March 29, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Ethon Cole JR Lake Minneola 8.18 14.23 14.00 11.20 8.96 12.32 10 1.6
2 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 12.46 12.01 13.80 11.22 12.23 14.37 8 0.6
3 Gabriel Merino SR Celebration 10.46 8.41 13.86 11.36 13.75 9.77 6 0.6
4 Cornelius Walls SR Osceola (Kissimmee) 10.21 13.88 14.80 11.47 9.98 13.54 5 0.6
5 Hakeem Alvena SO Liberty 9.20 8.28 10.92 11.49 8.39 14.48 4 0.6
6 Oniel Senatus JR Celebration 12.31 8.63 12.31 11.50 10.01 14.15 3 0.6
7 Christian Combs SR Osceola (Kissimmee) 12.69 11.30 11.88 11.53 9.57 12.46 2 1.6
8 Brian Amede JR Liberty 8.36 8.94 8.25 11.61 14.52 10.45 1 0.6
9 Tyjuan Massey JR Osceola (Kissimmee) 14.06 11.04 11.62 11.62 10.93 14.65 - 0.7
10 Julian Nasco SO St. Cloud 10.48 9.67 10.83 11.64 8.38 12.23 - 0.6
11 Aiden Amaya JR Celebration 12.69 12.81 13.28 11.75 13.16 10.81 - 0.6
12 Davian Barrett JR Liberty 14.26 8.37 8.84 11.78 12.14 14.14 - 0.7
13 Christian Figueroa SR Tohopekaliga 15.15 11.60 12.54 11.83 9.70 8.64 - 1.6
14 Jayson Ford SO Osceola (Kissimmee) 14.09 13.74 10.19 11.84 10.30 14.80 - 1.6
15 Jake Dabrowski JR St. Cloud 13.17 15.07 9.61 11.86 8.78 11.98 - 0.7
16 Owen Connor SO Lake Minneola 9.03 10.81 8.68 11.88 15.21 9.03 - 0.7
17 Jordan Stynes JR Osceola (Kissimmee) 8.48 12.78 9.20 11.94 11.94 15.53 - 0.7
18 Zavon Gooden FR Osceola (Kissimmee) 11.34 14.84 11.22 12.06 14.84 15.08 - 1.6
19 Jancarlos Amador SO St. Cloud 11.75 13.20 12.84 12.11 9.81 10.78 - 0.7
20 Terrence Griffin FR St. Cloud 13.20 15.29 9.87 12.33 15.17 9.50 - 0.7
21 Asmer Knight SR Liberty 13.72 13.60 10.26 12.36 14.34 11.25 - 0.7
22 Raul Perez SO Gateway (Kissimmee) 13.01 14.77 9.01 12.51 13.89 11.89 - 0.7
23 Jose Baez JR Tohopekaliga 16.04 16.04 13.66 12.53 10.15 14.04 - 0.7
24 Paul Brown SO Gateway (Kissimmee) 14.01 16.28 10.98 12.62 15.78 12.12 - 0.7
25 Levi Hill SO Gateway (Kissimmee) 10.80 11.05 15.12 12.70 13.85 15.50 - 0.7
26 Nicholas Thomas JR Tohopekaliga 10.89 15.47 15.74 13.11 10.89 15.47 - 1.6
27 Jaaziel Bautista 7 St. Cloud Prep 13.00 18.37 11.87 14.13 13.43 12.44 - 1.6
28 Emanuel Martinez 7 St. Cloud Prep 10.95 13.66 13.09 14.22 14.08 16.36 - 0.7
29 Cristian Canales SO Gateway (Kissimmee) 17.36 11.10 10.82 14.23 12.24 18.36 - 0.7
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 10.33 14.37 9.20 11.22 8
3 Gabriel Merino SR Celebration 9.21 10.46 10.46 11.36 6
4 Cornelius Walls SR Osceola (Kissimmee) 10.67 14.11 13.42 11.47 5
5 Hakeem Alvena SO Liberty 12.76 10.46 12.18 11.49 4
6 Oniel Senatus JR Celebration 8.86 8.05 9.66 11.50 3
8 Brian Amede JR Liberty 9.06 13.36 15.10 11.61 1
10 Julian Nasco SO St. Cloud 10.48 12.11 8.97 11.64 -
11 Aiden Amaya JR Celebration 11.64 9.99 14.46 11.75 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Davian Barrett JR Liberty 9.55 13.43 13.43 9.66 11.78 15.32 -
15 Jake Dabrowski JR St. Cloud 13.05 10.44 13.52 14.59 11.86 11.27 -
