April 30, 2022
|
Rochester - Rochester, NY
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC SUNYAC IC4A/ECAC Liberty League ECAC DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Penelope Greene FR-1 SUNY Geneseo 4:54.40 4:42.63 5:09.12 10
2 Camryn Bailey FR-1 Daemen 4:55.15 4:22.69 3:35.46 8
3 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 4:55.67 4:37.93 3:53.58 6
4 Meggie Hart JR-3 Niagara 4:55.84 3:41.88 4:26.26 5
5 Kelley Foley JR-3 Rochester 4:56.14 5:31.68 3:59.88 4
6 Marcy Colca FR-1 Daemen 4:56.84 5:14.65 3:33.73 3
7 Jennifer Metz JR-3 Brockport St. 4:58.72 3:29.11 4:31.84 2
8 Julia Tomanovich SO-2 Ithaca 4:59.25 5:20.20 6:05.09 1
9 Katherine Vogel SO-2 SUNY Geneseo 4:59.26 4:35.32 3:53.43 -
10 Laura Witt SO-2 St. John Fisher 5:01.96 4:46.87 4:55.92 -
11 Elizabeth Decker SR-4 Nazareth 5:02.62 4:20.26 4:47.49 -
12 Marian Draper SR-4 RIT 5:02.68 5:54.14 4:53.60 -
13 Ally Battaglia FR-1 Fredonia 5:02.78 6:00.31 3:56.17 -
14 Alissa Mete FR-1 Niagara 5:03.18 5:57.76 5:33.50 -
15 Kyra Sandercock JR-3 Rochester 5:04.67 4:31.16 5:59.51 -
16 Emma Cain FR-1 Daemen 5:06.73 5:55.81 3:56.19 -
17 Olivia Annunziato FR-1 Brockport St. 5:06.74 5:34.35 5:58.89 -
18 Emily Weaver JR-3 Nazareth 5:06.90 5:52.94 3:40.97 -
19 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 5:07.51 6:21.32 5:59.79 -
20 Lauren Puchta FR-1 Brockport St. 5:08.19 4:58.95 4:21.97 -
21 Lilianna Hanning SO-2 Nazareth 5:09.46 4:35.42 5:55.88 -
22 Rachel Domaracki SO-2 Houghton 5:10.13 6:27.67 5:00.83 -
23 Veronica Szygalowicz SO-2 SUNY Geneseo 5:15.31 6:12.07 4:59.55 -
24 Isabella Cottone FR-1 SUNY Geneseo 5:16.20 5:00.39 5:44.66 -
25 Isabel Marzec FR-1 SUNY Geneseo 5:17.59 6:02.06 5:17.59 -
26 Samantha Pellegrini JR-3 Le Moyne 5:18.27 5:18.27 5:18.27 -
27 Jocelyn Countryman FR-1 Brockport St. 5:18.94 3:59.21 5:28.51 -
28 Juliana Flick FR-1 SUNY Geneseo 5:19.16 5:54.27 6:16.61 -
29 Lejla Borcilo FR-1 SUNY Geneseo 5:19.31 3:49.91 4:31.42 -
30 Hilda Kiprono FR-1 Le Moyne 5:19.58 6:13.91 5:54.74 -
31 Allison Morrow SR-4 Brockport St. 5:20.84 5:14.43 4:35.93 -
32 Sabrina Antonini FR-1 St. John Fisher 5:22.34 5:51.35 4:59.78 -
33 Anita Jepchirchir FR-1 Le Moyne 5:23.64 6:57.50 5:10.70 -
34 Sophia Bisognano FR-1 Le Moyne 5:23.77 6:44.72 5:01.11 -
35 Lauren Yonko FR-1 Brockport St. 5:24.14 6:09.52 5:40.35 -
36 Kennedy McCoy FR-1 Houghton 5:24.84 4:29.62 4:58.86 -
37 Riley Jameson FR-1 St. John Fisher 5:26.27 4:27.55 5:26.27 -
38 Elisabeth Kettinger SO-2 Houghton 5:26.31 4:21.05 3:54.95 -
39 Megan Morin JR-3 Nazareth 5:26.87 6:32.25 5:53.02 -
