March 11-12, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jared Falchook SR Celebration 2:32.50 2:06.29 2:20.59 2:11.06 2:26.55 1:59.14 10
2 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:26.53 2:18.12 1:50.50 2:26.53 2:36.13 2:00.10 8
3 Joel McConnell JR Dr. Phillips 2:16.04 1:51.97 2:13.64 2:08.82 2:22.06 2:00.39 6
4 Jackson Parker SR Montverde Academy 1:58.05 1:36.37 2:01.67 2:02.87 2:22.15 2:00.46 5
5 Aedan Rendek JR Viera 1:47.48 1:38.93 1:49.92 2:32.67 2:29.00 2:02.13 4
6 Ethan Aguilera Junior Starr's Mill 2:27.10 1:55.23 1:45.42 2:01.36 1:27.04 2:02.58 3
7 Cole Summers JR Lakewood 2:28.87 2:11.65 2:17.80 1:44.58 2:32.56 2:03.03 2
8 Evan Amaya JR Celebration 2:28.54 1:53.88 2:08.74 2:11.21 2:26.06 2:03.78 1
9 Jacob Labonte SR Seabreeze 1:40.31 1:34.12 2:13.75 2:34.80 2:31.09 2:03.84 -
10 Alex Ruge FR Mandarin 2:22.50 2:33.65 2:01.44 1:37.89 2:36.13 2:03.91 -
11 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:16.56 2:12.83 1:40.56 1:46.76 1:39.32 2:04.14 -
12 Kevin Velazquez SR Alonso 1:56.91 2:36.71 1:30.79 1:29.55 1:32.04 2:04.37 -
13 Cooper Shaban SO Montverde Academy 1:37.13 2:12.00 1:37.13 1:39.62 1:45.85 2:04.52 -
14 Alan Meriga SR Wharton 2:24.93 2:11.19 1:44.95 1:37.46 1:34.96 2:04.94 -
15 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 1:43.95 2:42.82 1:32.68 2:14.01 2:29.04 2:05.24 -
16 Cade Toohey SO Wharton 2:10.62 1:48.01 1:50.52 1:59.31 1:59.31 2:05.59 -
17 Seven Days Cross JR Ocoee 2:37.06 2:38.33 2:00.33 2:26.93 1:57.80 2:06.66 -
18 Tyrece Beckford JR Kathleen 2:29.78 2:22.17 2:32.32 2:41.21 2:17.09 2:06.93 -
19 Byron Hayes SR George Jenkins 2:09.13 1:33.33 1:53.79 2:11.69 2:43.65 2:07.85 -
20 Erik Lash FR Mandarin 2:01.86 2:03.14 2:45.47 2:09.56 2:09.56 2:08.27 -
21 Colin Fetter JR Auburndale 2:20.06 1:46.65 2:39.33 1:37.66 2:40.62 2:08.49 -
22 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:39.36 1:49.24 2:43.21 1:56.95 1:58.23 2:08.51 -
23 Jayln Bethune SO Lakewood 2:42.91 1:40.85 2:28.69 2:01.54 1:35.68 2:09.29 -
24 Cayden Olvey Junior Starr's Mill 1:47.72 2:35.74 2:16.27 2:47.42 1:55.51 2:09.78 -
25 Klellan Lubbe JR Seabreeze 1:56.90 2:31.96 2:44.95 2:47.55 2:18.98 2:09.88 -
26 Oarland Jean JR Evans 2:36.66 2:11.86 1:39.22 2:36.66 1:43.14 2:10.55 -
27 Arthur Cavalcanti SO Windermere 2:44.89 2:09.56 1:53.85 2:04.32 1:42.07 2:10.86 -
28 Jimmie Brown SR Evans 1:57.85 2:29.28 1:31.66 1:47.37 2:10.94 2:10.94 -
29 Nicolas Nesmith SR Montverde Academy 2:21.62 2:41.29 2:19.00 2:37.36 2:05.89 2:11.13 -
30 Tristin Flowers FR George Jenkins 2:07.31 1:59.43 2:09.93 1:42.37 2:02.06 2:11.24 -
31 Cameron Chapman SO Leesburg 1:55.35 2:52.36 1:43.42 1:36.79 1:52.70 2:12.58 -
32 Benjamin Borton JR Sunlake 2:47.16 2:19.30 2:21.95 1:35.52 2:11.34 2:12.66 -
