March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tyra Cox FR Chaminade-Madonna 55.96 50.37 10
2 Jaellene Burgess JR Coral Reef 57.98 1:14.22 8
3 McKenzie Travis SO Evangelical Christian 58.61 52.75 6
4 Arianna Allen FR American Heritage 58.87 46.51 5
5 Leanna Rose FR Chaminade-Madonna 59.04 1:11.44 4
6 Sydni Studesville JR American Heritage 59.26 1:08.75 3
7 Taylor Eppinger SR American Heritage 59.85 55.07 2
8 Haley Blades SR Chaminade-Madonna 1:00.37 44.07 1
9 Giana D'Altrui FR Fort Myers 1:00.60 58.18 -
10 Brenda Smith SO North Port 1:01.59 1:04.06 -
11 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 1:02.28 1:12.25 -
12 Thael Jeanmary JR Miami Northwestern 1:02.30 56.70 -
13 Michelle Barnes JR Canterbury (FM) 1:02.40 1:04.90 -
14 Princess Holston SR Lehigh 1:02.43 54.32 -
15 Tara Watkins FR Naples 1:02.62 1:05.13 -
16 Mylee Van de Wouw 8 Village School 1:02.72 52.06 -
17 Sammya Brown SR Miami Norland 1:03.00 1:09.93 -
18 Meara Rasul SO Coral Reef 1:03.02 54.83 -
19 Sydney Land FR Evangelical Christian 1:03.06 47.30 -
20 Torri Gary SO Lehigh 1:03.28 1:05.82 -
21 Tarrah Naghib JR Naples 1:03.30 56.34 -
22 Princess-Zaniegah Holston SR Lehigh 1:03.46 1:04.73 -
23 Anika Homolka SR North Fort Myers 1:03.70 1:15.17 -
24 Amaya Peralta JR Parrish 1:03.77 46.56 -
25 Ellie Miller FR Canterbury (FM) 1:03.90 1:12.21 -
26 Ida Smith SO Miami Northwestern 1:04.21 59.08 -
27 Laura Godsea SR Estero 1:04.27 45.64 -
28 Jailah Swift SO Miami Norland 1:04.58 1:12.98 -
29 Tatianna Stillman SO Dunbar 1:04.92 1:10.12 -
29 Addison Johnson FR Palmetto Ridge 1:04.92 55.19 -
31 Danielle Van Deusen SO North Port 1:05.05 57.90 -
32 Kinberly Thelusma SR South Fort Myers 1:05.14 1:11.01 -
33 Riley Gutridge SR Riverdale 1:05.18 54.10 -
34 Jalis Rodriguez SR Cape Coral 1:05.31 1:05.31 -
35 Kimaya Lewis SO Cardinal Gibbons 1:05.64 1:15.49 -
36 Sara Walker SR Lakewood 1:06.15 1:09.46 -
37 Kasey Johnson FR Evangelical Christian 1:06.21 51.65 -
38 Julia Neis SR Estero 1:06.31 1:05.65 -
39 Ariana Rodriguez JR North Port 1:06.46 1:23.08 -
40 Natalya Reis SO Naples 1:06.56 1:25.87 -
41 Akisha Fleuridor JR Dunbar 1:06.58 1:25.23 -
42 Riley McKinney SO Southwest Florida Christian 1:06.96 1:19.02 -
43 Summer Sinclair SR Martin County 1:07.09 59.71 -
44 McKinley Parker SO Bishop Verot 1:07.25 1:18.69 -
45 Sullivan Morris SO Parrish 1:07.32 1:06.65 -
46 Anna Tullidge SR Martin County 1:07.41 1:26.96 -
47 Sophia Ode JR Bonita Springs 1:07.86 1:16.01 -
48 Peyton McQueen FR Coral Reef 1:07.94 1:25.61 -
49 Amber Turner SO North Port 1:08.05 59.21 -
50 Arianna DeLeo FR Village School 1:08.09 1:03.33 -
51 Annalise Hernandez JR Cardinal Gibbons 1:08.10 1:28.53 -
52 Karlee Schmid JR Fort Myers 1:08.64 1:14.82 -
53 Kayley McClaran 7 Evangelical Christian 1:08.79 52.97 -
54 Chantal Flores JR Palmetto Ridge 1:08.95 1:15.16 -
55 Monica Sanchez SR Martin County 1:09.00 1:02.10 -
56 Erika Romero FR Bishop Verot 1:09.13 1:11.90 -
57 Dylan Stuben FR Village School 1:09.20 1:11.97 -
58 Ashley Dalessandro FR Southwest Florida Christian 1:09.29 1:25.92 -
59 Coral Morley SR Naples 1:09.62 1:01.97 -
60 Tanita Westley FR Cardinal Gibbons 1:09.81 1:16.80 -
61 Kamryn Conn FR North Fort Myers 1:09.95 1:18.35 -
