February 11, 2022
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: Liberty League AARTFC SUNYAC ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hassan Eissa SR-4 RIT 9:01.27 11:00.35 7:40.08 9:12.10 7:02.19 8:17.97
2 Charles Alekson FR-1 Union (N.Y.) 9:07.11 7:06.75 6:33.92 10:29.18 10:18.24 9:01.64
3 Nathan Couse JR-3 Oswego State 9:17.54 7:26.04 11:53.66 11:03.48 7:03.73 11:09.05
4 Bram Mansbach SO-2 Hamilton 9:18.14 7:32.10 7:37.68 9:18.14 11:04.19 8:44.66
5 Gaberiel Winters-Bona FR-1 Brockport St. 9:21.20 12:09.56 11:30.28 8:08.25 10:56.61 9:15.59
6 Ryan Wisniewski FR-1 RIT 9:22.83 10:13.49 9:05.95 11:04.14 9:50.98 9:28.46
7 Ted Tomasello FR-1 Fredonia 9:24.31 6:51.95 7:37.10 11:00.25 11:28.46 8:39.17
8 Scott Levy FR-1 Hamilton 9:24.55 7:03.42 8:50.68 7:26.00 6:35.19 6:52.13
9 Edward Trenk FR-1 Hamilton 9:26.36 10:23.00 9:43.35 7:33.09 11:25.30 11:42.29
10 Sembel Koshi SO-2 Fredonia 9:31.43 8:17.15 7:54.29 9:08.58 8:17.15 6:51.43
11 Brandon Nicosia JR-3 St. John Fisher 9:32.05 11:15.02 8:29.13 8:52.01 10:40.70 11:55.07
12 Derrick Tandle SO-2 St. John Fisher 9:33.59 6:52.99 11:56.99 11:56.99 10:02.27 11:45.52
13 Jacob Fricano SO-2 RIT 9:33.97 12:14.69 9:11.02 8:02.14 9:33.97 9:39.71
14 Shane Marchese FR-1 Oneonta 9:34.52 9:23.03 10:09.00 8:25.58 11:17.94 10:49.21
15 Connor Gothorpe FR-1 Union (N.Y.) 9:40.20 8:13.17 8:53.79 11:24.64 12:16.86 12:11.06
16 Thomas Dachik FR-1 St. Bonaventure 9:42.05 7:39.82 12:30.85 7:28.18 9:47.87 8:08.93
17 Justin Murillo SO-2 Oneonta 9:44.03 9:03.15 10:54.12 9:08.99 11:11.64 8:04.75
18 Thomas Breimer FR-1 Union (N.Y.) 9:44.65 11:18.20 8:57.88 7:12.64 8:46.19 6:49.26
19 Max Rasilla FR-1 Alfred 9:44.82 6:55.23 6:55.23 10:55.00 10:19.91 11:30.09
20 Adam Hesseltine JR-3 RIT 9:45.16 8:58.35 11:48.05 7:36.43 10:43.68 9:39.31
21 Cristian Zabala FR-1 Brockport St. 9:49.32 12:28.44 10:54.15 9:31.64 9:13.96 8:50.39
22 Hayden Barry JR-3 St. Bonaventure 9:50.91 9:56.82 10:08.64 12:12.73 11:43.19 12:00.91
23 Kevin Havens JR-3 St. John Fisher 9:52.28 7:24.21 10:39.67 10:39.67 9:40.44 10:33.74
24 Tim Mayo JR-3 Alfred 9:53.54 7:48.90 9:59.48 7:25.16 8:00.77 11:46.32
25 Ethan Wyman SO-2 Brockport St. 9:56.49 12:25.62 11:55.79 10:26.32 10:50.18 7:33.34
26 Nathan Prisella SR-4 St. Bonaventure 9:56.98 9:51.01 12:14.29 6:57.89 8:09.53 9:27.14
27 henry Trost SO-2 St. Bonaventure 10:01.55 9:55.54 9:55.54 8:31.32 8:25.31 12:07.88
