February 18, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 3:11.86 3:19.74 4:46.47 4:46.47 5:25.89 4:22.81 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 5:48.83 4:12.23 5:03.22 4:14.92 5:27.37 4:28.33 8
3 Cameron Raney JR Viera 5:49.76 4:16.86 3:52.27 5:00.58 4:57.85 4:33.25 6
4 Robbie Naberhaus SR Viera 5:21.10 3:31.32 5:15.61 4:45.42 4:34.44 4:34.44 5
5 Logan Chapman JR Space Coast 5:45.71 5:31.65 5:14.79 4:32.63 5:00.74 4:41.06 4
6 Jaiden Martingano JR Melbourne 3:48.61 5:30.21 5:27.39 5:52.79 4:42.23 4:42.23 3
7 Skyler Jensen FR Holy Trinity 5:23.67 3:55.66 4:41.08 3:18.75 4:38.25 4:43.92 2
8 Carson Waggoner JR Satellite 4:07.02 3:38.63 5:12.33 6:06.27 4:41.09 4:43.93 1
9 Cristian Calderon JR Rockledge 5:29.56 5:35.24 3:27.40 3:21.72 5:26.72 4:44.10 -
10 Augustine Stehley SO Holy Trinity 3:22.13 6:04.41 3:27.83 5:18.86 5:13.16 4:44.69 -
11 Chase Riley JR Melbourne 5:46.32 5:52.19 4:24.15 4:18.28 4:53.49 4:53.49 -
12 Ian Sardella SR Edgewood 4:58.55 4:58.55 4:11.26 5:31.06 6:15.40 4:55.59 -
13 Hayden Delia FR Satellite 5:23.55 5:20.58 6:22.91 3:33.72 3:33.72 4:56.83 -
14 Trenton Riley SO Melbourne 6:13.75 6:13.75 4:23.12 6:25.71 6:01.79 4:59.00 -
15 Joshua Briley SR Heritage 3:50.37 4:02.34 4:11.32 3:50.37 6:25.95 4:59.18 -
16 Jackson Wangensteen JR Melbourne 3:47.84 4:08.82 3:41.84 4:59.78 5:11.78 4:59.78 -
17 Shane Kinsey FR Astronaut 5:28.77 4:10.35 4:40.51 6:01.95 5:25.75 5:01.62 -
18 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 3:31.69 6:18.02 3:40.76 4:11.00 3:55.88 5:02.41 -
19 Logan Carr FR Satellite 6:21.44 3:47.05 5:17.87 5:08.79 3:47.05 5:02.73 -
20 Brandon Faris SO Astronaut 3:53.33 5:30.30 5:51.51 5:57.57 4:08.48 5:03.02 -
21 Sawery Kinsey FR Astronaut 3:43.72 6:10.82 6:23.08 4:23.56 6:20.01 5:06.46 -
22 Jackosn Champagne FR Astronaut 4:00.74 4:16.18 4:53.21 4:19.26 5:30.25 5:08.64 -
23 Trenton Brayboy SO Rockledge 5:03.68 5:03.68 3:43.11 3:36.91 4:51.28 5:09.87 -
24 Logan Towers SO Satellite 5:38.71 4:27.24 6:00.46 4:30.35 4:02.38 5:10.74 -
25 Joshua Torres   Titusville 5:01.54 4:24.24 6:03.71 5:45.06 6:37.90 5:10.86 -
26 Davontae Etienne   Titusville 6:42.42 3:44.61 5:18.19 3:50.85 3:53.97 5:11.95 -
27 Dylan Glynn JR Satellite 4:28.50 4:47.23 4:59.72 3:54.15 5:09.08 5:12.20 -
28 Thomas Putman Sophomore Vero Beach 6:42.26 4:20.84 4:27.13 5:01.69 6:45.40 5:14.26 -
29 Ben Steger SR Satellite 6:23.55 4:30.37 4:20.94 5:26.96 4:05.22 5:14.38 -
30 Matthew Naberhaus SO Viera 6:40.19 4:43.60 4:34.15 6:18.14 4:12.09 5:15.11 -
31 Wesley Knoblock JR Melbourne 6:06.32 4:37.90 5:18.95 5:44.22 4:44.22 5:15.79 -
