March 11-12, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alex Pena JR Sunlake 4:25.62 5:45.31 10
2 Colby Robbins SR Sunlake 4:29.11 5:33.70 8
3 Garrett Jones Senior Starr's Mill 4:31.21 4:04.09 6
4 Cason Meyer SR Sunlake 4:33.26 3:16.75 5
5 Cameron Raney JR Viera 4:34.91 4:56.91 4
6 Joel Jean SR Harmony 4:34.97 5:18.97 3
7 Alex Ruge FR Mandarin 4:35.94 3:15.92 2
8 Gavin Nelson JR Mandarin 4:37.08 4:03.83 1
9 Javan Medina JR Tohopekaliga 4:39.71 5:13.28 -
10 Raekwon Hopkins SR Alonso 4:40.21 4:34.61 -
11 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 4:40.29 4:57.11 -
12 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 4:41.42 3:28.25 -
13 Bankson Roach Freshman Starr's Mill 4:45.27 5:08.10 -
14 Nathan Lee JR Sunlake 4:45.86 4:31.57 -
15 Nathan Braswell SR Windermere 4:46.17 5:11.93 -
16 Henson Lis JR Dr. Phillips 4:49.20 3:36.90 -
17 Preston Cooper FR Alonso 4:49.86 3:46.09 -
18 Colin Fetter JR Auburndale 4:51.23 4:22.11 -
19 Max Ciulla SR Tohopekaliga 4:52.94 4:23.65 -
20 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:53.57 3:54.86 -
21 Anthony Picciano SO Montverde Academy 4:55.37 5:57.40 -
22 Dominic Geraci SO Mandarin 4:56.60 4:32.88 -
23 Hayden Herndon SO Seabreeze 4:56.73 5:56.08 -
24 Ethan Kelly SR West Orange 4:57.55 5:21.36 -
25 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 4:58.55 4:16.76 -
26 Jacob Chattin SR Mandarin 4:58.56 4:22.74 -
27 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 4:59.81 3:41.86 -
28 Joshua Ingalls SR Viera 5:00.02 6:15.03 -
29 Alex Ouellette SR Harmony 5:00.40 5:21.43 -
30 Kyle Beasley FR George Jenkins 5:00.72 6:06.88 -
31 Samuel Otero FR George Jenkins 5:01.05 4:52.02 -
32 Justin Quispe JR Celebration 5:01.20 4:40.12 -
33 Emanuel Camacho SR Wharton 5:01.82 3:46.37 -
34 Arthur Cavalcanti SO Windermere 5:03.30 3:59.61 -
35 Max Eiken SR Celebration 5:04.16 6:20.20 -
36 Matthew Naberhaus SO Viera 5:06.12 3:43.47 -
37 Edvin Roblero SR West Orange 5:07.42 4:21.31 -
38 Jarvier Scott FR Evans 5:07.92 4:15.58 -
39 Matthew Bittner SR Windermere 5:09.21 5:12.31 -
40 Tyler Rock Senior Starr's Mill 5:09.89 6:21.17 -
41 Connor Cook JR Kathleen 5:12.41 6:14.90 -
42 Jacob Pare SR St. Cloud 5:12.66 6:15.20 -
43 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:13.39 5:16.53 -
44 Christian Mendez JR Leesburg 5:13.75 3:45.90 -
45 Seren McNulty FR Lakewood 5:14.33 4:02.04 -
46 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:15.46 6:18.56 -
47 Brett Brown JR Wharton 5:15.48 5:37.57 -
48 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:16.72 6:32.74 -
49 Zachary Smith SO Harmony 5:17.30 6:01.73 -
50 Zach Waluda JR Rockledge 5:18.93 5:25.31 -
51 Cameron White SO Kathleen 5:19.47 6:13.78 -
52 Brandon Milo FR George Jenkins 5:21.16 5:21.16 -
53 Anakin Barbour SO Harmony 5:21.62 4:20.52 -
