April 2, 2022
|
Millersville - Millersville, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC CACC NCCAA MAC AARTFC IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Christian Tanner   Unattached 2:01.36 1:52.03 1:56.69 1:34.52 10
2 Parker Jarratt FR-1 Bloomsburg 2:20.59 2:18.23 1:58.14 2:31.22 8
3 Alexander Fillman JR-3 Franklin & Marshall 1:33.54 2:32.74 1:58.40 1:22.88 6
4 Emmanuel Rodriguez Jr. FR-1 Alvernia 1:56.31 1:29.01 1:58.68 1:55.12 5
5 William Hopkins SR-4 Gettysburg 2:03.57 1:35.05 1:58.81 2:04.75 4
6 York Miles SO-2 Goldey-Beacom 1:38.72 2:00.12 1:58.93 1:35.15 3
7 Milan Sharma JR-3 Eastern 1:43.25 1:25.24 2:00.05 2:09.66 2
8 Austin Melius FR-1 Lock Haven 1:39.82 2:01.47 2:00.26 2:32.73 1
9 Alec Di Cesare FR-1 Lebanon Valley 2:33.69 2:07.06 2:01.01 2:04.64 -
10 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 1:47.72 2:14.35 2:01.03 2:21.61 -
11 Joey Cintavey FR-1 Shippensburg 2:08.49 1:37.90 2:02.37 2:36.64 -
12 David Wootten FR-1 Mansfield 1:58.96 2:32.07 2:02.63 2:09.99 -
13 Andrew Loy SO-2 Lebanon Valley 1:37.40 2:37.82 2:03.29 2:40.28 -
14 Dillon VanDemortel SR-4 SUNY Cobleskill 2:37.74 2:35.25 2:04.20 1:57.99 -
15 AJ Plowman FR-1 Shippensburg 1:27.47 1:32.47 2:04.95 2:16.20 -
16 Micah White SO-2 Goldey-Beacom 2:02.59 1:42.58 2:05.09 2:35.12 -
17 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 1:40.14 2:01.42 2:05.17 2:22.70 -
18 Collin Wolf FR-1 Elizabethtown 2:28.06 1:39.13 2:05.47 2:07.98 -
19 Caleb Scarborough FR-1 Lebanon Valley 2:13.75 2:40.25 2:06.18 1:54.83 -
20 Alex Hardman   Unattached 2:16.53 2:21.58 2:06.41 1:58.83 -
21 Nick Raumann SO-2 McDaniel 2:14.13 2:19.19 2:06.53 2:38.17 -
22 Cameren Brice SR-4 Keystone 1:52.88 2:43.61 2:06.83 2:18.25 -
23 Conner Keene SO-2 Lock Haven 1:57.26 2:41.87 2:07.45 1:57.26 -
24 Koodsha Manjaro SR-4 East Stroudsburg 1:40.88 2:44.72 2:07.69 2:29.40 -
25 Segin Neiswender FR-1 Alvernia 1:49.94 2:35.96 2:07.83 1:33.32 -
26 Nick Trapani SO-2 Franklin & Marshall 2:23.27 2:41.18 2:07.92 2:14.32 -
27 Liam Grayson FR-1 Bloomsburg 2:08.07 1:46.30 2:08.07 2:38.81 -
28 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 2:04.24 2:28.58 2:08.08 2:45.23 -
29 Seth Neal FR-1 Mansfield 1:29.84 2:07.05 2:08.33 2:10.90 -
30 Adam Horning SO-2 Lancaster Bible 1:43.21 1:52.24 2:09.01 1:56.11 -
31 Marc Ramson JR-3 Elizabethtown 2:22.62 1:52.80 2:09.65 1:50.21 -
32 Josiah McClymont FR-1 Lancaster Bible 2:31.67 2:17.04 2:13.04 2:11.71 -
33 Abraham Calderon SO-2 Mansfield 1:34.79 1:44.13 2:13.50 2:29.52 -