16 Owen Connor SO Lake Minneola 13.07 14.97 14.14 8.32 11.88 11.65 -
19 Jancarlos Amador SO St. Cloud 9.21 14.17 14.90 10.18 12.11 15.63 -
20 Terrence Griffin FR St. Cloud 11.59 12.70 14.06 11.22 12.33 15.42 -
21 Asmer Knight SR Liberty 9.89 13.23 8.78 10.88 12.36 13.23 -
22 Raul Perez SO Gateway (Kissimmee) 15.77 9.01 15.77 14.89 12.51 14.27 -
25 Levi Hill SO Gateway (Kissimmee) 12.83 9.40 13.85 11.94 12.70 16.01 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Tyjuan Massey JR Osceola (Kissimmee) 11.62 14.65 11.16 14.88 9.07 12.90 -
17 Jordan Stynes JR Osceola (Kissimmee) 11.94 9.56 10.51 13.62 10.75 9.79 -
23 Jose Baez JR Tohopekaliga 12.53 11.91 9.40 11.78 14.41 12.78 -
24 Paul Brown SO Gateway (Kissimmee) 12.62 14.14 10.60 15.65 11.11 8.84 -
28 Emanuel Martinez 7 St. Cloud Prep 14.22 13.23 13.37 13.66 11.66 15.08 -
29 Cristian Canales SO Gateway (Kissimmee) 14.23 14.95 15.51 18.50 14.52 11.81 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ethon Cole JR Lake Minneola 9.64 8.18 12.32 9.41 12.77 11.20 10
7 Christian Combs SR Osceola (Kissimmee) 14.88 12.34 14.53 10.61 9.34 11.53 2
13 Christian Figueroa SR Tohopekaliga 9.11 9.82 8.28 10.06 9.47 11.83 -
14 Jayson Ford SO Osceola (Kissimmee) 14.69 9.95 13.86 14.92 9.48 11.84 -
18 Zavon Gooden FR Osceola (Kissimmee) 10.98 10.38 8.57 13.75 9.41 12.06 -
26 Nicholas Thomas JR Tohopekaliga 14.82 14.56 11.41 11.67 15.60 13.11 -
27 Jaaziel Bautista 7 St. Cloud Prep 15.55 14.28 10.74 18.37 14.56 14.13 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 22.42 16.76 26.12 20.46 21.76 27.86 10 0.2
2 Hakeem Alvena SO Liberty 18.84 20.43 26.32 29.05 22.69 29.50 8 0.3
3 Hector Perez JR Gateway (Kissimmee) 24.00 27.88 21.25 21.94 22.85 19.20 6 0.4
4 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 26.73 18.44 16.59 24.66 23.04 20.97 5 0.3
5 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 24.41 23.94 23.71 20.92 23.24 24.87 4 0.3
6 Oniel Senatus JR Celebration 20.54 20.78 29.28 19.13 23.61 26.45 3 0.3
7 Felipe Abreu JR Gateway (Kissimmee) 26.28 20.55 17.68 30.82 23.89 21.51 2 0.4
8 Brian Amede JR Liberty 27.54 25.86 25.86 23.47 23.94 24.90 1 0.3
9 Julian Nasco SO St. Cloud 29.00 29.24 21.81 27.80 23.96 26.12 - 0.3
10 Jordan Stynes JR Osceola (Kissimmee) 24.12 30.64 31.12 16.89 24.12 16.89 - 0.2
11 Davian Barrett JR Liberty 20.07 16.92 25.62 21.27 24.17 20.55 - 0.3
12 Jeff Banks FR Osceola (Kissimmee) 25.69 29.81 17.45 22.78 24.23 26.66 - 0.3
13 Jaiden Moreno SR St. Cloud 30.05 30.55 28.08 32.02 24.63 19.22 - 0.3
14 Joaquin Francis SO Tohopekaliga 17.77 20.73 23.19 17.52 24.67 18.01 - 0.4
15 Tyler Emans JR Harmony 27.34 22.12 32.31 23.61 24.85 22.12 - 0.3
16 Zavon Gooden FR Osceola (Kissimmee) 24.18 24.43 22.93 29.91 24.92 30.90 - 0.4
17 Jayson Ford SO Osceola (Kissimmee) 28.56 20.55 20.55 31.82 25.05 22.55 - 0.2
18 Asmer Knight SR Liberty 28.16 18.86 18.10 24.89 25.14 29.42 - 0.2
19 Ehlias Patterson SR Tohopekaliga 29.70 19.13 24.42 30.21 25.17 30.96 - 0.2
