February 26, 2022
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aedan Rendek JR Viera 3:18.85 4:05.80 4:36.17 4:52.74 10
2 Joel Jean SR Harmony 4:35.13 5:11.63 4:40.74 4:49.17 8
3 Michael Kirwan SR Circle Christian 5:16.73 6:05.68 4:47.93 5:42.64 6
4 James Legzouli SO University (Orlando) 5:22.69 4:04.20 4:50.71 3:32.22 5
5 Joshua Briley SR Heritage 4:45.26 5:11.46 4:51.08 5:02.73 4
6 Daniel Reinecke SR Heritage 4:13.82 3:59.23 4:51.74 5:26.75 3
7 Jack Girard FR Viera 5:55.79 3:58.18 4:54.04 4:54.04 2
8 Trent Riley SO Melbourne 5:53.92 6:05.82 4:57.41 5:21.21 1
9 Landon Pierce JR Circle Christian 4:17.32 6:02.04 4:59.20 6:17.00 -
10 Gabriel Fenton SR Winter Park 6:26.36 5:56.41 4:59.50 4:53.51 -
11 Thomas Neeld JR Circle Christian 3:30.19 5:09.27 5:00.26 5:06.27 -
12 Griffin Hallemeier SR Winter Park 6:31.36 4:18.90 5:01.04 3:30.73 -
13 Ethan Heise SR Melbourne 4:10.07 5:26.31 5:04.96 5:20.21 -
14 Jonathan MacNab SR St. Cloud 6:21.62 3:52.02 5:05.29 4:46.98 -
15 Thomas Putman JR Vero Beach 4:05.78 6:14.81 5:07.22 4:27.29 -
16 Kenan Willard FR Vero Beach 4:01.45 6:14.56 5:09.55 5:43.60 -
17 Gabriel Good SR Melbourne 6:07.82 5:08.60 5:11.71 5:36.65 -
18 Noah Westfall SR Winter Park 3:42.26 5:28.69 5:13.03 5:38.08 -
19 Matthew Naberhaus SO Viera 3:45.99 5:13.87 5:13.87 5:13.87 -
20 Alex Ouellette SR Harmony 4:33.86 3:52.94 5:14.78 5:11.64 -
21 Luke Crumbacker JR Vero Beach 3:40.41 5:52.66 5:14.87 6:30.44 -
22 Andy Cardona SO Dr. Phillips 6:47.76 4:59.45 5:18.56 4:02.11 -
23 Jacob Pare SR St. Cloud 4:51.24 4:22.44 5:20.04 5:45.65 -
24 Owen Carswell JR Merritt Island 6:27.43 6:24.18 5:25.57 6:27.43 -
25 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:38.82 6:28.64 5:32.17 4:39.03 -
26 Kyle Gutierrez FR Tohopekaliga 6:34.64 6:21.27 5:34.44 5:54.51 -
27 Louvens Ferdinand SO Oak Ridge 5:01.27 6:21.61 5:34.74 5:24.70 -
28 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:01.57 5:18.32 5:35.07 4:01.25 -
29 Jose Laboy SO Tohopekaliga 4:34.60 4:31.21 5:39.01 4:07.48 -
30 Zachary Smith SO Harmony 5:52.81 3:57.47 5:39.24 7:17.62 -
31 Matthew Aranibar SR University (Orlando) 6:23.76 4:07.92 5:39.61 7:01.12 -
32 Antonio Caro JR Liberty 5:02.29 5:57.89 5:47.46 6:56.96 -
33 Blair Watson SR Merritt Island 4:22.19 7:30.96 5:49.58 4:46.66 -
34 Gabriel Hernandez FR Tohopekaliga 5:55.52 5:20.32 5:52.00 5:02.72 -
35 Anthony Gonzalez JR Osceola (Kissimmee) 6:52.34 5:51.91 5:55.46 4:19.49 -
36 Vuong Vu FR East River 7:32.30 6:06.83 5:56.14 5:31.21 -
37 Julian Cash FR East River 6:43.67 4:57.25 6:06.97 5:08.26 -
38 Carlos Nunez-Sosa SO East River 6:00.93 4:28.86 6:08.29 4:43.59 -
39 Kevin Santana JR Oak Ridge 5:36.99 7:16.97 6:10.31 6:39.94 -
40 Sean Miller FR Fort Meade 8:04.37 7:49.47 6:12.59 6:20.05 -
41 Jerome Dawens SO Cypress Creek 5:13.44 6:05.68 6:13.14 4:39.86 -
42 Brandon Rivas JR Liberty 6:44.62 7:52.05 6:14.64 7:03.35 -
43 Ian Reinhard FR Leesburg 4:37.27 6:40.91 6:14.68 7:29.62 -
