December 27, 2021
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Pedro Mayol Junior St. Raphael 1:07.82 1:23.72 1:00.28 1:34.61 1:29.58 1:45.49
2 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:46.02 1:24.14 1:08.16 1:37.61 1:39.29 1:21.62
3 Jake Sullivan Senior North Kingstown 1:48.16 1:24.50 1:20.28 1:42.25 1:25.35 1:44.78
4 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:07.23 1:25.09 1:34.45 1:29.35 1:14.03 1:13.18
5 Conal Scully Junior Taunton 1:28.39 1:25.81 1:26.67 1:30.10 1:03.50 1:28.39
6 Michael Neitlich Senior Middleboro 1:50.78 1:25.87 1:07.84 1:17.29 1:02.69 1:32.74
7 Caleb Straayer Senior Acton-Boxborough 1:10.58 1:26.07 1:09.72 1:33.82 1:17.47 1:07.14
8 Quincy Scott Junior Newton North 1:23.90 1:26.49 1:31.68 1:29.95 1:29.95 1:24.76
9 Mathew Davis Senior Bloomfield 1:52.96 1:26.89 1:42.53 1:19.07 1:48.62 1:47.75
10 Mamadu Tchamo Senior Brockton 1:43.47 1:26.95 1:29.56 1:30.43 1:34.78 1:15.65
11 Tyler Powderly Senior Franklin 1:41.13 1:27.18 1:21.08 1:21.95 1:34.16 1:18.47
12 Evan Cherry Junior Littleton 1:38.56 1:27.22 1:01.93 1:51.65 1:01.93 1:19.37
13 Andre Adonnino Senior Shenendehowa 1:53.87 1:27.59 1:07.45 1:33.73 1:08.32 1:47.74
14 Evan Farnan Senior Columbia 1:29.55 1:27.79 1:31.31 1:09.36 1:37.45 1:09.36
15 David Vandi Senior Lowell 1:21.05 1:28.09 1:21.05 1:04.31 1:04.31 1:42.19
16 Madsen Anderson Senior West Bridgewater 1:26.05 1:28.71 1:04.76 1:08.31 1:51.78 1:20.73
17 Chris Jernigan Junior Oyster River 1:21.40 1:29.45 1:28.56 1:11.56 1:05.30 1:24.98
18 Gulian Marconi Senior Hampshire 1:24.12 1:29.48 1:31.27 1:26.80 1:45.59 1:33.06
19 Drew Roberts Senior Haverhill 1:53.76 1:29.57 1:46.59 1:05.39 1:51.07 1:55.55
20 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 1:32.01 1:30.20 1:12.16 1:32.91 1:33.81 1:18.48
21 Keane Swiesz Junior Oyster River 1:37.03 1:30.68 1:55.17 1:36.12 1:17.99 1:29.78
22 Aidden Fitting Junior Taunton 1:06.35 1:30.88 1:03.62 1:57.24 1:39.97 1:58.15
23 Elias Horne Junior Marshfield 1:08.82 1:31.76 1:05.15 1:10.66 1:56.54 1:44.61
24 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 1:12.51 1:31.78 1:28.11 1:37.29 1:45.55 1:57.48
25 Jack Toolin Senior North Kingstown 1:11.64 1:31.84 1:26.33 1:13.48 1:55.72 1:51.13
26 Ian Shaw Senior Columbia 1:30.24 1:32.08 1:17.35 1:26.56 1:22.88 1:28.40
27 Robert Turner Senior Bloomfield 1:29.82 1:32.59 1:55.74 1:29.82 1:39.08 1:39.08
28 Clifford Teixeira Junior Nashua South 1:26.40 1:32.90 1:53.34 1:21.76 1:14.32 1:05.03
29 Ethan Henshaw Senior Bishop Fenwick 1:19.53 1:33.56 1:47.60 1:47.60 1:37.31 1:59.76