20 Joshua Fuller FR Gateway (Kissimmee) 19.41 28.09 33.19 19.41 25.53 19.92 - 0.4
21 Fabio Rodriguez SO Celebration 27.98 29.27 19.77 33.12 25.67 25.42 - 0.3
22 Kristofer Pereyra SO St. Cloud 27.24 28.81 22.27 34.05 26.19 23.31 - 0.2
23 Daniel Alanis FR Celebration 20.53 29.21 19.21 26.84 26.31 26.84 - 0.3
24 Stevaughn Ramsey FR St. Cloud 26.10 25.04 19.71 32.49 26.63 26.90 - 0.3
25 Jaaziel Bautista 7 St. Cloud Prep 30.33 27.68 22.38 21.20 29.44 34.15 - 0.3
26 Phillip Crawford SR Tohopekaliga 37.01 25.37 33.72 29.25 29.84 25.07 - 0.4
27 Emanuel Martinez 7 St. Cloud Prep 25.10 28.20 37.80 27.27 30.98 26.34 - 0.4
28 Aiden Amaya JR Celebration 35.17 40.76 46.76 32.37 39.96 36.77 - 0.3
Boys' 200 Meters Section 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Hakeem Alvena SO Liberty 22.69 8
4 Kyeaure Magloire SR Lake Minneola 23.04 5
5 Henley Placide SO Osceola (Kissimmee) 23.24 4
6 Oniel Senatus JR Celebration 23.61 3
8 Brian Amede JR Liberty 23.94 1
9 Julian Nasco SO St. Cloud 23.96 -
11 Davian Barrett JR Liberty 24.17 -
28 Aiden Amaya JR Celebration 39.96 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Jeff Banks FR Osceola (Kissimmee) 27.63 24.23 -
13 Jaiden Moreno SR St. Cloud 18.48 24.63 -
15 Tyler Emans JR Harmony 20.13 24.85 -
21 Fabio Rodriguez SO Celebration 23.36 25.67 -
23 Daniel Alanis FR Celebration 25.79 26.31 -
24 Stevaughn Ramsey FR St. Cloud 19.98 26.63 -
25 Jaaziel Bautista 7 St. Cloud Prep 29.74 29.44 -
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Hector Perez JR Gateway (Kissimmee) 21.25 22.85 26.74 6
7 Felipe Abreu JR Gateway (Kissimmee) 21.27 23.89 29.63 2
14 Joaquin Francis SO Tohopekaliga 22.21 24.67 27.39 -
16 Zavon Gooden FR Osceola (Kissimmee) 25.92 24.92 21.19 -
20 Joshua Fuller FR Gateway (Kissimmee) 26.30 25.53 32.94 -
26 Phillip Crawford SR Tohopekaliga 30.44 29.84 38.50 -
27 Emanuel Martinez 7 St. Cloud Prep 39.97 30.98 39.97 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Valentino Rudolph JR Lake Minneola 24.81 23.94 21.76 10
10 Jordan Stynes JR Osceola (Kissimmee) 21.23 25.81 24.12 -
17 Jayson Ford SO Osceola (Kissimmee) 26.06 24.05 25.05 -
18 Asmer Knight SR Liberty 32.18 21.12 25.14 -
19 Ehlias Patterson SR Tohopekaliga 24.42 27.69 25.17 -
22 Kristofer Pereyra SO St. Cloud 18.60 31.17 26.19 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 1:59.03 2:41.63 2:16.57 2:05.29 2:34.11 10
2 Joel Richards SR Tohopekaliga 2:05.83 2:34.37 1:30.81 2:09.72 2:47.34 8
3 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 1:43.08 2:27.45 2:45.71 2:10.48 2:23.53 6
4 Alstair Clarke JR Lake Minneola 2:23.66 1:44.48 2:11.91 2:10.60 1:32.73 5
5 Andres Soto SR St. Cloud 2:44.09 1:33.38 2:20.07 2:13.40 1:50.73 4
6 Gabriel Merino SR Celebration 2:19.27 2:32.79 1:41.41 2:15.21 2:26.03 3
7 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:14.45 2:38.89 2:38.89 2:15.80 2:38.89 2
8 Antonio Caro JR Liberty 2:11.16 2:47.06 1:46.31 2:18.06 2:49.82 1
