March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jamari Holliman JR Miami Norland 49.42 10
2 Adrian Cardero FR Columbus 49.72 8
3 Emory Clemons SR American Heritage 50.17 6
4 Kwame Smith JR Chaminade-Madonna 50.31 5
5 Isaiah Vertus SR Lehigh 50.56 4
6 Kaleb Roth SR Estero 50.64 3
7 Joshua Dorestin SO Dunbar 50.88 2
8 Jalen Tanner JR Coral Reef 50.98 1
9 Elijah Sinclair JR Miami Norland 50.99 -
10 Tywan Cox FR Chaminade-Madonna 51.05 -
11 Mehki Hoo JR American Heritage 51.27 -
12 Andrew McLendon SR Naples 52.11 -
13 Kendelson Jerome JR Lehigh 52.20 -
14 Jacob Ramsay SR Miami Norland 52.49 -
15 Trevin Smith JR Miami Norland 52.67 -
16 Jacob Fritz SR Ida Baker 52.87 -
17 Marc Dabby JR Columbus 52.88 -
18 Denelson Estimable JR Dunbar 52.93 -
19 Logan Hall FR American Heritage 53.01 -
20 Frantz Castor SR South Fort Myers 53.04 -
21 Kirtis Denham FR North Fort Myers 53.16 -
22 Quwayne Saunders JR North Port 53.39 -
23 Jayln Bethune SO Lakewood 53.50 -
24 Jaiden Morris JR Parrish 53.55 -
25 Azarian Leavatte FR Canterbury (FM) 53.57 -
26 Ryan Leontes FR South Fort Myers 53.62 -
27 Troy Waters FR Chaminade-Madonna 53.70 -
28 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 53.78 -
29 Liam Scanlan SR Parrish 54.01 -
30 Al'zaveon Harris JR Gibbs 54.06 -
31 Jonathan De Haan SR Riverdale 54.13 -
32 Calder Hale FR Palmetto Ridge 54.14 -
33 Brian Akinmade JR Coral Reef 54.22 -
34 David Johnson SO Southwest Florida Christian 54.43 -
35 Lavirin Singleton SR South Fort Myers 54.80 -
36 Kevin Kolsun JR Fort Myers 54.82 -
37 Chris Kelley JR Parrish 54.83 -
38 Nestor Hernandez SR Palmetto Ridge 54.93 -
39 Tariq Gibbs FR American Heritage 55.11 -
39 Jack Gifford FR Southwest Florida Christian 55.11 -
41 David Landen SR IMG Academy 55.14 -
42 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 55.18 -
43 Jason Sanders JR Dunbar 55.20 -
44 James De Haan SR Riverdale 55.21 -
45 Aiden Chatelier JR South Fort Myers 55.25 -
46 Tyler Barrios SO Coral Reef 55.37 -
47 Elliot Anderson SO Southwest Florida Christian 55.76 -
48 Javier Paz SR Lehigh 55.85 -
49 Jacob Canup SR Evangelical Christian 55.89 -
50 Luckenson Codio SO Lely 56.10 -
51 Mason Jessogne FR Canterbury (FM) 56.28 -
52 Wilkens Samedi FR Cypress Lake 56.31 -
53 Aidan McKay SR Martin County 56.52 -
54 Di'khi Kee SO Miami Carol City 56.72 -
55 Xavier Piazza SR Cape Coral 56.78 -
56 Don Salomon FR Lely 56.87 -
57 Aaron Fields SO Miami Carol City 56.99 -
58 Christopher Paez SO Naples 57.26 -
59 Anthony Ottinot SO Cardinal Gibbons 57.38 -
59 Dominic Torres FR Bishop Verot 57.38 -
61 Alessandro Padilla SO Columbus 57.40 -
62 Niles Yeekee SR Coral Reef 57.68 -
63 Nicholas Richmond JR Bishop Verot 57.73 -
64 Hunter Ragsdale FR Evangelical Christian 57.75 -
65 Christian Feliciello JR Miami Coral Park 58.39 -
66 Brian Bastine JR Cypress Lake 58.47 -
67 Nicholas Vanderkooy FR Evangelical Christian 58.48 -
68 Andrew Gergely JR Evangelical Christian 58.65 -
69 Ian Smith SR Canterbury (FM) 58.74 -
70 Dylan Osnac JR Riverdale 59.09 -
71 Amare Lee SO Miami Carol City 59.35 -
72 Angel Gonzales SR Mater Lakes 59.36 -
73 Luke Bower JR Village School 59.49 -
74 Sebastian Franco SO Oasis 59.67 -
75 Kyle Gallagher JR Estero 59.97 -
76 Dominic Maxwell SO Bishop Verot 1:00.01 -
77 Jack Garcia SO Mater Lakes 1:00.07 -
