February 24, 2022
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Andie Harding SR IMG Academy 4:57.74 5:23.63 5:59.23 5:23.63 5:43.05 5:43.05 10
2 Ella Menke JR Sarasota 4:19.42 5:24.27 5:59.94 4:06.45 4:38.88 6:42.10 8
3 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 6:24.92 5:34.71 5:21.33 4:34.47 4:04.34 4:04.34 6
4 Quinn Nelson SO IMG Academy 7:13.51 5:36.05 4:15.40 7:16.87 5:02.45 5:56.22 5
5 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:43.47 5:36.73 5:56.94 5:36.73 6:23.88 5:53.57 4
6 Shelby Viseur SR Sunlake 7:18.10 5:37.00 6:17.44 7:14.73 6:51.14 4:46.45 3
7 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 6:22.76 5:38.72 6:22.76 6:32.92 6:15.98 5:15.01 2
8 Marlee Irvin SR River Ridge 5:02.03 5:39.36 5:32.58 5:15.61 5:02.03 4:48.46 1
9 Indy Grajalez FR Sarasota 4:53.76 5:41.58 5:21.09 5:10.84 5:24.51 5:31.34 -
10 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 6:33.11 5:41.83 4:50.56 5:48.67 5:07.65 7:07.29 -
11 Summerlynn Kingston JR River Ridge 5:38.79 5:42.21 7:21.45 4:06.40 5:38.79 5:18.26 -
12 Kaiden Britz SO East Lake 5:31.80 5:45.62 4:05.39 4:26.13 5:14.52 7:18.94 -
13 Abigail Williams SO Sunlake 6:41.40 5:46.03 6:17.18 5:56.41 7:16.00 6:37.94 -
14 Nathalia Mallo JR Alonso 4:54.80 5:50.95 4:09.18 5:05.33 7:22.20 6:36.58 -
15 Skyler Gillett JR Alonso 5:05.50 5:51.14 6:12.21 5:23.05 4:47.94 7:25.95 -
16 Nella Petersen JR Mitchell 6:14.15 5:52.97 5:42.38 4:52.97 5:21.21 6:31.80 -
17 Dahlia Mankovich SO Sarasota 6:54.30 5:54.10 7:08.47 4:43.28 5:18.69 5:57.65 -
18 Izabella Toscano JR IMG Academy 5:10.67 5:57.09 5:35.67 5:57.09 4:49.25 6:14.95 -
19 Rylee Mulhollen JR Sarasota 6:31.48 5:59.15 6:31.48 7:03.80 6:02.75 5:44.79 -
20 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 4:58.71 5:59.89 5:05.91 6:46.68 5:20.31 4:11.93 -
21 Jessica Erwin JR Mitchell 5:54.35 6:01.58 5:32.66 7:17.52 6:55.82 6:34.13 -
22 Jaiden Wickert JR Sunlake 4:49.38 6:06.30 6:17.29 4:38.39 4:49.38 6:46.60 -
23 Carlson Henry JR Alonso 5:19.78 6:16.21 7:20.17 5:04.73 7:54.03 5:46.12 -
24 Annie Winborn JR Sunlake 8:11.64 6:21.11 5:04.89 6:28.74 8:07.82 7:14.47 -
25 Mallory Morris FR East Lake 7:38.02 6:24.89 6:05.65 5:07.92 7:41.87 5:04.07 -
26 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 7:39.63 6:26.24 7:35.77 7:58.94 6:26.24 5:32.17 -
27 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 5:48.13 6:26.81 6:38.42 5:13.32 7:20.97 7:51.91 -
28 Kendall Johnson JR River Ridge 5:52.02 6:31.13 7:41.54 8:08.92 7:18.07 4:53.35 -