44 Jonathan Paul JR Cypress Creek 6:49.10 8:07.92 6:15.32 7:56.66 -
45 Jayden Paul FR Cypress Creek 6:46.86 8:24.66 6:31.21 8:01.19 -
46 Brady Almeida 8 City of Life Christian 7:58.41 6:24.30 6:32.14 5:29.40 -
47 FABIAN JIMENEZ JR Oak Ridge 6:16.08 8:22.76 6:35.87 7:35.25 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Alex Ouellette SR Harmony 5:14.78 -
27 Louvens Ferdinand SO Oak Ridge 5:34.74 -
30 Zachary Smith SO Harmony 5:39.24 -
35 Anthony Gonzalez JR Osceola (Kissimmee) 5:55.46 -
36 Vuong Vu FR East River 5:56.14 -
37 Julian Cash FR East River 6:06.97 -
38 Carlos Nunez-Sosa SO East River 6:08.29 -
39 Kevin Santana JR Oak Ridge 6:10.31 -
40 Sean Miller FR Fort Meade 6:12.59 -
41 Jerome Dawens SO Cypress Creek 6:13.14 -
42 Brandon Rivas JR Liberty 6:14.64 -
43 Ian Reinhard FR Leesburg 6:14.68 -
44 Jonathan Paul JR Cypress Creek 6:15.32 -
45 Jayden Paul FR Cypress Creek 6:31.21 -
46 Brady Almeida 8 City of Life Christian 6:32.14 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ethan Heise SR Melbourne 5:04.96 -
15 Thomas Putman JR Vero Beach 5:07.22 -
16 Kenan Willard FR Vero Beach 5:09.55 -
22 Andy Cardona SO Dr. Phillips 5:18.56 -
23 Jacob Pare SR St. Cloud 5:20.04 -
24 Owen Carswell JR Merritt Island 5:25.57 -
25 Jonathan Pastermack SO Merritt Island 5:32.17 -
26 Kyle Gutierrez FR Tohopekaliga 5:34.44 -
28 Reid Buehrmann FR University (Orlando) 5:35.07 -
29 Jose Laboy SO Tohopekaliga 5:39.01 -
31 Matthew Aranibar SR University (Orlando) 5:39.61 -
33 Blair Watson SR Merritt Island 5:49.58 -
34 Gabriel Hernandez FR Tohopekaliga 5:52.00 -
47 FABIAN JIMENEZ JR Oak Ridge 6:35.87 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aedan Rendek JR Viera 4:03.03 5:09.31 4:41.70 4:36.17 5:20.36 10
2 Joel Jean SR Harmony 5:17.24 5:00.40 4:35.13 4:40.74 5:53.74 8
3 Michael Kirwan SR Circle Christian 4:07.62 5:02.33 4:30.66 4:47.93 3:21.56 6
4 James Legzouli SO University (Orlando) 4:41.99 5:43.04 5:19.79 4:50.71 4:50.71 5
5 Joshua Briley SR Heritage 5:26.01 4:21.98 5:58.03 4:51.08 5:23.10 4
6 Daniel Reinecke SR Heritage 5:20.92 4:57.58 3:38.81 4:51.74 4:28.40 3
7 Jack Girard FR Viera 5:52.85 5:17.57 4:59.92 4:54.04 4:59.92 2
8 Trent Riley SO Melbourne 5:30.13 6:05.82 6:11.77 4:57.41 6:14.74 1
9 Landon Pierce JR Circle Christian 5:29.12 4:26.29 3:53.38 4:59.20 4:26.29 -
10 Gabriel Fenton SR Winter Park 4:20.57 3:59.60 5:20.47 4:59.50 5:35.44 -
11 Thomas Neeld JR Circle Christian 6:12.33 6:18.33 4:12.22 5:00.26 4:18.23 -
12 Griffin Hallemeier SR Winter Park 6:04.26 4:55.02 4:06.86 5:01.04 4:58.03 -
14 Jonathan MacNab SR St. Cloud 3:33.71 5:38.88 6:33.83 5:05.29 4:28.66 -
17 Gabriel Good SR Melbourne 6:20.29 5:39.77 5:21.07 5:11.71 4:21.84 -
18 Noah Westfall SR Winter Park 3:51.65 5:16.16 4:16.69 5:13.03 4:54.25 -
19 Matthew Naberhaus SO Viera 4:04.82 4:07.96 6:00.95 5:13.87 5:32.71 -
21 Luke Crumbacker JR Vero Beach 6:24.15 5:52.66 6:27.29 5:14.87 5:40.06 -
32 Antonio Caro JR Liberty 4:37.97 7:17.80 6:01.36 5:47.46 6:08.31 -