 Joseph Meador FR-1 TAMU-Kingsville 7.56 9.30 5.83 7.11 8.77 7.56
35 Jadyn Davis FR-1 Texas Lutheran 9.55 8.87 5.31 9.40 8.57 7.58
36 Keegan O'Connor JR-3 Rice 5.54 6.23 7.37 6.38 9.19 7.59
37 Carlos Cazares FR-1 St. Thomas (Tex.) 6.91 6.91 9.87 9.72 9.11 7.59
38 Conor Asadourian FR-1 Texas Lutheran 9.85 7.41 6.57 8.32 6.03 7.63
39 Andrew Trosen SO-2 LeTourneau 6.97 5.89 6.81 6.97 7.35 7.65
40 Raylon Fumbanks SO-2 TAMU-Kingsville 8.68 8.99 9.60 9.22 6.61 7.68
41 Oscar Bernal FR-1 Texas Lutheran 6.88 7.97 5.65 8.12 6.27 7.73
42 Andrew Rodriguez FR-1 Southwestern Assemblies of God 9.85 8.53 8.22 6.44 9.38 7.75
43 Cameron Morris SO-2 Southwestern Assemblies of God 7.10 7.96 9.54 5.99 8.44 7.88
44 Trevion McNeil FR-1 Southwestern Assemblies of God 6.40 8.44 7.91 6.49 8.97 8.88
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Justin Raines FR-1 Tarleton State 7.00 5.11 7.14 6.44
7 Kaleb Blalock FR-1 McNeese State 7.14 7.57 7.72 6.22
9 Timor Barrett SR-4 Texas A&M-CC 7.17 5.45 5.31 8.75
14 Christian Fulcher FR-1 McNeese State 7.22 9.10 7.08 5.56
35 Jadyn Davis FR-1 Texas Lutheran 7.58 8.27 8.34 5.69
38 Conor Asadourian FR-1 Texas Lutheran 7.63 8.78 8.85 8.09
41 Oscar Bernal FR-1 Texas Lutheran 7.73 9.05 7.50 9.82
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Samuel Gray FR-1 McNeese State 7.47 6.98 6.43
4 Cam Montgomery JR-3 Rice 6.05 7.11 8.89
6 Jaleel Scott FR-1 UT-Rio Grande Valley 5.07 7.14 5.00
18 Elijah Jefferson FR-1 Texas Lutheran 5.39 7.28 7.94
23 Marco Guarjardo FR-1 UT-Rio Grande Valley 8.95 7.39 8.65
31 Max Rutherford SO-2 Texas A&M-CC 6.05 7.46 9.55
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jermarrion Stewart FR-1 UT-Rio Grande Valley 6.98 7.26
8 Avery Veiseh SO-2 Texas State 7.16 5.45
16 Gus Henry FR-1 Rice 7.23 5.35
19 Demari Walker FR-1 Texas A&M-CC 7.29 6.27
24 Kaleb Brachett SO-2 Texas Lutheran 7.39 6.21
26 Wyatt Wilson FR-1 Texas Lutheran 7.40 9.11
30 Luke Benoit SO-2 UL-Lafayette 7.44 7.82
39 Andrew Trosen SO-2 LeTourneau 7.65 7.50
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Leonardo Ledgister JR-3 Texas A&M-CC 7.21
28 Dylon Kaufman FR-1 Southwestern Assemblies of God 7.41
32 Josiah Akpen FR-1 St. Thomas (Tex.) 7.46
37 Carlos Cazares FR-1 St. Thomas (Tex.) 7.59
40 Raylon Fumbanks SO-2 TAMU-Kingsville 7.68
42 Andrew Rodriguez FR-1 Southwestern Assemblies of God 7.75
43 Cameron Morris SO-2 Southwestern Assemblies of God 7.88
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Mikel Stone SR-4 Tarleton State 9.14 7.25
20 Roberto Gonzales FR-1 Texas A&M-CC 8.62 7.30
22 Corbett Fong JR-3 Rice 7.12 7.34
25 Nathan Melton FR-1 TAMU-Kingsville 7.47 7.39
27 William Camacho FR-1 Incarnate Word 5.49 7.41
29 Kyle Lewis JR-3 Incarnate Word 6.47 7.43
34 Joseph Meador FR-1 TAMU-Kingsville 8.02 7.56
36 Keegan O'Connor JR-3 Rice 5.92 7.59
Men 60m Dash QUALIFYING Collegiate Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Austin Conrad JR-3 Rice 7.78 7.13 8.49
10 Dylan Alford SO-2 Southwestern Assemblies of God 5.84 7.20 8.64
12 Jonathen Macareno SO-2 TAMU-Kingsville 7.36 7.21 8.58
13 Makale Mingo FR-1 St. Thomas (Tex.) 5.13 7.22 8.52
15 DaMarion Roane FR-1 McNeese State 6.00 7.23 7.60
21 Sheldon Noble JR-3 Stephen F. Austin 8.18 7.30 6.94
33 Malique Harris FR-1 Incarnate Word 6.53 7.50 5.48
44 Trevion McNeil FR-1 Southwestern Assemblies of God 8.35 8.88 7.20