March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joel Jean SR Harmony 4:37.64 4:59.86 10
2 Jaiden Martingano JR Melbourne 4:39.63 4:28.45 8
3 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 4:40.00 5:41.60 6
4 Johan Camacho JR Tohopekaliga 4:40.04 4:26.04 5
5 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:41.12 5:48.59 4
6 Henson Lis JR Dr. Phillips 4:42.96 3:43.54 3
7 Caleb Brady SR Timber Creek 4:42.98 4:03.37 2
8 Dylan Torres SO Lake Nona 4:45.05 5:36.36 1
9 Joshua Briley SR Heritage 4:47.58 3:21.31 -
10 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 4:50.17 4:58.88 -
11 Colin Fetter JR Auburndale 4:53.34 4:15.21 -
12 Jack Girard FR Viera 4:53.74 5:28.99 -
13 Kai Meffe FR Lake Highland Prep 4:53.96 3:52.23 -
14 Anay Shah JR Lake Highland Prep 4:55.20 5:51.29 -
15 Jackson Wangensteen JR Melbourne 4:57.10 4:21.45 -
16 Cory Clayton FR Timber Creek 4:58.13 4:34.28 -
17 Keyshawn Williams SO Heritage 4:58.29 5:13.21 -
18 Daniel Reinecke SR Heritage 4:58.61 4:40.70 -
19 Sage Morrow JR Vero Beach 5:00.91 6:28.18 -
20 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 5:01.58 5:25.71 -
21 Thomas Putman JR Vero Beach 5:02.06 4:28.84 -
22 Dylan Royal JR Horizon 5:02.11 4:31.90 -
23 Wesley Knoblock JR Melbourne 5:04.85 5:04.85 -
24 Evan Boudreau JR Lake Nona 5:05.74 5:27.15 -
25 Alex Ouellette SR Harmony 5:06.14 6:10.43 -
26 Brayden Anthony SR Olympia 5:10.85 6:09.92 -
27 Jared Williams SO New Smyrna Beach 5:14.28 3:52.57 -
28 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:16.09 4:16.04 -
29 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:16.32 5:32.14 -
30 Josiah Rivette JR Harmony 5:17.34 6:04.94 -
31 Jason Lee SO Viera 5:18.05 4:30.35 -
32 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:19.18 5:41.53 -
33 Cole Hollman SO Spruce Creek 5:19.35 6:36.00 -
34 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 5:19.97 6:27.17 -
35 Girmay Buck FR Horizon 5:20.43 6:08.50 -
36 Kenan Willard FR Vero Beach 5:20.97 3:54.31 -
37 Toby Grissom SO Rockledge 5:22.65 4:40.71 -
38 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 5:24.89 6:26.62 -
39 Diego Oliva JR Lake Buena Vista 5:26.68 6:02.62 -
40 Zach Waluda JR Rockledge 5:27.61 4:15.54 -
41 Ryan Gayton SO Spruce Creek 5:28.63 4:32.77 -
42 Jackson McAfee FR Timber Creek 5:30.48 6:23.36 -
43 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:32.56 6:35.75 -
44 Cameron White SO Kathleen 5:33.28 4:19.96 -
45 Branden Borosky FR New Smyrna Beach 5:37.06 6:30.99 -
46 Kane Brantley SR St. Cloud 5:38.28 5:21.37 -
47 Chris Sempert SO Bartow 5:44.76 6:15.79 -
48 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 5:45.53 5:55.90 -
49 Jerome Dawens SO Cypress Creek 5:52.95 5:49.42 -
50 Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista 6:14.61 6:07.12 -
51 Kenneth Dowdell FR New Smyrna Beach 6:19.00 5:10.78 -
52 Jackson Parks JR Rockledge 6:25.29 7:23.09 -
53 Sean Ward FR Winter Haven 6:30.51 7:13.47 -
54 Brody Burrup FR Viera 6:37.17 4:57.88 -
55 Rafael Sardina FR Freedom (Orlando) 6:51.80 5:50.03 -
56 Aaron Turner FR Cypress Creek 6:55.99 5:49.44 -
  Joshua Webster SR Lake Highland Prep DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
30 Josiah Rivette JR Harmony 4:36.09 6:36.68 5:17.34 4:23.40 -
31 Jason Lee SO Viera 4:01.72 6:47.11 5:18.05 6:15.30 -
33 Cole Hollman SO Spruce Creek 6:10.45 6:26.42 5:19.35 5:12.97 -
37 Toby Grissom SO Rockledge 5:42.01 6:20.73 5:22.65 6:30.41 -