40 Abigael Egan FR-1 SUNY Geneseo 5:28.21 5:31.50 4:58.68 -
41 Brigid McGee SO-2 St. John Fisher 5:32.11 6:21.93 7:08.43 -
42 Naomi Sibley JR-3 Brockport St. 5:32.36 7:08.75 4:49.16 -
43 Kristin Kelemen JR-3 Fredonia 5:34.35 6:41.22 6:17.82 -
44 Ivy Vallely JR-3 Alfred 5:35.09 5:14.99 5:25.04 -
45 Jade Kimmel FR-1 RIT 5:35.36 5:18.60 4:58.47 -
46 Andie Burton FR-1 Rochester 5:36.83 5:26.73 5:23.36 -
47 Lauren Almy SO-2 St. John Fisher 5:37.16 4:12.87 5:33.79 -
48 Maggie Dolloff FR-1 St. John Fisher 5:38.01 7:12.66 6:32.10 -
49 Bonnie Dong SO-2 Rochester 5:38.91 6:09.42 6:56.86 -
50 Julianne Wilson FR-1 Brockport St. 5:40.68 6:38.60 6:18.16 -
51 Grace Kibler JR-3 Niagara 5:41.16 7:16.69 5:51.40 -
52 Carissa Minarovich JR-3 Rochester 5:42.40 6:30.34 4:54.47 -
53 Megan Chamberlin FR-1 Daemen 5:44.91 7:24.94 4:39.38 -
54 Lydia Chunco FR-1 Niagara 5:49.19 6:52.05 6:55.54 -
55 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 5:49.46 6:06.94 6:52.37 -
56 Sally Johnston SR-4 Alfred 5:51.16 7:36.51 7:01.40 -
57 Mia Vizcaino FR-1 Brockport St. 6:07.66 6:07.66 4:21.04 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Penelope Greene FR-1 SUNY Geneseo 6:02.12 4:54.40 10
2 Camryn Bailey FR-1 Daemen 5:06.96 4:55.15 8
3 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 5:07.50 4:55.67 6
4 Meggie Hart JR-3 Niagara 5:01.76 4:55.84 5
5 Kelley Foley JR-3 Rochester 5:05.03 4:56.14 4
6 Marcy Colca FR-1 Daemen 3:45.60 4:56.84 3
8 Julia Tomanovich SO-2 Ithaca 5:44.14 4:59.25 1
9 Katherine Vogel SO-2 SUNY Geneseo 4:41.31 4:59.26 -
11 Elizabeth Decker SR-4 Nazareth 5:11.70 5:02.62 -
13 Ally Battaglia FR-1 Fredonia 5:51.23 5:02.78 -
16 Emma Cain FR-1 Daemen 6:11.15 5:06.73 -
18 Emily Weaver JR-3 Nazareth 6:26.70 5:06.90 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Jennifer Metz JR-3 Brockport St. 6:07.43 5:16.65 4:58.72 4:49.76 2
10 Laura Witt SO-2 St. John Fisher 5:04.98 4:52.91 5:01.96 5:41.22 -
12 Marian Draper SR-4 RIT 6:00.19 4:20.31 5:02.68 4:41.50 -
14 Alissa Mete FR-1 Niagara 6:18.98 6:15.95 5:03.18 3:41.33 -
15 Kyra Sandercock JR-3 Rochester 6:36.08 6:36.08 5:04.67 5:38.19 -
17 Olivia Annunziato FR-1 Brockport St. 6:17.29 3:53.13 5:06.74 5:06.74 -
19 Gabriella McCarthy FR-1 SUNY Geneseo 5:07.51 5:13.66 5:07.51 6:39.77 -
21 Lilianna Hanning SO-2 Nazareth 4:38.52 3:58.29 5:09.46 5:18.75 -
22 Rachel Domaracki SO-2 Houghton 6:43.17 6:30.77 5:10.13 4:36.02 -
24 Isabella Cottone FR-1 SUNY Geneseo 5:41.50 6:03.63 5:16.20 5:22.53 -
25 Isabel Marzec FR-1 SUNY Geneseo 6:36.99 4:10.90 5:17.59 4:20.43 -
