February 26, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gina Fuca SR Martin County 5:34.18 10
2 Addison Boyer SO South Fork 5:39.85 8
3 Fripp Stringfellow 8 Pine School 5:43.18 6
4 Sydney Schiff FR Benjamin School 5:59.88 5
5 Zoe Gozdz SO Jensen Beach 6:00.39 4
6 Chloe Haley SO Jensen Beach 6:07.96 3
7 Amelie Galbraith SO Pine School 6:10.45 2
8 Avalon McDonald SR South Fork 6:16.91 1
9 Anna Diffley SO Martin County 6:17.20 -
10 Tori Mills SR South Fork 6:17.55 -
11 Luna Rivera JR St. Edward's 6:20.22 -
12 Isabella Krell FR Berean Christian 6:23.13 -
13 Callie Phillips JR Okeechobee 6:23.50 -
14 Maddison Stegall SR Berean Christian 6:36.60 -
15 Amalia Rimes JR Jupiter Christian 6:42.95 -
16 Campbell McCarthy SO Martin County 6:49.85 -
17 Sabrina Nelms FR Berean Christian 7:05.11 -
18 Anna Barnhart SO Fort Pierce Westwood 7:09.36 -
19 Veronica Chaney JR Martin County 7:15.35 -
20 Angel Seader FR Palm Beach Central 7:28.29 -
21 Peyton Johnson SO South Fork 7:46.89 -
22 Abby Calzaeda SO Okeechobee 7:56.50 -
  Lindsey Saucedo JR Okeechobee DNF   
  Jaimes Jacqueline SR Okeechobee DNF   
  Sofia Tovar JR Fort Pierce Westwood DNS   
  Leah Klein FR Benjamin School DNS   
  Samantha Hill FR Benjamin School DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Luna Rivera JR St. Edward's 6:20.22 4:33.76 6:27.83 -
12 Isabella Krell FR Berean Christian 6:23.13 7:58.92 4:35.86 -
14 Maddison Stegall SR Berean Christian 6:36.60 5:37.11 7:04.37 -
16 Campbell McCarthy SO Martin County 6:49.85 6:45.76 6:00.67 -
17 Sabrina Nelms FR Berean Christian 7:05.11 8:59.89 6:31.11 -
18 Anna Barnhart SO Fort Pierce Westwood 7:09.36 7:43.71 5:43.49 -
19 Veronica Chaney JR Martin County 7:15.35 5:30.87 6:57.94 -
20 Angel Seader FR Palm Beach Central 7:28.29 9:15.88 8:53.47 -
21 Peyton Johnson SO South Fork 7:46.89 7:32.89 5:45.50 -
22 Abby Calzaeda SO Okeechobee 7:56.50 9:36.57 10:19.45 -
  Samantha Hill FR Benjamin School DNS DNS DNS   
  Leah Klein FR Benjamin School DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gina Fuca SR Martin County 6:07.60 5:34.18 5:14.13 10
2 Addison Boyer SO South Fork 4:59.07 5:39.85 5:50.05 8
3 Fripp Stringfellow 8 Pine School 5:56.91 5:43.18 7:22.71 6
4 Sydney Schiff FR Benjamin School 6:14.28 5:59.88 5:56.29 5
5 Zoe Gozdz SO Jensen Beach 4:44.71 6:00.39 6:04.00 4
6 Chloe Haley SO Jensen Beach 5:20.13 6:07.96 4:28.61 3
7 Amelie Galbraith SO Pine School 7:13.43 6:10.45 6:21.57 2
8 Avalon McDonald SR South Fork 7:43.60 6:16.91 8:09.99 1
9 Anna Diffley SO Martin County 4:50.45 6:17.20 5:13.08 -
10 Tori Mills SR South Fork 5:09.60 6:17.55 7:36.84 -
13 Callie Phillips JR Okeechobee 7:44.04 6:23.50 7:21.03 -
15 Amalia Rimes JR Jupiter Christian 6:46.98 6:42.95 6:06.69 -
  Jaimes Jacqueline SR Okeechobee DNF DNF DNF   
  Lindsey Saucedo JR Okeechobee DNF DNF DNF   
  Sofia Tovar JR Fort Pierce Westwood DNS DNS DNS