March 11-12, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:26.66 8:52.66 6:59.33 10
2 Alex Pena JR Sunlake 9:29.51 7:41.31 9:40.90 8
3 Devin Makousky JR Rockledge 9:36.61 9:59.68 11:31.94 6
4 Colby Robbins SR Sunlake 9:37.82 7:30.70 11:21.83 5
5 Joel Jean SR Harmony 9:39.80 11:00.98 11:29.97 4
6 Julian Pomales SR Tohopekaliga 9:49.56 11:47.48 6:52.70 3
7 Cason Meyer SR Sunlake 9:54.11 9:30.35 10:06.00 2
8 Raekwon Hopkins SR Alonso 9:54.99 9:31.19 10:00.94 1
9 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 9:59.40 11:23.32 10:59.34 -
10 Cade Culpepper FR Sunlake 10:00.93 11:55.11 8:00.75 -
11 Jack Girard FR Viera 10:13.02 10:43.68 13:04.67 -
12 Joel McConnell JR Dr. Phillips 10:13.52 9:18.31 10:31.93 -
13 Gavin Nelson JR Mandarin 10:14.94 13:19.43 7:22.76 -
14 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 10:15.84 9:26.58 9:38.89 -
15 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:16.15 9:33.02 10:40.80 -
16 Christian Koppe JR West Orange 10:19.87 11:09.46 13:01.04 -
17 Nat Miller Junior Starr's Mill 10:22.02 12:57.53 10:40.68 -
18 Dominic Geraci SO Mandarin 10:24.75 13:00.94 7:23.58 -
19 Grant Dougher Junior Starr's Mill 10:25.07 10:50.08 8:20.06 -
20 Max Dedrick SR Mandarin 10:36.07 12:56.01 9:13.38 -
21 Cristian Calderon JR Rockledge 10:38.86 8:56.65 8:56.65 -
22 Caden Baker FR George Jenkins 10:41.09 7:35.18 7:48.00 -
23 Jaiden Mckee FR West Orange 10:45.33 8:49.17 8:36.27 -
24 Brian Blackwood SR Seabreeze 10:47.22 12:56.67 13:54.92 -
25 Ryan Winslow JR Alonso 10:48.12 8:32.02 7:59.61 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 10:57.64 10:37.91 12:16.56 -
27 Hayden Herndon SO Seabreeze 10:59.21 13:11.06 8:14.41 -
28 Zack Kremkau JR Alonso 11:09.99 13:44.09 8:09.10 -
29 Joel Richards SR Tohopekaliga 11:16.35 13:58.68 11:29.88 -
30 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 11:16.74 12:04.12 11:16.74 -
31 Zachary Smith SO Harmony 11:29.42 13:33.52 13:26.63 -
32 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 11:29.71 12:17.99 8:57.98 -
33 Brad Boncay SO Rockledge 11:31.38 13:49.66 9:26.94 -
34 Michael Mandato FR Windermere 11:31.97 13:36.53 11:04.30 -
35 Seren McNulty FR Lakewood 11:32.43 14:11.69 14:39.39 -
36 Alex Hansen SO Alonso 11:33.47 13:03.63 12:49.76 -
37 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 11:33.76 11:54.58 8:19.51 -
38 Jason Lee SO Viera 11:36.60 11:29.64 12:32.33 -
39 Matt Schwindler JR Wharton 11:37.72 10:27.95 11:58.66 -
40 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 11:38.86 12:13.81 11:03.92 -
41 DJim Pierre FR Evans 11:41.78 9:28.45 13:48.10 -
42 Cameron White SO Kathleen 11:41.99 13:41.33 11:41.99 -
43 Gadiel Centeno JR George Jenkins 12:02.08 14:12.06 11:47.64 -
44 Connor Murphy SR Mandarin 12:27.95 12:27.95 13:50.23 -
45 Avery Kaak FR Dr. Phillips 12:44.85 13:38.39 9:41.29 -
46 Gabriel Mourad SR Celebration 13:06.48 11:39.97 13:30.08 -
47 Jordan Emanuel FR Celebration 13:30.56 11:20.87 13:54.88 -
48 Jackson Ince FR George Jenkins 14:11.92 10:30.42 15:28.60 -
49 Saam Hosseinali FR St. Cloud 14:14.06 16:56.34 15:13.85 -
50 Conner Davis SO Auburndale 14:42.34 12:56.46 15:44.11 -
51 Roman La Rock FR Wharton 16:10.23 11:38.57 15:31.42 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Caden Baker FR George Jenkins 10:41.09 9:36.99 11:25.97 13:40.60 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 10:57.64 9:25.57 10:57.64 9:32.15 -
27 Hayden Herndon SO Seabreeze 10:59.21 10:59.21 12:44.69 8:47.37 -
