January 14-15, 2022
|
East Tennessee State-Memorial Center - Johnson City, TN
|
280m (Flat)

Men's 60m Dash HS Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Xander Brown   Abington HS 7.00 6.86 7.00
2 Luke Blanchard   Unattached 6.41 8.66 7.04
3 Ondre Evans   Kinder Sport Track 8.27 6.42 7.13
4 Aden Bryan   Wilson Central TC 8.80 9.16 7.15
5 Ben Smith   Hardin Valley Academy T 5.60 7.96 7.17
  Kelynn Stevenson   Greeneville TC DNS DNS DNS

Men's 60m Dash HS Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kelynn Stevenson   Greeneville TC 7.59 7.02 7.09
2 Xander Brown   Abington HS 6.06 6.92 7.13
3 Luke Blanchard   Unattached 5.57 5.00 7.14
4 Aden Bryan   Wilson Central TC 6.10 5.38 7.17
5 Ondre Evans   Kinder Sport Track 6.63 5.98 7.20
6 Samuel Piquant   Sprint Athletics Track 8.04 5.87 7.24
6 Ben Smith   Hardin Valley Academy T 9.27 8.91 7.24
8 Isaiah Olson   South Greene TC 7.91 7.04 7.25
9 Logan Istre   Green Hill TC 7.84 8.35 7.26
10 Saxon Brown   Iron Sharpens Iron (ISI 27:1 6.34 6.99 7.28
11 Hudson Allain   Kinder Sport Track 8.76 8.84 7.30
12 Jeremiah Jones   Hardin Valley Academy T 8.90 8.97 7.35
13 Anchor Ogbonnaya   Wilson Central TC 9.57 7.29 7.36
14 Devaun Mitchell   Austin-East Magnet T 5.39 6.13 7.38
15 Braxton White   Sevier County TC 9.41 8.01 7.41
16 Brock Moore   26 Training Academy 7.86 8.38 7.41
17 Cameron Hayes   DC Knight Runners 6.33 5.96 7.44
18 Ethan Blaylock   Hardin Valley Academy T 5.67 7.61 7.46
19 Keyshaud Payne   Austin-East Magnet T 7.47 6.20 7.47
20 Malachi Clemmons   Wilson Central TC 8.24 9.37 7.49
21 Cameron Jones   Knoxville West TC 8.11 5.64 7.51
22 Dominic Smith   Austin-East Magnet T 8.89 7.61 7.53
23 Tasean Simpson   Cocke County TC 9.43 6.79 7.54
24 Gianni Magdos   Powell TC 8.00 6.79 7.54
25 Dailin Siggers   Green Hill TC 7.48 6.50 7.55
26 Ezekiel Feathers   Wilson Central TC 6.80 6.27 7.55
27 Camden Burse   Knoxville Youth Athletics 5.60 5.67 7.56
28 Cayden Jones   Christ School TC 5.61 7.73 7.57
29 Reed Parton   Sevier County TC 7.48 9.16 7.63
30 Jude Lawson   North Buncombe TC 6.14 8.44 7.67
31 Campbell Row   Signal Mountain TC 6.86 9.24 7.70
32 Sam Mosley   Hardin Valley Academy T 7.17 7.48 7.71
33 Jackson Pickett   Signal Mountain TC 6.04 5.42 7.74
34 Dorian Furr   D-Elite track club 5.65 9.76 7.74
35 Canaan Bowen   DC Knight Runners 7.15 6.53 7.77
36 Isaac Iosia   Cleveland Express TC 8.17 9.11 7.78
37 Clarke Bandy   Signal Mountain TC 6.81 8.92 7.82
38 Charles Corum   Knoxville Youth Athletics 6.03 8.84 7.82
39 Cooper Rittenberry   Hardin Valley Academy T 6.10 8.68 7.82
40 Ethan Rome   Hardin Valley Academy T 6.67 6.28 7.84
41 G'shun Collins   Lebanon TC 8.20 6.23 7.88
42 Landon Lane   Cocke County TC 8.60 6.95 7.89
43 Clayton Moorhouse   Daniel Boone TC 8.37 9.24 7.89
44 Davis Houston   Kinder Sport Track 8.15 9.97 7.91
45 Noah Eaker   Farragut TC 10.31 9.28 7.93
46 Eli Powell   DC Knight Runners 8.67 5.97 7.95
47 Hayden Corbitt   Knoxville Youth Athletics 5.81 5.57 7.95
48 John Ross   Unattached 6.35 8.44 8.03
49 Stewart Thacker   Unattached 10.01 7.11 8.07
50 Caleb Casey   Holston TC 9.70 7.28 8.08
51 Jay Hunt   Cocke County TC 5.75 9.15 8.09
52 Kemuel White   Cleveland Express TC 6.44 5.95 8.15
53 Noah Tweed   Holston TC 8.64 9.95 8.22
54 Cole Hines   Kinder Sport Track 6.35 8.33 8.24
55 Josiah Pollard   Cleveland Express TC 7.29 8.78 8.28
56 Alden Troutt   Unattached 8.01 9.51 8.34
57 Gabe Foster   Holston TC 9.06 8.02 8.62
58 Elijah Berryhill   Holston TC 7.85 8.11 8.72
59 Jake Bott   Holston TC 9.38 11.22 8.76
60 Colt Millinger   Holston TC 12.01 7.54 9.92
  Clayton Duke   Wilson Central TC DQ DQ DQ
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kelynn Stevenson   Greeneville TC 7.09 8.37 7.80
13 Anchor Ogbonnaya   Wilson Central TC 7.36 7.51 8.76
21 Cameron Jones   Knoxville West TC 7.51 6.46 5.64
