December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Girls' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emily Bush Sophomore Saratoga Springs 2:55.78 3:46.76
2 Ella Kurto Senior Saratoga Springs 2:56.06 3:29.52
3 Fiona Doherty Senior Bishop Guertin 3:01.97 2:12.84
4 Amanda Curtis Junior Shenendehowa 3:03.60 2:45.24
5 Mackenzie Hart Junior Saratoga Springs 3:03.69 3:01.86
6 Ashlynn Witt Junior Wachusett 3:06.80 3:04.94
7 Emma Gepfert Senior Colonie 3:10.32 4:01.71
8 Sarah Divasta Junior Peabody Vet. Mem. 3:11.77 2:50.68
9 Contessa Silva Sophomore Pinkerton 3:12.84 2:14.99
10 Charlene Peng Senior Franklin 3:14.35 3:57.11
11 Michaella Namiotka Senior Wachusett 3:15.99 3:47.35
12 Mirabel Brunell Senior Shenendehowa 3:17.07 4:14.22
13 Caitlyn Chang Freshman Braintree 3:17.78 3:19.76
14 Sadie McBain Senior Saratoga Springs 3:18.62 4:08.28
15 Bridget Sutula Junior Bishop Feehan 3:19.29 2:31.46
16 Emersyn DePonte Freshman Taunton 3:22.26 3:10.13
17 Mariesa Preble Senior Pinkerton 3:24.55 3:40.92
18 Lauren Harkins Senior Bishop Feehan 3:25.10 4:02.02
19 Anna Simpson Freshman Alvirne 3:26.40 3:18.15
20 Becky Dowling Senior Whitinsville Christian 3:26.72 2:26.78
21 Lillian Moran Junior Colonie 3:27.73 3:13.19
22 Juanita Gutierrez Junior Burncoat 3:32.78 3:39.17
23 Lily Vaughan Junior Westborough 3:33.00 3:22.35
24 Ginia Rufo Sophomore Pinkerton 3:35.46 3:26.85
25 Shannon Bresnahan Junior Bishop Fenwick 3:42.19 3:48.86
26 Madison Conner Freshman Old Rochester 3:45.12 3:29.37
Girls' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Charlene Peng Senior Franklin 3:59.05 2:17.99 2:54.92 3:37.68 3:14.35 3:18.24 4:06.83
15 Bridget Sutula Junior Bishop Feehan 4:19.08 3:57.16 4:03.14 3:37.23 3:19.29 3:59.15 2:53.39
16 Emersyn DePonte Freshman Taunton 2:49.90 3:50.58 3:26.31 3:06.08 3:22.26 4:14.85 3:54.63
17 Mariesa Preble Senior Pinkerton 2:55.92 3:14.33 4:13.65 4:15.69 3:24.55 2:41.60 3:12.28
18 Lauren Harkins Senior Bishop Feehan 2:42.03 4:16.38 2:52.29 3:37.41 3:25.10 3:59.97 3:23.05
19 Anna Simpson Freshman Alvirne 2:30.68 4:15.94 3:24.34 3:09.89 3:26.40 3:32.60 3:18.15
20 Becky Dowling Senior Whitinsville Christian 4:22.54 2:32.98 3:12.25 3:12.25 3:26.72 2:24.71 4:22.54
21 Lillian Moran Junior Colonie 2:50.34 2:35.80 3:13.19 3:17.35 3:27.73 4:17.59 3:40.20
22 Juanita Gutierrez Junior Burncoat 4:28.11 2:45.97 2:56.61 2:50.23 3:32.78 3:49.81 4:21.72
23 Lily Vaughan Junior Westborough 4:30.51 2:56.79 3:28.74 3:45.78 3:33.00 3:50.04 3:13.83
24 Ginia Rufo Sophomore Pinkerton 3:11.76 3:22.54 4:20.71 2:32.98 3:35.46 2:41.60 2:50.22
26 Madison Conner Freshman Old Rochester 3:58.63 4:05.38 3:00.10 3:56.38 3:45.12 3:31.62 4:50.41
Girls' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Bush Sophomore Saratoga Springs 3:30.94 2:55.78 2:24.14
2 Ella Kurto Senior Saratoga Springs 3:29.52 2:56.06 3:41.84
3 Fiona Doherty Senior Bishop Guertin 2:49.24 3:01.97 3:52.93
4 Amanda Curtis Junior Shenendehowa 3:36.65 3:03.60 3:05.44
5 Mackenzie Hart Junior Saratoga Springs 3:53.29 3:03.69 2:58.18
6 Ashlynn Witt Junior Wachusett 2:40.65 3:06.80 2:31.31
7 Emma Gepfert Senior Colonie 3:35.07 3:10.32 3:29.36
8 Sarah Divasta Junior Peabody Vet. Mem. 2:39.17 3:11.77 2:41.09
9 Contessa Silva Sophomore Pinkerton 2:40.06 3:12.84 3:53.34
11 Michaella Namiotka Senior Wachusett 3:02.27 3:15.99 4:08.91
12 Mirabel Brunell Senior Shenendehowa 3:05.25 3:17.07 2:25.84
13 Caitlyn Chang Freshman Braintree 3:51.41 3:17.78 2:18.45
14 Sadie McBain Senior Saratoga Springs 3:48.42 3:18.62 3:06.71
25 Shannon Bresnahan Junior Bishop Fenwick 3:11.09 3:42.19 3:37.75