March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:01.81 2:06.63 2:28.34 2:00.60 1:28.04 2:17.49 10
2 Chris Hill SR New Smyrna Beach 1:55.50 1:39.70 2:31.98 2:01.58 2:10.09 1:29.97 8
3 Parker Banzhaf FR Vero Beach 2:15.88 2:33.02 2:02.41 2:02.41 1:50.17 2:24.45 6
4 Javan Medina JR Tohopekaliga 1:57.95 2:15.15 2:15.15 2:02.86 2:18.84 2:26.21 5
5 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 1:27.55 1:27.55 2:31.68 2:03.31 1:59.61 1:55.92 4
6 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 1:50.19 1:46.48 2:07.53 2:03.81 2:14.96 2:12.48 3
7 Ethan Varnedore SR Timber Creek 2:39.13 1:34.49 2:40.38 2:04.32 1:41.95 1:56.86 2
8 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:00.54 1:44.22 1:41.71 2:05.56 2:05.56 1:32.92 1
9 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 1:29.70 2:44.23 1:51.17 2:06.33 2:29.07 1:54.96 -
10 Keyshawn Williams SO Heritage 2:39.18 1:41.07 1:53.70 2:06.33 2:36.65 1:42.33 -
11 Alston Jaudon SR Melbourne 1:49.19 2:34.90 2:28.55 2:06.96 2:37.43 1:53.00 -
12 Joel Jean SR Harmony 2:31.31 1:37.91 2:40.21 2:07.15 2:14.78 2:26.23 -
13 Cristian Calderon JR Rockledge 1:44.52 2:18.94 1:33.05 2:07.46 2:07.46 2:31.68 -
14 Aiden Sico SR Timber Creek 2:45.96 2:26.81 2:21.71 2:07.66 2:28.09 2:14.05 -
15 Dylan Torres SO Lake Nona 1:53.80 2:07.86 2:29.60 2:07.86 2:43.66 2:01.47 -
16 Aidan Carroll JR Viera 2:25.13 1:47.89 2:28.98 2:08.43 2:31.55 2:16.14 -
17 Dean Cobb SR Spruce Creek 1:53.20 1:49.34 2:03.49 2:08.63 1:57.06 2:44.65 -
18 Joshua Ingalls SR Viera 1:43.13 1:53.44 2:25.67 2:08.91 2:28.25 2:34.70 -
19 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:24.90 2:13.26 1:57.73 2:09.37 2:01.61 1:35.74 -
20 Joshua Briley SR Heritage 2:05.70 2:03.11 2:35.50 2:09.58 2:08.29 2:32.91 -
21 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 1:46.97 2:06.54 1:58.71 2:10.45 2:13.06 2:13.06 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:00.83 2:07.39 1:43.75 2:11.33 2:49.42 2:02.14 -
23 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:37.86 2:03.66 2:01.03 2:11.55 2:41.81 2:18.13 -
24 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 1:55.96 2:26.27 1:33.56 2:11.77 2:43.40 2:10.46 -
25 Peter Gumpel SR Vero Beach 1:43.02 1:37.74 2:31.88 2:12.07 1:50.94 1:39.06 -
26 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:24.92 2:48.85 2:00.99 2:12.95 1:42.38 1:51.68 -
27 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:15.95 1:58.62 2:09.29 2:13.28 1:47.96 1:43.96 -
28 Chase Riley JR Melbourne 1:34.74 1:40.08 1:38.74 2:13.43 2:30.78 2:16.10 -
29 Trent Riley SO Melbourne 1:33.41 2:52.14 2:40.13 2:13.44 2:09.44 2:42.80 -
30 Tye Morrell SO Viera 2:28.56 1:49.74 2:24.54 2:13.83 1:57.77 2:23.20 -
31 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:11.26 1:39.11 1:33.76 2:13.93 2:44.74 2:36.70 -
32 Colin Fetter JR Auburndale 2:38.49 2:31.77 1:56.85 2:14.31 2:34.46 1:38.05 -
33 Andres Soto SR St. Cloud 2:26.98 1:42.07 2:09.29 2:16.09 2:32.42 2:29.70 -
34 Brandon Albers SR Olympia 2:38.12 1:49.05 2:10.86 2:16.31 1:53.14 2:55.84 -
35 Keven Estael JR Kathleen 1:40.44 2:02.45 2:31.34 2:17.58 1:39.06 2:28.59 -
36 Jonathan MacNab SR St. Cloud 1:37.83 2:52.23 2:12.27 2:17.78 1:43.34 2:17.78 -
37 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 1:40.65 1:43.41 1:58.57 2:17.87 2:35.80 1:50.30 -
38 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 1:47.61 1:58.65 2:35.90 2:17.96 2:35.90 2:13.83 -