30 Alex Thibeault Senior Nashua South 1:29.95 1:33.69 1:42.13 1:56.18 1:25.26 1:32.76
31 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:20.75 1:33.89 1:49.86 1:57.37 1:45.16 2:00.18
32 Eli Westfort Senior Westborough 1:46.17 1:33.95 1:47.11 1:27.38 1:48.05 1:37.71
33 Arnav Singh Senior Shenendehowa 1:39.71 1:34.06 1:38.77 1:54.76 1:40.65 1:55.70
34 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 1:27.57 1:34.16 2:02.41 1:07.80 1:45.46 1:57.70
35 Munzir Abdelgadir Senior Colonie 1:06.94 1:34.27 1:08.82 1:34.27 1:33.33 1:05.99
36 Derrick Samuels Senior O'Bryant 1:34.41 1:34.41 1:45.74 1:29.69 1:14.59 1:45.74
37 Akhere Edoro Junior Bishop Hendricken 1:10.97 1:34.62 1:12.86 1:09.08 1:38.41 1:22.32
38 Charlie Mills Senior Norton 1:49.84 1:34.69 1:25.23 1:52.69 1:30.91 1:53.63
39 Elliot Gauvin Junior Bishop Hendricken 1:44.49 1:34.99 1:55.89 1:46.39 1:54.94 1:14.10
40 Tyler Carroll Senior Haverhill 1:32.18 1:35.03 1:25.53 1:28.38 1:21.73 1:36.93
41 Myles Campbell Junior Walpole 1:15.21 1:35.20 1:35.20 1:10.45 1:47.58 1:36.16
42 Colin Davan Senior Hopkinton 1:59.43 1:35.54 1:26.95 1:15.48 1:08.79 1:48.92
43 Omar Elmi Senior Worcester Technical 1:52.07 1:35.78 1:27.16 1:34.83 2:03.56 1:38.66
44 Brian Boateng Junior Worcester Technical 1:57.86 1:35.82 1:26.24 1:44.45 1:41.57 1:59.78
45 Benjamin Robinson Junior Coe-Brown 1:42.92 1:36.18 2:02.15 1:27.53 1:17.91 2:05.04
46 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 1:41.56 1:36.72 1:08.68 1:12.54 2:01.87 1:21.25
47 Stephen Butler Sophomore Schenectady 1:09.65 1:36.73 1:32.86 1:34.80 2:02.85 1:14.49
48 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 1:09.75 1:36.87 1:15.56 1:35.91 1:49.47 1:15.56
49 Nic Belucio Sophomore Whitinsville Christian 1:29.15 1:36.90 2:00.16 1:35.94 1:37.87 1:55.32
50 Matthew Clay Sophomore Shenendehowa 1:50.99 1:37.36 1:34.44 1:44.18 2:01.70 1:54.89
51 Nicholas Fortuna Senior Methuen 1:30.73 1:37.55 2:04.87 1:48.28 1:33.65 1:11.22
52 Savion Navedo Junior Colonie 1:34.82 1:37.75 1:14.29 1:10.38 1:52.42 1:28.96
53 Odion Edoro Junior Bishop Hendricken 1:43.69 1:37.82 2:06.19 1:36.85 1:51.52 1:32.93
54 Gabe Zullo Junior Marshfield 1:28.19 1:37.98 1:58.56 1:17.41 1:15.45 1:34.06
55 Jack Knowles Senior Greater New Bedford RVT 1:15.87 1:39.82 1:50.80 1:34.83 1:20.86 2:07.77
56 Antonio Caneira Sophomore Greater New Bedford RVT 2:05.98 1:40.78 1:23.65 1:57.92 1:28.69 1:59.93
57 Ryan Dunn Senior Colonie 1:53.11 1:40.99 2:09.27 1:54.12 1:59.17 2:11.29
58 Sam Souza Senior West Bridgewater 2:02.94 1:41.60 1:56.84 1:16.20 1:17.22 1:52.78