34 Khalil Lau-Dickinson   UNAT-Goldey-Beacom 2:55.36 2:13.55 2:14.89 2:44.57 -
35 Nehemiah Frazier FR-1 Goldey-Beacom 2:46.45 2:31.56 2:15.32 1:37.43 -
36 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 1:58.25 1:44.66 2:15.92 1:47.38 -
37 Daniel Lefko FR-1 Lancaster Bible 1:55.62 2:45.95 2:16.02 1:59.70 -
38 James Burdock FR-1 Shepherd 2:21.54 2:29.70 2:16.09 2:51.48 -
39 Owen Showers FR-1 Mansfield 2:56.05 2:35.58 2:16.47 2:28.76 -
40 Daniel Burton JR-3 Shepherd 2:18.15 2:12.68 2:16.78 1:59.00 -
41 Gerard Faia SO-2 Immaculata 1:42.39 2:48.80 2:18.36 1:43.77 -
42 Reed Chase SO-2 Lancaster Bible 2:12.84 2:11.46 2:18.37 2:33.59 -
43 Skyler Koch JR-3 Lock Haven 3:00.26 1:45.39 2:18.66 2:46.40 -
44 Tymir Ash-shaheed SO-2 Goldey-Beacom 2:36.73 1:48.19 2:18.70 2:28.41 -
45 Mike Corsetti FR-1 Alvernia 2:41.04 1:45.51 2:18.82 1:48.28 -
46 Thomas Cope SR-4 Juniata 2:51.63 3:01.39 2:19.53 2:47.44 -
47 Michael Sutera SO-2 Gettysburg 2:50.18 3:00.10 2:21.81 2:07.63 -
48 Simon Richards JR-3 Mansfield 2:15.34 2:05.15 2:25.52 1:47.69 -
49 Jonathan Weller FR-1 Shepherd 2:07.56 2:16.36 2:26.62 2:26.62 -
50 Noah Floge SO-2 Lancaster Bible 3:11.90 2:43.42 2:29.92 1:50.94 -
51 Sean Lape SR-4 Keystone 2:02.68 2:05.79 2:35.29 2:19.77 -
52 Nic Spohn SO-2 PSU-Harrisburg 2:35.66 2:10.32 3:01.00 3:24.53 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
48 Simon Richards JR-3 Mansfield 2:37.17 3:00.45 2:25.52 2:45.90 2:38.62 1:44.78 -
49 Jonathan Weller FR-1 Shepherd 2:26.62 3:04.75 2:26.62 2:01.70 2:55.95 2:22.23 -
50 Noah Floge SO-2 Lancaster Bible 2:35.92 1:44.95 2:29.92 1:47.95 2:16.43 1:52.44 -
51 Sean Lape SR-4 Keystone 2:52.38 3:20.33 2:35.29 2:27.53 2:55.48 2:01.13 -
52 Nic Spohn SO-2 PSU-Harrisburg 3:15.48 3:42.63 3:01.00 2:32.04 3:02.81 3:49.87 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Liam Grayson FR-1 Bloomsburg 2:22.16 2:08.07 1:53.99 2:46.49 1:56.55 -
32 Josiah McClymont FR-1 Lancaster Bible 2:10.38 2:13.04 2:33.00 1:54.42 1:57.08 -
33 Abraham Calderon SO-2 Mansfield 2:53.55 2:13.50 2:21.51 1:49.47 1:38.79 -
35 Nehemiah Frazier FR-1 Goldey-Beacom 2:20.74 2:15.32 2:24.80 1:38.79 2:27.50 -
37 Daniel Lefko FR-1 Lancaster Bible 2:21.46 2:16.02 1:42.02 2:20.10 2:30.99 -
38 James Burdock FR-1 Shepherd 2:41.95 2:16.09 2:44.67 2:09.29 2:37.87 -
39 Owen Showers FR-1 Mansfield 2:05.56 2:16.47 1:43.72 1:42.36 2:34.22 -
40 Daniel Burton JR-3 Shepherd 1:45.32 2:16.78 2:33.20 2:18.15 2:55.08 -
41 Gerard Faia SO-2 Immaculata 2:43.27 2:18.36 2:34.97 2:26.67 2:22.51 -