26 Samantha Pellegrini JR-3 Le Moyne 6:15.56 5:11.91 5:18.27 3:42.79 -
30 Hilda Kiprono FR-1 Le Moyne 6:49.07 4:18.86 5:19.58 5:45.15 -
39 Megan Morin JR-3 Nazareth 3:48.81 7:04.94 5:26.87 4:21.50 -
42 Naomi Sibley JR-3 Brockport St. 5:19.07 7:02.10 5:32.36 6:28.87 -
52 Carissa Minarovich JR-3 Rochester 5:21.86 6:50.88 5:42.40 6:54.31 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Lauren Puchta FR-1 Brockport St. 6:06.75 5:08.19 -
23 Veronica Szygalowicz SO-2 SUNY Geneseo 5:21.62 5:15.31 -
27 Jocelyn Countryman FR-1 Brockport St. 6:06.78 5:18.94 -
28 Juliana Flick FR-1 SUNY Geneseo 4:02.57 5:19.16 -
29 Lejla Borcilo FR-1 SUNY Geneseo 5:41.67 5:19.31 -
31 Allison Morrow SR-4 Brockport St. 4:45.55 5:20.84 -
32 Sabrina Antonini FR-1 St. John Fisher 5:48.13 5:22.34 -
33 Anita Jepchirchir FR-1 Le Moyne 5:26.88 5:23.64 -
34 Sophia Bisognano FR-1 Le Moyne 4:06.07 5:23.77 -
35 Lauren Yonko FR-1 Brockport St. 5:14.42 5:24.14 -
36 Kennedy McCoy FR-1 Houghton 5:21.60 5:24.84 -
37 Riley Jameson FR-1 St. John Fisher 4:04.71 5:26.27 -
38 Elisabeth Kettinger SO-2 Houghton 5:52.42 5:26.31 -
49 Bonnie Dong SO-2 Rochester 7:13.81 5:38.91 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
40 Abigael Egan FR-1 SUNY Geneseo 4:22.57 3:53.03 5:28.21 5:11.80 4:45.55 6:53.55 4:38.98 -
41 Brigid McGee SO-2 St. John Fisher 4:42.30 3:59.12 5:32.11 3:52.48 4:48.94 5:18.83 4:22.37 -
43 Kristin Kelemen JR-3 Fredonia 5:47.73 6:07.79 5:34.35 5:10.95 7:14.66 6:14.48 5:44.38 -
44 Ivy Vallely JR-3 Alfred 5:51.85 5:14.99 5:35.09 4:48.18 4:18.02 4:38.13 5:11.64 -
45 Jade Kimmel FR-1 RIT 5:42.07 5:45.42 5:35.36 4:58.47 7:09.26 6:55.85 4:08.17 -
46 Andie Burton FR-1 Rochester 6:34.10 5:50.31 5:36.83 4:05.89 6:23.99 7:04.41 7:04.41 -
47 Lauren Almy SO-2 St. John Fisher 7:04.83 5:40.54 5:37.16 4:33.10 5:16.93 7:01.45 4:33.10 -
48 Maggie Dolloff FR-1 St. John Fisher 4:43.93 4:37.17 5:38.01 6:01.67 4:03.37 6:45.62 6:08.43 -
50 Julianne Wilson FR-1 Brockport St. 5:30.46 6:31.79 5:40.68 6:38.60 6:18.16 6:35.19 6:55.63 -
51 Grace Kibler JR-3 Niagara 4:49.99 5:27.52 5:41.16 5:47.99 6:08.46 5:54.81 6:59.63 -
53 Megan Chamberlin FR-1 Daemen 5:06.97 6:15.96 5:44.91 6:47.00 5:06.97 4:46.28 5:03.52 -
54 Lydia Chunco FR-1 Niagara 5:31.73 4:53.32 5:49.19 6:20.62 7:06.02 5:52.69 5:14.28 -
55 Samantha Arthurs SO-2 Alfred 5:14.52 6:34.89 5:49.46 7:13.33 5:45.97 6:41.88 6:45.38 -
56 Sally Johnston SR-4 Alfred 5:02.00 4:19.86 5:51.16 6:54.37 6:29.79 5:33.61 7:18.95 -
57 Mia Vizcaino FR-1 Brockport St. 5:08.84 7:02.81 6:07.66 7:13.84 7:24.87 6:15.02 6:11.34 -