February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Wiregrass Ranch Joseph Medina, Tyler Dana, Henry Moore, Mason Spearin 7:05.44 8:38.82 10
2 Charlotte Alex Lincoln-Velez, Tyler Olby, Simon Pettit, Christian Ortiz 7:26.69 8:39.40 8
3 McKeel Ian Caram-Andruet, Gio Burke , Isaac Morrison, Caiden Sadler 9:50.87 8:47.56 6
4 Palm Harbor University Tyler Galley, Justin Finley, Matthew Gunn, Mark Amin 9:19.48 8:47.81 5
5 Geneva Classical Academy Ben Hill, Nathan Yates, Brody Alford, Miles Kennedy 7:49.92 8:53.99 4
6 Lake Wales Emilio Ancaya, Cristian Arias-Runyan, Cameron Gonzalez, Johnathon Rocendo 8:06.25 9:06.34 3
7 Sumner Jack Cleversey, Brady Ward, Layton Kennison, Donald Moore 11:09.32 9:08.62 2
8 Newsome Ricardo Figueroa-Carrello, Richard Dodge, Garrett Pelletier, Beck Waldman 7:27.36 9:12.29 1
9 Land O'Lakes Sean Myatt, Tytan Hinson, Caden Sessions, Nathan Webb 9:04.93 9:27.63 -
10 Wharton Matt Schwindler, Zach Blauvelt, Gavin Raitt, Dane Deevers 9:59.19 9:30.65 -
11 Mount Dora Kahther Hassan, Madison McKee, Evan Kelsey, Nile Myers 11:09.43 9:32.16 -
12 Tampa Bay HEAT Barret Poe, Gabriel Rill, Nathan Rivera, Braden Harris 7:50.81 9:41.24 -
13 Ridge Community Pedro Moran, Gabriel Willis, Emmanuel Mercado Gonzalez, Ashe Castineriras 11:38.53 9:51.97 -
14 Haines City Roldan Rodgers Rodriguez, Spencer Louis, Payson Keown, Noxollys Almendarez 8:56.96 9:56.62 -
15 East Bay Wyatt Wood, Kevin Collins, Joshua Dibble, Felix Matos 8:56.22 10:02.49 -
16 Lakeland Luciano Aulisio, Caleb Casanova, Antonio Shaw, James Wonders 7:44.19 10:10.77 -
17 George Jenkins Anthony Jenkins, Byron Hayes, Brandon Milo, Nicholas Williams 12:01.31 10:11.28 -
18 Frostproof Cipriano Alvarado , Richard Ramirez, Freddy Bell, Eddie Gammage 10:54.64 10:11.81 -
19 Auburndale Colin Fetter, Isaiah Ridore, Armando Sanchez, Terrance Williams 9:04.26 10:25.58 -
20 Horizon Gabriel Ross, Zach Leese, Owen Kingery, Jackson Brune 11:32.10 10:40.83 -
21 Lake Region Jahvoney Vital, Wyatt Leverette, Frank Sanchez-Santiago, Tyler Martelly 10:00.20 10:59.56 -
  Alonso Kevin Velazquez, Preston Cooper, Jasen Stovall, Raekwon Hopkins DNS DNS   
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 McKeel Caram-Andruet, Burke , Morrison, Sadler 6:35.67 11:10.01 8:47.56 11:10.01 7:12.60 6:40.95 6
6 Lake Wales Ancaya, Arias-Runyan, Gonzalez, Rocendo 6:38.83 11:50.25 9:06.34 6:49.76 11:44.78 8:28.10 3
8 Newsome Figueroa-Carrello, Dodge, Pelletier, Waldman 7:05.27 10:02.00 9:12.29 7:21.84 11:19.32 8:00.50 1
10 Wharton Schwindler, Blauvelt, Raitt, Deevers 7:59.35 9:42.07 9:30.65 11:13.37 7:19.40 7:59.35 -
12 Tampa Bay HEAT Poe, Rill, Rivera, Harris 7:10.12 7:39.18 9:41.24 9:00.56 10:04.49 12:35.62 -
13 Ridge Community Moran, Willis, Mercado Gonzalez, Castineriras 10:57.09 7:35.82 9:51.97 7:18.06 11:38.53 12:37.73 -
14 Haines City Rodgers Rodriguez, Louis, Keown, Almendarez 11:49.98 11:08.22 9:56.62 9:26.79 12:49.64 8:27.13 -
18 Frostproof Alvarado , Ramirez, Bell, Gammage 9:22.87 12:01.94 10:11.81 10:17.93 9:10.63 13:15.36 -
19 Auburndale Fetter, Ridore, Sanchez, Williams 10:50.61 10:38.10 10:25.58 7:55.44 7:36.68 11:34.40 -
20 Horizon Ross, Leese, Kingery, Brune 11:44.92 10:34.43 10:40.83 7:28.59 7:34.99 12:04.14 -
21 Lake Region Vital, Leverette, Sanchez-Santiago, Martelly 13:31.26 8:01.48 10:59.56 10:52.97 12:18.71 9:53.61 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wiregrass Ranch Medina, Dana, Moore, Spearin 8:38.82 9:04.77 10:43.34 6:55.06 9:56.65 8:18.07 8:02.51 10
2 Charlotte Lincoln-Velez, Olby, Pettit, Ortiz 8:39.40 6:19.17 8:23.82 10:12.90 8:03.05 8:49.79 6:45.14 8
4 Palm Harbor University Galley, Finley, Gunn, Amin 8:47.81 10:38.65 10:59.77 9:08.93 10:06.99 8:10.87 9:35.32 5
5 Geneva Classical Academy Hill, Yates, Alford, Kennedy 8:53.99 10:24.77 10:08.75 11:34.19 8:00.60 8:37.97 10:03.41 4
7 Sumner Cleversey, Ward, Kennison, Moore 9:08.62 10:25.43 6:51.47 9:47.03 8:08.28 9:52.51 11:31.27 2
9 Land O'Lakes Myatt, Hinson, Sessions, Webb 9:27.63 11:49.54 12:12.25 12:06.57 11:15.48 11:04.13 11:04.13 -
11 Mount Dora Hassan, McKee, Kelsey, Myers 9:32.16 6:46.24 6:40.52 10:57.99 9:37.89 7:43.45 11:26.60 -
15 East Bay Wood, Collins, Dibble, Matos 10:02.49 7:25.85 12:21.07 7:19.82 8:14.05 12:39.14 9:26.34 -
16 Lakeland Aulisio, Casanova, Shaw, Wonders 10:10.77 10:29.10 12:06.82 7:50.30 12:00.71 8:14.73 7:38.08 -
17 George Jenkins Jenkins, Hayes, Milo, Williams 10:11.28 7:14.01 12:25.77 7:50.69 9:16.27 12:50.22 10:05.17 -
  Alonso Velazquez, Cooper, Stovall, Hopkins DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS