February 19, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 4:41.24 4:38.45 3:42.76 5:14.65 5:25.79 5:50.85 4:21.75 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 3:22.39 4:41.09 5:54.18 4:07.36 3:53.31 3:16.77 4:55.15 8
3 Quin Roberts JR Fort Myers 5:36.27 4:44.97 3:22.33 6:04.77 4:16.48 4:47.82 5:56.22 6
4 Colsen Palmer SR Fort Myers 6:08.18 4:45.41 5:48.20 4:08.31 4:02.60 3:48.33 5:48.20 5
5 Ivan Marin-Padilla   Dunbar 3:35.23 4:46.97 4:44.10 4:12.54 3:29.49 4:26.89 3:52.45 4
6 Olmar Bartolon   Dunbar 5:17.03 4:50.85 4:53.76 5:02.49 5:22.85 4:04.32 5:22.85 3
7 Jacob Delong JR Sebring 3:25.24 4:53.19 6:03.56 5:51.83 5:28.38 5:31.31 4:29.74 2
8 Hayden Tank JR Southwest Florida Christian 5:49.40 4:53.61 5:52.34 4:53.61 5:49.40 5:02.42 5:22.98 1
9 Nekhi Perry SR North Fort Myers 5:39.81 4:55.48 3:50.48 5:54.58 5:42.76 3:47.52 3:53.43 -
10 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 3:41.85 4:55.79 4:35.09 5:34.25 4:43.96 4:20.30 6:03.83 -
11 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:12.75 4:57.35 3:45.99 5:06.27 6:26.56 4:15.73 5:36.01 -
12 Lucas McGovern SO Oasis 4:57.42 5:00.42 4:51.41 5:24.46 6:12.52 4:45.40 6:21.54 -
13 Blake Wolters SO Southwest Florida Christian 4:00.23 5:04.08 5:55.78 5:25.37 3:51.10 6:29.23 5:19.29 -
14 Kauhner Mault SR Port Charlotte 5:56.18 5:04.42 4:18.76 3:33.10 6:23.57 4:06.58 6:23.57 -
15 Daniel Morgan SR Sebring 4:21.16 5:07.24 5:04.17 3:47.36 4:54.95 4:11.94 5:19.53 -
16 Yessen Guardado SO Dunbar 4:00.91 5:08.86 6:04.46 5:33.57 5:02.69 4:16.36 4:16.36 -
17 Gerald Schoen SR Sebring 5:49.41 5:11.97 3:50.86 5:58.77 5:15.09 5:08.85 5:46.29 -
18 Andrew Marino FR Bishop Verot 4:47.49 5:12.49 5:12.49 5:43.74 4:53.74 5:12.49 3:54.37 -
19 AJ Duda JR Southwest Florida Christian 5:52.24 5:14.50 4:46.20 5:20.79 5:49.10 6:07.97 6:14.26 -
20 Jaden White   Dunbar 5:40.47 5:15.25 5:05.80 5:12.10 5:37.32 6:21.46 6:34.07 -
21 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 6:31.95 5:23.92 6:44.90 4:25.62 4:32.10 3:46.75 6:41.66 -
22 Zachary Zielke FR Bishop Verot 4:43.82 5:26.22 4:47.08 5:22.96 4:37.29 4:11.19 6:51.04 -
23 Truman Weidner SO Oasis 3:58.95 5:27.32 4:41.50 6:19.70 6:32.79 6:09.88 6:00.06 -
24 Tyler Faucette JR Southwest Florida Christian 7:08.85 5:29.88 6:02.87 4:50.30 5:26.59 5:36.48 5:13.39 -
25 Dennis Olsen FR Bishop Verot 5:13.24 5:33.23 7:13.20 6:29.88 6:13.22 6:56.54 3:53.27 -
26 David Valera SR South Fort Myers 5:46.62 5:33.28 3:53.30 5:09.95 3:59.97 4:29.96 3:56.63 -
27 Zachary Engel FR Bishop Verot 6:13.52 5:33.50 5:23.50 5:00.15 4:20.13 5:50.18 3:53.45 -
28 Connor Cook JR Kathleen 7:02.25 5:40.52 7:09.06 6:00.96 7:22.68 6:41.82 4:18.80 -
29 Cameron White SO Kathleen 4:53.29 5:41.03 7:23.34 5:54.68 4:02.14 5:17.16 3:58.72 -
30 Luis Casiano   LaBelle 7:00.57 5:41.92 6:36.63 4:23.28 5:59.02 5:52.18 6:02.44 -
31 Evan Baker FR Riverdale 5:57.60 5:43.84 4:48.83 5:36.97 7:06.37 4:45.39 5:26.65 -
32 Josh Ortega SR North Fort Myers 6:39.03 5:46.98 6:49.44 6:35.56 6:49.44 6:42.50 5:40.04 -
33 Bruce Sovich FR North Fort Myers 4:05.24 5:50.34 5:53.85 4:36.77 5:15.31 5:11.81 4:54.29 -
34 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 4:35.84 5:53.64 6:46.69 5:43.03 6:25.47 5:28.89 5:04.13 -
35 Christophe Savoie SO Mason Classical Academy 5:00.91 5:54.01 6:57.74 7:29.60 5:11.53 5:11.53 4:39.67 -
36 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 5:14.67 5:57.57 4:35.33 5:18.24 5:03.94 6:36.91 5:14.67 -
37 Zachary Johnson FR Riverdale 5:58.02 5:58.02 4:57.16 4:35.68 7:45.43 6:05.18 7:13.21 -