32 Carter Tabin SR Astronaut 5:44.28 4:15.84 5:12.70 6:34.82 4:47.43 5:15.85 -
33 Devon Giuliani SO West Shore 5:07.34 4:03.97 4:16.64 4:29.32 5:23.18 5:16.84 -
34 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 5:29.57 6:32.95 5:13.73 4:23.02 4:45.21 5:16.89 -
35 Kenan Willard Freshman Vero Beach 6:35.20 5:47.40 4:40.47 3:59.04 4:14.97 5:18.71 -
36 Caleb Maruzzella SO Bayside 5:04.11 4:16.09 5:04.11 5:10.51 6:52.95 5:20.11 -
37 Luke Crumbacker Sophomore Vero Beach 5:04.80 5:11.22 3:57.43 4:13.47 3:44.59 5:20.84 -
38 Yaden Beausejour-Joseph FR Lincoln Park 6:32.72 6:42.46 4:16.41 4:00.18 5:37.55 5:24.56 -
39 Robert Baumgarten SR Lincoln Park 6:07.86 5:45.08 6:07.86 5:06.01 3:57.65 5:25.54 -
40 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 6:02.34 5:00.32 3:58.30 4:53.79 4:37.47 5:26.43 -
41 Callum Van Duyne Freshman Titusville 5:27.33 4:25.14 4:28.41 4:31.69 7:02.26 5:27.33 -
42 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:14.51 5:47.27 6:10.20 5:43.99 6:42.96 5:27.61 -
43 Aiden Germain 7 Edgewood 3:53.00 5:05.19 5:44.57 5:54.42 5:57.70 5:28.16 -
44 Gerardo Diaz SR Lincoln Park 4:13.61 5:09.60 4:13.61 4:46.55 6:28.65 5:29.36 -
45 Zach Waluda JR Rockledge 4:36.82 4:17.05 4:56.59 5:26.25 6:28.86 5:29.54 -
46 Gabriel Cumba JR Heritage 5:33.91 4:50.93 6:20.19 5:47.13 4:57.54 5:30.60 -
47 Jayden Smith SR Heritage 3:59.07 5:05.48 3:55.75 4:45.56 4:25.64 5:32.04 -
48 Orion Francis JR Ocoee 4:49.65 6:12.89 6:12.89 5:49.58 6:36.19 5:32.93 -
49 Nolen Genna SR Heritage 6:09.09 4:04.94 6:12.44 5:48.96 5:42.24 5:35.53 -
50 Luke Markos 8 West Shore 4:38.95 5:29.36 4:05.34 4:42.31 6:33.22 5:36.08 -
51 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 6:55.14 6:01.14 6:28.14 7:12.02 4:19.89 5:37.51 -
52 Toby Grissom SO Rockledge 6:18.68 6:22.06 4:33.87 6:35.58 5:44.87 5:38.10 -
53 Kyle Ryan FR Melbourne 6:41.78 4:42.61 7:15.83 4:42.61 6:07.73 5:40.49 -
54 Noah Thomas SR West Shore 5:03.89 4:39.99 5:17.55 4:02.43 4:57.07 5:41.45 -
55 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:00.09 4:40.06 5:41.53 5:58.61 5:44.95 5:41.53 -
56 Anthony Nieves SR Ocoee 4:51.89 6:41.78 6:31.48 5:05.63 4:27.86 5:43.40 -
57 Alex Tungol FR Bayside 6:22.29 7:10.50 5:13.41 7:07.06 4:32.08 5:44.40 -
58 Noah Techouyres FR West Shore 5:35.44 6:37.69 4:53.94 6:51.52 4:57.40 5:45.81 -
59 Amante Ugarte JR Ocoee 6:44.74 6:51.66 5:49.39 5:39.02 6:30.90 5:45.93 -
60 Daniel Gonzalez JR Ocoee 4:57.63 6:48.38 7:26.45 7:02.22 6:38.00 5:46.08 -
61 Casey Watts JR Bayside 7:05.85 4:23.13 5:04.68 7:26.63 4:40.44 5:46.22 -
62 Kurtis Wall SR Bayside 6:14.90 5:47.13 4:37.71 6:39.20 4:16.88 5:47.13 -