9 Alexander Del Puerto FR Celebration 2:22.87 1:59.29 2:15.93 2:18.70 2:28.41 -
10 Jerry Raymond Jr JR Liberty 1:45.35 2:33.75 1:45.35 2:22.36 1:53.89 -
11 Lawson Chaponda SO Gateway (Kissimmee) 2:32.30 3:06.79 2:13.63 2:23.68 2:58.17 -
12 Christian Pomales FR Tohopekaliga 2:10.49 2:14.84 1:42.94 2:24.98 1:42.94 -
13 Silas Corchado FR St. Cloud 2:09.26 2:17.97 2:25.23 2:25.23 2:44.11 -
14 Charley Disney FR Gateway (Kissimmee) 2:12.78 3:02.39 1:56.73 2:25.91 1:56.73 -
15 Sean Dukes FR Lake Minneola 1:50.95 3:12.31 2:17.58 2:27.93 3:10.83 -
16 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:05.85 2:01.36 3:14.77 2:29.82 2:02.86 -
17 Wydlerson Cius SR Liberty 2:02.90 2:21.10 2:25.66 2:31.72 2:56.00 -
18 Noe Cuarenta FR Tohopekaliga 1:52.47 2:50.22 2:03.11 2:31.98 1:57.03 -
19 Joseph Ramirez FR Gateway (Kissimmee) 3:06.03 2:34.50 3:07.61 2:37.65 2:34.50 -
20 Brandon Rodriguez SR Celebration 2:53.52 2:21.51 3:15.42 2:48.46 2:14.77 -
21 Lenuel Narvaez 7 St. Cloud Prep 2:40.55 2:57.45 3:38.01 2:49.00 2:15.20 -
22 Caden Kozloski FR St. Cloud 2:52.73 2:44.26 2:01.93 2:49.34 2:00.24 -
23 Alexis Melendez 6 St. Cloud Prep 3:28.62 2:19.08 2:32.99 2:53.85 3:06.02 -
24 Robert Rivera JR Tohopekaliga 3:01.59 3:17.21 4:07.97 3:15.25 3:26.97 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:05.29 10
3 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:10.48 6
5 Andres Soto SR St. Cloud 2:13.40 4
6 Gabriel Merino SR Celebration 2:15.21 3
7 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:15.80 2
8 Antonio Caro JR Liberty 2:18.06 1
13 Silas Corchado FR St. Cloud 2:25.23 -
14 Charley Disney FR Gateway (Kissimmee) 2:25.91 -
15 Sean Dukes FR Lake Minneola 2:27.93 -
16 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:29.82 -
19 Joseph Ramirez FR Gateway (Kissimmee) 2:37.65 -
21 Lenuel Narvaez 7 St. Cloud Prep 2:49.00 -
22 Caden Kozloski FR St. Cloud 2:49.34 -
23 Alexis Melendez 6 St. Cloud Prep 2:53.85 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Joel Richards SR Tohopekaliga 1:33.40 1:37.29 1:41.19 2:09.72 8
4 Alstair Clarke JR Lake Minneola 2:07.99 1:54.93 1:41.87 2:10.60 5
9 Alexander Del Puerto FR Celebration 2:53.38 2:51.99 2:56.15 2:18.70 -
10 Jerry Raymond Jr JR Liberty 1:58.16 2:06.70 2:38.02 2:22.36 -
11 Lawson Chaponda SO Gateway (Kissimmee) 3:06.79 2:32.30 3:06.79 2:23.68 -
12 Christian Pomales FR Tohopekaliga 2:35.13 2:49.63 1:48.74 2:24.98 -
17 Wydlerson Cius SR Liberty 2:30.21 2:19.59 2:52.96 2:31.72 -
18 Noe Cuarenta FR Tohopekaliga 2:47.18 3:16.06 2:30.46 2:31.98 -
20 Brandon Rodriguez SR Celebration 2:21.51 3:15.42 2:19.83 2:48.46 -
24 Robert Rivera JR Tohopekaliga 3:13.30 2:59.63 2:40.11 3:15.25 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 5:09.11 4:53.66 10
2 Antonio Caro JR Liberty 5:18.17 4:14.54 8
3 Jacob Pare SR St. Cloud 5:21.46 3:45.03 6
4 Isaiah Richards FR Tohopekaliga 5:22.41 4:21.16 5
5 Kane Brantley SR St. Cloud 5:22.55 4:14.82 4
6 Nestor Gonzalez 8 St. Cloud Prep 5:24.06 6:06.19 3
7 Marc Rodriguez SO Tohopekaliga 5:26.06 5:19.54 2
8 Christopher Teodoru SO Lake Minneola 5:26.89 4:44.40 1
9 Kyle Gutierrez FR Tohopekaliga 5:28.05 4:35.57 -
10 Nikolas Boone SO Tohopekaliga 5:29.36 7:08.17 -
11 Anthony Allen SO Tohopekaliga 5:29.56 6:02.52 -
12 Owen Lewis SR Osceola (Kissimmee) 5:31.15 7:03.88 -
13 Jayden Chofooklun FR St. Cloud 5:34.67 6:08.14 -
14 Rylan Kostelny 8 St. Cloud Prep 5:35.73 5:55.88 -
15 Raymond Dalisey JR Gateway (Kissimmee) 5:39.00 4:24.42 -
16 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 5:45.02 4:25.67 -
17 Dominic Briggs FR Gateway (Kissimmee) 5:45.28 5:52.19 -
18 Wydlerson Cius SR Liberty 5:49.18 6:31.09 -
19 Dominick Crispino SO Lake Minneola 5:53.53 4:21.62 -
20 Anthony Gonzalez JR Osceola (Kissimmee) 5:54.77 6:23.16 -
21 Maddux Null JR Gateway (Kissimmee) 6:00.88 6:51.41 -
22 Orlando Descartes SR Tohopekaliga 6:16.41 6:46.53 -
23 Saam Hosseinali FR St. Cloud 6:30.58 6:26.68 -
24 Steven George JR Tohopekaliga 6:45.77 6:17.37 -

Boys' 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 James Turner SR Winter Park 53.55 1:09.08 10
2 Rey Hernandez JR George Jenkins 56.91 1:09.43 8
3 Khristian Runcie SR George Jenkins 57.06 1:05.05 6
4 Marquis Jean SR George Jenkins 57.09 59.38 5
5 Joshuwa Valentin JR George Jenkins 57.17 1:09.18 4
6 Syhion Washington JR Dr. Phillips 57.38 57.96 3
7 Alex Tuyo JR Harmony 1:01.31 1:09.28 2
8 Wathson Cherancy SR Harmony 1:01.44 1:08.20 1
9 Darwin Vega SO Tohopekaliga 1:02.83 54.04 -
10 Isaiah Washington SR Celebration 1:05.34 46.40 -
11 Jaden Morehead SR St. Cloud 1:06.70 1:25.38 -
12 John Pagan SO Gateway (Kissimmee) 1:11.14 1:17.55 -
13 Christian Figueroa SR Tohopekaliga 1:12.54 1:27.78 -
14 Alexander Negron JR Liberty 1:15.96 1:21.28 -
15 Chris Vargas SR Celebration 1:19.49 1:07.57 -
16 Christopher Heitz SO St. Cloud 1:21.75 1:29.11 -
Boys' 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 James Turner SR Winter Park 1:04.26 50.88 56.23 53.55 46.59 43.91 10
2 Rey Hernandez JR George Jenkins 40.41 58.05 48.38 56.91 58.05 59.19 8
3 Khristian Runcie SR George Jenkins 59.92 1:09.62 1:02.20 57.06 51.93 57.63 6
4 Marquis Jean SR George Jenkins 1:12.51 1:11.94 45.11 57.09 49.67 1:09.65 5
5 Joshuwa Valentin JR George Jenkins 1:02.89 56.60 42.88 57.17 49.17 1:07.46 4
6 Syhion Washington JR Dr. Phillips 1:03.70 1:14.02 1:13.45 57.38 48.20 52.79 3
7 Alex Tuyo JR Harmony 52.12 1:00.70 47.83 1:01.31 1:16.64 1:18.48 2
Boys' 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Wathson Cherancy SR Harmony 1:07.59 55.30 1:10.66 1:06.36 1:01.44 1:16.80 1:16.80 1
9 Darwin Vega SO Tohopekaliga 1:00.95 1:14.14 54.04 44.61 1:02.83 50.27 55.92 -
10 Isaiah Washington SR Celebration 56.20 1:03.38 1:11.88 1:04.04 1:05.34 51.62 1:04.04 -
11 Jaden Morehead SR St. Cloud 1:00.70 1:12.04 1:14.71 1:26.71 1:06.70 51.36 56.03 -