62 Ava White FR North Fort Myers 1:10.28 59.74 -
63 Jade Fisher SR South Fort Myers 1:10.40 59.84 -
64 Juliana Amci FR Riverdale 1:10.82 1:14.36 -
65 Helen Pena JR Miami Coral Park 1:11.11 1:04.00 -
66 Yolandy Vassania SO Cape Coral 1:11.27 1:02.01 -
67 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:11.33 1:17.75 -
68 Tasharia Roper FR Miami Carol City 1:11.42 1:05.00 -
69 Gianna Lopez SO Mater Lakes 1:12.48 1:24.08 -
70 Isabella Hobt 8 Canterbury (FM) 1:12.68 1:19.23 -
71 Hannah Brock SR North Fort Myers 1:12.98 59.85 -
72 Abigail Young SO Estero 1:14.39 1:34.48 -
73 Daryn Smith FR Chaminade-Madonna 1:15.89 1:29.55 -
74 Jayla Griffin SO Miami Carol City 1:16.00 1:22.08 -
75 Aubrey DeVicaris SO Village School 1:16.11 59.37 -
76 Katie Perez FR Coral Reef 1:16.90 1:11.52 -
77 Delana Osnac SO Riverdale 1:17.11 1:16.34 -
78 Alexandra Clifford JR South Fort Myers 1:17.77 1:24.77 -
79 Vanessa Mujica FR Mater Lakes 1:18.22 1:34.65 -
80 Richelle Ramirez JR Miami Coral Park 1:21.21 1:42.33 -
81 Hailey Kenney SO Estero 1:21.73 1:45.44 -
82 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 1:21.76 58.05 -
83 Qamara Pinkston SO Miami Carol City 1:27.86 1:06.78 -
  Ariana Julmiste SO Miami Norland FS FS   
  Angelina Villa FR Cape Coral DNS DNS   
  Salima Begic SO Cape Coral DNS DNS   
  Tashauna Henry FR Miami Norland DNS DNS   
  Jefrin Joji SR Southwest Florida Christian DNS DNS   
  Laney Castillo SO Lely DNS DNS   
  Todahelle Marius JR South Fort Myers DNS DNS   
  Natyia Alexandre JR Miami Northwestern DNS DNS   
  Daija Rolle JR Miami Carol City DNS DNS   
  Conner Spann SO Lakewood DNS DNS   
  Gabrielle Wright FR Lakewood DNS DNS   
  Ja'shanna Lyons SR Lakewood DNS DNS   
  Anika Arcipov JR Gibbs DNS DNS   
  Jamella John SO Gibbs DNS DNS   
  Saige Fields SO Fort Myers DNS DNS   
  Brittany Curley JR Cypress Lake DNS DNS   
  Amberly Marmoljos SO Cypress Lake DNS DNS   
  Iasmyn Menezes SO Cypress Lake DNS DNS   
  Samantha Ciuni JR Bishop Verot DNS DNS   
  Sofia Roman FR Bishop Verot DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
64 Juliana Amci FR Riverdale 57.37 1:10.82 1:10.82 -
65 Helen Pena JR Miami Coral Park 1:09.69 1:11.11 1:03.29 -
73 Daryn Smith FR Chaminade-Madonna 1:16.65 1:15.89 1:29.55 -
76 Katie Perez FR Coral Reef 1:06.14 1:16.90 1:21.52 -
80 Richelle Ramirez JR Miami Coral Park 1:04.97 1:21.21 1:17.15 -
  Angelina Villa FR Cape Coral DNS DNS DNS   
  Todahelle Marius JR South Fort Myers DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
69 Gianna Lopez SO Mater Lakes 1:12.48 1:07.41 1:32.78 1:21.18 1:13.21 1:08.86 1:24.81 -
74 Jayla Griffin SO Miami Carol City 1:16.00 55.48 1:13.72 1:32.72 53.20 1:22.08 1:07.64 -
75 Aubrey DeVicaris SO Village School 1:16.11 1:38.19 1:15.35 1:24.49 1:13.83 1:26.01 1:10.79 -
78 Alexandra Clifford JR South Fort Myers 1:17.77 1:22.44 1:27.88 1:36.44 1:38.77 1:35.66 1:10.00 -
81 Hailey Kenney SO Estero 1:21.73 59.67 1:19.28 1:18.46 57.22 1:05.39 1:43.80 -
82 Paola Oropeza JR Miami Coral Park 1:21.76 1:45.47 1:01.32 1:42.20 1:07.05 1:35.66 1:06.23 -
  Conner Spann SO Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anika Arcipov JR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
