February 25, 2022
|
Miami Southridge - Miami, FL
|
Timing: MOGO Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Sarafoglu JR Coral Reef 4:28.97 10
2 Gabriel Garcia SR Braddock 4:33.69 8
3 Anthony Bergnes SR Braddock 4:34.38 6
4 Andres Canas SO Braddock 4:37.79 5
5 Michael Gongora SO Braddock 4:38.84 4
6 Daniel Garcia SO Columbus 4:43.00 3
7 Daniel A. Garcia SO Columbus 4:45.48 2
8 Lukas Santana SR Coral Reef 4:47.92 1
9 Devin Jones SO Miami Northwestern 4:49.18 -
10 Anthony Scarcello FR Columbus 4:51.17 -
11 Simon Gutierrez JR Coral Shores 4:51.95 -
12 Christopher Pettit SO Somerset Academy (PP) 4:52.79 -
13 Andrew Nunez SR Columbus 4:52.80 -
14 Daniel Jean-Charles JR Miami Northwestern 4:54.91 -
15 Thomas McGowan FR Miami Northwestern 4:54.99 -
16 Charles Desrivieres SO Miami Northwestern 4:55.58 -
17 Shuvens Liska JR North Miami 4:56.98 -
18 Youssef Bamieh SR Miami Sunset 4:57.85 -
19 Anthony Irby SO Miami Southridge 4:58.93 -
20 Luis Marti FR Coral Reef 5:05.16 -
21 Collin Bevins JR Park Vista 5:05.87 -
22 Kevin Pacheco JR Varela 5:07.10 -
23 Adrian Medina SR Park Vista 5:11.67 -
24 Jamal Roberts FR Miami Carol City 5:13.04 -
25 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 5:15.68 -
26 Robert Temkin SO Coral Shores 5:17.99 -
27 Deon Mejia JR Varela 5:18.19 -
28 Julian Corral JR Homestead 5:18.88 -
29 Taneko Bastian SO Miami Carol City 5:23.02 -
30 Daniel Frederique SR North Miami 5:23.58 -
31 DHIREN SINGH FR Miami Palmetto 5:23.65 -
32 Alain Bermudez SR Varela 5:26.02 -
33 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 5:27.58 -
34 Marcell Castellanos SR iMater Prep 5:29.88 -
35 Nestor Campos JR Miami Sunset 5:34.35 -
36 Alijah Davis SO Homestead 5:34.69 -
37 Nicolas Merida SR Southwest Miami 5:37.73 -
38 Christopher Palma SO iMater Prep 5:40.63 -
39 Hakim Reaves JR Miami Norland 5:40.82 -
40 Jorge Kalil SO Somerset Academy (PP) 5:41.36 -
41 Lorenza Tyler JR Miami Norland 5:48.07 -
42 Luca Tinsley JR True North 5:48.34 -
43 Joshua Brutus FR North Miami Beach 5:48.40 -
44 Teodoro Hernandez Silva SO Keys Gate 5:48.52 -
45 Kenwood Origene SO North Miami Beach 5:49.36 -
46 Octavio Franchino JR Coral Reef 5:49.59 -
47 Jacob Rodriguez FR True North 5:52.08 -
48 Mc-Intosh Guilaume JR North Miami 5:52.09 -
49 Brian Hurt FR Coral Shores 5:53.49 -
50 Carlos Ruiz-Martin JR Miami Sunset 5:55.25 -
51 Dixson Brumaire FR North Miami Beach 5:57.88 -
52 Paul Mallas JR True North 5:58.37 -
53 Taquawn Davis FR Homestead 6:03.07 -
54 Christopher Bujans SO iMater Prep 6:04.45 -
55 MASON MUT JR Doral Academy 6:08.00 -
56 Leon Williams FR Miami Carol City 6:10.45 -
57 Clarck Charles FR North Miami Beach 6:10.79 -
58 MARCELO DURAN SO Doral Academy 6:17.51 -
59 Andres Longo JR True North 6:24.76 -
60 Elijah Oliver JR Hialeah-Miami Lakes 6:39.99 -
61 Deanthony Gonzalez JR SLAM (West Palm Beach) 6:43.71 -
62 Kamani Daniels SO Homestead 6:46.43 -
63 Justin Rocha FR Miami Sunset 6:49.20 -
64 Jakarri Gedeus FR Miami Norland 7:03.63 -
65 Andy Leiva FR Keys Gate 7:48.31 -
  Brooks Kujawa FR Westminster Christian DNS   
  Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) DNS   
  Marvin Redondo 8 NSU University DNS   
