January 29, 2022
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAC HCAC AARTFC ECAC DIII

Men 60m Dash Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Carson Lehrer FR-1 Heidelberg 6.72 6.79 5.20 7.22 5.35 5.13
2 Ryan Vanover FR-1 Muskingum 5.86 8.13 6.23 7.32 8.86 5.42
3 Jakyli Johnson FR-1 Thomas More 7.73 8.69 5.82 7.36 5.74 8.10
4 Blake Burns SO-2 PSU-Behrend 6.11 5.89 8.32 7.36 6.85 8.39
5 Reece Weaver SR-4 Birmingham-Southern 8.70 9.00 9.29 7.37 7.01 8.41
6 Tyler Chavalia JR-3 Olivet 5.97 8.04 5.90 7.37 6.42 8.33
7 Ronnie Puczkowski FR-1 Albion 9.01 5.61 8.27 7.38 7.09 6.72
8 Carson Troyer SR-4 Mount Union 6.73 9.54 8.72 7.39 7.99 8.50
9 Darius Hatch SR-4 Marietta 9.39 7.84 9.61 7.39 5.25 8.58
10 Jack Houck FR-1 Wittenberg 7.99 7.84 9.32 7.39 8.06 6.88
11 Gage Eicher FR-1 Trine 8.65 5.77 7.69 7.39 7.54 8.87
12 Ryland Bowman-Ellen   Thomas More 6.37 6.52 8.74 7.40 6.07 8.88
12 Samuel Hetrick FR-1 PSU-Behrend 7.85 8.14 7.11 7.40 7.55 7.26
14 Noah Howard Junior Thomas More 6.30 9.49 8.16 7.41 5.78 7.49
15 Nick Hartman FR-1 PSU-Behrend 6.30 7.04 7.34 7.41 8.53 6.60
16 Emmanuel Makelele FR-1 Kenyon 6.90 8.82 5.93 7.41 9.56 9.49
17 Noah Paris SR-4 Heidelberg 5.66 6.92 8.56 7.44 9.23 7.15
18 Blayden McCoy SO-2 Bluffton 5.74 7.08 6.71 7.45 9.24 5.82
19 Seth Acero FR-1 Wabash 8.80 7.60 8.20 7.45 9.39 8.27
20 Rashon Edwards SR-4 Wittenberg 8.97 9.12 5.38 7.47 7.18 6.50
21 Aaron Johnston SR-4 Muskingum 6.59 7.93 8.31 7.48 8.46 5.24
21 Blake Reed JR-3 Wabash 6.66 7.33 5.76 7.48 5.69 7.26
23 Malik Waters SO-2 Bluffton 7.27 5.70 9.07 7.49 5.70 7.34
24 Gibson Cornett JR-3 Mount Union 6.00 9.75 7.88 7.50 7.80 7.28
25 James Colwell FR-1 Kenyon 8.87 7.36 7.44 7.51 8.64 5.26
26 Jacob Moore Junior Thomas More 7.66 9.54 6.16 7.51 6.84 5.94
27 Trevor Knowles SR-4 Albion 6.86 8.96 8.06 7.53 6.03 6.48
28 Quentin Davis SO-2 Wilmington (Ohio) 8.31 6.04 6.72 7.55 8.23 8.61
29 Doudley Jaboin FR-1 Muskingum 6.22 8.80 8.34 7.58 6.60 8.57
30 Azad Robinson JR-3 Wittenberg 6.67 8.80 9.55 7.58 9.86 8.72
31 Xzerious Stinnett SO-2 Wilmington (Ohio) 9.04 7.97 6.46 7.59 9.87 9.42
31 Andrew Warhurst SO-2 Birmingham-Southern 7.06 5.39 9.57 7.59 6.76 9.42
33 Kodi Cooper FR-1 Bluffton 5.70 5.39 8.50 7.59 7.52 8.13
34 Dillon Cox FR-1 Mount Union 7.49 7.41 7.19 7.64 5.35 8.41
35 Tanner Spradlin JR-3 Wilmington (Ohio) 9.49 6.81 8.42 7.65 6.81 9.57
36 Tanner Coe SO-2 Trine 5.76 8.84 6.15 7.68 6.46 7.99
37 Josh Manfred SO-2 Wabash 9.83 8.75 9.91 7.74 9.83 7.74
38 Aaron Blevins SO-2 Mount Union 5.58 6.82 8.36 7.74 7.98 5.81
