February 26, 2022
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 St. Thomas Aquinas British Wilkerson, Shamar Morgan, Christopher Adams III, King Mack 2:51.72 3:19.67 4:01.60 2:27.76 4:19.57 2:41.74 2:27.76 10
2 Lake Minneola Tyler Azcano, Kyeaure Magloire, Ethon Cole, Valentino Rudolph 3:36.15 3:22.01 3:34.13 3:05.85 4:14.54 3:58.38 3:58.38 8
3 West Orange Brandon Davis, Matthew McDoom, Alessandro Greco, Ivan Taylor 3:10.74 3:25.09 4:22.52 2:39.97 2:31.77 3:37.40 3:25.09 6
4 Windermere Arthur Cavalcanti, Luke Noto, Rosario Noto, Myles Todd 4:15.22 3:25.82 3:34.06 2:32.31 3:17.59 2:36.43 4:13.16 5
5 Jones Anyas Moore, Lorenzo Laurenzano, Jordan Desue, William Howard 3:19.47 3:27.78 3:00.77 2:46.23 2:35.84 3:11.16 3:29.86 4
6 Ocoee John Cooper lll , Christopher White , Jonathan Wright, Jeremiah Cadet 2:58.91 3:28.03 2:33.95 2:36.03 4:03.40 3:59.24 3:42.60 3
7 Evans Brandon Jacobs, Jordan Pierre, Christian Peterson , Robert Coleman 3:38.29 3:29.89 3:34.09 2:41.62 4:01.38 3:44.59 2:52.11 2
8 Boone Roderick Horton, Aidan Mizell, Jalen Francis, Exavian Westbrook 3:23.19 3:31.65 4:20.33 4:13.98 2:40.86 4:11.87 3:10.49 1
9 Celebration Oniel Senatus, Gabriel Merino, Evan Amaya, Robert McCuiston 3:31.57 3:33.70 2:29.59 3:46.53 2:40.28 4:18.58 4:37.81 -
10 East Ridge Kaden Rhoden, Kevol Craddock, Hansel Lugo Ramos, George Adjai-Piassare 2:50.52 3:38.61 2:37.40 4:37.64 3:53.92 3:47.36 3:10.19 -
11 Olympia Lucas Coan, Cameron Friedman, Keon Satchell, Sage Limon 4:22.52 3:40.60 3:03.10 4:29.14 3:47.22 2:47.66 4:02.66 -
12 Apopka Keandre Brown, Lowendy Smith, Najji Darcelin, Ashton Reed 3:01.04 3:46.29 2:49.72 4:54.18 4:38.34 3:53.08 3:32.72 -
13 Lake Gibson Preston Lang, Terrance Myrick, Jamar Thomas, Ismael Soto 4:35.37 3:49.47 4:42.25 3:19.64 4:03.24 3:01.29 4:33.07 -
14 Edgewater Soloman Tripline, Jordin Smith, Shawn Wilkerson, Mekhi Ellis 3:26.54 3:54.70 4:25.21 3:59.40 2:56.03 2:58.38 3:07.76 -
15 Freedom (Orlando) Zachariah Mahdi, Daniel Velez, Daniel Rijos, Michael Pineda Garcia 3:20.50 3:58.69 4:29.72 3:39.60 3:13.34 3:51.53 4:36.88 -
16 Foundation Academy Jesse Rosenthal, Joel Clements, Fernando Nieves-Font, Andrew Nyland 4:39.25 4:02.82 2:52.41 4:51.39 4:07.68 2:49.98 3:02.12 -
17 Davenport Chris Jean-Jacques, Sean Gonzales, Samuel Jimenez, Jamar McKinney 4:24.64 4:12.03 3:01.47 4:57.40 3:26.67 4:57.40 4:57.40 -
  Lake Highland Prep Jase Bailey, Jalen Gummer, Solomon Miller, Camren Ware DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  South Plantation Ashton Pleimann, Douglas Livermore, Omar Simon, Stevens Eteinne DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Celebration Senatus, Merino, Amaya, McCuiston 3:33.70 4:22.86 4:16.44 3:16.61 2:31.73 4:27.13 -
16 Foundation Academy Rosenthal, Clements, Nieves-Font, Nyland 4:02.82 3:43.40 4:14.97 3:04.55 4:31.96 4:31.96 -
17 Davenport Jean-Jacques, Gonzales, Jimenez, McKinney 4:12.03 3:59.43 3:03.99 3:31.71 3:24.15 4:59.92 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
5 Jones Moore, Laurenzano, Desue, Howard 3:27.78 3:54.80 4:05.18 2:54.54 4
7 Evans Jacobs, Pierre, Peterson , Coleman 3:29.89 3:02.61 3:31.99 2:37.42 2
10 East Ridge Rhoden, Craddock, Lugo Ramos, Adjai-Piassare 3:38.61 3:14.57 2:33.03 4:11.41 -
11 Olympia Coan, Friedman, Satchell, Limon 3:40.60 3:40.60 2:56.48 4:35.75 -
13 Lake Gibson Lang, Myrick, Thomas, Soto 3:49.47 3:31.12 4:05.54 4:30.78 -
14 Edgewater Tripline, Smith, Wilkerson, Ellis 3:54.70 3:40.62 3:59.40 4:32.26 -
15 Freedom (Orlando) Mahdi, Velez, Rijos, Pineda Garcia 3:58.69 3:25.28 4:24.95 4:48.82 -
  South Plantation Pleimann, Livermore, Simon, Eteinne DNS DNS DNS DNS   
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 St. Thomas Aquinas Wilkerson, Morgan, Adams III, Mack 3:19.67 10
2 Lake Minneola Azcano, Magloire, Cole, Rudolph 3:22.01 8
3 West Orange Davis, McDoom, Greco, Taylor 3:25.09 6
4 Windermere Cavalcanti, Noto, Noto, Todd 3:25.82 5
6 Ocoee Cooper lll , White , Wright, Cadet 3:28.03 3
8 Boone Horton, Mizell, Francis, Westbrook 3:31.65 1
12 Apopka Brown, Smith, Darcelin, Reed 3:46.29 -
  Lake Highland Prep Bailey, Gummer, Miller, Ware DNS