April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Drew Jones SR Riverview 9:13.82 7:34.71 9:13.82 9:42.96 10:29.60 11:27.90 7:40.54 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 11:57.08 9:25.50 10:58.78 9:42.99 10:41.29 11:45.42 9:42.99 8
3 Chigo Anunobi SR Armwood 12:58.89 9:11.21 10:41.08 9:59.14 10:29.10 11:41.00 7:05.39 6
4 William Poe SO Zephyrhills 7:09.97 8:52.92 8:40.81 10:05.59 12:55.16 10:17.71 9:05.04 5
5 Liam Ballard JR Gaither 11:22.69 7:31.06 11:53.17 10:09.54 10:15.64 11:59.26 10:21.73 4
6 Joshua Uhrig SO Newsome 10:02.79 10:27.40 11:10.45 10:15.09 7:22.87 13:01.17 10:58.15 3
7 Andrew Lind SO Plant 13:03.39 12:14.04 12:20.21 10:16.84 11:30.86 12:07.88 11:24.70 2
8 Preston Cooper FR Alonso 11:30.19 7:52.56 7:52.56 10:21.79 9:56.92 13:15.90 9:50.70 1
9 Luke Hamilton JR Plant 13:23.71 11:12.88 9:14.50 10:23.03 10:47.96 12:15.18 12:21.41 -
10 Jaren Chapman JR Newsome 11:44.04 10:04.35 13:11.26 10:23.04 10:41.74 12:08.96 11:44.04 -
11 Ben Goldberg FR Plant 13:13.23 7:42.20 11:52.04 10:24.59 7:29.71 7:42.20 12:35.76 -
12 Joey Coyle JR Plant 8:03.07 11:05.01 7:50.52 10:27.36 10:27.36 13:04.20 8:53.26 -
13 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 7:48.39 12:39.56 8:13.71 10:32.96 8:58.02 11:17.27 10:20.30 -
14 Jack Garcy SO Tampa Catholic 7:48.99 12:59.53 13:24.88 10:33.76 10:46.44 13:37.55 11:05.45 -
15 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 11:48.03 11:03.38 8:30.29 10:37.86 9:59.59 9:27.70 12:13.54 -
16 Ethan Eaves JR Newsome 7:48.23 10:35.00 10:22.17 10:41.41 10:15.76 7:54.65 9:18.03 -
17 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 12:05.89 11:08.08 11:14.50 10:42.38 10:10.27 10:23.11 7:42.52 -
18 Keegan Dandrow SR Newsome 10:13.52 8:48.67 11:38.37 10:52.68 12:50.17 10:33.10 9:40.89 -
19 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 8:40.20 8:59.96 9:46.05 10:58.48 7:54.11 8:59.96 11:51.16 -
20 Nathan Webb FR Land O'Lakes 9:51.79 11:39.38 10:05.24 11:12.48 10:32.14 9:38.34 8:57.99 -
21 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 9:22.92 12:05.69 12:05.69 11:18.21 9:43.26 14:00.98 9:29.70 -
22 Alex Hansen SO Alonso 13:47.73 11:59.17 12:19.53 11:18.46 13:27.37 8:28.85 8:35.63 -
23 Henry Green SR Robinson 13:24.59 10:06.85 12:50.49 11:21.85 11:55.95 9:46.40 9:53.21 -
24 Cooper Illig FR Mitchell 12:21.66 14:08.63 12:50.18 11:53.13 15:19.94 14:15.76 14:01.50 -
25 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 13:21.11 14:11.18 13:35.41 11:55.27 8:35.00 12:52.50 13:28.26 -
26 Dane Deevers SR Wharton 9:19.40 8:50.72 14:06.28 11:57.18 11:50.01 13:16.07 11:57.18 -
27 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 9:12.81 13:09.73 14:35.88 11:57.93 11:14.86 12:05.11 14:57.42 -
28 Jason McGriff SR Tampa Bay Tech 11:07.78 12:28.50 12:13.82 12:13.82 13:41.88 13:56.56 13:12.53 -
29 Blake Arons FR Robinson 11:03.30 10:26.45 9:05.38 12:17.00 10:55.93 15:21.25 11:47.52 -
30 Bobby Hilton SO Zephyrhills 14:33.06 10:34.27 12:03.82 12:26.20 11:11.58 12:03.82 10:11.89 -
31 Jackson Queen FR Riverview 15:49.58 12:57.61 10:43.03 12:27.70 9:20.78 10:05.64 15:12.20 -
32 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 11:09.79 9:24.43 8:54.33 12:32.57 14:40.51 14:10.41 14:25.46 -
33 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 14:50.59 13:42.66 13:20.02 12:34.73 16:21.15 11:11.71 12:12.09 -
34 Duncan Goldtrap FR Armwood 15:54.73 8:57.99 11:59.84 12:37.72 15:01.69 11:44.68 12:52.88 -
35 Colton Engle SR Land O'Lakes 9:44.56 11:46.03 16:26.92 12:39.17 9:44.56 16:26.92 11:00.48 -
36 Luke Walguarnery FR Alonso 10:49.11 15:04.12 13:46.85 12:52.75 10:18.20 11:20.02 10:33.66 -
37 Terrance Williams SO Auburndale 14:49.64 13:55.49 11:28.51 12:53.60 9:17.00 11:59.45 13:47.76 -
38 Dylan Fernandez FR Anclote 16:08.30 12:08.29 14:20.71 13:47.60 16:08.30 14:12.43 16:00.02 -
