February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 3:36.54 4:59.41 4:40.70 4:27.33 4:03.27 10
2 Cooper James JR Celebration 5:48.02 5:18.12 3:56.55 4:31.89 3:51.11 8
3 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 4:34.27 5:12.67 4:23.30 4:34.27 3:28.45 6
4 Aaron Mercado SR Boone 4:50.56 4:33.80 3:49.10 4:39.38 4:31.00 5
5 Anthony Herrera JR St. Thomas Aquinas 6:01.26 5:44.19 5:21.43 4:44.45 4:27.39 4
6 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 6:01.27 4:07.48 4:53.00 4:44.46 3:24.82 3
7 Paden Whetten JR Lake Minneola 5:01.24 5:53.38 5:24.41 4:49.65 4:00.41 2
8 Nathan Braswell SR Windermere 3:40.18 5:38.96 6:10.83 4:49.71 3:40.18 1
9 Gian Thundiyil JR Boone 3:48.96 4:03.45 6:02.28 4:49.82 3:22.88 -
10 Venkata Pullakhandam JR Lake Highland Prep 6:00.22 5:04.58 5:48.51 4:52.86 4:32.36 -
11 Christian Koppe JR West Orange 3:43.26 3:52.19 5:18.52 4:57.68 3:40.29 -
12 Jaiden Mckee FR West Orange 4:46.65 6:22.20 6:22.20 4:58.59 5:01.58 -
13 Talan Tharpe JR Edgewater 4:29.82 3:29.86 5:23.78 4:59.79 5:26.78 -
14 Benjamin Kazel SR East Ridge 3:51.44 4:54.56 6:24.73 5:00.57 3:54.45 -
15 Justin Quispe JR Celebration 4:46.82 4:56.07 5:26.91 5:08.40 6:03.92 -
16 Tyler Fritts FR Olympia 3:55.16 5:00.13 3:36.59 5:09.41 6:14.39 -
17 Justin Ortiz SR Timber Creek 4:10.89 4:38.76 5:28.32 5:09.73 6:17.87 -
18 Brayden Anthony SR Olympia 4:18.71 4:06.24 4:43.64 5:11.69 4:28.06 -
19 Matthew Bittner SR Windermere 6:29.64 5:39.77 4:09.37 5:11.71 5:24.18 -
20 Noah Gauthier SR Timber Creek 5:33.87 6:46.32 5:55.92 5:14.97 4:49.78 -
21 Markus Mazurowski JR Colonial 4:06.23 6:18.82 4:59.90 5:15.68 4:56.74 -
22 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 6:29.14 5:25.34 5:15.77 5:18.96 6:45.08 -
23 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 6:00.01 4:30.83 6:46.25 5:30.28 5:53.40 -
24 Kevin Lederer SO East Ridge 7:02.39 5:39.25 4:46.03 5:32.59 7:09.05 -
25 Kaiden Mattison FR Apopka 6:49.08 3:56.66 3:56.66 5:38.08 7:05.98 -
26 Matthew Nicoletti JR Foundation Academy 4:21.55 6:40.81 6:40.81 5:39.67 5:39.67 -
27 Cole Van der Reit FR Foundation Academy 7:11.32 4:17.34 6:06.08 6:02.45 6:13.33 -
28 Gabriel Boykin SO Colonial 4:57.73 7:17.40 7:17.40 6:07.56 7:54.16 -
29 Cole Ford FR Edgewater 5:18.02 5:58.79 8:45.95 6:47.71 7:08.10 -
30 Faarid Rashid SR Freedom (Orlando) 8:09.09 6:12.23 6:03.57 7:12.82 8:35.06 -
  Gavin Evans SO South Plantation DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wes Harshbarger SO International Community DNS DNS DNS DNS DNS   
  Martin Ahlstrom JR St. Thomas Aquinas DNS DNS DNS DNS DNS   
  Orion Francis JR Ocoee DNS DNS DNS DNS DNS   
  Oarland Jean JR Evans DNS DNS DNS DNS DNS   
  Athaniel Brooks SO Evans DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samuel Jimenez JR Davenport DNS DNS DNS DNS DNS   
  Xavier Swartz FR Patel DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Noah Musselwhite JR Apopka 4:27.33 10
2 Cooper James JR Celebration 4:31.89 8
3 Joshua Webster SR Lake Highland Prep 4:34.27 6
4 Aaron Mercado SR Boone 4:39.38 5
5 Anthony Herrera JR St. Thomas Aquinas 4:44.45 4
6 Lash Bradshaw SR Lake Minneola 4:44.46 3
7 Paden Whetten JR Lake Minneola 4:49.65 2
8 Nathan Braswell SR Windermere 4:49.71 1
9 Gian Thundiyil JR Boone 4:49.82 -
10 Venkata Pullakhandam JR Lake Highland Prep 4:52.86 -
11 Christian Koppe JR West Orange 4:57.68 -
12 Jaiden Mckee FR West Orange 4:58.59 -
13 Talan Tharpe JR Edgewater 4:59.79 -
15 Justin Quispe JR Celebration 5:08.40 -
18 Brayden Anthony SR Olympia 5:11.69 -
19 Matthew Bittner SR Windermere 5:11.71 -
20 Noah Gauthier SR Timber Creek 5:14.97 -
21 Markus Mazurowski JR Colonial 5:15.68 -
22 Marcus Pratt SR Freedom (Orlando) 5:18.96 -
23 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 5:30.28 -
26 Matthew Nicoletti JR Foundation Academy 5:39.67 -
  Orion Francis JR Ocoee DNS   
  Martin Ahlstrom JR St. Thomas Aquinas DNS   
  Oarland Jean JR Evans DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Benjamin Kazel SR East Ridge 5:00.57 3:42.43 -
16 Tyler Fritts FR Olympia 5:09.41 3:55.16 -
17 Justin Ortiz SR Timber Creek 5:09.73 5:56.19 -
24 Kevin Lederer SO East Ridge 5:32.59 7:12.37 -
25 Kaiden Mattison FR Apopka 5:38.08 4:54.13 -
27 Cole Van der Reit FR Foundation Academy 6:02.45 7:14.94 -
28 Gabriel Boykin SO Colonial 6:07.56 4:57.73 -
29 Cole Ford FR Edgewater 6:47.71 6:35.48 -
30 Faarid Rashid SR Freedom (Orlando) 7:12.82 7:12.82 -
  Wes Harshbarger SO International Community DNS DNS   
  Gavin Evans SO South Plantation DNS DNS   
  Athaniel Brooks SO Evans DNS DNS   
  Samuel Jimenez JR Davenport DNS DNS   
  Xavier Swartz FR Patel DNS DNS