66 Yolandy Vassania SO Cape Coral 1:03.43 1:11.27 59.87 -
70 Isabella Hobt 8 Canterbury (FM) 1:25.77 1:12.68 1:27.95 -
71 Hannah Brock SR North Fort Myers 54.74 1:12.98 1:29.77 -
77 Delana Osnac SO Riverdale 1:10.95 1:17.11 1:37.93 -
79 Vanessa Mujica FR Mater Lakes 1:15.88 1:18.22 54.76 -
  Laney Castillo SO Lely DNS DNS DNS   
  Jamella John SO Gibbs DNS DNS DNS   
  Amberly Marmoljos SO Cypress Lake DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
53 Kayley McClaran 7 Evangelical Christian 48.16 54.35 1:08.79 1:01.23 1:27.37 1:06.04 1:15.67 -
55 Monica Sanchez SR Martin County 1:17.97 1:20.04 1:09.00 49.68 55.89 1:06.93 1:16.59 -
57 Dylan Stuben FR Village School 1:20.97 1:12.66 1:09.20 51.90 1:04.36 53.98 1:02.98 -
58 Ashley Dalessandro FR Southwest Florida Christian 1:14.14 1:02.37 1:09.29 1:03.06 1:16.22 1:06.52 57.51 -
62 Ava White FR North Fort Myers 1:12.39 1:12.39 1:10.28 1:21.53 1:26.45 1:25.75 1:20.83 -
67 Valeria Raxach SO Mater Lakes 1:20.61 50.65 1:11.33 1:14.19 1:14.90 1:20.61 1:19.89 -
  Jefrin Joji SR Southwest Florida Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ja'shanna Lyons SR Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
43 Summer Sinclair SR Martin County 1:19.84 1:07.09 1:26.55 1:26.55 -
47 Sophia Ode JR Bonita Springs 1:12.61 1:07.86 1:25.51 1:16.01 -
61 Kamryn Conn FR North Fort Myers 49.67 1:09.95 1:27.44 1:11.35 -
63 Jade Fisher SR South Fort Myers 1:17.44 1:10.40 1:05.48 1:04.77 -
72 Abigail Young SO Estero 1:11.42 1:14.39 1:30.76 1:35.22 -
83 Qamara Pinkston SO Miami Carol City 1:21.71 1:27.86 1:51.59 1:46.31 -
  Daija Rolle JR Miami Carol City DNS DNS DNS DNS   
  Samantha Ciuni JR Bishop Verot DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Peyton McQueen FR Coral Reef 1:07.94 -
49 Amber Turner SO North Port 1:08.05 -
50 Arianna DeLeo FR Village School 1:08.09 -
54 Chantal Flores JR Palmetto Ridge 1:08.95 -
56 Erika Romero FR Bishop Verot 1:09.13 -
  Gabrielle Wright FR Lakewood DNS   
  Iasmyn Menezes SO Cypress Lake DNS   
  Sofia Roman FR Bishop Verot DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Addison Johnson FR Palmetto Ridge 46.10 49.34 1:04.92 1:08.82 1:01.03 1:08.82 1:24.40 -
46 Anna Tullidge SR Martin County 1:20.22 1:15.50 1:07.41 1:18.87 49.89 1:26.96 1:23.59 -
51 Annalise Hernandez JR Cardinal Gibbons 58.57 1:21.72 1:08.10 51.08 59.93 49.72 1:17.64 -
52 Karlee Schmid JR Fort Myers 48.74 1:14.82 1:08.64 50.80 1:15.51 1:14.82 1:25.12 -
59 Coral Morley SR Naples 58.48 57.79 1:09.62 1:14.50 1:17.98 1:01.97 1:00.57 -
60 Tanita Westley FR Cardinal Gibbons 1:17.49 1:01.44 1:09.81 1:13.30 52.36 1:14.70 57.95 -
  Salima Begic SO Cape Coral DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brittany Curley JR Cypress Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Kinberly Thelusma SR South Fort Myers 1:24.03 1:14.26 1:05.14 1:10.36 49.51 1:15.57 -
35 Kimaya Lewis SO Cardinal Gibbons 1:17.46 1:01.05 1:05.64 47.26 1:24.68 1:03.02 -
37 Kasey Johnson FR Evangelical Christian 58.93 50.32 1:06.21 1:02.90 54.96 55.62 -
38 Julia Neis SR Estero 50.40 1:24.88 1:06.31 1:24.88 1:06.31 1:16.92 -
41 Akisha Fleuridor JR Dunbar 1:15.91 1:23.89 1:06.58 1:09.25 57.93 1:21.23 -