34 Dorian Furr   D-Elite track club 7.74 5.89 8.60
54 Cole Hines   Kinder Sport Track 8.24 9.89 7.83
56 Alden Troutt   Unattached 8.34 6.84 9.68
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Xander Brown   Abington HS 6.49 7.13
26 Ezekiel Feathers   Wilson Central TC 6.35 7.55
30 Jude Lawson   North Buncombe TC 6.91 7.67
33 Jackson Pickett   Signal Mountain TC 9.14 7.74
47 Hayden Corbitt   Knoxville Youth Athletics 8.11 7.95
57 Gabe Foster   Holston TC 11.21 8.62
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ben Smith   Hardin Valley Academy T 7.24 6.52 8.55 8.33 5.72 5.87
19 Keyshaud Payne   Austin-East Magnet T 7.47 8.30 7.18 8.52 5.68 9.04
20 Malachi Clemmons   Wilson Central TC 7.49 9.07 5.70 8.54 6.75 8.32
38 Charles Corum   Knoxville Youth Athletics 7.82 6.18 9.86 9.62 9.08 6.49
43 Clayton Moorhouse   Daniel Boone TC 7.89 8.37 6.08 10.18 6.47 9.24
  Clayton Duke   Wilson Central TC DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Luke Blanchard   Unattached 7.00 7.14 8.50 5.14 5.79 8.29
15 Braxton White   Sevier County TC 9.19 7.41 5.93 5.27 9.49 9.12
24 Gianni Magdos   Powell TC 6.11 7.54 8.07 8.15 5.96 9.28
37 Clarke Bandy   Signal Mountain TC 9.62 7.82 10.09 7.51 8.45 6.18
52 Kemuel White   Cleveland Express TC 9.46 8.15 6.93 6.44 10.19 9.95
55 Josiah Pollard   Cleveland Express TC 7.21 8.28 6.46 6.63 8.37 6.63
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Aden Bryan   Wilson Central TC 8.68 7.89 7.17 7.17 6.82 8.25 7.60
17 Cameron Hayes   DC Knight Runners 9.45 5.58 7.44 8.63 7.22 8.93 8.04
45 Noah Eaker   Farragut TC 9.84 6.51 7.93 7.93 8.01 6.11 10.00
46 Eli Powell   DC Knight Runners 9.46 8.91 7.95 8.11 9.07 7.72 8.99
49 Stewart Thacker   Unattached 8.80 9.69 8.07 9.69 10.33 8.72 8.07
59 Jake Bott   Holston TC 6.49 6.40 8.76 10.25 9.38 9.90 7.89
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ondre Evans   Kinder Sport Track 7.20
6 Samuel Piquant   Sprint Athletics Track 7.24
44 Davis Houston   Kinder Sport Track 7.91
48 John Ross   Unattached 8.03
50 Caleb Casey   Holston TC 8.08
58 Elijah Berryhill   Holston TC 8.72
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Devaun Mitchell   Austin-East Magnet T 6.06 8.05 7.38
16 Brock Moore   26 Training Academy 6.60 6.23 7.41
22 Dominic Smith   Austin-East Magnet T 5.80 7.76 7.53
28 Cayden Jones   Christ School TC 7.88 6.67 7.57
35 Canaan Bowen   DC Knight Runners 7.77 5.75 7.77
60 Colt Millinger   Holston TC 7.05 9.53 9.92
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Hudson Allain   Kinder Sport Track 7.74 6.36 7.96 6.36 9.42 7.30
18 Ethan Blaylock   Hardin Valley Academy T 9.11 7.31 5.45 5.97 9.55 7.46
25 Dailin Siggers   Green Hill TC 7.40 7.48 8.08 8.08 8.84 7.55
29 Reed Parton   Sevier County TC 9.08 7.02 5.73 9.47 9.62 7.63
36 Isaac Iosia   Cleveland Express TC 7.16 6.85 5.84 8.02 9.34 7.78
42 Landon Lane   Cocke County TC 6.87 9.87 8.45 9.16 7.97 7.89
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Logan Istre   Green Hill TC 7.26 6.03 5.45 6.76 6.90 8.43 8.93
12 Jeremiah Jones   Hardin Valley Academy T 7.35 6.40 5.66 7.43 9.41 5.37 6.40
39 Cooper Rittenberry   Hardin Valley Academy T 7.82 7.28 10.09 8.06 5.95 6.96 8.68
41 G'shun Collins   Lebanon TC 7.88 6.70 10.25 5.99 9.38 7.02 7.10
51 Jay Hunt   Cocke County TC 8.09 6.07 8.66 8.26 6.88 5.99 9.95
53 Noah Tweed   Holston TC 8.22 7.07 9.46 6.91 6.99 8.96 6.00
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Isaiah Olson   South Greene TC 7.25
10 Saxon Brown   Iron Sharpens Iron (ISI 27:1 7.28
23 Tasean Simpson   Cocke County TC 7.54
31 Campbell Row   Signal Mountain TC 7.70
32 Sam Mosley   Hardin Valley Academy T 7.71
40 Ethan Rome   Hardin Valley Academy T 7.84
Men's 60m Dash HS Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Camden Burse   Knoxville Youth Athletics 7.56