39 Philip Yong SO Lake Highland Prep 1:58.75 1:36.66 2:08.42 2:18.08 2:42.94 2:30.51 -
40 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:24.11 2:31.11 2:17.12 2:19.91 2:49.30 2:32.51 -
41 Jeremiah Austin SR Auburndale 3:01.25 2:37.36 1:39.76 2:20.50 2:21.91 1:48.19 -
42 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 2:17.73 2:40.22 2:05.08 2:20.54 2:26.17 2:03.68 -
43 Brendan Ketelsen SO Horizon 2:18.94 3:04.31 3:00.05 2:21.77 2:18.94 2:18.94 -
44 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:12.76 1:57.06 2:32.75 2:22.75 2:29.89 2:37.03 -
45 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:40.72 2:12.02 2:07.72 2:23.50 2:50.77 3:06.55 -
46 Tyler Jang SO Horizon 2:35.05 2:36.48 2:30.74 2:23.56 2:55.15 2:29.31 -
47 Robert Rivera JR Harmony 3:04.76 3:01.87 2:58.99 2:24.34 2:41.66 2:50.33 -
48 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:07.89 3:08.92 2:25.32 2:25.32 3:08.92 2:06.43 -
49 Owen Kingery FR Horizon 2:14.67 2:41.30 1:53.95 2:27.98 2:35.38 1:48.03 -
50 Chris Sempert SO Bartow 2:08.91 2:48.92 2:04.47 2:28.17 1:48.17 2:47.44 -
51 Parker Meeks SO Timber Creek 2:13.35 3:11.79 1:47.88 2:29.83 3:11.79 2:43.32 -
52 Aiden Roeder FR Olympia 3:01.43 2:06.69 2:17.64 2:36.40 1:54.18 2:08.25 -
53 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:07.80 2:12.53 2:31.46 2:37.77 2:42.51 2:17.26 -
54 Lucas Coan FR Olympia 3:03.13 2:58.31 2:11.73 2:40.64 2:31.01 2:19.76 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 2:02.82 1:59.55 2:30.66 2:43.76 3:09.97 3:24.70 -
56 Sam Hensel JR Harmony 2:42.37 2:29.25 3:26.66 2:44.01 3:02.06 2:04.65 -
57 Axel Umanchuk JR Freedom (Orlando) 2:18.13 3:12.40 3:10.75 2:44.44 3:05.82 2:52.67 -
58 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 2:27.19 3:20.72 2:52.28 2:47.26 2:00.43 2:13.81 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 1:59.61 2:16.88 2:03.31 1:31.25 1:59.61 1:38.65 4
7 Ethan Varnedore SR Timber Creek 1:36.97 1:46.92 2:04.32 1:56.86 2:18.00 1:51.89 2
9 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 1:29.70 1:32.22 2:06.33 1:36.01 1:52.44 2:21.49 -
11 Alston Jaudon SR Melbourne 2:19.66 2:10.77 2:06.96 1:51.73 1:42.84 2:18.39 -
21 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 2:26.11 2:28.72 2:10.45 2:40.46 2:36.54 2:05.24 -
23 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 2:20.76 1:46.56 2:11.55 2:33.92 2:35.23 2:43.13 -
28 Chase Riley JR Melbourne 1:48.08 1:34.74 2:13.43 1:42.75 2:48.13 2:10.77 -
29 Trent Riley SO Melbourne 2:33.46 2:14.78 2:13.44 2:24.12 1:44.09 1:44.09 -
39 Philip Yong SO Lake Highland Prep 1:42.18 1:47.71 2:18.08 1:49.09 2:34.65 2:09.80 -
42 Joshua Jimenez-Abreu SR Cypress Creek 2:30.38 2:33.19 2:20.54 2:27.57 2:36.00 2:58.49 -
43 Brendan Ketelsen SO Horizon 2:16.10 2:04.76 2:21.77 2:57.22 2:18.94 2:54.38 -
46 Tyler Jang SO Horizon 2:59.45 2:40.79 2:23.56 2:14.95 2:19.26 2:56.58 -
51 Parker Meeks SO Timber Creek 1:59.87 2:31.33 2:29.83 2:05.86 2:56.80 2:32.83 -
53 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:56.71 2:22.00 2:37.77 2:59.86 2:25.15 1:55.18 -
54 Lucas Coan FR Olympia 3:11.17 2:05.30 2:40.64 3:14.38 2:42.25 3:19.20 -
55 Kai Boxx FR Lake Buena Vista 2:30.66 1:54.64 2:43.76 3:00.14 2:25.75 2:02.82 -
56 Sam Hensel JR Harmony 3:03.70 2:55.49 2:44.01 2:55.49 2:06.29 2:09.57 -