29 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 6:04.96 6:32.43 4:54.33 4:58.25 7:31.30 6:48.13 -
30 Isabella Steady JR Sunlake 8:27.23 6:33.20 6:33.20 5:34.22 7:51.84 4:43.11 -
31 Megan Seales FR Alonso 6:09.24 6:37.03 7:00.86 5:53.36 7:16.74 5:05.72 -
32 Madisyn Toczylowski FR River Ridge 6:23.59 6:39.57 5:31.65 8:07.48 7:55.49 5:55.62 -
33 Adia D'Piazza JR Mitchell 7:28.54 6:40.48 5:00.36 5:24.39 4:44.34 5:16.38 -
34 Lily Sarakun SO Mitchell 6:27.10 6:43.22 5:50.81 5:46.77 8:32.09 5:14.52 -
35 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 8:37.57 6:44.35 8:33.53 7:53.09 7:00.53 4:51.14 -
36 Kelsey Cooper SR Clearwater 5:36.83 6:45.81 8:02.92 4:52.19 5:04.36 8:15.09 -
37 Maria Ortiz FR Alonso 6:34.78 6:46.99 6:46.99 7:19.55 8:08.39 8:04.32 -
38 Keeley Yarbrough FR Sunlake 6:24.78 6:49.34 5:56.13 7:58.93 5:19.29 7:01.62 -
39 Isabella Quinlan FR Alonso 5:56.16 6:49.37 6:49.37 6:41.19 5:43.87 5:47.97 -
40 Angelina Comiskey FR River Ridge 7:40.35 6:51.02 5:24.71 5:41.15 7:56.79 6:46.91 -
41 Alex Howell FR Alonso 5:16.97 6:51.65 4:48.16 5:08.74 8:18.10 6:59.89 -
42 Sara Medina SO Gulf 7:45.34 6:51.80 7:49.46 4:56.50 7:41.22 5:41.80 -
43 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 6:23.78 6:52.66 8:19.32 5:34.26 7:29.80 8:39.96 -
44 Elizabeth Pardo SO George Steinbrenner 5:18.31 6:53.38 6:53.38 7:14.05 7:09.92 6:03.78 -
45 Bailey Cook SO George Steinbrenner 4:50.17 6:54.53 5:48.21 6:13.08 6:46.24 6:17.23 -
46 Linsdey Reuther SO East Lake 7:25.58 7:00.35 7:38.19 9:06.46 6:01.51 8:03.41 -
47 Kori Shackelford SR Clearwater 7:52.55 7:01.92 5:33.32 8:22.09 5:29.10 7:56.77 -
48 Leah Hall SR George Steinbrenner 6:40.94 7:02.04 5:58.74 8:43.33 6:53.60 6:36.72 -
49 Gabija Beinaraviciute JR Osceola (Seminole) 5:12.34 7:02.08 7:27.41 6:11.43 8:22.28 5:58.77 -
50 Madison Robson JR Gulf 5:03.64 7:07.66 6:33.45 8:58.86 7:46.15 6:37.73 -
51 Alexadra Takeuchi FR River Ridge 9:13.68 7:09.21 5:39.08 7:17.80 7:22.09 8:00.72 -
52 Lily Joseph FR Osceola (Seminole) 7:19.75 7:11.12 6:36.63 9:11.84 8:33.04 6:53.88 -
53 Kayleigh Ernestine FR Gulf 6:26.58 7:14.36 5:43.15 7:44.77 7:53.46 6:17.90 -
54 Kara Harris SO Clearwater 7:25.86 7:17.11 8:53.28 7:21.49 8:05.20 8:48.91 -
55 Makenna Jones FR Alonso 8:52.07 7:19.72 7:28.52 6:00.57 7:15.33 8:12.49 -
56 Halie Musco SO Tarpon Springs 8:26.51 7:20.44 6:45.21 8:00.08 5:30.33 7:11.64 -
57 Emelee Schneker FR Alonso 6:55.66 7:22.19 6:42.40 9:34.85 8:59.48 8:24.10 -
