February 26, 2022
|
**Venue TBD**
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 4:25.49 3:29.60 4:05.93 4:39.46 3:54.75 5:10.20 5:24.18 10
2 Nathan Pinto SR South Fork 3:26.34 3:35.06 4:27.37 4:50.62 5:08.06 5:10.97 6:00.37 8
3 Justin Cannata JR Jensen Beach 3:55.61 3:52.63 5:40.00 4:58.24 4:25.44 5:57.89 6:09.82 6
4 Jack Burgener SR South Fork 5:25.70 5:58.56 4:55.82 4:58.80 3:35.14 5:10.76 6:28.44 5
5 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 5:31.74 4:43.92 4:58.86 4:58.86 5:37.72 6:16.57 3:41.16 4
6 Matthew Finkelstein SO Palm Beach Central 4:31.55 5:02.41 4:31.55 5:08.58 4:34.64 4:03.78 3:45.27 3
7 Owen Maritt SO Martin County 4:47.48 5:50.66 3:44.30 5:15.91 3:56.94 6:50.69 5:19.07 2
8 Daniel Phillips SR Okeechobee 5:13.48 4:03.82 6:26.30 5:16.64 3:54.32 4:29.15 5:19.81 1
9 Parker Layman JR South Fork 5:26.31 4:09.53 5:48.71 5:19.91 5:16.71 4:03.14 4:57.52 -
10 Jalen Elliot SR Fort Pierce Central 6:37.46 5:01.30 4:13.22 5:20.53 6:50.28 5:42.97 6:02.20 -
11 Joe Licata 8 Jupiter Christian 6:24.70 5:49.14 4:57.41 5:23.27 4:41.25 5:42.67 4:15.39 -
12 Daniel Coley SO Palm Beach Central 4:08.08 5:46.01 5:32.95 5:26.42 6:34.97 3:55.03 6:44.76 -
13 Tito Terrones FR Palm Beach Central 7:04.39 5:29.72 6:57.86 5:26.45 4:04.84 4:04.84 5:46.04 -
14 Maxville Rousseau JR Jensen Beach 5:04.33 5:30.51 5:59.96 5:27.23 3:58.88 5:40.32 6:45.77 -
15 Zachary Friend SR Okeechobee 5:44.14 5:57.25 5:24.48 5:27.75 6:03.81 5:37.59 5:53.97 -
16 Matthew Postman SR Benjamin School 5:23.17 4:56.52 5:59.82 5:33.16 6:29.80 4:39.86 5:59.82 -
17 Alex Petry SR Jensen Beach 5:39.88 4:49.90 4:03.25 5:33.21 5:06.56 4:29.90 7:13.18 -
18 Nicolas Tovar SO Fort Pierce Central 3:57.81 4:14.56 5:44.99 5:34.94 4:14.56 6:31.88 6:01.74 -
19 Jacob Wells JR Berean Christian 6:33.79 5:26.48 5:39.94 5:36.57 4:12.43 6:50.62 5:39.94 -
20 Conner Rucks JR Okeechobee 4:36.57 5:23.79 6:48.11 5:37.28 6:41.37 7:04.98 4:36.57 -
21 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 7:00.69 7:04.08 4:28.02 5:39.26 6:33.55 4:51.77 3:57.49 -
22 Jack Eidemueller JR St. Edward's 4:40.32 6:22.88 6:43.39 5:41.85 5:14.51 4:02.72 6:26.29 -
23 Talan Woodcock SO Martin County 4:12.42 5:04.28 6:48.01 5:45.77 5:21.57 6:06.52 4:36.62 -
24 Berlain Colas SR Fort Pierce Central 4:25.36 7:19.93 4:35.83 5:49.15 6:10.10 5:52.65 6:24.07 -
25 Aydan Turner SR Port St. Lucie 6:04.97 6:19.01 5:47.42 5:50.93 6:04.97 4:12.67 7:29.19 -
26 Landon Arrants SO Okeechobee 4:44.19 6:16.55 6:37.86 5:55.23 6:16.55 4:58.40 7:02.73 -
27 Deandre Webster SR Fort Pierce Central 7:03.77 4:14.98 5:51.94 5:59.12 7:43.27 4:18.57 6:38.63 -
28 Nathan Clark 8 Berean Christian 5:20.76 5:45.99 4:33.91 6:00.40 6:36.44 4:44.72 4:41.12 -
29 Evan McCarthy JR Martin County 5:26.71 5:12.02 7:42.52 6:07.08 4:31.64 6:32.78 5:59.74 -
30 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 7:28.22 5:48.62 8:06.53 6:23.09 4:32.00 7:24.39 6:38.42 -
