March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Amber Schulz SR Timber Creek 11:08.36 12:07.92 11:14.98 11:01.74 10
2 Emily Knopfle FR Olympia 13:33.26 14:13.92 13:40.03 11:17.71 8
3 Maddie Heald SO Olympia 9:17.49 14:10.90 12:42.88 12:13.53 6
4 Aubrey Orcutt FR Melbourne 11:03.48 10:19.25 8:50.79 12:17.20 5
5 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 15:12.68 12:14.59 13:58.48 12:22.01 4
6 Hannah Kacer JR Timber Creek 14:59.83 11:46.48 15:44.45 12:23.66 3
7 Ava Baysura JR Vero Beach 12:23.90 12:09.03 15:00.12 12:23.90 2
8 Bella Niewald FR Spruce Creek 11:28.84 8:49.88 15:46.20 12:36.96 1
9 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 11:18.55 9:22.89 14:31.31 12:51.07 -
10 Danielle Contreras SR Viera 16:49.36 13:11.96 12:56.43 12:56.43 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 12:57.14 12:57.14 10:37.26 12:57.14 -
12 Brenda Grez SR Timber Creek 15:11.47 11:33.34 13:37.99 12:59.03 -
13 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 14:42.14 10:19.89 14:26.25 13:14.72 -
14 Maria Evans SO Lake Highland Prep 9:35.44 10:55.36 11:03.36 13:19.22 -
15 Trinity Trett JR Viera 16:40.40 10:45.42 10:53.49 13:26.77 -
16 Peyton Richards JR Lake Highland Prep 11:50.84 11:18.16 17:25.83 13:37.05 -
17 Rebekah Shores JR New Smyrna Beach 16:38.84 10:38.61 14:03.29 13:38.72 -
18 Shannon Matzner SR Dr. Phillips 13:57.12 17:22.29 9:50.91 13:40.70 -
19 Micah Nunn SO Lake Nona 9:51.76 15:36.96 16:09.83 13:41.89 -
20 Anya Shah FR Lake Highland Prep 16:39.52 18:03.51 14:08.33 13:59.93 -
21 Cheyenne Davis JR Heritage 17:35.55 11:40.89 17:01.78 14:04.44 -
22 Kylee Lokensgard FR Spruce Creek 13:32.44 12:58.59 15:39.39 14:06.29 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 13:51.42 13:42.76 11:15.53 14:26.06 -
24 Ashley Lemus SR Spruce Creek 14:50.45 18:11.24 12:56.97 14:32.99 -
25 Ashton Adamick SO Lake Nona 15:06.47 11:44.05 10:16.05 14:40.06 -
26 Amelia Blumer JR Harmony 17:15.56 16:48.54 15:09.49 15:00.48 -
27 Bella Blind SR Winter Haven 11:08.38 15:39.34 15:57.41 15:03.21 -
28 Morgan Craft FR Winter Haven 12:11.68 19:26.98 16:21.74 15:26.17 -
29 Juliana Ayala SO Auburndale 19:06.75 15:50.96 17:33.51 15:32.31 -
30 Kiana Medina JR Harmony 18:07.06 13:04.58 16:13.63 15:45.27 -
31 Elizabeth Wengel JR Melbourne 14:39.51 20:35.27 19:55.74 16:28.21 -
32 Valentina Moreno Morillo-Marti SR St. Cloud 20:28.21 18:16.26 12:31.14 16:55.05 -
33 Mia Veras FR St. Cloud 12:34.52 17:50.59 21:55.30 16:59.61 -
34 Trista Barden JR St. Cloud 21:45.77 15:08.81 17:24.61 17:24.61 -
Girls' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Hannah Kacer JR Timber Creek 15:29.58 12:23.66 13:00.85 3
10 Danielle Contreras SR Viera 11:31.03 12:56.43 11:23.26 -
14 Maria Evans SO Lake Highland Prep 11:11.35 13:19.22 15:27.10 -
15 Trinity Trett JR Viera 14:39.38 13:26.77 11:01.56 -
16 Peyton Richards JR Lake Highland Prep 13:45.22 13:37.05 16:12.29 -
19 Micah Nunn SO Lake Nona 12:11.49 13:41.89 9:59.98 -
20 Anya Shah FR Lake Highland Prep 13:09.54 13:59.93 12:52.74 -
21 Cheyenne Davis JR Heritage 13:30.67 14:04.44 17:10.22 -
23 Melissa Faroni JR Heritage 14:17.40 14:26.06 15:35.35 -
25 Ashton Adamick SO Lake Nona 12:19.25 14:40.06 13:12.06 -
27 Bella Blind SR Winter Haven 13:23.86 15:03.21 16:15.47 -
28 Morgan Craft FR Winter Haven 14:12.08 15:26.17 12:57.99 -
29 Juliana Ayala SO Auburndale 16:37.58 15:32.31 13:03.14 -
30 Kiana Medina JR Harmony 16:32.54 15:45.27 19:41.59 -
31 Elizabeth Wengel JR Melbourne 21:04.91 16:28.21 15:09.16 -
32 Valentina Moreno Morillo-Marti SR St. Cloud 20:58.67 16:55.05 13:52.34 -
33 Mia Veras FR St. Cloud 19:12.16 16:59.61 17:50.59 -
34 Trista Barden JR St. Cloud 14:27.03 17:24.61 20:43.09 -
Girls' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amber Schulz SR Timber Creek 11:01.74 10
2 Emily Knopfle FR Olympia 11:17.71 8
3 Maddie Heald SO Olympia 12:13.53 6
4 Aubrey Orcutt FR Melbourne 12:17.20 5
5 Natalie Kaufman JR Lake Buena Vista 12:22.01 4
7 Ava Baysura JR Vero Beach 12:23.90 2
8 Bella Niewald FR Spruce Creek 12:36.96 1
9 Rylin Wilkes FR New Smyrna Beach 12:51.07 -
11 Anna Cobb FR Vero Beach 12:57.14 -
12 Brenda Grez SR Timber Creek 12:59.03 -
13 Averi Merkle SR New Smyrna Beach 13:14.72 -
17 Rebekah Shores JR New Smyrna Beach 13:38.72 -
18 Shannon Matzner SR Dr. Phillips 13:40.70 -
22 Kylee Lokensgard FR Spruce Creek 14:06.29 -
24 Ashley Lemus SR Spruce Creek 14:32.99 -
26 Amelia Blumer JR Harmony 15:00.48 -