38 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 5:31.39 6:00.63 5:24.89 4:36.16 -
39 Diego Oliva JR Lake Buena Vista 6:41.82 4:40.95 5:26.68 4:40.95 -
41 Ryan Gayton SO Spruce Creek 6:21.21 7:07.22 5:28.63 4:22.91 -
45 Branden Borosky FR New Smyrna Beach 3:55.95 5:43.81 5:37.06 5:43.81 -
46 Kane Brantley SR St. Cloud 4:50.92 4:06.95 5:38.28 4:13.71 -
47 Chris Sempert SO Bartow 7:04.06 5:41.32 5:44.76 4:42.71 -
48 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 7:01.55 5:45.53 5:45.53 4:29.52 -
49 Jerome Dawens SO Cypress Creek 7:07.07 6:52.96 5:52.95 7:31.78 -
51 Kenneth Dowdell FR New Smyrna Beach 4:55.62 4:51.83 6:19.00 4:55.62 -
52 Jackson Parks JR Rockledge 5:58.32 7:07.68 6:25.29 6:52.26 -
53 Sean Ward FR Winter Haven 7:40.81 7:21.28 6:30.51 5:31.94 -
54 Brody Burrup FR Viera 5:57.46 5:21.71 6:37.17 7:44.69 -
55 Rafael Sardina FR Freedom (Orlando) 8:38.87 6:06.51 6:51.80 6:43.57 -
56 Aaron Turner FR Cypress Creek 8:02.55 7:25.11 6:55.99 5:57.76 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Cory Clayton FR Timber Creek 4:58.13 -
20 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 5:01.58 -
21 Thomas Putman JR Vero Beach 5:02.06 -
22 Dylan Royal JR Horizon 5:02.11 -
23 Wesley Knoblock JR Melbourne 5:04.85 -
25 Alex Ouellette SR Harmony 5:06.14 -
26 Brayden Anthony SR Olympia 5:10.85 -
27 Jared Williams SO New Smyrna Beach 5:14.28 -
28 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:16.09 -
29 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:16.32 -
32 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:19.18 -
34 Jason Lespier SR Freedom (Orlando) 5:19.97 -
35 Girmay Buck FR Horizon 5:20.43 -
36 Kenan Willard FR Vero Beach 5:20.97 -
40 Zach Waluda JR Rockledge 5:27.61 -
42 Jackson McAfee FR Timber Creek 5:30.48 -
43 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:32.56 -
44 Cameron White SO Kathleen 5:33.28 -
50 Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista 6:14.61 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joel Jean SR Harmony 5:38.72 4:20.99 5:44.28 3:22.68 4:37.64 10
2 Jaiden Martingano JR Melbourne 3:18.54 4:03.28 6:03.52 4:59.21 4:39.63 8
3 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 5:24.80 5:24.80 3:58.00 5:08.00 4:40.00 6
4 Johan Camacho JR Tohopekaliga 5:38.85 4:48.45 4:48.45 6:04.06 4:40.04 5
5 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 5:48.59 3:16.79 5:17.67 5:37.35 4:41.12 4
6 Henson Lis JR Dr. Phillips 4:34.48 4:54.28 5:14.09 5:56.53 4:42.96 3
7 Caleb Brady SR Timber Creek 5:50.90 5:02.79 5:16.94 3:18.09 4:42.98 2
8 Dylan Torres SO Lake Nona 5:05.01 3:56.60 4:30.80 3:25.24 4:45.05 1
9 Joshua Briley SR Heritage 5:04.84 6:13.86 4:21.70 5:01.96 4:47.58 -
10 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 6:08.52 5:01.78 5:36.60 3:28.93 4:50.17 -
11 Colin Fetter JR Auburndale 5:34.41 3:25.34 5:43.21 4:59.21 4:53.34 -
12 Jack Girard FR Viera 4:30.24 3:49.12 4:30.24 4:06.75 4:53.74 -
13 Kai Meffe FR Lake Highland Prep 3:58.11 4:24.57 6:22.15 3:46.35 4:53.96 -
14 Anay Shah JR Lake Highland Prep 4:22.73 5:45.39 5:07.01 4:43.40 4:55.20 -
15 Jackson Wangensteen JR Melbourne 5:11.96 3:42.83 5:50.58 4:45.22 4:57.10 -
17 Keyshawn Williams SO Heritage 5:13.21 3:40.74 5:28.12 4:07.58 4:58.29 -
18 Daniel Reinecke SR Heritage 4:19.79 4:34.73 5:37.43 5:34.45 4:58.61 -
19 Sage Morrow JR Vero Beach 3:30.64 5:43.04 6:31.19 4:51.89 5:00.91 -
24 Evan Boudreau JR Lake Nona 3:37.08 6:28.29 6:37.47 6:09.95 5:05.74 -
  Joshua Webster SR Lake Highland Prep DNF DNF DNF DNF DNF -