March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Braden Motycka FR Bartram Trail 4:45.13 4:33.73
2 Devin Jones SO Miami Northwestern 4:49.49 4:37.91
3 Max Dedrick SR Mandarin 4:50.42 5:16.56
4 Christopher Pettit SO Somerset Academy (PP) 4:51.11 5:26.05
5 Joshua Moore JR Atlantic Christian 4:53.27 4:41.54
6 Dominique Cox Junior Hillcrest 4:53.93 4:42.18
7 Logan Moore JR Middleburg 4:54.62 5:38.82
8 Ian Kuhn SR Stanton 4:55.53 4:37.80
9 Jalen Taylor JR Paxon 4:55.84 5:37.26
10 John Syla SO Stanton 4:57.98 6:24.40
11 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 4:59.21 3:32.44
12 Morgan Mobley SO Suwannee 4:59.39 4:38.44
13 Nicholas Darosa SO American Heritage 5:00.11 3:48.09
14 Jacob Campbell FR Fleming Island 5:01.73 3:55.35
15 Robert Beneby SR Miami Northwestern 5:01.80 5:47.07
16 Bryan Alvarez SR Santaluces 5:02.48 6:27.18
17 Elijah Wiggins FR Evans 5:02.96 5:36.29
18 Jordan Johnson FR Andrew Jackson 5:03.22 5:30.51
19 Joseph McLeod JR Lincoln 5:05.05 5:26.41
20 Jose Rodriguez JR Columbia 5:05.24 5:47.98
21 Xavier England SO Florida High 5:06.00 4:26.22
22 Ryan Napoleon JR Episcopal 5:06.01 5:09.07
23 Trammell Kotchen SO Episcopal 5:06.93 6:11.39
24 Jarvier Scott FR Evans 5:07.45 6:30.47
25 Ernest Kretschmar SR Oakleaf 5:07.91 4:43.28
26 Noe Benitez SR Orange Park 5:09.44 5:00.16
27 An Nhien Do Senior Brunswick 5:10.05 5:44.16
28 Rhett Feagle JR Columbia 5:11.45 5:02.11
29 Paul Gunter SO Suwannee 5:13.06 4:29.24
30 Jmani Richardson SR Ed White 5:13.96 5:29.66
31 Zack Reed Sophomore Brunswick 5:13.98 6:35.62
32 Aldrin Pelayo SR Oakleaf 5:14.43 5:52.17
33 Corey Rhoads SR Middleburg 5:15.62 4:25.12
34 Jon Brauman JR Palatka 5:16.88 6:20.26
35 Caleb Baltazar SR Westside 5:16.97 5:29.65
36 Cole Fleming SO Wolfson 5:17.20 4:51.83
37 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 5:17.59 3:58.20
38 Darrell Washington SR Terry Parker 5:18.08 4:43.10
39 Jacob Erisman SO Florida High 5:18.23 3:42.77
40 Olatunde Wright SO Lincoln 5:18.74 4:59.62
41 Jake Holeva JR Christs Church Academy 5:19.83 4:57.45
42 Christian Mayfield SR Orange Park 5:20.46 6:02.12
43 Daniel Jones SO Ribault 5:26.31 4:50.42
44 Nicholas Richburg SO Riverside 5:27.35 6:13.18
45 Brevin Bregman Junior Effingham County 5:28.80 6:41.14
46 Tyler Adams SR Windermere 5:29.27 4:20.13
47 Kamoni Roberts SR Westside 5:31.43 4:51.66
48 Julian Howard Freshman South Effingham 5:44.92 6:12.52
49 CARSON RIVERA JR Miami Palmetto 5:47.87 7:21.80
50 Louay Elimam SR Sandalwood 5:50.39 5:08.35
51 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 5:50.99 7:32.78
52 Omari Young SO First Coast 5:56.12 7:42.96
53 Anthony Nieves SR Ocoee 5:59.38 6:28.13
54 Elijah Graham FR Riverside 6:13.68 6:09.95
55 Jordan Wendell SO First Coast 6:20.20 7:13.43
Boys 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Braden Motycka FR Bartram Trail 4:13.77 6:02.12 4:45.13 4:47.99 3:31.00
2 Devin Jones SO Miami Northwestern 4:20.55 5:18.44 4:49.49 4:46.60 4:37.91
3 Max Dedrick SR Mandarin 5:57.22 3:43.63 4:50.42 3:58.15 5:36.89
4 Christopher Pettit SO Somerset Academy (PP) 4:27.83 5:14.40 4:51.11 4:36.56 4:56.94
5 Joshua Moore JR Atlantic Christian 5:10.87 3:42.89 4:53.27 6:06.59 5:19.67
7 Logan Moore JR Middleburg 5:32.92 4:19.27 4:54.62 3:55.70 4:48.73
8 Ian Kuhn SR Stanton 4:25.98 5:07.36 4:55.53 5:07.36 4:17.12
9 Jalen Taylor JR Paxon 5:43.18 3:41.88 4:55.84 4:41.05 6:15.72