28 Gavin Wilbert SR-4 Alfred 10:09.18 9:32.63 11:58.84 10:45.73 12:41.48 8:56.08
29 Nate Kulp FR-1 St. John Fisher 10:17.04 7:36.61 11:12.58 9:21.51 9:33.85 10:23.21
30 Kevin Flint SO-2 Alfred 10:22.20 13:28.86 9:51.09 8:05.32 12:07.98 11:11.98
31 Bennett Coonney FR-1 Union (N.Y.) 10:33.64 13:18.39 10:46.32 10:14.63 10:01.96 9:04.93
32 Andrew Sorrell FR-1 Oneonta 10:35.51 9:31.96 11:00.93 10:03.74 12:55.33 13:01.68
  Ronan McDonald SO-2 Canisius DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hassan Eissa SR-4 RIT 8:07.15 11:32.83 11:43.66 9:49.99 9:01.27
2 Charles Alekson FR-1 Union (N.Y.) 9:50.88 6:28.45 7:23.16 11:18.42 9:07.11
3 Nathan Couse JR-3 Oswego State 9:51.00 9:11.97 11:09.05 9:00.82 9:17.54
4 Bram Mansbach SO-2 Hamilton 8:22.33 10:02.80 8:27.91 6:36.28 9:18.14
5 Gaberiel Winters-Bona FR-1 Brockport St. 10:11.71 7:45.80 11:47.12 12:03.95 9:21.20
6 Ryan Wisniewski FR-1 RIT 7:58.41 9:05.95 8:04.04 9:39.72 9:22.83
7 Ted Tomasello FR-1 Fredonia 12:07.96 12:02.32 12:02.32 6:40.66 9:24.31
8 Scott Levy FR-1 Hamilton 12:08.27 9:13.26 11:06.17 9:07.62 9:24.55
9 Edward Trenk FR-1 Hamilton 11:30.96 8:41.06 8:35.39 7:44.42 9:26.36
10 Sembel Koshi SO-2 Fredonia 9:42.86 7:25.72 9:42.86 8:22.86 9:31.43
11 Brandon Nicosia JR-3 St. John Fisher 11:55.07 8:00.53 9:09.17 12:06.51 9:32.05
14 Shane Marchese FR-1 Oneonta 8:42.82 8:37.07 10:26.23 11:17.94 9:34.52
25 Ethan Wyman SO-2 Brockport St. 8:50.88 8:44.92 11:08.07 7:15.44 9:56.49
26 Nathan Prisella SR-4 St. Bonaventure 7:51.62 7:21.77 7:57.59 9:03.26 9:56.98
  Ronan McDonald SO-2 Canisius DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Derrick Tandle SO-2 St. John Fisher 9:33.59
13 Jacob Fricano SO-2 RIT 9:33.97
15 Connor Gothorpe FR-1 Union (N.Y.) 9:40.20
16 Thomas Dachik FR-1 St. Bonaventure 9:42.05
17 Justin Murillo SO-2 Oneonta 9:44.03
18 Thomas Breimer FR-1 Union (N.Y.) 9:44.65
19 Max Rasilla FR-1 Alfred 9:44.82
20 Adam Hesseltine JR-3 RIT 9:45.16
21 Cristian Zabala FR-1 Brockport St. 9:49.32
22 Hayden Barry JR-3 St. Bonaventure 9:50.91
23 Kevin Havens JR-3 St. John Fisher 9:52.28
24 Tim Mayo JR-3 Alfred 9:53.54
27 henry Trost SO-2 St. Bonaventure 10:01.55
28 Gavin Wilbert SR-4 Alfred 10:09.18
29 Nate Kulp FR-1 St. John Fisher 10:17.04
30 Kevin Flint SO-2 Alfred 10:22.20
31 Bennett Coonney FR-1 Union (N.Y.) 10:33.64
32 Andrew Sorrell FR-1 Oneonta 10:35.51