  Alphonso Rhodes SO Miami Carol City DNS   
  Thomas Brigham SR Westminster Christian DNS   
  SANTIAGO MATUTE SO Doral Academy DNS   
  Julio Santoyo SO Westminster Christian DNS   
  Justin Sanchez FR Westminster Christian DNS   
  Sebastian Gomez SR Hialeah-Miami Lakes DNS   
  Ricky Krissel SO American Heritage DNS   
  Herdwin Paul FR Miami Norland DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS   
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Matthew Gonzalez JR Sheridan Hills Christian DNS   
  Santiago Ospina 7 Sheridan Hills Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Anthony Bergnes SR Braddock 4:34.38 5:37.49 4:23.41 3:47.74 6
10 Anthony Scarcello FR Columbus 4:51.17 4:36.62 3:58.76 6:09.79 -
27 Deon Mejia JR Varela 5:18.19 6:02.74 5:18.19 4:59.10 -
32 Alain Bermudez SR Varela 5:26.02 4:30.60 5:29.28 5:32.54 -
33 Gabriel Izequilla 8 SLAM (West Palm Beach) 5:27.58 6:26.55 6:23.27 4:25.34 -
38 Christopher Palma SO iMater Prep 5:40.63 7:09.20 6:48.76 6:21.51 -
47 Jacob Rodriguez FR True North 5:52.08 5:52.08 4:09.98 5:55.60 -
48 Mc-Intosh Guilaume JR North Miami 5:52.09 5:09.84 7:06.03 4:34.63 -
61 Deanthony Gonzalez JR SLAM (West Palm Beach) 6:43.71 5:59.31 4:58.75 7:03.90 -
64 Jakarri Gedeus FR Miami Norland 7:03.63 7:03.63 5:05.02 5:30.44 -
65 Andy Leiva FR Keys Gate 7:48.31 7:24.90 9:36.03 9:07.93 -
  Marvin Redondo 8 NSU University DNS DNS DNS DNS   
  Julio Santoyo SO Westminster Christian DNS DNS DNS DNS   
  SANTIAGO MATUTE SO Doral Academy DNS DNS DNS DNS   
  Matthieu Gomez JR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS   
  Elias Leyes SO Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Youssef Bamieh SR Miami Sunset 3:40.41 5:06.79 4:31.05 4:57.85 4:42.96 -
22 Kevin Pacheco JR Varela 4:21.04 5:43.96 3:41.12 5:07.10 6:20.81 -
39 Hakim Reaves JR Miami Norland 6:08.09 4:22.44 4:49.70 5:40.82 5:44.23 -
40 Jorge Kalil SO Somerset Academy (PP) 7:10.12 4:39.92 4:43.33 5:41.36 6:12.09 -
42 Luca Tinsley JR True North 6:47.56 4:42.16 7:11.95 5:48.34 4:24.74 -
44 Teodoro Hernandez Silva SO Keys Gate 6:51.26 5:38.07 7:15.65 5:48.52 4:10.94 -
46 Octavio Franchino JR Coral Reef 7:23.98 6:38.54 5:39.11 5:49.59 5:21.63 -
49 Brian Hurt FR Coral Shores 4:53.40 7:07.73 7:39.54 5:53.49 5:32.28 -
56 Leon Williams FR Miami Carol City 4:30.43 7:06.02 6:40.09 6:10.45 7:06.02 -
57 Clarck Charles FR North Miami Beach 7:02.70 6:18.21 7:43.49 6:10.79 7:43.49 -
58 MARCELO DURAN SO Doral Academy 7:51.89 5:58.64 6:43.94 6:17.51 7:36.79 -
59 Andres Longo JR True North 6:47.85 5:07.81 8:20.19 6:24.76 7:57.11 -
62 Kamani Daniels SO Homestead 6:46.43 5:21.08 7:43.33 6:46.43 6:09.86 -
63 Justin Rocha FR Miami Sunset 7:17.85 7:58.77 6:49.20 6:49.20 8:11.04 -
  Thomas Brigham SR Westminster Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Justin Sanchez FR Westminster Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Robert Temkin SO Coral Shores 5:46.61 6:21.59 5:56.15 5:17.99 5:37.07 6:43.85 -
35 Nestor Campos JR Miami Sunset 4:24.14 6:57.94 6:21.16 5:34.35 4:40.86 6:24.51 -
41 Lorenza Tyler JR Miami Norland 6:36.80 7:01.17 5:27.19 5:48.07 5:34.15 7:04.65 -
45 Kenwood Origene SO North Miami Beach 6:34.78 7:23.69 5:49.36 5:49.36 5:38.88 4:15.04 -
