March 19, 2022
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Nazir Ward, Trimaine Brown, Jamari Howard, Jamari Sharpe 3:20.33 4:16.43 10
2 Raines Quincy Burroughs, Kareem Burke, Jaquon King, Kenton Kirkland 3:21.14 2:55.00 8
3 Andrew Jackson Alex Williams, Brian Johnson, Justyn Bland, Dashawn Bruist 3:28.13 4:30.57 6
4 Windermere Maurice Hill, Arthur Cavalcanti, Nathan Braswell, Jozef Miesak 3:28.40 4:01.75 5
5 Somerset Academy (PP) Christopher Brown, kaj Baker, Jordan Adams, Tristan Arneaud 3:30.41 2:33.60 4
6 Richmond Hill Jaden Day, Anfernee Jackson, Jasai Taylor, Ravon Grant 3:30.88 2:50.82 3
7 Ocoee John Cooper lll, William Brutus, Jonathan Wright, Christopher White 3:31.28 3:50.30 2
8 Orange Park Nolan Chambers, Winston Cassan, Jermel Brown, Christopher Arias 3:31.48 3:25.14 1
9 Lincoln Rance Grace, Kareem Titre, Garrett Copelin, David Morrison 3:32.51 3:38.89 -
10 Creekside Brighton Hardeman, Christian Miller, Jesse Benavides, Troy Cencich 3:33.21 2:35.65 -
11 Ribault Robert Davis, Chad Axon, Evanray Morales, Julian Rodgers 3:33.98 2:53.33 -
12 West Port Brandon Noble, Jy'lique Barnes, Kyle Verdi, Certain Williams 3:35.22 4:35.49 -
13 Mandarin Alex Ruge, Jaylen Lewis, Tyrone Summerall, Cameron Rulli 3:35.92 4:06.15 -
14 Terry Parker Anthony Glover, Josel Joseph, Char ron Dorsey Jr, Tyrek Williams 3:36.29 3:18.99 -
15 Brunswick Darron Monroe, Binh Nhien Do, Devon Cumming, Jashawn Wilson 3:36.29 3:55.76 -
16 Sandalwood Dakari Freeman, David Terry, Kaleb Tankard, Khalil Ward 3:36.96 2:31.88 -
17 Nease Cameron Telfair, Auzzie Escoffery, Kyle Curley, Dylan Gill 3:39.61 4:34.52 -
18 Hillcrest Camden Kilgore, Thomas Stanley, Dylan Guion, Grant Holliday 3:39.85 3:06.88 -
19 Paxon John Smith, Joshua Anderson, Jayden Fenelon, Alexander Miller 3:40.25 3:09.42 -
20 South Effingham Amari Branch, Isaiah Campbell, Julian Childers, Connor Davis 3:41.80 2:55.23 -
21 Columbia Kaden Mckire, Markeyon Moore, Damarise Johnson, Seth Stockton 3:42.84 3:20.56 -
22 Gainesville Kenneth Nelson, Monte Brockington, Malik Edwards, Tyjah Edwards 3:44.10 3:03.77 -
23 Naples Thompson Defhommes, Ryan Roedig, Andrew McLendon, Isaiah Augustave 3:44.17 2:41.41 -
24 Eastside Maurice Johnson, Jackson Petty, Jarrod Miller, Michael Williams 3:44.28 2:45.97 -
25 Bartram Trail Jeffrey Stiles, Chase Phillips, Drew Kash, James Reid 3:45.01 4:43.52 -
26 Fleming Island Enrico Montero, Savion Lewis, Jarron Saulsberry, Dedric Walker 3:50.18 3:17.96 -
27 Miami Palmetto Patrick Lawrence, Dhiren Singh, Brandon Devito, Christopher Jones 3:56.75 4:06.22 -
28 Stanton Christian Pando, Armaan Agarwal, Tyrell Lloyd, Ethan Emmanuel 3:58.98 4:37.22 -