12 John Pagan SO Gateway (Kissimmee) 1:05.45 1:11.14 1:32.49 1:04.74 1:11.14 1:18.97 1:12.57 -
13 Christian Figueroa SR Tohopekaliga 1:16.90 55.13 1:19.80 52.23 1:12.54 52.23 54.41 -
Boys' 400 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Alexander Negron JR Liberty 1:15.96 -
15 Chris Vargas SR Celebration 1:19.49 -
16 Christopher Heitz SO St. Cloud 1:21.75 -

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Lake Minneola A Johnny Rhymes, John Celestin, Kai Evans, Ralph Ortiz 44.00 34.32 44.88 43.12 10
2 Liberty A Hakeem Alvena, Brian Amede, Davian Barrett, Asmer Knight 44.97 51.72 36.88 48.12 8
3 St. Cloud A Trey'von Taylor, Devin Howard, Jaden Morehead, Julian Nasco 45.44 48.17 50.90 49.08 6
4 St. Cloud
(B>)
B Jancarlos Amador, Jaiden Moreno, Yadiel Rivera Alonso, Jake Dabrowski 46.25 56.43 42.09 42.55 5
5 Tohopekaliga A Roodly Cherestal, Jayden Oliver, Michael Ruiz, Ehlias Patterson 46.54 49.34 48.41 36.77 4
6 Liberty
(B>)
B Zaevion Antoine, Kymani Chevannes, Jimmy Dutais, Karvelis Scott 47.18 44.35 58.51 44.35 3
7 Gateway (Kissimmee)
(B>)
B Joshua Fuller, Darius Young, John Pagan, Michael Clark 47.51 47.51 42.29 33.26 2
8 Tohopekaliga
(B>)
B Bryan Mendonca, Kameron Davis, Christian Figueroa, Angel Lopez 48.21 46.29 33.75 53.04 1
9 Gateway (Kissimmee) A Charley Disney, Levi Hill, Joseph Ramirez, Raul Perez 49.68 37.26 39.25 35.77 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Lake Minneola Rhymes, Celestin, Evans, Ortiz 44.00 52.36 49.28 10
2 Liberty Alvena, Amede, Barrett, Knight 44.97 37.78 57.57 8
3 St. Cloud Taylor, Howard, Morehead, Nasco 45.44 34.99 57.71 6
5 Tohopekaliga Cherestal, Oliver, Ruiz, Patterson 46.54 55.39 41.89 4
9 Gateway (Kissimmee) Disney, Hill, Ramirez, Perez 49.68 51.17 1:04.09 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 St. Cloud
(B>)
Amador, Moreno, Rivera Alonso, Dabrowski 48.10 41.63 49.03 39.32 46.25 5
6 Liberty
(B>)
Antoine, Chevannes, Dutais, Scott 58.51 44.35 33.03 33.97 47.18 3
7 Gateway (Kissimmee)
(B>)
Fuller, Young, Pagan, Clark 41.34 53.22 1:00.82 34.21 47.51 2
8 Tohopekaliga
(B>)
Mendonca, Davis, Figueroa, Lopez 39.05 44.84 1:02.68 42.43 48.21 1

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 St. Cloud A Devin Howard, Andres Soto, Trey'von Taylor, Jonn Ortiz-Torres 4:01.45 4:21.03 4:25.38 3:37.52 3:04.90 10
2 Osceola (Kissimmee) A Jeff Banks, Christian Combs, Donald Cummings, Tyler Newsome 3:39.37 2:33.56 2:51.11 3:39.37 4:07.89 8
3 Tohopekaliga A Joel Richards, Orlando Descartes, Jose Baez, Joaquin Francis 2:49.83 4:16.97 2:56.53 3:43.45 4:08.03 6
4 Liberty A Hakeem Alvena, Zaevion Antoine, Davian Barrett, Asmer Knight 3:49.85 3:07.04 4:14.64 3:45.34 3:25.06 5
5 Gateway (Kissimmee) A Dalton Gould, Hector Perez, Charley Disney, William Martinez 4:17.30 3:49.49 3:03.13 3:51.80 4:08.03 4
6 Gateway (Kissimmee)
(B>)
B Paul Brown, Lawson Chaponda, Youssef Khamlichi, Marcus Lopez 3:18.15 3:27.47 4:14.09 3:53.11 3:53.11 3
7 Liberty
(B>)