58 Lauren Fornshell SR Clearwater 9:42.40 7:35.00 5:45.80 5:50.35 8:02.30 9:42.40 -
59 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 7:32.73 7:37.30 7:41.88 9:08.76 8:32.18 5:47.55 -
60 Isabella Bowling FR River Ridge 7:02.03 7:43.77 5:47.83 8:25.51 8:34.79 5:38.56 -
61 Taylor Flynn SO George Steinbrenner 8:24.20 8:09.51 10:07.00 10:21.68 7:10.77 6:26.72 -
62 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 6:54.33 8:13.25 7:38.73 10:26.43 9:22.31 7:43.66 -
63 Nicole Ghebrial SO Mitchell 9:24.53 8:15.20 10:04.15 6:36.16 10:09.10 7:25.68 -
64 Sofia Cislaghi JR Tarpon Springs 7:11.43 8:27.56 7:21.58 6:51.13 8:32.64 8:42.79 -
65 Alexandria Seib FR Osceola (Seminole) 8:59.81 8:29.25 8:03.79 9:15.09 10:11.10 7:53.61 -
66 Alexandria Woolridge JR River Ridge 8:36.29 8:31.17 7:50.28 9:22.29 6:33.60 7:40.06 -
67 Hannah Pierce FR River Ridge 7:36.33 8:32.73 10:30.66 10:51.17 10:05.03 6:19.42 -
68 Adamaris Rodriguez-Aynet SO Mitchell 8:29.57 8:34.71 10:43.39 7:53.54 6:46.62 9:05.60 -
69 Olivia Rivera FR River Ridge 6:11.16 8:35.49 10:49.52 10:03.13 6:31.78 7:18.17 -
70 Emma Perez SO Osceola (Seminole) 7:44.80 8:36.44 9:59.07 9:17.76 9:17.76 6:17.01 -
71 Megan Cole SR George Steinbrenner 8:05.53 8:36.52 7:55.20 7:24.21 11:11.48 9:48.84 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Ema Zubernyte FR Osceola (Seminole) 4:34.64 6:38.42 8:15.12 4:42.38 7:51.91 5:44.26 6:26.81 -
31 Megan Seales FR Alonso 7:04.83 5:09.69 4:37.92 6:13.21 5:33.51 8:08.35 6:37.03 -
37 Maria Ortiz FR Alonso 7:43.97 7:11.41 5:21.53 6:51.06 5:29.67 7:39.90 6:46.99 -
38 Keeley Yarbrough FR Sunlake 8:23.49 6:04.32 6:57.53 6:57.53 4:46.54 8:48.05 6:49.34 -
40 Angelina Comiskey FR River Ridge 7:52.68 4:47.72 6:26.36 8:09.12 8:50.22 6:51.02 6:51.02 -
41 Alex Howell FR Alonso 8:55.15 8:18.10 5:12.86 6:18.72 8:18.10 7:04.00 6:51.65 -
48 Leah Hall SR George Steinbrenner 7:31.59 8:43.33 8:55.99 5:03.87 7:56.91 6:28.28 7:02.04 -
49 Gabija Beinaraviciute JR Osceola (Seminole) 5:33.45 6:36.76 9:00.27 7:10.53 6:02.99 7:56.95 7:02.08 -
51 Alexadra Takeuchi FR River Ridge 8:09.30 5:13.33 8:39.35 6:34.88 7:00.63 6:34.88 7:09.21 -
52 Lily Joseph FR Osceola (Seminole) 8:45.97 8:24.41 8:58.90 7:41.30 5:14.72 6:19.39 7:11.12 -
53 Kayleigh Ernestine FR Gulf 6:26.58 6:43.96 6:04.87 7:01.33 6:22.24 9:07.30 7:14.36 -
55 Makenna Jones FR Alonso 7:32.92 7:19.72 8:30.08 6:26.96 5:21.00 6:09.37 7:19.72 -
