January 21-22, 2022
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA HCAC

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Cornerstone A Ross Hunter, Elijah Wallace, Jackson Lincoln, David Dwumfour-Poku 2:56.25 3:00.45 4:24.38 3:29.82
2 Goshen A Jordan Garlinger, Samuel Stoner Eby, Josh Taylor, Dan Kibet 4:06.03 4:06.03 4:31.27 3:30.28
3 Indiana East A AJ Ludwig, Chance Klipstine, Matthew Paterson, Le-Andre Gayle 4:22.95 3:12.41 3:50.89 3:33.78
4 Transylvania A Bailey Morgerson, Brett Rottinghaus, Garrett Elrod, Ike Boling 3:10.29 3:33.81 2:31.81 3:33.81
5 Grace A Kye Barrett, Michael Williams, Maurice Macklin Jr., Derek O'Connor 2:46.93 4:09.31 3:12.95 3:36.79
6 Cornerstone
(B>)
B Kanjengo Muzungu, Grayson VerBerkmoes, Seth Stoltz, Spencer VanderZwaag 4:10.88 4:04.33 3:57.79 3:38.15
7 Indiana Wesleyan
(B>)
B Charlie Young, David Bignell, Dylan Dunaway, Noah St. John 2:46.31 3:06.00 3:58.52 3:38.82
8 Cornerstone
(C>)
C Kaleb Smith, Hudson Rottschafer, Moses Manongo, Bill Muchero 3:38.23 4:13.86 2:47.01 3:42.68
9 Indiana Kokomo A Julian Wallace, Clay Brubaker, Braydon Lake, Nolan Talley 4:37.83 4:10.94 3:48.54 3:44.05
10 Grace
(B>)
B Carson Martin, Jose Quinones, Alex Darnell, Dakota Ames 3:14.43 3:55.13 3:14.43 3:46.08
11 St. Francis (Ind.) A Connor Jackson, Spencer Carpenter, Andy Kohrman, Justin Gephart 3:53.65 4:49.17 3:44.39 3:51.33
12 Transylvania
(B>)
B Nate Very, Justin Sparkman, Kirkland Lightbourn, Drew Meader 4:31.71 4:45.65 3:10.43 3:52.23
13 Indiana East
(B>)
B Adam Nadler, Brandan Wright, Luke Roland, Dixon Minton 4:52.93 2:49.09 3:01.00 3:58.15
  Indiana Wesleyan A Weston Kundo, Cade Bardwell, Josh O'Connell, Alec Keffeler DNS DNS DNS DNS
  Taylor A Braden Bixler, Brayden Gilbert, Isaac Cornfield, Cole Whitehead DNS DNS DNS DNS
  Transylvania
(C>)
C Johnathon Cromer, Lennon Stolz, Isaiah Winter, Matthew Marcum DNS DNS DNS DNS
  Purdue Run Club A Lukas Hessini, Laine Schonauer, Dylan Fritz, Sushil Suresh DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cornerstone Hunter, Wallace, Lincoln, Dwumfour-Poku 3:04.65 2:28.98 2:33.17 3:21.43 3:29.82 3:46.61
2 Goshen Garlinger, Stoner Eby, Taylor, Kibet 3:59.72 2:27.20 4:16.55 4:24.96 3:30.28 4:22.85
3 Indiana East Ludwig, Klipstine, Paterson, Gayle 3:40.20 3:40.20 3:38.06 3:48.75 3:33.78 2:57.44
5 Grace Barrett, Williams, Macklin Jr., O'Connor 4:41.83 4:41.83 2:53.44 4:35.33 3:36.79 3:34.63
  Indiana Wesleyan Kundo, Bardwell, O'Connell, Keffeler DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Taylor Bixler, Gilbert, Cornfield, Whitehead DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Transylvania Morgerson, Rottinghaus, Elrod, Boling 3:10.29 3:33.81 3:42.37 3:12.43 3:33.81 3:44.50 3:20.99
6 Cornerstone
(B>)
Muzungu, VerBerkmoes, Stoltz, VanderZwaag 3:25.07 3:38.15 4:23.97 4:32.69 4:10.88 3:07.61 3:49.06
7 Indiana Wesleyan
(B>)
Young, Bignell, Dunaway, St. John 2:37.55 3:38.82 3:43.20 4:33.53 4:44.47 4:00.71 4:44.47
10 Grace
(B>)
Martin, Quinones, Darnell, Ames 4:53.91 3:46.08 4:33.56 4:26.78 3:14.43 2:54.09 2:40.52
11 St. Francis (Ind.) Jackson, Carpenter, Kohrman, Gephart 4:00.59 3:51.33 4:00.59 4:46.85 4:23.72 3:30.51 3:02.75
12 Transylvania
(B>)
Very, Sparkman, Lightbourn, Meader 4:31.71 3:52.23 4:34.04 3:05.79 3:49.91 4:08.49 4:06.17
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
8 Cornerstone
(C>)
Smith, Rottschafer, Manongo, Muchero 3:42.68 2:35.88 3:13.74 3:02.60 3:33.78
9 Indiana Kokomo Wallace, Brubaker, Lake, Talley 3:44.05 3:57.50 4:19.90 3:46.29 3:23.89
13 Indiana East
(B>)
Nadler, Wright, Roland, Minton 3:58.15 3:48.63 3:34.34 2:56.24 4:31.50
  Transylvania
(C>)
Cromer, Stolz, Winter, Marcum DNS DNS DNS DNS DNS
  Purdue Run Club Hessini, Schonauer, Fritz, Suresh DNS DNS DNS DNS DNS