February 5, 2022
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Morey Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:11.77 3:49.11 3:28.97 4:04.22
2 Ethan Cannon   UNAT-Minnesota 4:13.65 4:08.58 5:06.92 5:17.07
3 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:13.79 3:33.19 4:56.94 3:56.03
4 Ian Curtis FR-1 St. Olaf 4:16.12 3:42.83 5:09.91 4:46.86
5 Leo Goodman   UNAT-Minnesota 4:17.02 4:17.02 3:07.63 3:30.76
6 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 4:17.24 5:00.97 3:38.66 3:46.38
7 Eliott Cassidy JR-3 St. Olaf 4:18.54 4:34.06 5:33.52 4:28.89
8 Charles Caven SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:18.90 4:11.14 3:47.84 3:53.01
9 Tommy Allen FR-1 St. John's (Minn.) 4:21.61 4:26.85 4:08.53 3:44.99
10 Colton Halla JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:23.25 5:10.64 4:36.42 3:59.56
11 Noah Massanari SO-2 St. Olaf 4:23.97 3:28.54 3:36.46 4:10.78
12 Sakariya Hussien JR-3 Augsburg 4:24.05 4:47.82 3:28.60 4:26.69
13 Alexei Hensel SO-2 St. John's (Minn.) 4:24.27 3:18.21 3:39.35 5:22.41
14 Reuben Kosche JR-3 St. Olaf 4:24.87 5:12.55 4:48.71 5:25.79
15 Julian Munoz SO-2 St. Olaf 4:28.05 3:18.36 3:21.04 4:41.46
16 Declan Dahlberg   UNAT-Minnesota 4:28.63 5:03.56 4:44.75 5:00.87
17 Nathan Meyer JR-3 St. John's (Minn.) 4:29.38 3:13.96 4:21.30 3:27.43
18 Adam McCollor JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:31.86 4:18.27 5:01.77 4:42.74
19 Brock Lawhead FR-1 St. Olaf 4:34.26 4:53.46 4:17.81 3:22.96
20 Kevin Montresor SO-2 St. Olaf 4:35.45 3:23.84 5:58.09 5:58.09
21 Mac Karrick SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:36.14 3:13.30 5:14.80 4:05.77
22 Zach Haire JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:37.53 3:28.15 4:48.64 4:37.53
23 Andrew Cogley FR-1 St. Olaf 4:37.56 4:23.69 4:15.36 5:19.20
24 Anders Narum JR-3 St. Olaf 4:38.54 5:03.61 4:02.33 3:40.05
25 Keegan Sansone SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:40.10 3:30.08 5:33.32 5:10.92
26 Aidan Thomas FR-1 St. John's (Minn.) 4:40.26 4:17.84 3:47.01 5:41.92
27 Eamon Cavanaugh FR-1 St. John's (Minn.) 4:43.13 3:52.17 5:22.77 3:18.19
28 Ethan Leonard FR-1 St. John's (Minn.) 4:47.49 6:10.87 4:04.37 5:47.87
29 Max Jacobson FR-1 Augsburg 4:48.80 3:33.72 3:45.27 3:45.27
30 Joseph Gathje FR-1 St. John's (Minn.) 5:02.31 5:35.57 4:04.88 4:13.94
  Tony Weeks FR-1 St. Thomas (Minn.) DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Morey Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:24.79 4:36.95 4:11.77
2 Ethan Cannon   UNAT-Minnesota 3:33.07 3:38.14 4:13.65
3 Lloyd Young SO-2 St. John's (Minn.) 4:46.79 4:29.02 4:13.79
4 Ian Curtis FR-1 St. Olaf 4:31.49 3:42.83 4:16.12
5 Leo Goodman   UNAT-Minnesota 3:41.04 5:23.85 4:17.02
6 Mitchell Grand SO-2 St. John's (Minn.) 5:18.98 3:46.38 4:17.24
7 Eliott Cassidy JR-3 St. Olaf 3:32.01 3:03.57 4:18.54
8 Charles Caven SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:47.38 3:29.71 4:18.90
9 Tommy Allen FR-1 St. John's (Minn.) 5:08.70 4:42.54 4:21.61
14 Reuben Kosche JR-3 St. Olaf 3:21.31 4:59.31 4:24.87
16 Declan Dahlberg   UNAT-Minnesota 5:11.61 3:40.28 4:28.63
  Tony Weeks FR-1 St. Thomas (Minn.) DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Colton Halla JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:41.68 3:20.07 3:09.54 3:38.50 4:39.05 4:23.25 4:46.95
11 Noah Massanari SO-2 St. Olaf 5:16.77 3:07.42 4:10.78 3:04.78 5:32.61 4:23.97 3:57.58
12 Sakariya Hussien JR-3 Augsburg 4:00.29 4:18.77 3:49.73 3:04.84 5:32.71 4:24.05 4:00.29
13 Alexei Hensel SO-2 St. John's (Minn.) 5:06.56 4:53.34 5:32.98 5:22.41 5:35.63 4:24.27 5:22.41
15 Julian Munoz SO-2 St. Olaf 5:21.66 4:36.10 5:43.11 5:32.39 4:09.29 4:28.05 4:52.18
17 Nathan Meyer JR-3 St. John's (Minn.) 5:36.73 3:54.36 4:26.69 5:31.34 5:12.48 4:29.38 5:17.87
18 Adam McCollor JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:23.71 4:01.96 5:07.21 4:12.83 5:04.49 4:31.86 5:53.42
22 Zach Haire JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:19.16 5:44.14 3:17.05 3:28.15 3:44.80 4:37.53 3:25.38
27 Eamon Cavanaugh FR-1 St. John's (Minn.) 3:49.34 5:25.60 5:31.27 5:08.62 4:09.16 4:43.13 4:09.16
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Brock Lawhead FR-1 St. Olaf 4:34.26
20 Kevin Montresor SO-2 St. Olaf 4:35.45
21 Mac Karrick SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:36.14
23 Andrew Cogley FR-1 St. Olaf 4:37.56
24 Anders Narum JR-3 St. Olaf 4:38.54
25 Keegan Sansone SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:40.10
26 Aidan Thomas FR-1 St. John's (Minn.) 4:40.26
28 Ethan Leonard FR-1 St. John's (Minn.) 4:47.49
29 Max Jacobson FR-1 Augsburg 4:48.80
30 Joseph Gathje FR-1 St. John's (Minn.) 5:02.31