38 Jack Duffy   Oasis 6:42.43 5:59.31 7:36.33 7:39.92 7:29.14 6:38.84 6:17.28 -
39 Omar Sanchez   LaBelle 4:30.12 6:00.15 4:55.33 6:50.57 6:36.17 7:33.79 4:51.73 -
40 Gerald Byrne FR Riverdale 7:33.81 6:05.97 7:04.53 5:40.36 6:53.55 4:34.48 7:08.19 -
41 Kai West SO Canterbury (FM) 5:04.68 6:11.56 4:49.82 6:56.15 4:53.54 5:19.55 8:03.03 -
42 Landon Chumbley JR Port Charlotte 6:44.70 6:29.13 4:47.96 8:06.42 5:34.66 8:02.53 7:31.39 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Riccardo Testini SR Riverview (Sarasota) 5:06.30 4:38.45 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 3:28.01 4:41.09 8
3 Quin Roberts JR Fort Myers 5:13.47 4:44.97 6
4 Colsen Palmer SR Fort Myers 6:08.18 4:45.41 5
5 Ivan Marin-Padilla   Dunbar 4:21.15 4:46.97 4
6 Olmar Bartolon   Dunbar 5:05.40 4:50.85 3
7 Jacob Delong JR Sebring 6:21.15 4:53.19 2
8 Hayden Tank JR Southwest Florida Christian 4:47.74 4:53.61 1
9 Nekhi Perry SR North Fort Myers 5:04.35 4:55.48 -
10 Brendan Roper JR Riverview (Sarasota) 5:10.58 4:55.79 -
11 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:36.54 4:57.35 -
12 Lucas McGovern SO Oasis 5:39.48 5:00.42 -
14 Kauhner Mault SR Port Charlotte 6:29.66 5:04.42 -
19 AJ Duda JR Southwest Florida Christian 4:33.62 5:14.50 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Blake Wolters SO Southwest Florida Christian 5:13.21 4:58.00 5:04.08 5:37.53 4:42.80 4:12.39 6:26.19 -
15 Daniel Morgan SR Sebring 4:33.45 4:24.23 5:07.24 5:53.33 4:27.30 3:35.07 4:05.80 -
16 Yessen Guardado SO Dunbar 6:16.81 4:28.71 5:08.86 5:05.78 6:35.34 4:59.60 5:02.69 -
17 Gerald Schoen SR Sebring 4:53.26 5:15.09 5:11.97 6:08.13 5:18.21 4:06.46 5:55.65 -
18 Andrew Marino FR Bishop Verot 6:21.24 5:31.24 5:12.49 4:25.62 5:18.74 4:16.25 6:08.74 -
20 Jaden White   Dunbar 6:21.46 3:59.59 5:15.25 5:40.47 3:46.98 5:21.56 3:40.68 -
21 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 5:36.88 4:25.62 5:23.92 6:06.03 5:56.32 4:22.38 6:35.19 -
22 Zachary Zielke FR Bishop Verot 6:11.89 4:56.86 5:26.22 6:08.63 5:32.75 4:47.08 3:58.14 -
24 Tyler Faucette JR Southwest Florida Christian 4:14.01 5:39.78 5:29.88 4:27.21 3:57.52 6:35.86 4:30.51 -
25 Dennis Olsen FR Bishop Verot 4:43.25 4:53.25 5:33.23 6:03.22 6:43.21 6:23.22 6:39.88 -
26 David Valera SR South Fort Myers 4:06.63 3:56.63 5:33.28 6:53.27 5:13.29 5:53.28 5:26.62 -
27 Zachary Engel FR Bishop Verot 3:53.45 5:00.15 5:33.50 4:26.80 6:33.53 4:43.48 4:43.48 -
35 Christophe Savoie SO Mason Classical Academy 7:18.98 4:29.05 5:54.01 6:40.04 6:32.96 5:29.23 6:43.58 -
41 Kai West SO Canterbury (FM) 4:57.25 6:26.43 6:11.56 6:48.72 6:11.56 7:51.89 5:26.98 -
42 Landon Chumbley JR Port Charlotte 5:34.66 8:02.53 6:29.13 5:19.09 6:17.46 6:36.92 5:30.76 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
23 Truman Weidner SO Oasis 4:51.32 6:55.70 5:27.32 -
28 Connor Cook JR Kathleen 5:06.47 5:26.90 5:40.52 -
29 Cameron White SO Kathleen 4:46.47 4:08.96 5:41.03 -
30 Luis Casiano   LaBelle 5:55.60 6:16.12 5:41.92 -
31 Evan Baker FR Riverdale 6:45.74 4:35.08 5:43.84 -
32 Josh Ortega SR North Fort Myers 6:00.86 5:26.17 5:46.98 -
33 Bruce Sovich FR North Fort Myers 5:01.30 4:26.26 5:50.34 -
34 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 4:18.16 5:04.13 5:53.64 -
36 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 7:05.51 7:19.82 5:57.57 -
37 Zachary Johnson FR Riverdale 5:32.96 5:00.74 5:58.02 -
38 Jack Duffy   Oasis 5:55.72 6:17.28 5:59.31 -
39 Omar Sanchez   LaBelle 5:13.33 7:30.19 6:00.15 -
40 Gerald Byrne FR Riverdale 4:30.82 5:00.10 6:05.97 -