February 5- 6, 2022
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC DIII NE NEICAAA ECAC DIII

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kathleen McCarey SO-2 SUNY Geneseo 10:12.77 11:06.31 7:49.99 9:54.92 6:56.45 11:24.16
2 Kylie Oblak SO-2 Hamilton 13:39.19 8:06.40 11:11.99 10:39.99 8:57.60 13:00.79
3 Billie McClosky FR-1 St. Lawrence 7:29.17 11:39.41 9:05.42 10:41.66 13:22.08 11:07.33
4 Rachel Dennis JR-3 Rochester 13:25.42 10:25.00 12:40.31 10:44.33 11:42.32 12:40.31
5 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 12:42.23 8:17.39 12:16.39 10:45.95 10:20.12 11:18.25
6 Emily Miller FR-1 SUNY Geneseo 11:09.17 12:59.62 9:18.73 10:49.68 8:39.75 13:19.11
7 Icel Sukovaty JR-3 Rochester 7:50.40 8:44.16 14:06.72 11:12.00 10:38.40 13:26.40
8 Marissa Paolangeli SR-4 Springfield 13:34.41 13:20.83 9:36.87 11:18.67 11:25.46 14:35.49
9 Elizabeth Rose JR-3 Springfield 12:21.79 13:29.85 10:53.32 11:20.54 11:00.13 9:38.46
10 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 12:21.20 13:09.24 13:50.41 11:26.29 10:31.39 12:28.06
11 Adeline Moore FR-1 St. Lawrence 9:02.69 10:32.00 8:00.87 11:26.95 8:07.74 11:40.69
12 Maddie Foss FR-1 Hamilton 11:38.53 10:57.03 13:15.36 11:31.61 14:45.26 10:50.12
13 Eliza O'Donnell SO-2 St. Lawrence 8:06.55 14:56.64 14:21.89 11:35.07 10:25.57 8:55.21
14 Veronica Szygalowicz FR-1 SUNY Geneseo 9:18.92 10:49.75 9:46.87 11:38.65 11:03.72 13:51.40
15 Kinsley Holl FR-1 St. Lawrence 14:43.18 9:39.37 11:39.48 11:46.54 9:25.24 13:11.33
16 Alyson Coyle SR-4 Springfield 11:04.97 12:08.64 12:58.16 11:47.41 14:58.41 15:19.64
17 Valerie Fox SO-2 Springfield 13:43.87 11:14.72 9:28.19 11:50.23 9:56.60 11:57.34
18 Kristina Messler FR-1 SUNY Delhi 13:31.96 15:13.45 15:13.45 12:04.96 10:52.47 11:43.22
19 Lilly Johnson FR-1 Ithaca 10:09.14 9:25.11 9:25.11 12:13.90 12:28.58 14:40.68
20 Samantha Chambers JR-3 Shenandoah 15:00.34 12:32.74 10:19.91 12:17.98 10:12.53 8:58.73
21 Sarah Christy FR-1 Shenandoah 16:06.79 10:07.06 9:29.59 12:29.45 15:14.33 13:06.93
22 Kailyn Oreglio FR-1 SUNY Delhi 12:30.65 10:19.09 16:46.02 12:53.86 10:19.09 9:01.71
23 Shyanne Lawton SO-2 SUNY Delhi 9:39.07 15:12.23 12:09.78 13:13.24 15:28.09 13:29.11
24 Anna Clarke SR-4 SUNY Delhi 14:26.56 11:20.29 12:25.08 13:29.87 12:16.99 11:28.39
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Elizabeth Rose JR-3 Springfield 13:09.43 11:20.54
12 Maddie Foss FR-1 Hamilton 10:36.29 11:31.61
14 Veronica Szygalowicz FR-1 SUNY Geneseo 12:27.56 11:38.65
15 Kinsley Holl FR-1 St. Lawrence 10:35.89 11:46.54
16 Alyson Coyle SR-4 Springfield 13:47.67 11:47.41
17 Valerie Fox SO-2 Springfield 14:47.79 11:50.23
18 Kristina Messler FR-1 SUNY Delhi 15:06.20 12:04.96
19 Lilly Johnson FR-1 Ithaca 10:01.80 12:13.90
20 Samantha Chambers JR-3 Shenandoah 9:06.11 12:17.98
21 Sarah Christy FR-1 Shenandoah 16:14.29 12:29.45
22 Kailyn Oreglio FR-1 SUNY Delhi 9:24.92 12:53.86
23 Shyanne Lawton SO-2 SUNY Delhi 12:33.58 13:13.24
24 Anna Clarke SR-4 SUNY Delhi 12:49.38 13:29.87
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kathleen McCarey SO-2 SUNY Geneseo 12:29.60 9:37.08 8:01.89 9:54.92 9:48.97 8:13.79
2 Kylie Oblak SO-2 Hamilton 10:46.39 10:52.79 8:00.00 10:39.99 10:46.39 7:40.80
3 Billie McClosky FR-1 St. Lawrence 9:05.42 12:17.91 13:41.33 10:41.66 13:34.91 11:20.16
4 Rachel Dennis JR-3 Rochester 10:37.89 9:33.46 11:55.21 10:44.33 8:48.35 8:41.91
5 Lilly Fowler-Conner FR-1 SUNY Geneseo 13:20.98 10:13.66 7:58.01 10:45.95 8:17.39 10:13.66
6 Emily Miller FR-1 SUNY Geneseo 12:46.63 11:48.16 9:38.22 10:49.68 8:33.25 11:41.66
7 Icel Sukovaty JR-3 Rochester 8:17.28 11:12.00 8:57.60 11:12.00 14:06.72 12:05.76
8 Marissa Paolangeli SR-4 Springfield 10:31.17 11:45.82 10:10.81 11:18.67 8:08.65 10:31.17
10 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 13:36.69 10:31.39 12:48.65 11:26.29 9:09.04 11:33.16
11 Adeline Moore FR-1 St. Lawrence 9:23.30 9:02.69 9:43.91 11:26.95 10:11.39 8:55.83
13 Eliza O'Donnell SO-2 St. Lawrence 14:35.79 12:44.58 13:33.24 11:35.07 9:43.86 8:34.36