57 Emelee Schneker FR Alonso 6:46.82 5:40.49 7:53.15 7:44.30 5:36.07 6:55.66 7:22.19 -
58 Lauren Fornshell SR Clearwater 6:08.55 8:43.25 6:31.30 6:31.30 6:08.55 7:21.35 7:35.00 -
63 Nicole Ghebrial SO Mitchell 7:40.54 10:43.76 10:38.81 9:29.48 8:30.06 7:15.78 8:15.20 -
69 Olivia Rivera FR River Ridge 10:34.06 10:54.68 6:52.40 7:18.17 10:44.37 8:45.80 8:35.49 -
70 Emma Perez SO Osceola (Seminole) 7:03.48 10:45.55 6:58.32 11:11.38 6:47.99 9:22.92 8:36.44 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
39 Isabella Quinlan FR Alonso 7:30.31 5:31.59 5:23.41 7:50.78 6:45.28 6:49.37 6:49.37 -
43 Gabriella Seib JR Osceola (Seminole) 8:27.58 6:03.14 7:21.55 5:42.51 6:15.52 7:21.55 6:52.66 -
44 Elizabeth Pardo SO George Steinbrenner 5:26.57 7:51.26 8:03.66 8:36.73 8:11.93 6:32.71 6:53.38 -
46 Linsdey Reuther SO East Lake 6:09.91 4:54.25 7:25.58 7:12.96 8:45.44 5:27.88 7:00.35 -
54 Kara Harris SO Clearwater 7:04.00 5:10.35 7:43.34 7:52.08 5:05.98 7:12.74 7:17.11 -
56 Halie Musco SO Tarpon Springs 9:01.75 8:57.34 5:30.33 5:52.36 6:18.78 7:20.44 7:20.44 -
59 Bayley Wisniewski FR Tarpon Springs 7:09.87 9:54.49 7:51.02 8:13.89 8:50.47 9:17.91 7:37.30 -
60 Isabella Bowling FR River Ridge 8:57.98 7:48.41 6:15.66 7:43.77 9:07.25 8:16.24 7:43.77 -
61 Taylor Flynn SO George Steinbrenner 7:00.98 10:26.58 7:25.46 10:36.37 9:27.84 7:49.93 8:09.51 -
62 Sara Britt FR Osceola (Seminole) 7:48.59 6:44.47 10:16.57 6:39.54 9:07.51 7:19.00 8:13.25 -
64 Sofia Cislaghi JR Tarpon Springs 9:18.32 7:21.58 10:04.00 7:21.58 10:29.38 10:19.23 8:27.56 -
65 Alexandria Seib FR Osceola (Seminole) 5:56.48 10:21.29 9:50.73 8:03.79 7:28.14 6:01.57 8:29.25 -
66 Alexandria Woolridge JR River Ridge 9:58.07 6:54.05 8:15.84 8:15.84 9:47.85 7:14.50 8:31.17 -
67 Hannah Pierce FR River Ridge 7:26.08 9:24.01 7:00.44 9:03.50 6:50.19 8:32.73 8:32.73 -
68 Adamaris Rodriguez-Aynet SO Mitchell 7:17.51 6:10.60 10:43.39 10:53.69 10:43.39 6:05.45 8:34.71 -
71 Megan Cole SR George Steinbrenner 7:13.88 8:46.85 8:21.03 11:01.15 10:55.98 8:36.52 8:36.52 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Rylee Mulhollen JR Sarasota 4:11.41 6:13.52 7:03.80 5:59.15 4:32.96 -
20 Sailor Mahoney SO Osceola (Seminole) 7:04.67 5:09.51 7:47.86 5:59.89 6:10.69 -
21 Jessica Erwin JR Mitchell 6:52.21 5:18.19 5:29.04 6:01.58 5:47.12 -
22 Jaiden Wickert JR Sunlake 6:24.62 6:02.64 5:37.00 6:06.30 5:33.34 -
23 Carlson Henry JR Alonso 5:34.83 7:42.74 6:42.55 6:16.21 5:42.36 -
25 Mallory Morris FR East Lake 7:14.93 7:53.42 7:41.87 6:24.89 5:04.07 -