29 P. K. Yonge Samuel Barnett, Izaiah Lewis-Thompson, Trevor Brown, Zavier Doualehi 4:19.44 3:56.09 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Brunswick Monroe, Do, Cumming, Wilson 3:16.83 3:36.29 3:40.62 2:33.57 4:13.06 3:47.11 -
20 South Effingham Branch, Campbell, Childers, Davis 4:32.82 3:41.80 3:06.32 4:37.25 3:19.62 4:26.16 -
21 Columbia Mckire, Moore, Johnson, Stockton 3:22.79 3:42.84 4:45.24 3:56.21 4:38.55 3:25.02 -
22 Gainesville Nelson, Brockington, Edwards, Edwards 3:44.10 3:44.10 3:35.14 4:44.61 4:02.03 4:19.96 -
24 Eastside Johnson, Petty, Miller, Williams 2:43.73 3:44.28 4:15.68 4:22.41 2:54.94 3:39.80 -
27 Miami Palmetto Lawrence, Singh, Devito, Jones 3:54.39 3:56.75 3:54.39 5:05.41 3:07.04 4:03.86 -
28 Stanton Pando, Agarwal, Lloyd, Emmanuel 3:51.81 3:58.98 4:10.93 3:01.63 3:39.87 3:25.53 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
10 Creekside Hardeman, Miller, Benavides, Cencich 3:37.48 3:33.21 2:39.91 3:58.80 -
11 Ribault Davis, Axon, Morales, Rodgers 3:57.52 3:33.98 3:53.24 3:10.45 -
17 Nease Telfair, Escoffery, Curley, Gill 4:41.10 3:39.61 3:48.40 3:28.63 -
18 Hillcrest Kilgore, Stanley, Guion, Holliday 4:19.43 3:39.85 3:48.65 2:36.10 -
19 Paxon Smith, Anderson, Fenelon, Miller 2:51.80 3:40.25 4:26.51 4:44.13 -
29 P. K. Yonge Barnett, Lewis-Thompson, Brown, Doualehi 4:47.98 4:19.44 5:13.93 4:27.23 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Andrew Jackson Williams, Johnson, Bland, Bruist 4:01.43 3:28.13 4:24.33 3:01.08 2:48.59 6
5 Somerset Academy (PP) Brown, Baker, Adams, Arneaud 4:16.70 3:30.41 4:04.08 3:34.62 3:30.41 4
6 Richmond Hill Day, Jackson, Taylor, Grant 4:34.15 3:30.88 4:19.39 3:18.23 4:00.41 3
7 Ocoee Cooper lll, Brutus, Wright, White 4:07.20 3:31.28 3:27.06 2:27.90 3:43.96 2
8 Orange Park Chambers, Cassan, Brown, Arias 3:44.17 3:31.48 4:05.32 2:55.53 3:48.40 1
14 Terry Parker Glover, Joseph, Dorsey Jr, Williams 3:01.69 3:36.29 3:06.01 3:14.67 4:00.09 -
23 Naples Defhommes, Roedig, McLendon, Augustave 4:08.83 3:44.17 2:45.89 3:24.00 3:06.07 -
26 Fleming Island Montero, Lewis, Saulsberry, Walker 4:33.92 3:50.18 4:06.30 3:47.88 3:43.28 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Ward, Brown, Howard, Sharpe 3:46.38 2:28.25 3:00.30 3:20.33 10
2 Raines Burroughs, Burke, King, Kirkland 3:13.10 4:21.49 3:35.22 3:21.14 8
4 Windermere Hill, Cavalcanti, Braswell, Miesak 3:09.65 4:30.92 4:20.50 3:28.40 5
9 Lincoln Grace, Titre, Copelin, Morrison 3:07.01 4:25.64 4:10.77 3:32.51 -
12 West Port Noble, Barnes, Verdi, Williams 3:07.25 2:30.66 2:37.11 3:35.22 -
13 Mandarin Ruge, Lewis, Summerall, Rulli 4:40.70 3:57.52 3:31.61 3:35.92 -
16 Sandalwood Freeman, Terry, Tankard, Ward 2:42.72 3:39.13 2:38.38 3:36.96 -
25 Bartram Trail Stiles, Phillips, Kash, Reid 3:04.51 4:18.77 4:14.27 3:45.01 -