February 5, 2022
|
East Stroudsburg-Field House - East Stroudsburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC NJCAA IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Domenick Wallace FR-1 Kutztown 1:26.07 1:36.83 1:28.46 1:59.54
2 Chase Knorr JR-3 West Chester 1:33.96 1:39.98 1:42.39 2:00.45
3 Alejandro Paez FR-1 East Stroudsburg 1:41.80 1:33.32 1:46.65 2:01.19
4 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 2:14.03 2:26.33 1:39.60 2:02.96
5 Mike Maglione JR-3 Franklin & Marshall 1:28.41 2:29.43 1:35.88 2:04.52
6 Josh Deremer FR-1 DeSales 2:43.27 2:43.27 2:07.83 2:06.56
7 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 2:14.31 2:30.78 2:10.51 2:06.70
8 Cole Smith FR-1 West Chester 2:37.55 2:23.57 2:35.01 2:07.05
9 Paden Spencer SO-2 Pratt Institute 1:54.41 2:28.73 2:00.77 2:07.12
10 Sean Fisher FR-1 West Chester 1:57.76 2:20.80 1:32.16 2:08.00
11 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 2:07.10 2:05.82 1:49.13 2:08.38
12 Connor Smith   Broome 2:06.10 2:36.98 2:16.39 2:08.67
13 Daniel McDonald-Hylton FR-1 Essex CC 1:49.50 1:50.79 2:30.72 2:08.82
14 Thomas Bodendorf SO-2 Adelphi 2:13.11 1:53.34 2:27.61 2:11.79
15 Jake Orfano FR-1 Adelphi 1:52.80 1:36.88 2:35.26 2:12.70
16 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 1:43.89 2:21.19 2:19.85 2:13.19
  Sean Lape SR-4 Keystone DNS DNS DNS DNS
  khabeeba Mills FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS
  Davian Gray FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS
  Daniel Cunningham FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS
  Gio Cerisier JR-3 Kutztown DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Domenick Wallace FR-1 Kutztown 1:40.42 1:30.85 1:39.22 1:59.54 2:22.26
2 Chase Knorr JR-3 West Chester 1:27.93 2:34.18 2:32.98 2:00.45 2:24.54
3 Alejandro Paez FR-1 East Stroudsburg 2:10.89 2:07.25 2:02.41 2:01.19 2:16.95
9 Paden Spencer SO-2 Pratt Institute 2:22.38 1:28.99 1:48.06 2:07.12 1:50.60
  Gio Cerisier JR-3 Kutztown DNS DNS DNS DNS DNS
  khabeeba Mills FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 1:56.82 1:56.82 2:15.26 2:02.96 2:07.88
5 Mike Maglione JR-3 Franklin & Marshall 2:00.79 1:44.60 1:30.90 2:04.52 1:53.32
7 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 2:19.37 2:05.44 1:40.10 2:06.70 2:35.85
8 Cole Smith FR-1 West Chester 1:53.08 1:31.48 1:44.19 2:07.05 1:49.27
10 Sean Fisher FR-1 West Chester 1:53.92 2:42.56 2:24.64 2:08.00 2:31.04
  Davian Gray FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Josh Deremer FR-1 DeSales 1:47.58 2:42.00 1:38.72 2:16.69 2:06.56 1:33.66
11 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 2:36.63 2:04.53 2:18.65 2:46.90 2:08.38 2:18.65
12 Connor Smith   Broome 2:07.39 2:26.69 1:59.67 2:36.98 2:08.67 1:55.81
13 Daniel McDonald-Hylton FR-1 Essex CC 1:40.48 1:48.21 2:12.69 1:50.79 2:08.82 1:59.81
14 Thomas Bodendorf SO-2 Adelphi 1:41.48 2:36.83 2:11.79 1:36.21 2:11.79 2:39.47
15 Jake Orfano FR-1 Adelphi 1:32.89 2:52.51 1:46.16 2:11.38 2:12.70 2:24.65
16 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 1:41.23 1:45.22 2:45.16 1:42.56 2:13.19 1:58.54
  Daniel Cunningham FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sean Lape SR-4 Keystone DNS DNS DNS DNS DNS DNS