54 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:21.90 4:01.43 -
55 Silas Corchado FR St. Cloud 5:23.88 5:30.36 -
56 Adam Bauer Freshman Starr's Mill 5:24.43 5:40.66 -
57 Matias Edwards FR Celebration 5:24.58 4:13.18 -
58 Dylan Rapport SO West Orange 5:25.76 7:03.49 -
59 Tyler Adams SR Windermere 5:27.66 5:24.39 -
60 Toby Grissom SO Rockledge 5:27.88 4:45.26 -
61 James Cruickshank JR Lakewood 5:34.51 7:01.49 -
62 Jackson Balls FR Montverde Academy 5:34.95 5:28.26 -
63 Youssef Isshak SO Celebration 5:36.23 5:22.78 -
64 Jonathan Daguindeau JR Evans 5:36.72 5:50.19 -
65 Jayden Chofooklun FR St. Cloud 5:38.05 7:12.71 -
66 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 5:40.45 5:54.07 -
67 David Cookson FR George Jenkins 5:43.00 4:34.40 -
68 Angel Roblero SO West Orange 5:48.62 4:28.44 -
69 Ian Reinhard FR Leesburg 5:49.42 5:17.98 -
70 Caleb Gilmore FR Wharton 5:52.97 4:07.08 -
71 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 5:52.99 6:28.29 -
72 Forrest Thompson FR Lake Wales 6:12.52 7:45.65 -
73 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 6:33.49 5:18.73 -
74 Streaty Hardman FR Lake Wales 7:07.39 7:45.86 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Colin Fetter JR Auburndale 4:57.06 4:36.67 4:16.29 4:51.23 4:45.41 5:02.88 4:22.11 -
23 Hayden Herndon SO Seabreeze 4:56.73 6:10.92 5:05.64 4:56.73 4:24.09 6:13.88 4:24.09 -
24 Ethan Kelly SR West Orange 4:06.97 5:45.16 6:26.82 4:57.55 3:55.07 6:26.82 6:05.99 -
34 Arthur Cavalcanti SO Windermere 5:48.80 5:24.54 5:06.34 5:03.30 3:50.51 4:26.91 4:02.64 -
35 Max Eiken SR Celebration 4:12.46 3:48.12 5:40.66 5:04.16 4:39.83 4:52.00 5:31.54 -
47 Brett Brown JR Wharton 6:05.96 4:47.09 5:37.57 5:15.48 6:21.73 4:40.78 6:02.81 -
59 Tyler Adams SR Windermere 7:05.96 4:35.24 4:38.52 5:27.66 6:43.03 3:52.64 6:59.41 -
64 Jonathan Daguindeau JR Evans 3:55.71 4:56.32 4:12.54 5:36.72 5:03.05 7:00.90 6:40.70 -
65 Jayden Chofooklun FR St. Cloud 4:54.11 6:08.48 5:17.77 5:38.05 5:31.29 6:52.43 5:31.29 -
66 Jaden Merilien JR Osceola (Kissimmee) 4:18.75 5:37.05 6:34.93 5:40.45 7:12.38 4:22.15 5:09.81 -
67 David Cookson FR George Jenkins 4:20.68 5:29.28 4:13.82 5:43.00 6:41.31 7:25.90 7:08.75 -
69 Ian Reinhard FR Leesburg 7:16.78 6:27.86 5:14.48 5:49.42 6:59.31 5:52.92 4:08.09 -
72 Forrest Thompson FR Lake Wales 4:50.57 5:53.90 7:19.58 6:12.52 6:19.97 5:35.27 5:53.90 -
73 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 7:36.45 5:26.60 7:16.78 6:33.49 5:10.86 6:05.95 7:04.97 -
74 Streaty Hardman FR Lake Wales 7:07.39 7:24.49 7:07.39 7:07.39 8:20.05 9:15.61 9:07.06 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
46 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:15.46 5:50.16 -
49 Zachary Smith SO Harmony 5:17.30 4:39.23 -
50 Zach Waluda JR Rockledge 5:18.93 4:18.34 -