33 Joaquin Arevalo JR Sunlake 1:59.83 1:42.52 1:42.52 2:01.16 2:22.46 2:13.14 -
34 Connor Cook JR Kathleen 2:29.54 2:17.52 2:52.23 2:04.17 2:16.18 2:13.51 -
35 Andres Soto SR St. Cloud 1:50.82 1:46.81 1:56.16 2:50.90 2:14.85 2:13.51 -
36 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 2:25.13 2:11.70 2:41.26 2:45.29 2:18.42 2:14.38 -
37 Ryan Braswell SO Rockledge 2:10.65 2:40.29 1:59.88 2:14.69 2:32.20 2:14.69 -
38 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 2:41.69 1:59.92 1:39.71 2:29.57 1:53.19 2:14.74 -
39 Orion Francis JR Ocoee 2:42.09 1:56.16 2:31.28 2:27.23 2:44.79 2:15.07 -
40 Nestor Gonzalez 8 St. Cloud Prep 2:33.45 2:41.59 2:37.52 1:45.92 2:42.95 2:15.79 -
41 Matthew Bittner SR Windermere 2:09.59 2:19.24 2:17.86 2:41.30 1:37.88 2:17.86 -
42 Cameron Howe SR Alonso 1:42.25 2:36.14 2:33.37 1:53.30 2:47.19 2:18.17 -
43 Sebastian Velez SO Celebration 2:04.41 2:05.79 2:05.79 2:43.12 2:51.41 2:18.23 -
44 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 2:25.34 1:47.97 2:54.41 2:44.72 1:45.20 2:18.42 -
45 Bryce Reeves SO Sunlake 2:43.06 2:23.54 2:27.73 2:47.24 1:57.07 2:19.36 -
46 Jaydyn Govia SR Evans 2:21.26 2:39.44 2:40.84 2:45.04 2:52.03 2:19.86 -
47 Josiah Rivette JR Harmony 3:00.49 2:28.31 2:10.12 1:50.53 1:57.53 2:19.91 -
48 Anthony Allen SO Tohopekaliga 2:55.49 2:40.05 2:10.57 2:51.28 2:33.03 2:20.39 -
49 Brady Bowers Junior Starr's Mill 2:02.27 1:41.19 2:09.30 2:55.68 2:31.79 2:20.54 -
50 Kaheim Lennon SO Lake Wales 2:18.86 2:25.94 2:54.28 2:11.78 2:40.11 2:21.69 -
51 Robert Rivera JR Harmony 2:02.17 2:10.69 2:53.31 3:01.83 2:17.79 2:22.05 -
52 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 1:56.60 2:09.40 2:34.99 3:02.01 2:34.99 2:22.19 -
53 Anthony Oldham SO Kathleen 2:55.57 2:28.45 1:41.35 2:59.86 1:59.91 2:22.74 -
54 Tyler Adams SR Windermere 1:43.01 3:03.13 2:38.81 2:28.80 2:51.69 2:23.07 -
55 Allen Labady SO Evans 2:28.98 1:51.74 2:40.44 1:41.71 1:46.01 2:23.25 -
56 James Morrow SO Lakewood 2:12.54 2:34.15 2:19.74 2:55.76 2:51.44 2:24.06 -
57 Nikolas Boone SO Tohopekaliga 2:32.05 2:43.64 3:01.02 1:55.85 2:04.54 2:24.81 -
58 Dallas Milburn FR Wharton 2:19.81 3:02.04 2:54.76 2:54.76 2:13.98 2:25.63 -
59 Kyle Gutierrez FR Tohopekaliga 2:24.64 2:24.64 2:33.41 2:40.71 1:52.50 2:26.10 -
60 Terrance Williams SO Auburndale 3:02.37 2:27.07 2:55.02 2:31.49 1:44.42 2:27.07 -
61 Clayton Haddock SO St. Cloud 2:53.63 2:38.92 3:00.99 2:56.57 2:56.57 2:27.14 -
62 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 2:32.31 2:17.52 2:08.65 1:56.82 2:21.96 2:27.87 -
63 James Cruickshank JR Lakewood 2:29.72 3:13.58 2:58.46 2:41.82 1:54.94 2:31.23 -
64 Brody Smith SO Rockledge 2:24.41 2:13.42 2:21.27 2:11.85 2:49.52 2:36.96 -
65 Kenneth Gilliard JR Leesburg 2:12.79 3:01.37 1:54.97 3:02.98 2:59.75 2:41.93 -