78 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 1:00.22 -
79 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 1:00.79 -
80 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 1:00.86 -
81 Javier Camacho JR North Fort Myers 1:01.74 -
82 Isaiah Della FR Cape Coral 1:01.80 -
83 Kaden Eagle FR Cape Coral 1:02.39 -
84 Brent Hall FR Bonita Springs 1:02.45 -
85 Debonair Brown JR Naples 1:02.64 -
86 Camden Rowe JR Village School 1:02.92 -
87 Arturo Camargo JR North Fort Myers 1:04.45 -
88 Samuel Consuegra SO Mater Lakes 1:04.92 -
89 Brian Altuve- Viloria SO Bonita Springs 1:08.55 -
  Dante Robinson SR North Port NT   
  Corey Kalisik SR Bonita Springs DNS   
  Daniel Paez SO Bonita Springs DNS   
  Caine Stanley SO IMG Academy DNS   
  Chris Singleton FR Dunbar DNS   
  Leo Greco SO Oasis DNS   
  Hayden Swadner SO Oasis DNS   
  Leo Cipriano SO Oasis DNS   
  Jeno Junius JR Chaminade-Madonna DNS   
  Tyler Faucette JR Southwest Florida Christian DNS   
  John Schwinne SR North Port DNS   
  Jarrell Shindel SR North Port DNS   
  Isaac Callier SO Lely DNS   
  Edgar Palacios SO Lely DNS   
  Brian Venegas SO Palmetto Ridge DNS   
  Stephen Wood JR Estero DNS   
  Hunter Gaines SO Naples DNS   
  Keiwan Harrell SO Miami Jackson DNS   
  Anthony Cubenas JR Miami Coral Park DNS   
  Aviyon Mack JR Lakewood DNS   
  Marcellus Morris SO Lakewood DNS   
  Otto Linkogle FR Gibbs DNS   
  Remorreyan Lynn SR Gibbs DNS   
  Jaedan Cunningham SR Gibbs DNS   
  Michael Krzeminski JR Fort Myers DNS   
  Jackson Mielke SO Fort Myers DNS   
  Kalonji Hamilton FR Cypress Lake DNS   
  Johnel Mauvais JR Cardinal Gibbons DNS   
  Marc Adams JR Bishop Verot DNS   
  James Williams JR Parrish DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Marc Dabby JR Columbus 1:03.46 52.88 56.06 48.12 -
61 Alessandro Padilla SO Columbus 47.07 57.40 1:03.14 1:03.14 -
78 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 42.76 1:00.22 1:00.22 52.40 -
83 Kaden Eagle FR Cape Coral 1:16.74 1:02.39 1:06.76 1:04.89 -
88 Samuel Consuegra SO Mater Lakes 1:06.87 1:04.92 59.73 51.29 -
  Leo Greco SO Oasis DNS DNS DNS DNS   
  Leo Cipriano SO Oasis DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
65 Christian Feliciello JR Miami Coral Park 1:05.40 1:08.90 44.96 1:14.74 58.39 56.06 -
72 Angel Gonzales SR Mater Lakes 1:15.98 52.83 49.27 56.40 59.36 42.15 -
75 Kyle Gallagher JR Estero 1:12.57 1:11.97 1:04.77 1:06.57 59.97 1:07.17 -
79 Alvin Sanchez-Heft FR Miami Coral Park 49.85 58.36 52.89 44.38 1:00.79 1:09.30 -
80 Nicolas Osorio SO Mater Lakes 49.91 1:05.73 49.91 1:08.78 1:00.86 43.82 -
81 Javier Camacho JR North Fort Myers 1:04.83 48.78 50.63 1:06.68 1:01.74 53.72 -
86 Camden Rowe JR Village School 1:19.28 1:18.02 52.86 59.15 1:02.92 1:09.22 -
87 Arturo Camargo JR North Fort Myers 1:09.61 53.50 58.01 1:10.90 1:04.45 48.34 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
74 Sebastian Franco SO Oasis 48.34 59.67 1:12.80 51.92 1:11.61 45.95 -
77 Jack Garcia SO Mater Lakes 1:11.49 1:00.07 51.06 1:06.68 58.27 49.86 -
82 Isaiah Della FR Cape Coral 48.21 1:01.80 1:06.75 1:06.75 1:09.22 1:07.37 -
  Daniel Paez SO Bonita Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hayden Swadner SO Oasis DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Edgar Palacios SO Lely DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Stephen Wood JR Estero DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Cubenas JR Miami Coral Park DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