39 Charles Atkins FR-1 Kenyon 6.20 5.66 9.92 7.75 8.53 5.89
40 Vance Alvarez-Fleurima FR-1 PSU-Behrend 9.88 8.72 7.16 7.78 6.38 6.77
41 Anthony Bland FR-1 Wittenberg 8.25 9.73 6.31 7.78 6.62 9.96
42 Daylen Fullen FR-1 Wittenberg 10.16 6.02 8.28 7.81 8.28 6.72
43 Hasson Williams SO-2 Muskingum 7.60 6.89 6.74 7.83 5.56 7.21
44 Ja'Ce Nutt FR-1 Bluffton 10.20 5.49 5.81 7.84 7.77 10.04
45 Tramon Wiley FR-1 Heidelberg 9.20 9.28 6.76 7.86 7.86 6.21
46 Gabriel Ortiz FR-1 Mount Union 7.13 6.34 5.94 7.92 5.79 6.66
47 Bradley Styranec FR-1 Muskingum 5.79 9.90 9.67 7.92 6.18 8.24
48 Evan Wagner SO-2 Muskingum 9.37 9.77 7.15 7.94 9.14 9.85
49 Josh Buhl FR-1 PSU-Behrend 6.75 8.90 6.51 7.94 6.04 9.14
50 Jacobe Harville FR-1 Muskingum 7.25 5.89 7.96 7.96 5.58 6.93
51 Zechariah Newby FR-1 Birmingham-Southern 7.43 6.40 9.75 7.99 10.23 6.32
52 Seth Roseberry JR-3 Muskingum 7.92 8.24 6.88 8.00 8.48 7.44
53 Konrad Dorsey JR-3 Trine 9.71 7.69 10.04 8.09 9.15 6.80
54 Jared Crawford SO-2 Heidelberg 8.74 6.60 7.26 8.24 8.57 8.90
Men 60m Dash Qualifying Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Carson Lehrer FR-1 Heidelberg 5.42 8.60 7.95 7.22 5.27
6 Tyler Chavalia JR-3 Olivet 7.96 7.89 8.33 7.37 7.52
15 Nick Hartman FR-1 PSU-Behrend 8.01 6.23 6.15 7.41 6.01
19 Seth Acero FR-1 Wabash 7.38 6.49 6.04 7.45 9.09
21 Blake Reed JR-3 Wabash 5.46 8.91 7.33 7.48 8.08
24 Gibson Cornett JR-3 Mount Union 6.08 6.23 6.15 7.50 6.15
27 Trevor Knowles SR-4 Albion 8.06 6.03 5.35 7.53 7.16
37 Josh Manfred SO-2 Wabash 8.21 9.37 8.44 7.74 8.13
Men 60m Dash Qualifying Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jakyli Johnson FR-1 Thomas More 6.48 7.36 8.54 7.58 7.07 6.85
5 Reece Weaver SR-4 Birmingham-Southern 7.23 7.37 7.67 8.70 9.22 7.37
7 Ronnie Puczkowski FR-1 Albion 5.76 7.38 9.38 6.35 6.35 5.47
11 Gage Eicher FR-1 Trine 7.76 7.39 9.32 8.21 6.21 5.92
12 Ryland Bowman-Ellen   Thomas More 5.78 7.40 8.29 9.55 5.18 8.29
14 Noah Howard Junior Thomas More 5.78 7.41 8.53 6.01 8.97 7.27
16 Emmanuel Makelele FR-1 Kenyon 8.16 7.41 8.16 7.71 5.41 7.04
17 Noah Paris SR-4 Heidelberg 5.96 7.44 5.81 9.53 8.11 5.66
Men 60m Dash Qualifying Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ryan Vanover FR-1 Muskingum 6.88 8.86 6.37 7.32 7.76 7.32 7.76
4 Blake Burns SO-2 PSU-Behrend 9.28 5.30 6.55 6.04 5.16 7.36 9.42
10 Jack Houck FR-1 Wittenberg 5.62 8.80 8.35 6.06 7.99 7.39 5.99
12 Samuel Hetrick FR-1 PSU-Behrend 8.29 5.41 6.74 7.03 5.63 7.40 6.37
20 Rashon Edwards SR-4 Wittenberg 8.59 8.15 8.89 9.12 5.83 7.47 5.76