52 Brandon Milo FR George Jenkins 5:21.16 6:09.34 -
54 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:21.90 5:50.88 -
55 Silas Corchado FR St. Cloud 5:23.88 4:54.73 -
56 Adam Bauer Freshman Starr's Mill 5:24.43 6:09.85 -
57 Matias Edwards FR Celebration 5:24.58 4:52.13 -
58 Dylan Rapport SO West Orange 5:25.76 3:51.29 -
60 Toby Grissom SO Rockledge 5:27.88 4:32.14 -
61 James Cruickshank JR Lakewood 5:34.51 4:00.85 -
62 Jackson Balls FR Montverde Academy 5:34.95 6:18.50 -
63 Youssef Isshak SO Celebration 5:36.23 6:30.03 -
68 Angel Roblero SO West Orange 5:48.62 5:34.68 -
70 Caleb Gilmore FR Wharton 5:52.97 6:45.92 -
71 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 5:52.99 6:03.58 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 4:59.81 -
30 Kyle Beasley FR George Jenkins 5:00.72 -
31 Samuel Otero FR George Jenkins 5:01.05 -
32 Justin Quispe JR Celebration 5:01.20 -
36 Matthew Naberhaus SO Viera 5:06.12 -
38 Jarvier Scott FR Evans 5:07.92 -
39 Matthew Bittner SR Windermere 5:09.21 -
40 Tyler Rock Senior Starr's Mill 5:09.89 -
41 Connor Cook JR Kathleen 5:12.41 -
42 Jacob Pare SR St. Cloud 5:12.66 -
43 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:13.39 -
44 Christian Mendez JR Leesburg 5:13.75 -
45 Seren McNulty FR Lakewood 5:14.33 -
51 Cameron White SO Kathleen 5:19.47 -
53 Anakin Barbour SO Harmony 5:21.62 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Javan Medina JR Tohopekaliga 4:39.71 -
12 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 4:41.42 -
14 Nathan Lee JR Sunlake 4:45.86 -
15 Nathan Braswell SR Windermere 4:46.17 -
17 Preston Cooper FR Alonso 4:49.86 -
19 Max Ciulla SR Tohopekaliga 4:52.94 -
21 Anthony Picciano SO Montverde Academy 4:55.37 -
25 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 4:58.55 -
26 Jacob Chattin SR Mandarin 4:58.56 -
29 Alex Ouellette SR Harmony 5:00.40 -
33 Emanuel Camacho SR Wharton 5:01.82 -
37 Edvin Roblero SR West Orange 5:07.42 -
48 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 5:16.72 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alex Pena JR Sunlake 5:16.09 4:25.62 10
2 Colby Robbins SR Sunlake 3:29.91 4:29.11 8
3 Garrett Jones Senior Starr's Mill 4:28.50 4:31.21 6
4 Cason Meyer SR Sunlake 5:19.72 4:33.26 5
5 Cameron Raney JR Viera 5:49.14 4:34.91 4
6 Joel Jean SR Harmony 3:23.48 4:34.97 3
7 Alex Ruge FR Mandarin 5:50.45 4:35.94 2
8 Gavin Nelson JR Mandarin 3:13.96 4:37.08 1
10 Raekwon Hopkins SR Alonso 4:12.19 4:40.21 -
11 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 3:16.21 4:40.29 -
13 Bankson Roach Freshman Starr's Mill 5:05.24 4:45.27 -
16 Henson Lis JR Dr. Phillips 5:18.12 4:49.20 -
20 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 4:27.15 4:53.57 -
22 Dominic Geraci SO Mandarin 5:52.96 4:56.60 -
28 Joshua Ingalls SR Viera 4:54.02 5:00.02 -