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Mark Magyar Junior Acton-Boxborough 1:28.40 1:55.46 1:48.24 1:23.89 1:04.95 1:30.20 1:53.66
40 Tyler Carroll Senior Haverhill 1:45.49 1:26.48 1:45.49 2:00.69 1:54.99 1:35.03 1:06.53
41 Myles Campbell Junior Walpole 1:53.29 1:43.77 1:32.35 1:13.31 1:25.68 1:35.20 1:16.16
42 Colin Davan Senior Hopkinton 1:32.68 1:12.61 1:42.23 1:20.26 1:47.96 1:35.54 2:00.38
43 Omar Elmi Senior Worcester Technical 1:29.08 2:00.69 1:46.32 1:37.70 1:35.78 1:35.78 1:58.77
47 Stephen Butler Sophomore Schenectady 1:18.36 1:26.09 1:20.29 1:08.68 1:40.60 1:36.73 1:28.03
49 Nic Belucio Sophomore Whitinsville Christian 1:42.72 1:37.87 1:42.72 1:32.06 1:26.25 1:36.90 1:22.37
54 Gabe Zullo Junior Marshfield 1:14.47 2:05.42 1:23.29 2:02.48 1:09.57 1:37.98 1:43.86
56 Antonio Caneira Sophomore Greater New Bedford RVT 1:33.73 2:03.96 1:51.87 1:44.82 1:21.64 1:40.78 1:52.88
58 Sam Souza Senior West Bridgewater 1:36.52 1:47.70 1:42.62 1:47.70 1:25.35 1:41.60 1:43.64
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
24 Andrew Smith Junior Bishop Feehan 1:31.78 1:43.72 1:30.87 1:31.78 1:10.67
27 Robert Turner Senior Bloomfield 1:46.48 1:48.33 1:25.19 1:32.59 1:31.67
30 Alex Thibeault Senior Nashua South 1:34.63 1:28.07 1:42.13 1:33.69 1:25.26
34 Adam Amadou Sophomore Worcester Technical 1:16.27 1:39.81 1:50.17 1:34.16 2:01.47
44 Brian Boateng Junior Worcester Technical 1:33.91 1:47.32 1:17.62 1:35.82 1:22.41
46 Jason Rzasa Sophomore Pinkerton 1:55.10 1:16.41 1:24.15 1:36.72 1:30.92
48 Christian Tarnuzzer Senior Worcester Technical 1:56.25 1:48.50 1:10.72 1:36.87 1:20.41
50 Matthew Clay Sophomore Shenendehowa 1:28.60 1:25.68 1:26.65 1:37.36 1:26.65
51 Nicholas Fortuna Senior Methuen 1:41.46 2:04.87 1:56.09 1:37.55 1:51.21
55 Jack Knowles Senior Greater New Bedford RVT 1:58.79 1:17.86 1:26.85 1:39.82 1:55.80
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Keane Swiesz Junior Oyster River 1:32.50 1:22.52 1:30.68 1:33.40 1:56.98 1:39.75 1:28.87
28 Clifford Teixeira Junior Nashua South 1:11.54 1:23.61 1:32.90 1:18.97 1:12.47 1:44.05 1:54.27
31 Jonathan McGurrin Senior Littleton 1:24.51 1:19.81 1:33.89 1:05.73 1:59.24 1:39.53 1:12.30
32 Eli Westfort Senior Westborough 1:07.65 1:59.32 1:33.95 1:22.68 1:24.56 1:24.56 1:51.80
35 Munzir Abdelgadir Senior Colonie 1:10.71 1:27.68 1:34.27 1:44.64 1:53.13 2:02.56 1:46.53
36 Derrick Samuels Senior O'Bryant 1:22.14 1:06.09 1:34.41 1:43.86 1:49.52 1:12.70 1:12.70
37 Akhere Edoro Junior Bishop Hendricken 1:26.11 1:23.27 1:34.62 1:28.95 2:01.12 1:21.38 1:55.44