31 Bradley Butzberger SR Berean Christian 5:57.06 6:50.81 5:03.31 6:23.93 7:36.88 6:54.65 6:08.58 -
32 Micah Porter FR Jupiter Christian 7:57.85 7:20.78 6:56.06 6:51.94 6:39.59 8:39.05 6:02.51 -
33 Joshua Butzberger SO Berean Christian 8:17.28 9:33.44 5:31.52 7:28.00 5:49.44 8:12.80 6:29.76 -
34 Jarred Rua SO Port St. Lucie 5:18.85 9:47.59 8:02.82 7:35.49 5:32.51 5:27.96 7:35.49 -
  Ari Vein 6 Pine School NT NT NT NT NT NT NT   
  Mark Thompson SR Port St. Lucie NT NT NT NT NT NT NT   
  Maxum Kornilov SO South Fork DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caleb Miller JR Benjamin School DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Joe Licata 8 Jupiter Christian 5:23.27 -
16 Matthew Postman SR Benjamin School 5:33.16 -
18 Nicolas Tovar SO Fort Pierce Central 5:34.94 -
20 Conner Rucks JR Okeechobee 5:37.28 -
21 ryan wilhelm SO Fort Pierce Westwood 5:39.26 -
22 Jack Eidemueller JR St. Edward's 5:41.85 -
24 Berlain Colas SR Fort Pierce Central 5:49.15 -
25 Aydan Turner SR Port St. Lucie 5:50.93 -
26 Landon Arrants SO Okeechobee 5:55.23 -
27 Deandre Webster SR Fort Pierce Central 5:59.12 -
28 Nathan Clark 8 Berean Christian 6:00.40 -
29 Evan McCarthy JR Martin County 6:07.08 -
30 Alexander Briscoe SO Treasure Coast 6:23.09 -
31 Bradley Butzberger SR Berean Christian 6:23.93 -
32 Micah Porter FR Jupiter Christian 6:51.94 -
33 Joshua Butzberger SO Berean Christian 7:28.00 -
34 Jarred Rua SO Port St. Lucie 7:35.49 -
  Mark Thompson SR Port St. Lucie NT   
  Ari Vein 6 Pine School NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Anthony Matthew SR Martin County 3:26.80 5:07.41 4:39.46 3:49.16 10
2 Nathan Pinto SR South Fork 4:27.37 4:44.81 4:50.62 3:55.41 8
3 Justin Cannata JR Jensen Beach 5:25.09 4:19.47 4:58.24 6:21.75 6
4 Jack Burgener SR South Fork 4:31.91 4:02.03 4:58.80 5:04.78 5
5 Thiago DeSouza JR Treasure Coast 4:49.90 3:50.13 4:58.86 3:41.16 4
6 Matthew Finkelstein SO Palm Beach Central 6:28.81 6:16.47 5:08.58 6:13.39 3
7 Owen Maritt SO Martin County 6:31.73 5:19.07 5:15.91 5:31.71 2
8 Daniel Phillips SR Okeechobee 4:35.48 3:44.82 5:16.64 6:16.81 1
9 Parker Layman JR South Fork 4:38.33 5:16.71 5:19.91 6:52.69 -
10 Jalen Elliot SR Fort Pierce Central 4:42.07 4:35.66 5:20.53 4:06.81 -
12 Daniel Coley SO Palm Beach Central 5:10.10 4:40.73 5:26.42 4:21.14 -
13 Tito Terrones FR Palm Beach Central 4:24.43 3:58.31 5:26.45 5:39.51 -
14 Maxville Rousseau JR Jensen Beach 3:58.88 6:55.59 5:27.23 6:49.04 -
15 Zachary Friend SR Okeechobee 5:47.42 5:27.75 5:27.75 6:16.92 -
17 Alex Petry SR Jensen Beach 4:26.57 4:03.25 5:33.21 6:49.85 -
19 Jacob Wells JR Berean Christian 7:04.08 3:55.60 5:36.57 7:07.45 -
23 Talan Woodcock SO Martin County 6:48.01 6:13.44 5:45.77 5:31.94 -
  Maxum Kornilov SO South Fork DNS DNS DNS DNS   
  Caleb Miller JR Benjamin School DNS DNS DNS DNS