10 John Syla SO Stanton 5:09.90 4:25.21 4:57.98 6:21.42 5:42.68
11 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 6:05.04 6:25.98 4:59.21 4:05.36 5:32.13
12 Morgan Mobley SO Suwannee 5:56.28 5:59.27 4:59.39 5:56.28 5:17.36
14 Jacob Campbell FR Fleming Island 5:46.99 5:22.86 5:01.73 3:52.34 3:40.27
16 Bryan Alvarez SR Santaluces 4:20.14 5:08.53 5:02.48 3:49.89 6:18.10
19 Joseph McLeod JR Lincoln 6:33.52 6:33.52 5:05.05 5:50.81 4:43.70
21 Xavier England SO Florida High 6:37.80 6:01.08 5:06.00 6:37.80 6:25.56
23 Trammell Kotchen SO Episcopal 3:53.27 5:37.63 5:06.93 4:51.59 5:28.42
41 Jake Holeva JR Christs Church Academy 6:42.99 4:06.27 5:19.83 4:12.67 5:16.64
46 Tyler Adams SR Windermere 5:29.27 4:00.37 5:29.27 6:31.84 7:04.76
48 Julian Howard Freshman South Effingham 6:40.11 7:11.15 5:44.92 4:46.29 5:24.23
Boys 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Nicholas Darosa SO American Heritage 5:33.13 5:00.11 3:54.09 6:18.14
15 Robert Beneby SR Miami Northwestern 3:40.32 5:01.80 4:25.59 6:23.29
17 Elijah Wiggins FR Evans 4:23.58 5:02.96 6:06.59 4:02.37
18 Jordan Johnson FR Andrew Jackson 6:12.96 5:03.22 4:45.03 5:42.64
20 Jose Rodriguez JR Columbia 5:57.13 5:05.24 4:53.03 5:51.03
22 Ryan Napoleon JR Episcopal 4:50.71 5:06.01 4:47.65 5:39.68
24 Jarvier Scott FR Evans 6:36.61 5:07.45 5:35.12 6:21.24
25 Ernest Kretschmar SR Oakleaf 5:07.91 5:07.91 3:38.62 4:58.68
26 Noe Benitez SR Orange Park 6:36.09 5:09.44 5:46.58 4:07.56
28 Rhett Feagle JR Columbia 5:27.03 5:11.45 5:02.11 5:48.83
29 Paul Gunter SO Suwannee 5:13.06 5:13.06 6:25.07 5:09.93
30 Jmani Richardson SR Ed White 5:26.52 5:13.96 6:48.15 4:26.87
31 Zack Reed Sophomore Brunswick 4:39.45 5:13.98 6:01.08 5:23.40
32 Aldrin Pelayo SR Oakleaf 6:33.04 5:14.43 6:33.04 4:55.57
33 Corey Rhoads SR Middleburg 5:21.94 5:15.62 4:34.59 5:28.25
34 Jon Brauman JR Palatka 6:39.27 5:16.88 4:04.00 6:10.75
36 Cole Fleming SO Wolfson 4:23.28 5:17.20 4:26.45 6:01.61
37 BRANDON DEVITO FR Miami Palmetto 6:02.06 5:17.59 6:49.70 5:17.59
40 Olatunde Wright SO Lincoln 5:25.12 5:18.74 6:51.18 6:22.49
Boys 1600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Dominique Cox Junior Hillcrest 3:34.57 5:29.21 4:53.93 6:19.17 3:55.15
27 An Nhien Do Senior Brunswick 3:37.04 6:27.57 5:10.05 4:11.14 5:00.75
35 Caleb Baltazar SR Westside 6:36.22 4:35.77 5:16.97 6:26.71 4:16.75
38 Darrell Washington SR Terry Parker 5:49.89 4:36.73 5:18.08 6:31.24 5:05.36
39 Jacob Erisman SO Florida High 6:02.79 4:33.68 5:18.23 3:45.95 6:02.79
42 Christian Mayfield SR Orange Park 6:43.78 3:44.33 5:20.46 6:50.19 6:18.15
43 Daniel Jones SO Ribault 5:55.68 4:08.00 5:26.31 6:57.68 4:40.63
44 Nicholas Richburg SO Riverside 5:17.53 6:06.64 5:27.35 5:27.35 6:36.10
45 Brevin Bregman Junior Effingham County 6:11.55 4:03.32 5:28.80 4:46.06 6:08.26
47 Kamoni Roberts SR Westside 6:47.66 4:38.41 5:31.43 6:11.21 6:11.21
49 CARSON RIVERA JR Miami Palmetto 6:43.53 7:11.36 5:47.87 5:58.31 4:34.82
50 Louay Elimam SR Sandalwood 6:53.46 6:25.43 5:50.39 4:57.84 5:50.39
51 Gabriel Gonzalez JR Ocoee 6:12.05 5:54.50 5:50.99 4:33.78 7:01.19
52 Omari Young SO First Coast 6:06.81 6:42.42 5:56.12 4:12.85 5:31.20
53 Anthony Nieves SR Ocoee 7:07.67 7:07.67 5:59.38 6:42.51 5:23.45
54 Elijah Graham FR Riverside 4:58.95 7:35.89 6:13.68 5:10.16 4:58.95
55 Jordan Wendell SO First Coast 6:39.21 4:41.35 6:20.20 4:26.14 4:48.96