46 Gabriel Ortiz FR-1 Mount Union 6.74 6.18 6.02 9.90 6.26 7.92 6.58
Men 60m Dash Qualifying Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Darius Hatch SR-4 Marietta 5.32 6.29 7.39 6.58 5.40 7.25
21 Aaron Johnston SR-4 Muskingum 9.28 7.56 7.48 7.04 7.33 8.31
23 Malik Waters SO-2 Bluffton 8.09 7.34 7.49 7.64 6.67 7.12
26 Jacob Moore Junior Thomas More 6.69 6.39 7.51 7.14 6.54 7.66
30 Azad Robinson JR-3 Wittenberg 9.33 6.67 7.58 6.30 6.60 5.92
34 Dillon Cox FR-1 Mount Union 8.18 8.41 7.64 7.26 5.73 7.57
40 Vance Alvarez-Fleurima FR-1 PSU-Behrend 7.16 9.96 7.78 8.87 8.41 5.53
Men 60m Dash Qualifying Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Carson Troyer SR-4 Mount Union 6.21 6.21 5.69 9.46 7.25 7.39 8.06
18 Blayden McCoy SO-2 Bluffton 9.69 6.86 8.87 7.75 8.80 7.45 6.34
29 Doudley Jaboin FR-1 Muskingum 6.60 6.52 8.87 9.48 9.02 7.58 7.36
31 Xzerious Stinnett SO-2 Wilmington (Ohio) 7.06 5.39 5.39 6.61 6.61 7.59 8.73
35 Tanner Spradlin JR-3 Wilmington (Ohio) 7.35 9.11 7.50 8.73 5.59 7.65 8.50
38 Aaron Blevins SO-2 Mount Union 7.12 5.89 6.97 7.28 5.50 7.74 7.20
39 Charles Atkins FR-1 Kenyon 9.69 6.90 7.75 6.36 5.66 7.75 7.75
Men 60m Dash Qualifying Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
28 Quentin Davis SO-2 Wilmington (Ohio) 7.55 8.61 5.67 6.95 8.84 7.55 7.55
31 Andrew Warhurst SO-2 Birmingham-Southern 7.75 9.26 6.38 9.26 6.91 7.59 9.26
36 Tanner Coe SO-2 Trine 8.84 9.45 9.53 6.46 7.38 7.68 6.69
41 Anthony Bland FR-1 Wittenberg 7.16 7.40 8.41 7.86 9.11 7.78 8.87
42 Daylen Fullen FR-1 Wittenberg 8.05 5.63 8.20 8.75 6.10 7.81 5.78
43 Hasson Williams SO-2 Muskingum 6.66 8.54 9.40 6.58 7.60 7.83 7.13
49 Josh Buhl FR-1 PSU-Behrend 6.91 9.85 9.37 7.39 9.45 7.94 8.18
50 Jacobe Harville FR-1 Muskingum 6.61 8.68 6.45 7.17 8.20 7.96 6.37
Men 60m Dash Qualifying Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
44 Ja'Ce Nutt FR-1 Bluffton 7.84 6.35 6.35 6.75
45 Tramon Wiley FR-1 Heidelberg 7.86 7.94 10.22 6.29
47 Bradley Styranec FR-1 Muskingum 7.92 6.89 9.19 5.86
48 Evan Wagner SO-2 Muskingum 7.94 6.44 9.77 6.44
51 Zechariah Newby FR-1 Birmingham-Southern 7.99 6.72 7.27 7.35
52 Seth Roseberry JR-3 Muskingum 8.00 7.20 7.28 5.76
54 Jared Crawford SO-2 Heidelberg 8.24 8.41 8.16 8.24
Men 60m Dash Qualifying Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 James Colwell FR-1 Kenyon 6.61 7.59 8.79 5.49 7.51 7.59
33 Kodi Cooper FR-1 Bluffton 9.26 7.14 9.42 8.50 7.59 8.88
53 Konrad Dorsey JR-3 Trine 5.83 10.28 6.72 9.47 8.09 9.31