63 Elijah Johnson FR Faith Christian 4:52.88 5:38.20 4:59.85 7:19.32 4:38.93 5:48.66 -
64 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 7:13.06 5:00.35 6:27.66 4:14.95 7:34.02 5:49.24 -
65 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:11.46 4:57.87 6:11.46 5:43.43 7:35.56 5:50.43 -
66 Jack Grenzenbach Freshman Vero Beach 4:55.43 6:37.42 6:47.98 7:30.18 4:30.81 5:51.70 -
67 Aiden Higgs FR Bayside 7:30.98 6:02.21 7:27.43 4:08.57 7:02.57 5:55.10 -
68 Samual Galvis Freshman Titusville 4:34.87 5:53.40 7:19.08 4:27.73 4:49.15 5:56.97 -
69 Justin Lane 7 Lincoln Park 4:28.95 4:32.53 6:02.18 6:48.80 6:41.62 5:58.59 -
70 Adam Eadens   Titusville 6:14.50 5:24.08 6:18.10 4:40.87 4:15.67 6:00.09 -
71 Casey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 6:10.22 5:44.82 6:32.00 7:04.67 6:50.15 6:02.96 -
72 Trip McHenry FR Holy Trinity 4:26.80 4:56.04 6:56.65 4:52.39 7:18.58 6:05.48 -
73 Rikesh Mehta Sophomore Vero Beach 6:27.61 4:48.88 6:27.61 6:49.55 7:07.84 6:05.67 -
74 Samir Mehta Sophomore Vero Beach 4:42.28 6:39.59 5:33.60 4:31.28 5:18.94 6:06.59 -
75 Jacob Vellody 8 Edgewood 6:31.31 7:45.15 5:39.63 7:41.45 6:23.93 6:09.16 -
76 Austin Bevel FR Space Coast 5:53.11 8:08.35 6:11.90 7:15.76 7:45.81 6:15.65 -
77 Jackson Theiler 8 West Shore 6:41.16 6:26.02 5:33.04 6:14.67 8:04.42 6:18.45 -
78 Francis Lewandowski 8 West Shore 4:36.61 5:03.13 7:23.33 4:40.40 6:18.91 6:18.91 -
79 Joshua Mika 8 West Shore 6:52.73 7:15.65 5:32.47 6:56.55 7:42.41 6:22.15 -
80 Orlando Garcia   Astronaut 6:01.64 8:20.14 7:45.52 5:07.78 4:29.31 6:24.72 -
81 Aiden Dabbs FR West Shore 7:05.76 7:45.18 8:12.78 4:35.96 5:07.50 6:34.22 -
82 Shane Duffy 6 Lincoln Park 6:08.31 7:12.36 6:16.31 8:12.41 6:36.33 6:40.33 -
83 Maximillian Haines JR Astronaut 7:19.68 7:15.53 6:17.46 8:09.46 7:40.42 6:54.79 -
84 ronnier Palmares FR Bayside 7:29.06 7:20.67 6:38.70 8:19.42 6:38.70 6:59.68 -
85 Elijah Contreras FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:50.90 8:08.03 8:16.59 6:46.69 4:59.67 7:08.09 -
86 Travis Davis SR Space Coast 5:05.16 7:37.74 9:09.29 6:01.83 8:12.62 7:15.94 -
87 Clayton Bullard SR Melbourne 8:26.15 5:22.51 5:31.46 5:13.55 6:02.82 7:27.92 -
88 Maximus Austin FR Astronaut 5:44.87 6:07.56 8:55.45 8:46.38 5:17.64 7:33.77 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Hayden Delia FR Satellite 6:19.95 4:56.83 4:47.93 -
16 Jackson Wangensteen JR Melbourne 4:38.80 4:59.78 4:14.82 -
35 Kenan Willard Freshman Vero Beach 3:43.10 5:18.71 6:28.83 -
41 Callum Van Duyne Freshman Titusville 5:46.97 5:27.33 4:28.41 -