39 Elliot Gauvin Junior Bishop Hendricken 1:07.45 1:32.14 1:34.99 1:45.44 1:14.10 1:59.69 1:50.19
52 Savion Navedo Junior Colonie 1:34.82 2:07.08 1:37.75 1:26.02 2:04.15 1:14.29 1:15.27
53 Odion Edoro Junior Bishop Hendricken 1:13.37 1:53.48 1:37.82 1:21.19 1:31.95 1:18.26 1:12.39
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Chris Jernigan Junior Oyster River 1:06.20 1:29.45 1:40.19 1:30.35 1:29.45 1:43.77
18 Gulian Marconi Senior Hampshire 1:18.75 1:29.48 1:42.01 1:37.54 1:48.27 1:48.27
22 Aidden Fitting Junior Taunton 1:38.15 1:30.88 1:20.89 1:49.97 1:20.89 1:55.42
23 Elias Horne Junior Marshfield 1:53.79 1:31.76 1:18.00 1:18.00 1:19.84 1:49.20
26 Ian Shaw Senior Columbia 1:14.59 1:32.08 1:44.98 1:33.00 1:54.18 1:17.35
29 Ethan Henshaw Senior Bishop Fenwick 1:51.34 1:33.56 1:59.76 1:39.18 1:06.43 1:45.73
33 Arnav Singh Senior Shenendehowa 1:51.94 1:34.06 1:56.64 1:57.58 1:19.01 1:20.90
38 Charlie Mills Senior Norton 1:43.22 1:34.69 1:15.76 1:15.76 1:17.65 1:35.64
45 Benjamin Robinson Junior Coe-Brown 1:09.25 1:36.18 2:04.08 1:42.92 1:09.25 1:40.03
57 Ryan Dunn Senior Colonie 1:21.81 1:40.99 2:11.29 1:39.98 2:09.27 2:09.27
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Caleb Straayer Senior Acton-Boxborough 1:01.11 1:26.07 1:26.07
9 Mathew Davis Senior Bloomfield 1:00.83 1:26.89 1:47.75
11 Tyler Powderly Senior Franklin 1:49.85 1:27.18 1:38.52
12 Evan Cherry Junior Littleton 1:09.78 1:27.22 1:21.99
16 Madsen Anderson Senior West Bridgewater 1:43.79 1:28.71 1:44.68
25 Jack Toolin Senior North Kingstown 1:42.86 1:31.84 1:19.90
Boys' 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Michael Neitlich Senior Middleboro 1:48.20 1:25.87 1:42.19 1:43.91
8 Quincy Scott Junior Newton North 1:28.22 1:26.49 1:22.17 1:45.52
10 Mamadu Tchamo Senior Brockton 1:00.87 1:26.95 1:13.91 1:21.74
13 Andre Adonnino Senior Shenendehowa 1:51.24 1:27.59 1:11.83 1:31.97
14 Evan Farnan Senior Columbia 1:09.36 1:27.79 1:20.77 1:47.99
19 Drew Roberts Senior Haverhill 1:32.26 1:29.57 1:28.68 1:55.55
Boys' 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Pedro Mayol Junior St. Raphael 1:37.12 1:23.72 1:12.00 1:38.79 1:32.93
2 Hatim Boukhtam Senior North Quincy 1:43.50 1:24.14 59.74 1:12.36 1:12.36
3 Jake Sullivan Senior North Kingstown 1:27.88 1:24.50 1:32.95 1:49.01 1:00.00
4 Jeremiah Payeur Senior Dover 1:43.81 1:25.09 1:03.82 1:30.20 1:01.27
5 Conal Scully Junior Taunton 1:12.08 1:25.81 1:40.40 1:24.96 1:39.54
15 David Vandi Senior Lowell 1:28.09 1:28.09 1:12.24 1:52.76 1:05.19