66 Anton Synkov Freshman Starr's Mill 2:15.30 3:29.54 3:32.84 2:21.90 3:21.29 2:44.99 -
67 Hellington Frica SO St. Cloud 2:07.22 2:56.78 2:17.13 3:24.86 3:31.47 2:45.21 -
68 Jackson Parks JR Rockledge 2:59.17 2:46.63 2:32.30 3:24.26 3:43.97 2:59.17 -
  Connor Yi SR Harmony DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Alan Meriga SR Wharton 2:19.94 1:51.20 1:39.96 2:37.43 1:44.95 2:04.94 -
24 Cayden Olvey Junior Starr's Mill 1:56.81 2:09.78 2:04.59 1:41.23 2:00.70 2:09.78 -
26 Oarland Jean JR Evans 2:09.25 1:50.97 1:32.69 2:02.72 2:31.44 2:10.55 -
28 Jimmie Brown SR Evans 1:32.97 2:07.02 2:33.20 2:25.35 2:13.56 2:10.94 -
31 Cameron Chapman SO Leesburg 1:42.09 1:43.42 1:50.05 2:20.54 2:40.43 2:12.58 -
32 Benjamin Borton JR Sunlake 2:39.20 1:59.40 2:00.72 2:44.50 1:55.42 2:12.66 -
46 Jaydyn Govia SR Evans 2:46.44 2:39.44 1:42.10 3:00.42 2:12.87 2:19.86 -
49 Brady Bowers Junior Starr's Mill 2:10.71 1:58.06 2:43.03 2:21.95 2:50.06 2:20.54 -
50 Kaheim Lennon SO Lake Wales 2:54.28 3:02.78 1:46.27 2:58.53 2:37.28 2:21.69 -
51 Robert Rivera JR Harmony 3:00.41 1:59.33 2:43.36 2:05.01 2:27.74 2:22.05 -
55 Allen Labady SO Evans 1:56.04 1:47.44 1:50.31 1:51.74 1:56.04 2:23.25 -
58 Dallas Milburn FR Wharton 2:00.88 3:00.59 1:44.86 2:16.90 2:57.67 2:25.63 -
59 Kyle Gutierrez FR Tohopekaliga 2:04.19 2:10.03 2:48.02 2:40.71 2:07.11 2:26.10 -
62 Lloyd Brewer III FR Dr. Phillips 2:26.40 2:05.69 2:20.48 2:20.48 2:24.92 2:27.87 -
65 Kenneth Gilliard JR Leesburg 2:14.41 2:01.45 2:33.84 2:48.41 2:28.98 2:41.93 -
67 Hellington Frica SO St. Cloud 2:30.35 3:08.34 2:18.78 2:56.78 2:50.17 2:45.21 -
68 Jackson Parks JR Rockledge 3:13.51 2:26.92 3:36.80 3:49.34 2:17.96 2:59.17 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
35 Andres Soto SR St. Cloud 2:13.51 2:25.53 2:38.88 1:46.81 1:44.14 2:08.17 -
36 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 2:14.38 1:58.26 1:58.26 2:22.45 2:23.79 2:26.48 -
37 Ryan Braswell SO Rockledge 2:14.69 1:34.29 2:03.92 2:06.61 2:41.63 2:20.08 -
43 Sebastian Velez SO Celebration 2:18.23 1:51.97 2:07.18 1:46.44 2:18.23 1:50.59 -
45 Bryce Reeves SO Sunlake 2:19.36 1:45.92 2:54.20 2:17.97 1:50.10 2:58.38 -
47 Josiah Rivette JR Harmony 2:19.91 1:49.13 2:36.70 1:54.73 2:03.12 1:53.33 -
56 James Morrow SO Lakewood 2:24.06 1:53.81 2:06.78 1:58.13 1:58.13 2:37.03 -
57 Nikolas Boone SO Tohopekaliga 2:24.81 2:16.13 2:20.47 2:55.22 2:34.95 1:52.96 -
60 Terrance Williams SO Auburndale 2:27.07 2:46.19 3:09.72 2:47.66 2:47.66 2:30.02 -
61 Clayton Haddock SO St. Cloud 2:27.14 2:28.62 3:06.87 1:47.42 2:58.04 2:09.49 -
63 James Cruickshank JR Lakewood 2:31.23 3:01.48 1:57.96 1:54.94 2:05.52 1:50.40 -
64 Brody Smith SO Rockledge 2:36.96 2:11.85 3:06.79 2:43.24 2:10.28 3:00.51 -