B Brian Amede, Calvin Eugene, Alexander Negron, Karvelis Scott 3:22.22 2:51.65 5:05.67 3:55.13 5:03.32 2

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gateway (Kissimmee) A Luis Alberto-Gonzale, Eli Azize, Aarron Campbel, Jovanni Matos 8:37.64 9:03.78 6:16.46 8:42.86 8:37.64 10:58.81 11:04.04 10
2 Tohopekaliga A Johan Camacho, Josue Brito, Julian Pomales, Kyle Gutierrez 6:58.07 9:24.66 10:56.96 9:02.94 10:35.24 8:08.65 9:24.66 8
3 Liberty A Antonio Caro, Wydlerson Cius, Brandon Rivas, Jerry Raymond Jr 9:06.04 7:22.58 7:22.58 9:34.78 8:14.31 12:21.47 10:38.01 6
4 Lake Minneola A Sean Dukes, Ryan Sanders, Dominick Crispino, Christopher Teodoru 9:42.22 10:45.63 8:21.52 9:36.45 11:43.27 7:23.87 8:33.04 5
5 Gateway (Kissimmee)
(B>)
B Dominic Briggs, Jassiah Glass, Dalton Gould, Anyhony Diez 8:39.11 7:29.11 6:54.12 9:43.26 9:14.10 10:24.09 12:14.91 4
6 Tohopekaliga
(B>)
B Sebastian Ocascio, Jan Matos, Noe Cuarenta, Gabriel Hernandez 8:30.59 11:30.80 9:12.64 10:00.69 9:36.67 13:00.90 10:42.74 3
7 St. Cloud A Silas Corchado, Jayden Chofooklun, Caden Kozloski, Saam Hosseinali 12:19.00 10:08.21 12:12.46 10:53.98 10:14.75 11:52.84 13:57.10 2

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Jevon Andrew-Brown JR Tohopekaliga 13.03m 14.20m 12.38m 9.12m 10.29m 12.25m 15.11m 42' 9" 10
2 Ralph Ortiz SR Lake Minneola 12.99m 10.39m 14.16m 14.03m 12.86m 13.77m 14.29m 42' 7.5" 8
3 Yadiel Rivera Alonso JR St. Cloud 12.64m 10.62m 9.35m 13.27m 16.05m 11.00m 8.85m 41' 5.75" 6
4 Ishmael Sesay JR Gateway (Kissimmee) 12.22m 13.32m 14.54m 9.29m 8.68m 12.10m 9.53m 40' 1.25" 5
5 Antwan Walden SR Lake Minneola 12.08m 14.38m 10.51m 15.10m 12.32m 11.60m 14.74m 39' 7.75" 4
6 Hector Perez JR Gateway (Kissimmee) 11.75m 10.58m 9.87m 9.28m 8.93m 9.52m 13.98m 38' 6.75" 3
7 Ilijah Casey SR St. Cloud 11.65m 8.97m 13.16m 9.79m 10.37m 11.30m 13.05m 38' 2.75" 2
8 William Martinez SR Gateway (Kissimmee) 10.81m 8.11m 8.76m 9.73m 13.94m 12.65m 10.16m 35' 5.75" 1
9 Jancarlos Amador SO St. Cloud 10.76m 12.70m 8.39m 8.72m 11.62m 9.25m 13.45m 35' 3.75" -
10 Joshua Fuller FR Gateway (Kissimmee) 10.07m 10.27m 10.17m 9.77m 10.77m 11.38m 10.27m 33' 0.5" -
11 Lenuel Narvaez 7 St. Cloud Prep 9.60m 7.20m 8.74m 12.38m 10.66m 10.27m 8.93m 31' 6" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Abiezer Escude SR Osceola (Kissimmee) 28.04m 44.46m 25.99m 34.20m 41.04m 37.62m 112' 2" 10
2 Kollin Kalstek FR Celebration 25.87m 24.24m 29.15m 32.75m 41.27m 38.64m 107' 5" 8
3 Peter Rodriguez SR Tohopekaliga 24.96m 33.68m 36.99m 30.07m 36.69m 34.28m 98' 8" 6
4 Bruno Neira SR Celebration 20.61m 31.21m 32.64m 28.63m 36.36m 34.93m 93' 11" 5
5 Hayden Gutlay FR Lake Minneola 30.94m 23.41m 25.36m 27.87m 28.43m 23.69m 91' 5" 4
6 Caleb Kostelny SO St. Cloud Prep 29.91m 35.08m 25.83m 27.19m 22.84m 27.46m 89' 2" 3
7 Nathan Truong JR Tohopekaliga 18.89m 30.60m 27.14m 26.61m 31.13m 24.75m 87' 4" 2
8 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 19.96m 27.73m 24.88m 25.92m 21.77m 33.44m 85' 0" 1