42 Reed Chase SO-2 Lancaster Bible 2:04.54 2:18.37 2:57.12 1:39.63 2:36.36 -
44 Tymir Ash-shaheed SO-2 Goldey-Beacom 2:17.32 2:18.70 2:13.16 2:43.67 1:56.51 -
45 Mike Corsetti FR-1 Alvernia 2:57.69 2:18.82 1:53.84 1:48.28 1:41.34 -
46 Thomas Cope SR-4 Juniata 2:32.09 2:19.53 2:44.65 2:54.42 2:39.07 -
47 Michael Sutera SO-2 Gettysburg 2:06.21 2:21.81 2:24.65 2:51.59 2:06.21 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 AJ Plowman FR-1 Shippensburg 1:33.72 2:04.95 2:41.19 -
23 Conner Keene SO-2 Lock Haven 2:29.12 2:07.45 1:50.89 -
24 Koodsha Manjaro SR-4 East Stroudsburg 1:39.60 2:07.69 1:37.05 -
28 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 1:52.71 2:08.08 1:54.00 -
30 Adam Horning SO-2 Lancaster Bible 2:23.21 2:09.01 1:45.79 -
31 Marc Ramson JR-3 Elizabethtown 2:43.36 2:09.65 2:04.47 -
36 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 2:52.62 2:15.92 2:05.05 -
43 Skyler Koch JR-3 Lock Haven 2:43.62 2:18.66 1:45.39 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 2:01.03 2:07.09 1:54.98 -
11 Joey Cintavey FR-1 Shippensburg 2:02.37 2:12.16 1:56.26 -
12 David Wootten FR-1 Mansfield 2:02.63 2:33.29 1:30.75 -
14 Dillon VanDemortel SR-4 SUNY Cobleskill 2:04.20 1:40.61 1:59.24 -
16 Micah White SO-2 Goldey-Beacom 2:05.09 1:32.57 2:38.87 -
17 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 2:05.17 1:36.38 1:35.13 -
18 Collin Wolf FR-1 Elizabethtown 2:05.47 2:01.71 1:46.65 -
19 Caleb Scarborough FR-1 Lebanon Valley 2:06.18 1:29.59 2:33.94 -
20 Alex Hardman   Unattached 2:06.41 2:32.96 1:53.77 -
21 Nick Raumann SO-2 McDaniel 2:06.53 2:22.98 2:02.74 -
25 Segin Neiswender FR-1 Alvernia 2:07.83 1:58.89 1:30.76 -
26 Nick Trapani SO-2 Franklin & Marshall 2:07.92 1:47.46 1:57.69 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Christian Tanner   Unattached 1:56.69 2:16.53 10
2 Parker Jarratt FR-1 Bloomsburg 1:58.14 2:15.87 8
3 Alexander Fillman JR-3 Franklin & Marshall 1:58.40 1:40.64 6
4 Emmanuel Rodriguez Jr. FR-1 Alvernia 1:58.68 2:04.62 5
5 William Hopkins SR-4 Gettysburg 1:58.81 1:40.99 4
6 York Miles SO-2 Goldey-Beacom 1:58.93 2:21.53 3
7 Milan Sharma JR-3 Eastern 2:00.05 2:26.46 2
8 Austin Melius FR-1 Lock Haven 2:00.26 1:50.64 1
9 Alec Di Cesare FR-1 Lebanon Valley 2:01.01 1:57.38 -
13 Andrew Loy SO-2 Lebanon Valley 2:03.29 1:38.64 -
22 Cameren Brice SR-4 Keystone 2:06.83 2:28.40 -
29 Seth Neal FR-1 Mansfield 2:08.33 2:14.75 -
34 Khalil Lau-Dickinson   UNAT-Goldey-Beacom 2:14.89 2:10.85 -