February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ocoee Miracle Johnson, Jarvia Carr, Lourdes Safford, Alyia Green 3:33.83 3:50.10 3:57.07 2:45.02 4:52.85 3:50.10 3:52.42 10
2 St. Thomas Aquinas Morgan Crockett, Endeyah Lane, Shanel Morgan, Cha'iel Johnson 4:43.23 4:57.39 4:00.74 2:57.02 3:04.10 3:46.58 3:56.02 8
3 Evans Queen Boyer , Abrianna Scott, Alisha Boyer, Kemaj Moore 5:07.10 3:21.54 4:50.31 4:21.52 5:11.90 3:52.73 3:59.92 6
4 West Orange Ayla Fisher, Nasjai White, Sophia Joseph, Jasymnne Gibson 4:42.89 3:53.69 4:03.53 4:15.83 3:14.34 4:40.43 4:05.99 5
5 Apopka Nyla McFayden, Olivia Eugene, Hailey Fowler, DeMaris Soto 3:55.09 3:21.87 5:24.53 5:09.20 4:20.64 3:49.98 4:15.53 4
6 Jones kierstin hall, Ja'Mese Heard, Lajada Williams , nicole shorter 3:43.19 3:22.43 3:32.81 3:04.26 3:27.62 4:22.12 4:19.52 3
7 East Ridge AnnaRose Wheatle, Andrea Waite, Emani Glover, Yamina Numan 3:56.29 4:04.07 5:24.57 3:45.90 5:19.37 3:25.13 4:19.65 2
8 Olympia Maya Abraham, Abby Misch, Nauti'ka Robinson, Anaya Vil 4:59.49 3:12.71 5:28.13 3:07.51 5:04.70 5:22.92 4:20.42 1
9 Edgewater Decoursha Riley, Bailey Stokes, Casey Estrada, Johanna Pineiro 4:31.20 4:00.44 3:26.89 3:40.87 4:03.24 4:39.58 4:39.58 -
10 Freedom (Orlando) Shannon Aguilar, Bianca Chavannes, Sarah Laguerre, Deanna Harley 4:53.23 4:10.53 5:16.01 5:50.17 3:56.30 5:47.33 4:44.69 -
11 Lake Gibson Aaliyah Lamar, Ryla Bryant, Isabella Alcantara, Ayanna Diejuste 5:41.72 4:04.90 3:25.03 5:47.41 4:16.29 4:50.46 4:44.76 -
12 Foundation Academy Avery Bangsund, Kaley Earl, Claire Reburn, Kate Rosenthal 4:35.51 3:45.68 4:41.37 4:03.27 4:47.23 4:35.51 4:53.09 -
13 Patel Ra'Kiema Wingfield, Anallei Perez Campa, Sofia Caballero, Mona Barbary 4:31.80 4:49.72 4:31.80 5:58.42 3:44.01 6:16.34 4:58.68 -
  Windermere Kaelynn Fitos, Emma Harris , Lauren Perkins, Ryan Stevenson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lake Highland Prep Anika Vidrine, Carly Kahn, Meryl Canine, Vivian Vogel DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wekiva Jocelyn Townsend, Ashley Blanco, Jolisa Howard, Markia McCarthy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Boone Darieliz Llanos, Lakisha Manning, Jayla Chambers, Megan Dolan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Davenport Tyanna Jones, Arleana Chong, Jamari Gallard, Kerionne Wiley DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
12 Foundation Academy Bangsund, Earl, Reburn, Rosenthal 5:22.40 4:53.09 -
13 Patel Wingfield, Perez Campa, Caballero, Barbary 5:55.43 4:58.68 -
  Davenport Jones, Chong, Gallard, Wiley DNS DNS   
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
8 Olympia Abraham, Misch, Robinson, Vil 3:07.51 4:04.80 4:54.28 4:20.42 1
9 Edgewater Riley, Stokes, Estrada, Pineiro 3:35.28 5:18.73 4:03.24 4:39.58 -
10 Freedom (Orlando) Aguilar, Chavannes, Laguerre, Harley 3:59.14 6:10.10 5:41.63 4:44.69 -
11 Lake Gibson Lamar, Bryant, Alcantara, Diejuste 3:39.27 3:27.88 4:10.59 4:44.76 -
  Lake Highland Prep Vidrine, Kahn, Canine, Vogel DNS DNS DNS DNS   
  Wekiva Townsend, Blanco, Howard, McCarthy DNS DNS DNS DNS   
  Boone Llanos, Manning, Chambers, Dolan DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ocoee Johnson, Carr, Safford, Green 4:06.37 2:42.70 3:26.86 3:24.53 3:52.42 10
2 St. Thomas Aquinas Crockett, Lane, Morgan, Johnson 4:14.91 4:12.55 3:53.66 4:00.74 3:56.02 8
3 Evans Boyer , Scott, Boyer, Moore 4:50.31 4:23.92 3:52.73 4:21.52 3:59.92 6
4 West Orange Fisher, White, Joseph, Gibson 4:13.37 4:08.45 4:37.97 3:26.64 4:05.99 5
5 Apopka McFayden, Eugene, Fowler, Soto 3:49.98 4:07.87 5:27.08 3:26.98 4:15.53 4
6 Jones hall, Heard, Williams , shorter 4:48.07 3:27.62 4:40.29 3:38.00 4:19.52 3
7 East Ridge Wheatle, Waite, Glover, Numan 3:01.76 5:21.97 4:45.62 4:32.64 4:19.65 2
  Windermere Fitos, Harris , Perkins, Stevenson DNS DNS DNS DNS DNS