39 Christopher Davidson SO Zephyrhills 17:24.22 13:30.31 9:44.76 13:55.37 12:31.84 16:09.03 9:53.12 -
40 Conner Davis SO Auburndale 16:41.97 18:14.59 9:49.40 14:01.99 18:14.59 17:32.49 12:46.21 -
41 Nicholas Knowles JR Auburndale 13:31.22 13:14.32 9:59.97 14:05.02 10:16.87 17:02.48 9:59.97 -
42 Brandon Hiddemen SO Auburndale 14:15.47 15:23.23 16:22.52 14:07.00 18:04.16 11:51.48 12:16.89 -
43 Chase Davey SO Anclote 15:36.68 16:10.74 17:10.34 14:11.52 11:21.22 18:09.95 13:28.95 -
  Collin Butzow SR Palmetto NT NT NT NT NT NT NT   
  Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT NT NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Alexander Merveous SR Armwood NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Drew Jones SR Riverview 11:10.41 11:51.22 11:51.22 9:42.96 11:45.39 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 8:56.35 8:56.35 12:02.91 9:42.99 9:54.65 8
3 Chigo Anunobi SR Armwood 9:05.22 6:59.40 9:05.22 9:59.14 7:53.32 6
4 William Poe SO Zephyrhills 12:24.88 8:16.59 11:54.60 10:05.59 11:24.32 5
5 Liam Ballard JR Gaither 12:29.74 7:24.97 12:54.12 10:09.54 8:01.54 4
6 Joshua Uhrig SO Newsome 8:24.38 10:45.85 7:53.62 10:15.09 8:48.98 3
7 Andrew Lind SO Plant 12:07.88 12:07.88 8:38.15 10:16.84 8:07.31 2
8 Preston Cooper FR Alonso 10:52.88 10:03.14 9:00.96 10:21.79 10:52.88 1
9 Luke Hamilton JR Plant 8:49.58 13:17.48 12:52.56 10:23.03 13:05.02 -
10 Jaren Chapman JR Newsome 8:30.90 11:06.66 10:23.04 10:23.04 12:27.65 -
11 Ben Goldberg FR Plant 7:35.95 8:32.17 10:55.82 10:24.59 12:10.77 -
12 Joey Coyle JR Plant 9:30.90 7:44.25 8:21.89 10:27.36 11:55.19 -
13 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 13:36.52 7:29.41 12:52.22 10:32.96 10:20.30 -
14 Jack Garcy SO Tampa Catholic 11:30.80 8:58.70 13:18.54 10:33.76 11:56.15 -
15 Jaden Simpson SR George Steinbrenner 8:23.91 8:36.67 11:41.65 10:37.86 13:49.22 -
16 Ethan Eaves JR Newsome 13:34.59 8:33.13 11:07.07 10:41.41 12:04.80 -
17 Henry Moore JR Wiregrass Ranch 10:48.81 7:48.94 10:55.23 10:42.38 12:05.89 -
18 Keegan Dandrow SR Newsome 12:37.11 9:01.73 8:35.62 10:52.68 9:47.42 -
19 Nicholas Pugh SO George Steinbrenner 8:13.86 10:25.56 10:38.73 10:58.48 13:03.60 -
  Collin Butzow SR Palmetto NT NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Nathan Webb FR Land O'Lakes 11:19.21 11:12.48 -
21 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 9:16.14 11:18.21 -
22 Alex Hansen SO Alonso 11:59.17 11:18.46 -
23 Henry Green SR Robinson 9:19.12 11:21.85 -
24 Cooper Illig FR Mitchell 9:44.77 11:53.13 -
25 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 12:31.04 11:55.27 -
26 Dane Deevers SR Wharton 15:03.65 11:57.18 -
27 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 9:48.71 11:57.93 -
28 Jason McGriff SR Tampa Bay Tech 14:03.90 12:13.82 -
29 Blake Arons FR Robinson 12:53.85 12:17.00 -
30 Bobby Hilton SO Zephyrhills 15:25.29 12:26.20 -
31 Jackson Queen FR Riverview 16:12.01 12:27.70 -
32 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 9:24.43 12:32.57 -
33 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 11:57.00 12:34.73 -
34 Duncan Goldtrap FR Armwood 13:00.46 12:37.72 -
35 Colton Engle SR Land O'Lakes 14:48.23 12:39.17 -
36 Luke Walguarnery FR Alonso 14:25.48 12:52.75 -
37 Terrance Williams SO Auburndale 14:03.23 12:53.60 -
38 Dylan Fernandez FR Anclote 14:28.98 13:47.60 -
39 Christopher Davidson SO Zephyrhills 15:10.56 13:55.37 -
40 Conner Davis SO Auburndale 16:33.55 14:01.99 -
41 Nicholas Knowles JR Auburndale 15:46.43 14:05.02 -
42 Brandon Hiddemen SO Auburndale 11:51.48 14:07.00 -
43 Chase Davey SO Anclote 17:44.40 14:11.52 -
  Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) NT NT   
  Alexander Merveous SR Armwood NT NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT NT