48 Orion Francis JR Ocoee 3:53.06 5:32.93 3:53.06 -
52 Toby Grissom SO Rockledge 5:07.68 5:38.10 6:22.06 -
53 Kyle Ryan FR Melbourne 4:05.16 5:40.49 5:57.52 -
55 Carter Bradley FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:58.61 5:41.53 5:27.87 -
57 Alex Tungol FR Bayside 7:03.62 5:44.40 4:49.30 -
59 Amante Ugarte JR Ocoee 5:59.77 5:45.93 5:52.85 -
62 Kurtis Wall SR Bayside 5:02.01 5:47.13 7:17.39 -
63 Elijah Johnson FR Faith Christian 7:22.80 5:48.66 4:45.91 -
64 Sebastian Woodrich 8 Edgewood 6:06.71 5:49.24 4:42.89 -
66 Jack Grenzenbach Freshman Vero Beach 4:27.30 5:51.70 5:23.57 -
67 Aiden Higgs FR Bayside 6:37.72 5:55.10 6:02.21 -
68 Samual Galvis Freshman Titusville 5:17.71 5:56.97 6:25.53 -
72 Trip McHenry FR Holy Trinity 7:18.58 6:05.48 6:31.07 -
73 Rikesh Mehta Sophomore Vero Beach 5:07.17 6:05.67 7:22.46 -
74 Samir Mehta Sophomore Vero Beach 4:20.28 6:06.59 7:05.25 -
75 Jacob Vellody 8 Edgewood 7:00.85 6:09.16 4:29.49 -
84 ronnier Palmares FR Bayside 6:13.52 6:59.68 8:57.19 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Brandon Faris SO Astronaut 5:03.02 4:11.51 -
24 Logan Towers SO Satellite 5:10.74 5:41.82 -
25 Joshua Torres   Titusville 5:10.86 6:34.80 -
38 Yaden Beausejour-Joseph FR Lincoln Park 5:24.56 4:42.37 -
39 Robert Baumgarten SR Lincoln Park 5:25.54 5:38.57 -
40 Gideon Ewerdt SO Pineapple Cove (Palm Bay) 5:26.43 6:28.46 -
42 Thatcher Jones FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:27.61 5:11.23 -
43 Aiden Germain 7 Edgewood 5:28.16 5:34.73 -
44 Gerardo Diaz SR Lincoln Park 5:29.36 4:16.90 -
45 Zach Waluda JR Rockledge 5:29.54 5:29.54 -
46 Gabriel Cumba JR Heritage 5:30.60 4:37.71 -
47 Jayden Smith SR Heritage 5:32.04 7:05.02 -
51 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 5:37.51 6:07.89 -
56 Anthony Nieves SR Ocoee 5:43.40 4:48.46 -
60 Daniel Gonzalez JR Ocoee 5:46.08 5:32.24 -
65 Joshua Cassler FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:50.43 4:57.87 -
70 Adam Eadens   Titusville 6:00.09 5:56.49 -
71 Casey Rutledge 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 6:02.96 6:32.00 -
81 Aiden Dabbs FR West Shore 6:34.22 4:51.73 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Ian Sardella SR Edgewood 4:55.59 -
14 Trenton Riley SO Melbourne 4:59.00 -
19 Logan Carr FR Satellite 5:02.73 -
26 Davontae Etienne   Titusville 5:11.95 -
28 Thomas Putman Sophomore Vero Beach 5:14.26 -
29 Ben Steger SR Satellite 5:14.38 -
30 Matthew Naberhaus SO Viera 5:15.11 -
31 Wesley Knoblock JR Melbourne 5:15.79 -
33 Devon Giuliani SO West Shore 5:16.84 -
34 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 5:16.89 -
36 Caleb Maruzzella SO Bayside 5:20.11 -
37 Luke Crumbacker Sophomore Vero Beach 5:20.84 -
49 Nolen Genna SR Heritage 5:35.53 -
50 Luke Markos 8 West Shore 5:36.08 -
54 Noah Thomas SR West Shore 5:41.45 -
58 Noah Techouyres FR West Shore 5:45.81 -
61 Casey Watts JR Bayside 5:46.22 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Toppi SR Viera 5:28.52 4:12.30 4:22.81 4:22.81 5:36.40 3:35.51 10
2 Devin Makousky JR Rockledge 5:24.68 5:35.42 3:53.45 4:28.33 5:38.10 5:08.58 8
3 Cameron Raney JR Viera 4:25.06 4:41.45 3:55.00 4:33.25 3:49.53 5:00.58 6
4 Robbie Naberhaus SR Viera 3:28.58 5:04.63 3:28.58 4:34.44 3:58.77 4:20.72 5
5 Logan Chapman JR Space Coast 5:48.52 5:42.90 4:21.39 4:41.06 3:16.75 3:47.66 4
6 Jaiden Martingano JR Melbourne 3:48.61 3:31.68 4:30.94 4:42.23 5:01.99 4:33.77 3
7 Skyler Jensen FR Holy Trinity 5:40.71 4:24.05 5:40.71 4:43.92 5:23.67 4:26.89 2
8 Carson Waggoner JR Satellite 5:49.24 3:38.63 5:00.97 4:43.93 5:46.40 4:29.74 1
9 Cristian Calderon JR Rockledge 3:21.72 6:03.65 3:27.40 4:44.10 5:23.88 4:55.47 -
10 Augustine Stehley SO Holy Trinity 3:47.76 5:18.86 4:56.08 4:44.69 5:30.24 5:58.71 -
11 Chase Riley JR Melbourne 4:59.36 6:21.54 4:56.43 4:53.49 3:43.06 3:28.38 -
15 Joshua Briley SR Heritage 6:25.95 5:35.09 4:59.18 4:59.18 6:08.00 5:29.10 -
17 Shane Kinsey FR Astronaut 5:22.74 4:19.40 5:25.75 5:01.62 6:04.96 3:46.22 -
18 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 4:47.29 4:14.03 3:40.76 5:02.41 5:32.66 5:29.63 -
21 Sawery Kinsey FR Astronaut 5:46.30 4:23.56 3:46.78 5:06.46 6:10.82 4:02.11 -
22 Jackosn Champagne FR Astronaut 4:16.18 3:39.14 4:53.21 5:08.64 5:51.85 5:58.03 -
23 Trenton Brayboy SO Rockledge 6:08.75 5:50.16 3:58.60 5:09.87 6:33.54 5:19.17 -
27 Dylan Glynn JR Satellite 6:17.77 4:37.86 4:19.13 5:12.20 6:08.40 6:08.40 -
32 Carter Tabin SR Astronaut 6:12.71 4:37.95 4:56.90 5:15.85 3:47.42 4:22.16 -
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
69 Justin Lane 7 Lincoln Park 7:46.17 5:58.59 -
76 Austin Bevel FR Space Coast 7:23.27 6:15.65 -
77 Jackson Theiler 8 West Shore 6:10.89 6:18.45 -
78 Francis Lewandowski 8 West Shore 6:41.65 6:18.91 -
79 Joshua Mika 8 West Shore 7:42.41 6:22.15 -
80 Orlando Garcia   Astronaut 7:10.89 6:24.72 -
82 Shane Duffy 6 Lincoln Park 5:28.27 6:40.33 -
83 Maximillian Haines JR Astronaut 8:21.90 6:54.79 -
85 Elijah Contreras FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:38.20 7:08.09 -
86 Travis Davis SR Space Coast 7:02.87 7:15.94 -
87 Clayton Bullard SR Melbourne 5:49.38 7:27.92 -
88 Maximus Austin FR Astronaut 9:45.37 7:33.77 -