9 Jimarion McCrimon JR Osceola (Kissimmee) 28.81m 28.29m 33.44m 25.72m 21.60m 24.95m 84' 4" -
10 Joshua Fabian Castano JR Liberty 19.91m 27.83m 18.64m 25.53m 28.08m 21.70m 83' 9" -
11 Ethan Gassant JR Liberty 23.20m 26.24m 30.22m 23.43m 20.62m 22.49m 76' 10" -
12 Justin Myers FR Osceola (Kissimmee) 18.57m 17.22m 26.84m 22.37m 25.73m 16.33m 73' 5" -
13 Pierre Julien SO Gateway (Kissimmee) 16.27m 27.42m 24.74m 22.29m 20.51m 16.94m 73' 1" -
14 Luis Bocardo SO Lake Minneola 15.74m 18.88m 25.39m 20.98m 27.06m 23.29m 68' 10" -
15 Teddrick Michel SR Celebration 21.66m 19.46m 21.66m 20.06m 23.67m 20.06m 65' 10" -
16 Luis Lago JR Liberty 15.82m 17.55m 19.47m 17.38m 17.73m 21.20m 57' 0" -
17 Santana Torres FR Gateway (Kissimmee) 15.73m 15.48m 12.41m 12.79m 16.24m 13.81m 41' 11" -
18 Kalel Perez 6 St. Cloud Prep 11.83m 7.02m 9.98m 9.24m 10.44m 11.64m 30' 4" -
  Kareem Elgin SO St. Cloud NM NM NM NM NM NM NM -
  Jacob Oveido SO St. Cloud NM NM NM NM NM NM NM -
  Jonathan Nicolas JR Gateway (Kissimmee) NM NM NM NM NM NM NM -
  Marcus Chavers FR St. Cloud Prep NM NM NM NM NM NM NM -
  Amicy Jean SO Tohopekaliga NM NM NM NM NM NM NM -
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Kollin Kalstek FR Celebration 41.92m 32.10m 39.30m 32.75m 28.17m 107' 5" 8
3 Peter Rodriguez SR Tohopekaliga 36.38m 32.48m 21.95m 30.07m 23.15m 98' 8" 6
4 Bruno Neira SR Celebration 36.65m 26.05m 26.34m 28.63m 30.35m 93' 11" 5
5 Hayden Gutlay FR Lake Minneola 25.36m 22.02m 30.38m 27.87m 21.74m 91' 5" 4
6 Caleb Kostelny SO St. Cloud Prep 33.72m 23.11m 26.65m 27.19m 22.02m 89' 2" 3
7 Nathan Truong JR Tohopekaliga 34.33m 33.79m 33.53m 26.61m 33.00m 87' 4" 2
8 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 29.81m 28.25m 28.77m 25.92m 32.66m 85' 0" 1
9 Jimarion McCrimon JR Osceola (Kissimmee) 31.64m 31.12m 19.80m 25.72m 25.72m 84' 4" -
10 Joshua Fabian Castano JR Liberty 30.13m 23.23m 26.55m 25.53m 33.19m 83' 9" -
12 Justin Myers FR Osceola (Kissimmee) 19.69m 28.63m 24.83m 22.37m 21.92m 73' 5" -
13 Pierre Julien SO Gateway (Kissimmee) 28.53m 17.61m 17.83m 22.29m 24.07m 73' 1" -
14 Luis Bocardo SO Lake Minneola 15.32m 22.45m 23.92m 20.98m 18.25m 68' 10" -
15 Teddrick Michel SR Celebration 25.68m 25.88m 21.87m 20.06m 16.85m 65' 10" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Abiezer Escude SR Osceola (Kissimmee) 34.20m 44.46m 37.96m 32.49m 112' 2" 10
11 Ethan Gassant JR Liberty 23.43m 25.07m 30.46m 16.64m 76' 10" -
16 Luis Lago JR Liberty 17.38m 12.17m 15.12m 19.81m 57' 0" -
17 Santana Torres FR Gateway (Kissimmee) 12.79m 14.96m 16.37m 12.92m 41' 11" -
18 Kalel Perez 6 St. Cloud Prep 9.24m 7.39m 6.84m 9.24m 30' 4" -
  Amicy Jean SO Tohopekaliga NM NM NM NM NM -
  Kareem Elgin SO St. Cloud NM NM NM NM NM -
  Jacob Oveido SO St. Cloud NM NM NM NM NM -
  Jonathan Nicolas JR Gateway (Kissimmee) NM NM NM NM NM -
  Marcus Chavers FR St. Cloud Prep NM NM NM NM NM -