66 Brian Bastine JR Cypress Lake 58.47 46.78 1:09.00 -
69 Ian Smith SR Canterbury (FM) 58.74 47.58 41.71 -
73 Luke Bower JR Village School 59.49 54.73 55.33 -
84 Brent Hall FR Bonita Springs 1:02.45 47.47 46.84 -
85 Debonair Brown JR Naples 1:02.64 1:12.04 49.49 -
  Corey Kalisik SR Bonita Springs DNS DNS DNS   
  Tyler Faucette JR Southwest Florida Christian DNS DNS DNS   
  Hunter Gaines SO Naples DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
52 Wilkens Samedi FR Cypress Lake 48.99 45.62 39.42 47.30 56.31 1:07.01 56.31 -
56 Don Salomon FR Lely 51.76 1:09.95 1:01.42 59.15 57.44 1:01.42 56.87 -
62 Niles Yeekee SR Coral Reef 40.96 1:10.95 41.53 50.19 1:03.45 41.53 57.68 -
67 Nicholas Vanderkooy FR Evangelical Christian 1:09.01 56.73 45.03 1:06.67 42.69 1:01.99 58.48 -
70 Dylan Osnac JR Riverdale 46.69 50.82 44.91 49.05 54.96 50.82 59.09 -
76 Dominic Maxwell SO Bishop Verot 51.01 1:08.42 1:15.62 56.41 1:14.42 54.01 1:00.01 -
  Dante Robinson SR North Port NT NT NT NT NT NT NT   
  Jaedan Cunningham SR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
47 Elliot Anderson SO Southwest Florida Christian 55.76 -
50 Luckenson Codio SO Lely 56.10 -
51 Mason Jessogne FR Canterbury (FM) 56.28 -
63 Nicholas Richmond JR Bishop Verot 57.73 -
89 Brian Altuve- Viloria SO Bonita Springs 1:08.55 -
  Jarrell Shindel SR North Port DNS   
  Isaac Callier SO Lely DNS   
  Marc Adams JR Bishop Verot DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 James De Haan SR Riverdale 55.21 41.41 1:02.39 41.41 48.59 -
46 Tyler Barrios SO Coral Reef 55.37 1:09.77 54.82 39.32 1:06.45 -
48 Javier Paz SR Lehigh 55.85 39.10 1:09.82 39.10 42.45 -
49 Jacob Canup SR Evangelical Christian 55.89 57.57 41.92 1:05.40 48.63 -
59 Dominic Torres FR Bishop Verot 57.38 1:14.02 51.65 45.91 1:04.84 -
64 Hunter Ragsdale FR Evangelical Christian 57.75 50.25 45.05 53.71 51.98 -
68 Andrew Gergely JR Evangelical Christian 58.65 55.72 59.24 55.72 49.27 -
  Kalonji Hamilton FR Cypress Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Jonathan De Haan SR Riverdale 1:02.25 54.13 1:08.75 56.84 54.13 39.52 58.46 -
35 Lavirin Singleton SR South Fort Myers 1:11.24 54.80 1:10.15 41.10 47.13 38.91 50.42 -
39 Tariq Gibbs FR American Heritage 1:00.63 55.11 1:08.89 46.85 52.91 58.42 53.46 -
41 David Landen SR IMG Academy 52.94 55.14 1:01.21 51.84 39.70 1:10.58 1:10.58 -
53 Aidan McKay SR Martin County 49.74 56.52 45.79 1:05.00 46.35 1:12.91 46.35 -
58 Christopher Paez SO Naples 1:12.72 57.26 1:07.00 46.38 51.54 55.55 1:08.14 -
  Otto Linkogle FR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Remorreyan Lynn SR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Troy Waters FR Chaminade-Madonna 53.70 55.85 1:08.74 1:00.15 -
33 Brian Akinmade JR Coral Reef 54.22 1:09.95 1:02.36 58.02 -
34 David Johnson SO Southwest Florida Christian 54.43 41.37 52.26 47.90 -
36 Kevin Kolsun JR Fort Myers 54.82 1:03.60 47.15 1:06.88 -
38 Nestor Hernandez SR Palmetto Ridge 54.93 1:03.17 1:10.31 1:01.53 -
39 Jack Gifford FR Southwest Florida Christian 55.11 1:08.89 40.79 1:02.28 -
  Brian Venegas SO Palmetto Ridge DNS DNS DNS DNS   