37 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 11:33.76 14:48.02 12:29.26 13:10.89 -
41 DJim Pierre FR Evans 11:41.78 12:09.86 14:58.28 12:16.87 -
42 Cameron White SO Kathleen 11:41.99 13:48.35 12:38.15 10:17.76 -
44 Connor Murphy SR Mandarin 12:27.95 11:28.12 10:50.72 9:13.49 -
45 Avery Kaak FR Dr. Phillips 12:44.85 9:48.94 10:11.88 11:05.42 -
46 Gabriel Mourad SR Celebration 13:06.48 11:24.24 16:15.24 9:10.54 -
47 Jordan Emanuel FR Celebration 13:30.56 9:35.50 9:51.71 14:11.09 -
48 Jackson Ince FR George Jenkins 14:11.92 15:45.64 10:13.39 12:12.66 -
49 Saam Hosseinali FR St. Cloud 14:14.06 11:57.41 14:48.23 15:30.93 -
50 Conner Davis SO Auburndale 14:42.34 10:52.94 12:56.46 12:12.35 -
51 Roman La Rock FR Wharton 16:10.23 14:04.10 12:07.68 17:18.15 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Devin Makousky JR Rockledge 11:55.00 9:36.61 8:33.19 6
12 Joel McConnell JR Dr. Phillips 11:14.88 10:13.52 10:44.20 -
16 Christian Koppe JR West Orange 9:30.28 10:19.87 11:40.46 -
17 Nat Miller Junior Starr's Mill 7:52.74 10:22.02 10:34.46 -
19 Grant Dougher Junior Starr's Mill 9:47.57 10:25.07 11:40.08 -
20 Max Dedrick SR Mandarin 8:35.22 10:36.07 12:49.65 -
23 Jaiden Mckee FR West Orange 9:47.25 10:45.33 9:34.35 -
24 Brian Blackwood SR Seabreeze 11:26.06 10:47.22 9:03.67 -
25 Ryan Winslow JR Alonso 12:25.34 10:48.12 9:56.27 -
28 Zack Kremkau JR Alonso 9:42.90 11:09.99 11:36.79 -
29 Joel Richards SR Tohopekaliga 11:16.35 11:16.35 11:02.83 -
30 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 8:14.02 11:16.74 12:04.12 -
31 Zachary Smith SO Harmony 9:59.80 11:29.42 11:50.11 -
32 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 12:24.89 11:29.71 11:36.61 -
33 Brad Boncay SO Rockledge 13:28.92 11:31.38 12:05.95 -
34 Michael Mandato FR Windermere 9:55.10 11:31.97 10:08.94 -
35 Seren McNulty FR Lakewood 14:32.47 11:32.43 9:41.65 -
36 Alex Hansen SO Alonso 13:03.63 11:33.47 10:17.19 -
38 Jason Lee SO Viera 8:07.62 11:36.60 10:33.91 -
39 Matt Schwindler JR Wharton 13:01.45 11:37.72 9:46.09 -
40 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 13:09.72 11:38.86 14:12.61 -
43 Gadiel Centeno JR George Jenkins 11:54.86 12:02.08 10:28.21 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:22.00 9:26.66 11:42.66 11:31.33 10:34.66 9:09.66 10
2 Alex Pena JR Sunlake 10:37.86 9:29.51 7:07.14 8:26.87 9:35.21 7:07.14 8
4 Colby Robbins SR Sunlake 9:55.16 9:37.82 10:06.72 9:08.93 8:22.71 7:42.26 5
5 Joel Jean SR Harmony 11:35.76 9:39.80 10:55.18 12:16.35 11:06.77 11:35.76 4
6 Julian Pomales SR Tohopekaliga 12:34.64 9:49.56 8:09.34 9:31.88 9:37.77 10:13.15 3
7 Cason Meyer SR Sunlake 9:42.23 9:54.11 7:43.41 12:34.52 11:46.99 8:25.00 2
8 Raekwon Hopkins SR Alonso 8:07.90 9:54.99 9:07.39 11:30.19 9:43.09 9:31.19 1
9 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 8:05.52 9:59.40 10:47.36 7:35.55 10:47.36 11:05.34 -
10 Cade Culpepper FR Sunlake 12:43.19 10:00.93 12:19.15 12:43.19 10:30.98 8:36.80 -
11 Jack Girard FR Viera 8:22.68 10:13.02 13:04.67 12:09.50 7:52.03 12:21.76 -
13 Gavin Nelson JR Mandarin 7:22.76 10:14.94 10:02.65 9:07.30 9:50.35 7:28.91 -
14 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 13:02.12 10:15.84 11:29.74 11:35.90 8:37.31 7:54.20 -
15 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 8:25.25 10:16.15 10:22.32 8:12.92 12:37.87 7:48.28 -
18 Dominic Geraci SO Mandarin 7:17.33 10:24.75 11:52.22 7:17.33 13:00.94 12:48.45 -
21 Cristian Calderon JR Rockledge 12:59.41 10:38.86 10:58.03 9:09.42 9:34.98 9:47.76 -