50 Carlos Ruiz-Martin JR Miami Sunset 5:09.07 4:29.99 6:48.54 5:55.25 4:29.99 5:48.15 -
51 Dixson Brumaire FR North Miami Beach 4:14.10 5:25.67 4:53.47 5:57.88 6:55.14 6:37.25 -
52 Paul Mallas JR True North 6:30.63 5:44.04 5:54.79 5:58.37 5:36.87 7:27.97 -
53 Taquawn Davis FR Homestead 6:32.12 7:48.36 6:32.12 6:03.07 7:52.00 5:19.51 -
54 Christopher Bujans SO iMater Prep 5:46.23 7:13.70 4:18.76 6:04.45 6:00.81 7:35.57 -
55 MASON MUT JR Doral Academy 6:41.12 4:32.32 4:54.40 6:08.00 7:40.00 4:47.04 -
60 Elijah Oliver JR Hialeah-Miami Lakes 7:15.99 5:08.00 5:00.00 6:39.99 7:03.99 7:27.99 -
  Sebastian Gomez SR Hialeah-Miami Lakes DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alphonso Rhodes SO Miami Carol City DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Santiago Ospina 7 Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Matthew Gonzalez JR Sheridan Hills Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Steven Guerra JR SLAM (West Palm Beach) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Luis Marti FR Coral Reef 5:05.16 -
21 Collin Bevins JR Park Vista 5:05.87 -
23 Adrian Medina SR Park Vista 5:11.67 -
24 Jamal Roberts FR Miami Carol City 5:13.04 -
25 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 5:15.68 -
28 Julian Corral JR Homestead 5:18.88 -
29 Taneko Bastian SO Miami Carol City 5:23.02 -
30 Daniel Frederique SR North Miami 5:23.58 -
31 DHIREN SINGH FR Miami Palmetto 5:23.65 -
34 Marcell Castellanos SR iMater Prep 5:29.88 -
36 Alijah Davis SO Homestead 5:34.69 -
37 Nicolas Merida SR Southwest Miami 5:37.73 -
43 Joshua Brutus FR North Miami Beach 5:48.40 -
  Brooks Kujawa FR Westminster Christian DNS   
  Ricky Krissel SO American Heritage DNS   
  Herdwin Paul FR Miami Norland DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ryan Sarafoglu JR Coral Reef 3:45.94 3:40.56 4:23.59 4:12.84 4:28.97 3:56.70 10
2 Gabriel Garcia SR Braddock 4:44.64 4:22.75 4:33.69 4:28.22 4:33.69 3:22.53 8
4 Andres Canas SO Braddock 4:18.35 5:25.02 3:58.90 4:15.57 4:37.79 5:05.57 5
5 Michael Gongora SO Braddock 5:09.52 5:37.40 5:48.55 3:20.77 4:38.84 3:59.81 4
6 Daniel Garcia SO Columbus 5:42.43 4:54.32 4:11.87 4:54.32 4:43.00 5:05.64 3
7 Daniel A. Garcia SO Columbus 6:08.27 4:59.76 5:42.58 5:56.85 4:45.48 5:11.18 2
8 Lukas Santana SR Coral Reef 4:39.29 5:10.96 5:19.60 5:13.84 4:47.92 3:38.82 1
9 Devin Jones SO Miami Northwestern 5:06.53 4:11.59 3:25.32 4:26.05 4:49.18 5:26.78 -
11 Simon Gutierrez JR Coral Shores 5:03.63 4:40.28 3:53.56 5:59.10 4:51.95 4:05.24 -
12 Christopher Pettit SO Somerset Academy (PP) 6:17.70 5:39.64 5:39.64 6:17.70 4:52.79 4:03.02 -
13 Andrew Nunez SR Columbus 6:14.79 5:33.80 4:32.31 4:14.74 4:52.80 4:03.03 -
14 Daniel Jean-Charles JR Miami Northwestern 4:57.86 5:50.95 6:11.59 4:43.12 4:54.91 4:31.32 -
15 Thomas McGowan FR Miami Northwestern 6:23.49 4:49.09 3:38.30 5:15.64 4:54.99 3:32.40 -
16 Charles Desrivieres SO Miami Northwestern 4:17.16 4:40.81 5:39.92 4:02.38 4:55.58 4:23.07 -
17 Shuvens Liska JR North Miami 4:15.41 5:08.86 3:33.83 3:54.62 4:56.98 5:11.83 -
19 Anthony Irby SO Miami Southridge 6:25.62 4:26.05 4:32.03 3:44.20 4:58.93 5:16.87 -