26 Jaszmine Mitchell FR Sunlake 6:18.52 6:06.93 6:33.97 6:26.24 6:06.93 -
28 Kendall Johnson JR River Ridge 7:49.36 5:55.93 6:42.87 6:31.13 6:54.60 -
29 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 6:24.59 5:57.12 6:48.13 6:32.43 5:49.27 -
30 Isabella Steady JR Sunlake 7:40.05 8:23.30 6:29.27 6:33.20 7:55.78 -
32 Madisyn Toczylowski FR River Ridge 7:15.54 4:39.70 6:23.59 6:39.57 8:35.45 -
34 Lily Sarakun SO Mitchell 5:06.45 4:54.35 7:43.71 6:43.22 7:15.48 -
35 Kylie Houck SO Osceola (Seminole) 5:11.35 7:49.05 5:39.66 6:44.35 7:12.66 -
36 Kelsey Cooper SR Clearwater 6:49.87 7:34.51 7:02.05 6:45.81 5:24.65 -
42 Sara Medina SO Gulf 6:43.57 6:31.21 7:12.39 6:51.80 5:54.15 -
45 Bailey Cook SO George Steinbrenner 5:48.21 6:42.10 7:56.71 6:54.53 8:58.89 -
47 Kori Shackelford SR Clearwater 5:29.10 6:53.49 5:16.44 7:01.92 7:31.46 -
50 Madison Robson JR Gulf 6:33.45 9:07.41 8:20.37 7:07.66 6:33.45 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Andie Harding SR IMG Academy 5:23.63 4:57.74 6:54.25 4:02.73 3:53.02 10
2 Ella Menke JR Sarasota 5:24.27 4:42.12 6:55.07 5:08.06 4:32.39 8
3 Abigail Clements JR Osceola (Seminole) 5:34.71 5:21.33 7:05.09 4:07.69 5:54.80 6
4 Quinn Nelson SO IMG Academy 5:36.05 4:59.09 4:52.37 4:28.84 5:59.58 5
5 Anna Breede SR George Steinbrenner 5:36.73 6:23.88 5:06.43 6:00.31 6:50.81 4
6 Shelby Viseur SR Sunlake 5:37.00 4:56.56 5:40.37 6:17.44 6:03.96 3
7 Kennedy Downey JR Osceola (Seminole) 5:38.72 5:52.27 4:47.92 5:31.95 6:12.60 2
8 Marlee Irvin SR River Ridge 5:39.36 7:17.78 7:10.99 5:25.79 5:46.15 1
9 Indy Grajalez FR Sarasota 5:41.58 5:45.00 6:12.33 5:17.67 4:19.60 -
10 Julia Tripp JR Osceola (Seminole) 5:41.83 4:50.56 6:36.53 5:31.58 5:24.74 -
11 Summerlynn Kingston JR River Ridge 5:42.21 6:13.01 7:11.19 5:07.99 6:33.55 -
12 Kaiden Britz SO East Lake 5:45.62 5:14.52 5:17.97 4:57.24 5:21.43 -
13 Abigail Williams SO Sunlake 5:46.03 5:28.73 6:27.56 4:29.91 4:05.69 -
14 Nathalia Mallo JR Alonso 5:50.95 4:19.71 4:51.29 6:50.62 6:40.09 -
15 Skyler Gillett JR Alonso 5:51.14 5:51.14 6:57.86 4:09.31 5:05.50 -
16 Nella Petersen JR Mitchell 5:52.97 6:17.68 5:17.68 5:14.15 5:35.33 -
17 Dahlia Mankovich SO Sarasota 5:54.10 6:33.06 5:32.86 7:29.71 6:47.22 -
18 Izabella Toscano JR IMG Academy 5:57.09 7:19.22 7:26.37 7:04.94 7:40.65 -
24 Annie Winborn JR Sunlake 6:21.11 7:18.28 4:42.03 6:24.93 6:55.41 -
33 Adia D'Piazza JR Mitchell 6:40.48 5:04.37 5:24.39 6:44.49 6:52.50 -