45 Sullivan Morris SO Parrish 51.84 1:27.52 1:07.32 1:22.81 1:09.34 1:26.17 -
  Tashauna Henry FR Miami Norland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Saige Fields SO Fort Myers DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Anika Homolka SR North Fort Myers 54.15 52.24 51.60 1:16.44 45.87 1:03.70 -
25 Ellie Miller FR Canterbury (FM) 1:03.90 57.51 1:17.96 1:15.41 44.73 1:03.90 -
26 Ida Smith SO Miami Northwestern 57.15 54.58 1:23.48 1:05.50 57.15 1:04.21 -
27 Laura Godsea SR Estero 1:13.27 1:18.41 1:15.20 1:23.56 53.35 1:04.27 -
31 Danielle Van Deusen SO North Port 1:12.86 54.00 1:20.02 1:14.16 1:03.10 1:05.05 -
40 Natalya Reis SO Naples 51.92 1:20.54 1:03.90 49.26 1:16.55 1:06.56 -
42 Riley McKinney SO Southwest Florida Christian 1:21.03 1:11.65 1:27.05 52.90 47.55 1:06.96 -
  Natyia Alexandre JR Miami Northwestern DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 1:05.40 1:02.28 -
17 Sammya Brown SR Miami Norland 44.10 1:03.00 -
19 Sydney Land FR Evangelical Christian 56.76 1:03.06 -
29 Tatianna Stillman SO Dunbar 1:17.26 1:04.92 -
33 Riley Gutridge SR Riverdale 59.32 1:05.18 -
36 Sara Walker SR Lakewood 52.26 1:06.15 -
39 Ariana Rodriguez JR North Port 1:03.14 1:06.46 -
44 McKinley Parker SO Bishop Verot 1:11.96 1:07.25 -
Girls' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Michelle Barnes JR Canterbury (FM) 1:14.88 48.68 56.16 1:02.40 -
15 Tara Watkins FR Naples 59.49 1:13.90 46.34 1:02.62 -
16 Mylee Van de Wouw 8 Village School 1:20.91 48.30 55.20 1:02.72 -
20 Torri Gary SO Lehigh 44.93 56.96 59.49 1:03.28 -
21 Tarrah Naghib JR Naples 45.58 45.58 55.71 1:03.30 -
24 Amaya Peralta JR Parrish 1:19.72 1:04.41 1:00.59 1:03.77 -
28 Jailah Swift SO Miami Norland 1:16.21 51.02 1:16.85 1:04.58 -
34 Jalis Rodriguez SR Cape Coral 1:07.93 56.82 1:07.93 1:05.31 -
Girls' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Arianna Allen FR American Heritage 1:02.41 1:07.70 57.11 58.87 46.51 45.92 58.29 5
5 Leanna Rose FR Chaminade-Madonna 57.86 1:02.00 1:13.21 59.04 51.37 53.14 1:14.98 4
8 Haley Blades SR Chaminade-Madonna 1:11.84 1:03.39 42.26 1:00.37 1:01.58 44.07 1:17.88 1
9 Giana D'Altrui FR Fort Myers 45.45 55.15 1:04.24 1:00.60 49.09 59.39 1:09.09 -
10 Brenda Smith SO North Port 58.51 1:16.99 43.73 1:01.59 50.51 1:10.83 58.51 -
12 Thael Jeanmary JR Miami Northwestern 1:11.65 1:20.99 53.58 1:02.30 1:02.93 1:19.13 1:02.30 -
14 Princess Holston SR Lehigh 43.71 52.45 1:03.68 1:02.43 1:13.67 1:19.91 49.95 -
22 Princess-Zaniegah Holston SR Lehigh 1:20.60 53.95 45.06 1:03.46 59.66 48.87 1:20.60 -
Girls' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyra Cox FR Chaminade-Madonna 55.96 53.17 55.96 56.52 1:06.60 10
2 Jaellene Burgess JR Coral Reef 57.98 1:00.30 1:06.10 51.61 1:04.94 8
3 McKenzie Travis SO Evangelical Christian 58.61 42.79 1:10.34 1:10.92 1:13.27 6
6 Sydni Studesville JR American Heritage 59.26 52.15 1:11.71 1:06.97 57.49 3
7 Taylor Eppinger SR American Heritage 59.85 46.09 1:05.24 53.87 53.27 2
18 Meara Rasul SO Coral Reef 1:03.02 1:17.52 1:18.15 1:15.63 57.98 -
68 Tasharia Roper FR Miami Carol City 1:11.42 1:06.42 1:17.14 1:08.57 1:05.71 -
  Ariana Julmiste SO Miami Norland FS FS FS FS FS