  Johnel Mauvais JR Cardinal Gibbons DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
23 Jayln Bethune SO Lakewood 47.08 53.50 42.27 -
25 Azarian Leavatte FR Canterbury (FM) 1:03.22 53.57 1:02.68 -
26 Ryan Leontes FR South Fort Myers 37.54 53.62 45.04 -
32 Calder Hale FR Palmetto Ridge 1:00.64 54.14 41.15 -
42 Nicholas Rhoden SR Miami Carol City 55.74 55.18 1:00.15 -
43 Jason Sanders JR Dunbar 1:11.21 55.20 1:07.35 -
45 Aiden Chatelier JR South Fort Myers 44.76 55.25 38.68 -
59 Anthony Ottinot SO Cardinal Gibbons 1:02.55 57.38 1:14.60 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Jacob Fritz SR Ida Baker 43.89 52.87 50.76 59.22 1:08.21 -
19 Logan Hall FR American Heritage 48.24 53.01 37.11 57.78 40.29 -
28 Cayan Lamothe-Arice FR Columbus 1:09.38 53.78 44.10 54.32 56.47 -
29 Liam Scanlan SR Parrish 45.37 54.01 52.39 49.15 1:09.68 -
30 Al'zaveon Harris JR Gibbs 47.04 54.06 39.47 1:06.50 49.74 -
37 Chris Kelley JR Parrish 51.00 54.83 1:11.28 42.22 57.58 -
54 Di'khi Kee SO Miami Carol City 1:12.04 56.72 43.11 1:12.04 56.16 -
  Michael Krzeminski JR Fort Myers DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Denelson Estimable JR Dunbar 1:01.93 52.93 -
20 Frantz Castor SR South Fort Myers 46.68 53.04 -
21 Kirtis Denham FR North Fort Myers 46.78 53.16 -
55 Xavier Piazza SR Cape Coral 53.38 56.78 -
57 Aaron Fields SO Miami Carol City 45.03 56.99 -
  Chris Singleton FR Dunbar DNS DNS   
  Jackson Mielke SO Fort Myers DNS DNS   
  James Williams JR Parrish DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Isaiah Vertus SR Lehigh 50.06 56.63 37.92 44.50 47.53 50.56 4
10 Tywan Cox FR Chaminade-Madonna 36.76 37.78 47.48 1:03.31 52.08 51.05 -
12 Andrew McLendon SR Naples 56.28 41.69 57.33 1:06.70 42.21 52.11 -
15 Trevin Smith JR Miami Norland 41.61 54.78 45.83 46.35 48.46 52.67 -
22 Quwayne Saunders JR North Port 58.20 1:04.61 52.86 39.51 42.72 53.39 -
24 Jaiden Morris JR Parrish 51.41 47.13 1:02.66 1:07.48 1:03.19 53.55 -
  Jeno Junius JR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Keiwan Harrell SO Miami Jackson DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jamari Holliman JR Miami Norland 43.49 1:03.26 43.00 52.39 49.42 51.40 37.07 10
7 Joshua Dorestin SO Dunbar 42.23 1:05.13 55.46 1:02.08 50.88 44.27 36.13 2
9 Elijah Sinclair JR Miami Norland 36.72 58.13 36.21 47.42 50.99 1:01.70 47.93 -
11 Mehki Hoo JR American Heritage 41.02 1:06.14 42.05 45.63 51.27 48.71 51.27 -
71 Amare Lee SO Miami Carol City 43.92 51.64 1:02.32 1:06.48 59.35 58.76 46.30 -
  John Schwinne SR North Port DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aviyon Mack JR Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Marcellus Morris SO Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Adrian Cardero FR Columbus 46.24 40.77 1:04.14 59.17 42.27 49.72 49.72 8
3 Emory Clemons SR American Heritage 43.15 38.13 39.64 1:02.72 41.14 50.17 59.71 6
4 Kwame Smith JR Chaminade-Madonna 59.37 1:05.41 48.30 57.36 49.81 50.31 50.31 5
6 Kaleb Roth SR Estero 1:01.28 57.23 55.71 37.98 49.12 50.64 49.63 3
8 Jalen Tanner JR Coral Reef 37.22 1:04.24 38.75 42.83 1:04.24 50.98 50.98 1
13 Kendelson Jerome JR Lehigh 1:05.25 54.29 40.20 48.55 46.46 52.20 38.11 -
14 Jacob Ramsay SR Miami Norland 44.10 59.84 55.12 50.92 49.34 52.49 56.17 -
  Caine Stanley SO IMG Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS