February 26, 2022
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 1:35.54 1:58.23 1:59.42 2:34.06 2:13.75 1:33.15 1:51.06 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 2:07.15 1:33.57 1:59.95 1:53.96 1:28.77 2:15.55 2:22.74 8
3 Cameron Raney JR Viera 1:41.17 1:26.36 2:03.37 1:36.23 1:48.57 1:48.57 2:34.22 6
4 Joel McConnell JR Dr. Phillips 2:26.48 2:14.06 2:04.13 1:44.27 2:11.58 1:49.24 1:29.38 5
5 Joshua Briley SR Heritage 2:29.80 1:44.86 2:04.83 1:34.87 2:16.07 2:42.28 1:49.85 4
6 Keyshawn Williams SO Heritage 2:24.23 1:39.08 2:05.41 2:00.40 2:22.97 1:42.84 1:46.60 3
7 Parker Banzhaf FR Vero Beach 1:40.51 2:09.40 2:05.63 2:19.45 2:15.68 1:44.28 1:45.53 2
8 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:38.59 2:38.59 2:05.86 2:12.16 2:22.23 2:12.16 1:43.21 1
9 Cristian Calderon JR Rockledge 1:42.74 2:01.76 2:06.83 2:43.61 1:41.47 1:46.54 2:01.76 -
10 Samuel Parker JR Circle Christian 1:51.22 2:32.12 2:07.83 2:24.45 1:34.60 2:41.07 1:37.15 -
11 Connor Yi SR Harmony 2:24.04 2:43.50 2:09.76 2:48.69 1:50.30 2:43.50 2:44.80 -
12 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:35.73 1:57.46 2:11.97 2:47.61 2:05.38 2:35.73 2:17.25 -
13 Jason Luong SO Vero Beach 2:25.68 2:50.84 2:12.43 2:16.41 2:50.84 2:07.14 2:23.03 -
14 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 2:10.27 1:51.66 2:12.92 2:04.95 2:26.22 2:52.80 2:12.92 -
15 Devin Snyder SO Melbourne 2:02.43 2:15.74 2:13.07 2:14.40 2:05.09 2:18.40 2:45.01 -
16 Braden Willis SR Heritage 1:53.17 1:49.18 2:13.14 1:34.53 2:26.46 2:14.48 2:11.81 -
17 Trenton Brayboy SO Rockledge 2:07.12 2:26.05 2:15.23 2:38.22 2:28.76 1:44.13 2:07.12 -
18 Wesley Knoblock JR Melbourne 1:42.30 2:02.76 2:16.40 1:39.58 2:12.31 1:35.48 2:04.13 -
19 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 2:32.35 2:43.33 2:17.25 1:58.04 2:11.76 2:37.84 2:50.19 -
20 Christian Mendez JR Leesburg 2:57.17 2:28.33 2:17.34 1:45.76 2:37.95 2:17.34 2:31.08 -
21 Lexenier Jaime JR Winter Park 2:53.22 2:05.10 2:17.47 2:06.48 2:06.48 2:54.59 2:06.48 -
22 Lucas Smith JR Merritt Island 2:09.45 2:30.11 2:17.71 2:49.39 2:49.39 2:38.37 2:03.94 -
23 Shyy McDonald JR Dr. Phillips 1:50.46 1:46.32 2:18.07 1:57.36 1:40.80 2:55.35 1:38.03 -
24 Nestor Gonzalez 8 St. Cloud Prep 1:36.84 2:22.48 2:18.33 2:39.08 1:49.28 1:40.98 1:40.98 -
25 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 1:48.58 2:06.68 2:19.20 2:59.57 2:26.16 2:37.30 2:06.68 -
26 Tye Morrell SO Viera 1:51.50 1:41.74 2:19.37 2:13.80 2:15.19 1:51.50 1:51.50 -
27 Suhaib Mansour SO East River 1:40.38 2:16.63 2:19.41 2:57.05 1:52.93 2:02.68 2:48.69 -
28 JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge 1:38.67 2:26.59 2:20.95 2:26.59 2:43.51 2:16.73 2:46.32 -
29 Anthony Allen SO Tohopekaliga 2:21.51 2:31.52 2:22.94 2:02.93 2:35.81 2:28.66 2:41.53 -
30 Kameron White JR Merritt Island 2:16.20 2:43.43 2:23.36 2:57.77 1:57.56 2:42.00 2:46.30 -
31 Brian Bautista JR Merritt Island 2:38.55 2:54.40 2:24.13 2:32.78 2:01.07 1:52.43 1:50.98 -
32 Nikolas Boone SO Tohopekaliga 2:34.58 1:54.13 2:24.46 1:55.57 2:04.24 1:42.57 1:55.57 -
33 Silas Corchado FR St. Cloud 2:07.21 2:39.01 2:24.55 2:53.46 2:15.88 1:52.75 1:44.08 -
34 Robert Wassel SO Circle Christian 2:51.09 2:20.64 2:24.99 1:47.30 3:05.59 2:22.09 2:55.44 -
35 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 3:08.65 2:51.23 2:25.11 2:00.45 1:47.39 2:20.76 2:58.49 -
35 Diego Rodriguez FR Winter Park 2:23.66 1:45.93 2:25.11 3:05.74 2:55.59 2:57.04 1:53.19 -
37 Ryelan Lovell-Lahr SR Harmony 2:08.20 2:15.49 2:25.68 2:56.28 2:19.86 1:53.63 2:38.80 -
38 Alexander Negron JR Liberty 2:22.03 1:52.75 2:26.42 2:23.50 2:54.24 2:07.39 2:55.71 -
39 William Hernandez FR University (Orlando) 2:18.63 3:02.87 2:27.47 2:48.12 2:24.52 1:50.61 2:05.35 -
40 Jacob Olson FR Winter Park 2:25.94 2:02.11 2:28.91 2:19.98 2:52.74 2:45.29 2:54.23 -
41 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 2:39.75 3:05.37 2:30.70 3:14.41 2:57.83 3:06.87 2:30.70 -
42 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 2:48.94 2:58.16 2:33.58 2:02.87 1:58.26 1:52.12 1:49.05 -
43 Sam Hensel JR Harmony 1:57.77 3:09.04 2:34.95 1:59.32 3:02.84 2:27.21 2:10.16 -
44 Jaden Houdashelt FR Circle Christian 2:07.43 3:04.93 2:35.40 2:54.05 2:43.17 2:12.09 3:14.25 -
45 Gaiden Simeon JR Tohopekaliga 2:45.65 2:44.07 2:37.76 2:26.72 3:17.20 2:17.26 2:04.63 -
46 William Hawkes 7 St. Cloud Prep 3:11.06 2:05.78 2:39.21 2:42.40 2:10.56 2:08.96 2:51.95 -
47 Sean Miller FR Fort Meade 1:53.57 2:37.38 2:42.24 2:24.40 2:22.78 3:14.69 3:14.69 -
48 Ian Reinhard FR Leesburg 2:40.67 2:56.90 2:42.29 2:09.84 3:27.74 2:01.72 2:00.10 -
49 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 3:09.81 3:14.94 2:51.00 2:25.35 2:51.00 3:23.49 2:45.87 -
50 Lochren Miller SO East River 2:36.37 2:31.10 2:55.69 2:02.99 2:41.64 3:46.64 2:08.26 -
51 Aaron Turner FR Cypress Creek 3:20.96 3:03.57 3:13.23 2:28.79 3:03.57 3:15.17 3:09.37 -
52 Koda Harkema 6 City of Life Christian 4:09.67 2:32.90 3:13.54 3:56.12 2:58.06 3:40.64 3:40.64 -
  Clayton Haddock SO St. Cloud DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Shyy McDonald JR Dr. Phillips 2:23.60 2:18.07 2:29.12 2:48.45 2:48.45 -
27 Suhaib Mansour SO East River 2:09.66 2:19.41 1:58.50 2:34.75 2:29.17 -
38 Alexander Negron JR Liberty 2:20.57 2:26.42 2:42.53 3:07.42 2:35.21 -
42 Tyler Rowlands SO Cypress Creek 3:04.30 2:33.58 2:25.91 3:04.30 3:08.91 -
43 Sam Hensel JR Harmony 2:31.86 2:34.95 2:58.20 2:02.41 3:10.59 -
47 Sean Miller FR Fort Meade 2:26.02 2:42.24 2:27.64 2:47.11 2:51.98 -
50 Lochren Miller SO East River 3:23.80 2:55.69 2:39.88 2:45.15 2:02.99 -
51 Aaron Turner FR Cypress Creek 2:32.66 3:13.23 3:03.57 3:57.68 2:53.91 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 JONATHAN LEONIS JR Oak Ridge 1:44.31 2:09.68 2:49.14 2:43.51 2:20.95 -
30 Kameron White JR Merritt Island 2:39.13 1:51.82 2:17.63 2:24.80 2:23.36 -
35 JOCSAN ROSADO JR Oak Ridge 2:42.53 2:45.43 2:09.15 2:01.90 2:25.11 -
37 Ryelan Lovell-Lahr SR Harmony 2:51.91 2:30.05 2:40.25 1:41.98 2:25.68 -
41 Caylob Laboy SR Osceola (Kissimmee) 1:47.00 2:38.24 2:36.73 2:41.25 2:30.70 -
44 Jaden Houdashelt FR Circle Christian 2:27.63 2:55.61 3:06.48 3:08.04 2:35.40 -
46 William Hawkes 7 St. Cloud Prep 2:28.07 3:07.87 2:34.44 2:56.73 2:39.21 -
48 Ian Reinhard FR Leesburg 2:00.10 3:21.24 3:30.98 2:17.95 2:42.29 -
49 Dylan Munoz FR Osceola (Kissimmee) 2:23.64 3:33.75 2:37.32 2:42.45 2:51.00 -
52 Koda Harkema 6 City of Life Christian 3:50.32 3:09.67 3:07.74 2:52.25 3:13.54 -
  Clayton Haddock SO St. Cloud DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Joel McConnell JR Dr. Phillips 2:04.13 1:28.14 1:36.83 2:07.86 5
18 Wesley Knoblock JR Melbourne 2:16.40 1:58.67 2:01.40 2:12.31 -
19 JOHNNY LOUISSAINT JR Oak Ridge 2:17.25 2:22.74 1:40.20 2:50.19 -
20 Christian Mendez JR Leesburg 2:17.34 2:31.08 2:57.17 1:40.26 -
22 Lucas Smith JR Merritt Island 2:17.71 2:32.86 2:59.03 1:46.04 -
24 Nestor Gonzalez 8 St. Cloud Prep 2:18.33 2:03.12 2:25.25 2:23.87 -
25 Reynaldo Delgado Exposito SR Dr. Phillips 2:19.20 1:56.93 1:59.72 2:06.68 -
26 Tye Morrell SO Viera 2:19.37 2:13.80 2:29.13 1:55.68 -
29 Anthony Allen SO Tohopekaliga 2:22.94 1:51.50 1:54.36 1:41.49 -
31 Brian Bautista JR Merritt Island 2:24.13 2:41.43 2:28.46 1:56.75 -
32 Nikolas Boone SO Tohopekaliga 2:24.46 3:00.58 2:53.36 1:54.13 -
33 Silas Corchado FR St. Cloud 2:24.55 2:26.00 1:45.53 2:20.22 -
34 Robert Wassel SO Circle Christian 2:24.99 2:33.69 2:23.54 3:04.14 -
35 Diego Rodriguez FR Winter Park 2:25.11 1:47.39 2:57.04 3:05.74 -
39 William Hernandez FR University (Orlando) 2:27.47 3:10.24 2:00.93 2:26.00 -
40 Jacob Olson FR Winter Park 2:28.91 2:08.07 2:27.42 2:58.70 -
45 Gaiden Simeon JR Tohopekaliga 2:37.76 2:34.61 2:36.19 3:01.43 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 2:28.08 1:49.87 2:34.06 1:58.23 2:03.01 1:47.48 1:59.42 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 1:47.96 1:34.76 1:33.57 2:13.15 2:01.15 1:47.96 1:59.95 8
3 Cameron Raney JR Viera 2:13.24 1:28.83 2:23.11 2:16.94 2:25.58 2:20.65 2:03.37 6
5 Joshua Briley SR Heritage 2:11.08 2:19.81 1:49.85 1:54.85 2:33.54 2:19.81 2:04.83 4
6 Keyshawn Williams SO Heritage 2:17.96 2:41.78 1:31.55 2:22.97 1:41.59 1:34.06 2:05.41 3
7 Parker Banzhaf FR Vero Beach 2:29.50 1:51.81 1:39.25 1:53.07 2:29.50 2:23.22 2:05.63 2
8 Jonn Ortiz-Torres SR St. Cloud 2:12.16 2:18.45 2:18.45 2:24.74 2:07.12 2:38.59 2:05.86 1
9 Cristian Calderon JR Rockledge 1:56.69 2:42.35 2:42.35 2:32.20 2:30.93 1:45.27 2:06.83 -
10 Samuel Parker JR Circle Christian 1:43.55 2:34.68 2:43.63 2:34.68 1:44.82 1:53.77 2:07.83 -
11 Connor Yi SR Harmony 1:59.38 2:31.82 2:03.28 1:52.90 1:52.90 1:33.43 2:09.76 -
12 Peter Gumpel SR Vero Beach 2:13.29 1:36.34 1:33.70 2:05.38 1:40.30 2:41.01 2:11.97 -
13 Jason Luong SO Vero Beach 1:34.03 2:24.35 2:03.16 2:23.03 2:45.54 1:57.87 2:12.43 -
14 Miguel Torres Plaza SR Cypress Creek 2:39.51 1:46.34 1:55.64 2:20.90 2:22.23 1:33.05 2:12.92 -
15 Devin Snyder SO Melbourne 2:05.09 2:34.37 2:21.06 1:41.14 2:29.04 2:21.06 2:13.07 -
16 Braden Willis SR Heritage 2:51.75 1:45.18 2:05.16 1:42.52 2:11.81 1:41.19 2:13.14 -
17 Trenton Brayboy SO Rockledge 1:53.60 2:00.36 1:44.13 2:38.22 2:05.77 2:27.40 2:15.23 -
21 Lexenier Jaime JR Winter Park 2:29.85 1:41.73 2:36.72 2:35.35 2:06.48 2:18.85 2:17.47 -