57 Axel Umanchuk JR Freedom (Orlando) 1:58.40 2:26.36 2:44.44 2:47.73 3:32.13 3:14.04 -
58 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 2:47.26 2:10.47 2:47.26 3:20.72 2:45.59 2:38.90 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Joshua Ingalls SR Viera 1:56.02 1:43.13 2:35.99 2:08.91 2:10.20 2:38.56 -
19 Aden Ferullo FR Spruce Creek 1:53.85 1:42.21 2:18.43 2:09.37 2:06.79 1:49.97 -
31 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:50.10 2:00.54 2:17.95 2:13.93 1:49.83 1:49.83 -
34 Brandon Albers SR Olympia 2:46.30 1:50.42 2:06.77 2:16.31 2:17.68 2:16.31 -
41 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:27.53 1:41.16 2:51.41 2:20.50 2:30.34 3:02.65 -
44 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:27.04 2:58.44 2:59.87 2:22.75 2:41.31 2:28.46 -
45 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:26.37 2:23.50 2:12.02 2:23.50 2:23.50 1:46.19 -
47 Robert Rivera JR Harmony 2:25.79 2:57.54 2:33.00 2:24.34 2:11.35 1:52.59 -
48 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 1:51.90 2:00.62 2:36.95 2:25.32 3:00.20 1:54.81 -
49 Owen Kingery FR Horizon 2:14.67 2:54.62 1:52.47 2:27.98 3:02.02 2:10.23 -
50 Chris Sempert SO Bartow 2:20.77 2:20.77 2:17.80 2:28.17 3:08.18 2:11.88 -
52 Aiden Roeder FR Olympia 3:02.99 3:21.76 2:09.82 2:36.40 2:34.84 2:45.79 -
Boys 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Aiden Sico SR Timber Creek 1:29.37 2:25.54 1:40.86 2:08.94 2:07.66 2:19.15 2:10.22 -
17 Dean Cobb SR Spruce Creek 1:51.91 2:11.21 2:44.65 2:18.92 2:08.63 2:07.35 1:45.48 -
22 Brett Remensnyder FR New Smyrna Beach 2:24.47 2:50.73 1:31.94 2:02.14 2:11.33 2:44.17 2:28.41 -
24 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 1:58.60 1:32.24 2:38.13 2:07.82 2:11.77 1:58.60 2:32.86 -
27 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:13.28 2:51.94 1:50.63 1:47.96 2:13.28 2:50.60 2:53.27 -
30 Tye Morrell SO Viera 1:45.73 1:56.44 2:28.56 1:33.69 2:13.83 2:08.48 2:09.82 -
33 Andres Soto SR St. Cloud 2:07.93 2:37.87 2:10.65 1:50.24 2:16.09 2:06.57 1:50.24 -
35 Keven Estael JR Kathleen 2:07.95 1:59.70 2:29.97 1:45.94 2:17.58 2:58.86 2:14.83 -
36 Jonathan MacNab SR St. Cloud 1:43.34 1:47.47 2:13.65 1:55.74 2:17.78 1:39.21 2:30.18 -
37 Remmy Santana SO Lake Buena Vista 2:17.87 2:27.52 2:56.48 2:17.87 2:17.87 2:13.74 2:01.33 -
38 Zachariah Mahdi SR Freedom (Orlando) 1:36.58 1:57.27 2:06.93 2:49.69 2:17.96 2:29.00 2:57.97 -
40 Trenton Brayboy SO Rockledge 1:54.73 2:29.71 2:18.51 2:42.30 2:19.91 2:03.12 1:49.13 -
Boys 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Devin Makousky JR Rockledge 2:00.60 2:17.49 10
2 Chris Hill SR New Smyrna Beach 2:01.58 2:24.68 8
3 Parker Banzhaf FR Vero Beach 2:02.41 2:36.69 6
4 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:02.86 1:26.01 5
6 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:03.81 1:46.48 3
8 Ryuya Kawamura JR Vero Beach 2:05.56 2:19.38 1
10 Keyshawn Williams SO Heritage 2:06.33 1:56.23 -
12 Joel Jean SR Harmony 2:07.15 2:09.70 -
13 Cristian Calderon JR Rockledge 2:07.46 2:30.41 -
15 Dylan Torres SO Lake Nona 2:07.86 2:32.16 -
16 Aidan Carroll JR Viera 2:08.43 2:09.72 -
20 Joshua Briley SR Heritage 2:09.58 2:31.61 -
25 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:12.07 2:25.28 -
26 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:12.95 1:37.06 -
32 Colin Fetter JR Auburndale 2:14.31 1:36.71 -