March 17, 2022
|
South Fort Myers - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 1:59.18 2:07.53 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:02.82 1:44.40 8
3 Daniel Ocampo SR Dunbar 2:03.59 2:17.19 6
4 Quin Roberts JR Fort Myers 2:04.71 1:36.03 5
5 Chase Hill JR Fort Myers 2:04.76 1:57.28 4
6 Kauhner Mault SR Port Charlotte 2:04.99 2:37.49 3
7 Charles Meagher JR Canterbury (FM) 2:06.54 1:57.69 2
8 Ramon Martinez SO Dunbar 2:09.71 2:25.28 1
9 Nick Gomez-Silva SO Community School (Naples) 2:11.94 2:46.25 -
10 dominic shannon SO Mariner 2:13.01 1:35.77 -
11 Yessen Guardado SO Dunbar 2:13.30 2:34.63 -
12 Joni Cintron JR South Fort Myers 2:13.43 2:53.46 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 2:14.39 1:55.58 -
14 Lovensky Chariot JR Lehigh 2:14.86 2:21.61 -
15 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 2:16.14 2:35.20 -
16 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 2:17.48 2:43.61 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 2:17.49 1:48.62 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 2:17.54 1:56.91 -
19 Preston Gibson SO Naples 2:18.17 2:31.99 -
20 Porter Crawford SR Evangelical Christian 2:18.97 1:41.45 -
21 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:20.68 2:09.43 -
22 Aaron Huber FR South Fort Myers 2:21.76 3:04.29 -
23 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:21.95 2:33.31 -
24 Antonio Synder FR Island Coast 2:22.37 1:41.09 -
25 Josh Ortega SR North Fort Myers 2:22.44 2:11.05 -
26 Alexander Murillo FR Cape Coral 2:24.12 1:52.42 -
27 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:24.39 3:04.82 -
28 Kyle Gallagher JR Estero 2:27.88 2:51.54 -
29 Daniel Rowe SR Lehigh 2:30.88 3:04.08 -
30 Christian Sanchez JR North Fort Myers 2:31.27 2:17.66 -
31 Devon Wheeler JR Community School (Naples) 2:31.31 2:10.13 -
32 Andrew Light SO Port Charlotte 2:33.93 3:13.96 -
33 Owen Kulp FR Riverdale 2:35.68 2:41.91 -
34 Ricardo Sharite   Gateway (Fort Myers) 2:37.03 2:55.88 -
35 Blake Roy SO Riverdale 2:37.33 2:05.87 -
36 Jeremiah Babbs FR Island Coast 2:38.78 2:02.26 -
37 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 2:38.87 2:46.82 -
38 Joseph Brady SR Cape Coral 2:41.80 2:20.77 -
39 Christopher Hausler JR Port Charlotte 2:45.84 3:20.67 -
40 Florentino Izaguirre FR East Lee County 2:45.93 3:00.87 -
41 Jamil Thompson SO East Lee County 2:49.61 2:39.44 -
42 Jason Williams SO Riverdale 2:50.38 2:58.90 -
43 Scott Quesada FR Estero 2:51.95 2:19.28 -
44 Tanner Coleman JR Naples 3:02.74 3:22.85 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 2:23.80 2:52.02 2:14.39 1:46.17 -
24 Antonio Synder FR Island Coast 2:09.56 2:01.02 2:22.37 2:39.46 -
26 Alexander Murillo FR Cape Coral 2:35.65 2:16.92 2:24.12 2:16.92 -
28 Kyle Gallagher JR Estero 1:58.31 2:32.32 2:27.88 2:10.14 -
30 Christian Sanchez JR North Fort Myers 1:50.43 1:48.92 2:31.27 2:44.89 -
31 Devon Wheeler JR Community School (Naples) 2:54.01 2:17.70 2:31.31 2:26.77 -
32 Andrew Light SO Port Charlotte 2:33.93 2:15.46 2:33.93 2:47.79 -
33 Owen Kulp FR Riverdale 2:57.48 2:57.48 2:35.68 3:00.59 -
35 Blake Roy SO Riverdale 3:24.53 2:01.15 2:37.33 1:51.71 -
36 Jeremiah Babbs FR Island Coast 3:18.48 2:59.43 2:38.78 2:19.73 -
37 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 3:04.29 2:37.29 2:38.87 3:01.12 -
38 Joseph Brady SR Cape Coral 3:14.16 2:22.39 2:41.80 2:24.01 -
39 Christopher Hausler JR Port Charlotte 3:27.30 2:15.99 2:45.84 1:59.41 -
40 Florentino Izaguirre FR East Lee County 3:00.87 2:09.43 2:45.93 2:42.62 -
41 Jamil Thompson SO East Lee County 2:07.21 3:18.45 2:49.61 3:35.41 -
42 Jason Williams SO Riverdale 3:34.68 2:31.64 2:50.38 3:15.94 -
43 Scott Quesada FR Estero 2:48.52 2:31.32 2:51.95 3:40.10 -
44 Tanner Coleman JR Naples 2:09.75 2:20.71 3:02.74 2:49.95 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ramon Martinez SO Dunbar 1:59.34 2:40.84 2:09.71 2:11.01 1:56.74 1
9 Nick Gomez-Silva SO Community School (Naples) 1:49.51 2:00.07 2:11.94 2:02.71 2:11.94 -
12 Joni Cintron JR South Fort Myers 1:53.42 2:22.77 2:13.43 2:45.46 2:48.13 -
14 Lovensky Chariot JR Lehigh 2:51.28 2:45.88 2:14.86 2:06.77 2:27.00 -
15 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 1:55.72 2:35.20 2:16.14 2:06.61 2:17.51 -
16 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 2:27.11 2:29.86 2:17.48 2:03.74 2:38.11 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 2:03.75 1:44.50 2:17.49 1:54.12 2:29.87 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 2:05.17 2:12.04 2:17.54 2:34.05 1:55.54 -
20 Porter Crawford SR Evangelical Christian 2:31.48 1:58.13 2:18.97 1:59.52 1:52.57 -
21 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 1:44.11 2:19.28 2:20.68 2:08.02 2:10.84 -
22 Aaron Huber FR South Fort Myers 2:16.09 2:03.34 2:21.76 2:57.20 1:56.25 -
23 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:27.63 2:58.86 2:21.95 2:34.73 2:38.99 -
25 Josh Ortega SR North Fort Myers 2:42.39 1:46.83 2:22.44 1:56.80 1:55.38 -
27 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:40.28 1:59.85 2:24.39 2:04.18 1:58.40 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 2:09.91 2:11.10 1:59.18 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:34.76 1:49.31 2:02.82 8
3 Daniel Ocampo SR Dunbar 1:30.22 2:09.77 2:03.59 6
4 Quin Roberts JR Fort Myers 1:31.04 1:27.30 2:04.71 5
5 Chase Hill JR Fort Myers 2:38.45 1:43.55 2:04.76 4
6 Kauhner Mault SR Port Charlotte 1:58.74 1:50.00 2:04.99 3
7 Charles Meagher JR Canterbury (FM) 1:50.09 2:28.06 2:06.54 2
10 dominic shannon SO Mariner 2:44.94 1:59.71 2:13.01 -
11 Yessen Guardado SO Dunbar 2:10.64 1:49.31 2:13.30 -
19 Preston Gibson SO Naples 1:46.39 2:31.99 2:18.17 -
29 Daniel Rowe SR Lehigh 3:04.08 3:13.13 2:30.88 -
34 Ricardo Sharite   Gateway (Fort Myers) 3:08.44 2:08.77 2:37.03 -