66 Anton Synkov Freshman Starr's Mill 2:44.99 2:53.24 2:23.55 2:44.99 2:31.79 2:54.89 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Colin Fetter JR Auburndale 2:08.49 1:55.65 2:39.33 -
22 Corradrio Trimble JR Osceola (Kissimmee) 2:08.51 1:38.96 2:11.08 -
23 Jayln Bethune SO Lakewood 2:09.29 2:20.93 1:58.95 -
29 Nicolas Nesmith SR Montverde Academy 2:11.13 2:26.87 2:12.45 -
30 Tristin Flowers FR George Jenkins 2:11.24 1:54.18 1:59.43 -
33 Joaquin Arevalo JR Sunlake 2:13.14 2:38.44 2:01.16 -
34 Connor Cook JR Kathleen 2:13.51 2:49.56 1:58.83 -
38 Barry Sherman SR Atlantic (PO) 2:14.74 1:54.53 2:41.69 -
40 Nestor Gonzalez 8 St. Cloud Prep 2:15.79 2:38.88 1:49.99 -
41 Matthew Bittner SR Windermere 2:17.86 2:17.86 2:12.35 -
42 Cameron Howe SR Alonso 2:18.17 1:40.87 2:23.70 -
44 Issiah Williams SO Atlantic (PO) 2:18.42 2:30.88 2:53.03 -
48 Anthony Allen SO Tohopekaliga 2:20.39 1:45.30 2:37.24 -
52 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:22.19 2:56.32 3:02.01 -
53 Anthony Oldham SO Kathleen 2:22.74 2:52.72 2:51.29 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Cole Summers JR Lakewood 2:03.03 2:07.96 2:07.96 2:19.03 2
13 Cooper Shaban SO Montverde Academy 2:04.52 2:05.77 2:39.39 1:59.54 -
15 Zachery Russell JR Atlantic (PO) 2:05.24 2:22.78 1:58.98 1:36.44 -
16 Cade Toohey SO Wharton 2:05.59 2:26.94 2:15.64 2:40.76 -
17 Seven Days Cross JR Ocoee 2:06.66 2:14.26 1:33.73 2:32.00 -
18 Tyrece Beckford JR Kathleen 2:06.93 2:43.74 2:05.66 2:09.47 -
19 Byron Hayes SR George Jenkins 2:07.85 1:57.63 2:46.21 2:16.80 -
20 Erik Lash FR Mandarin 2:08.27 2:39.06 2:19.82 1:36.21 -
25 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:09.88 2:35.86 1:41.31 2:29.37 -
27 Arthur Cavalcanti SO Windermere 2:10.86 2:26.57 1:34.22 2:43.58 -
39 Orion Francis JR Ocoee 2:15.07 1:41.31 1:48.06 2:38.04 -
54 Tyler Adams SR Windermere 2:23.07 1:51.60 2:38.81 2:47.40 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Javan Medina JR Tohopekaliga 2:15.72 2:33.73 2:00.10 1:48.09 2:32.53 2:15.72 1:54.10 8
3 Joel McConnell JR Dr. Phillips 1:38.72 2:10.03 2:00.39 1:56.78 2:06.41 1:49.56 2:29.29 6
5 Aedan Rendek JR Viera 1:30.38 2:15.57 2:02.13 2:10.68 2:24.12 1:57.25 1:26.72 4
8 Evan Amaya JR Celebration 2:28.54 2:32.25 2:03.78 1:27.89 2:13.69 1:29.13 1:39.03 1
10 Alex Ruge FR Mandarin 1:40.37 1:45.33 2:03.91 1:36.65 1:57.72 2:37.37 2:34.89 -
12 Kevin Velazquez SR Alonso 2:21.79 2:06.86 2:04.37 1:41.99 1:35.77 1:43.23 2:34.22 -
  Connor Yi SR Harmony DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jared Falchook SR Celebration 1:30.55 1:59.14 10
4 Jackson Parker SR Montverde Academy 2:04.08 2:00.46 5
6 Ethan Aguilera Junior Starr's Mill 2:19.75 2:02.58 3
9 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:06.32 2:03.84 -
11 Raekwon Hopkins SR Alonso 2:06.63 2:04.14 -