March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 8:24.73 10:08.10 10:20.27 9:49.86 9:19.46 11:27.16 8:06.48 10
2 Roman Montero SO Robinson 9:55.31 10:13.72 11:39.64 8:47.80 9:30.76 11:33.51 10:38.27 8
3 Liam Ballard JR Gaither 9:32.41 10:22.18 13:22.62 8:17.75 9:01.30 7:52.86 8:36.41 6
4 Preston Cooper FR Alonso 10:08.99 10:27.82 8:22.26 11:18.05 8:09.70 11:11.77 12:20.83 5
5 Trevor Connatser JR Newsome 11:31.29 10:40.08 9:16.87 13:39.31 10:52.89 13:45.71 10:40.08 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 11:16.81 10:44.58 9:46.57 10:57.48 11:36.15 8:48.56 12:14.83 3
7 Santiago Foster FR Newsome 13:22.54 10:47.21 12:50.18 9:29.55 13:48.43 8:18.36 13:22.54 2
8 Donovan Petty SO Newsome 13:05.17 10:48.90 7:34.23 10:35.93 10:29.44 8:19.66 13:44.11 1
9 Nathan Lee JR Sunlake 13:07.73 10:51.01 11:43.09 13:01.22 12:48.20 12:09.14 7:42.22 -
10 Haider Malik SO Newsome 9:53.18 10:59.08 12:24.76 10:52.49 11:38.63 14:10.22 13:24.08 -
11 Bryce Reeves SO Sunlake 11:25.57 10:59.20 8:01.22 12:11.72 12:57.86 11:12.39 11:05.80 -
12 Benjamin Borton JR Sunlake 8:19.52 11:06.02 11:59.31 13:19.23 10:26.06 8:19.52 8:12.86 -
13 Jack Garcy SO Tampa Catholic 8:16.02 11:10.29 10:56.89 9:29.75 10:43.48 12:17.32 13:44.46 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 8:25.17 11:13.56 14:15.43 12:27.66 13:41.75 7:51.50 14:15.43 -
15 Cade Toohey SO Wharton 11:17.82 11:17.82 12:25.61 9:49.71 8:01.26 13:06.28 12:45.94 -
16 Gabe Slater SR Carrollwood 11:00.37 11:20.79 12:08.45 10:12.72 10:46.75 13:50.57 12:35.68 -
17 Faaris Faisal FR King 11:18.61 11:32.45 10:23.21 10:50.91 10:09.36 10:37.06 9:13.96 -
18 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 13:34.63 11:36.26 13:27.67 12:52.85 10:47.53 12:52.85 10:54.49 -
19 Lance Logan SO Sickles 13:57.78 11:38.15 11:45.14 9:04.56 8:57.58 11:24.19 8:29.65 -
20 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 9:40.03 11:56.08 14:47.94 10:37.32 12:17.57 9:47.19 13:50.66 -
21 Matt Schwindler JR Wharton 10:01.64 11:56.23 10:23.12 13:07.86 14:05.16 15:02.45 11:34.75 -
22 Dallas Milburn FR Wharton 12:10.96 11:56.62 8:28.80 15:17.28 8:28.80 14:41.45 13:01.12 -
23 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 11:42.21 12:03.92 10:29.81 14:43.19 14:35.95 11:34.97 13:01.84 -
24 Henry Green SR Robinson 11:36.82 12:13.49 9:39.46 11:14.81 14:25.52 12:35.50 13:34.18 -
25 Luke Walguarnery FR Alonso 16:04.73 12:22.10 14:43.10 10:45.63 10:23.37 14:50.52 12:22.10 -
26 Chris Sempert SO Bartow 11:03.96 12:34.50 9:18.33 10:41.33 11:26.60 16:05.76 8:48.15 -
27 Joe Mena FR Chamberlain 15:02.09 12:57.66 9:58.80 11:01.02 15:02.09 12:34.33 13:59.88 -
28 Owen Walsh SO Carrollwood 15:10.91 13:05.26 9:41.10 11:07.48 10:04.65 11:38.89 13:20.97 -
29 Adrian Johnson FR Armwood 17:49.31 13:42.54 13:17.87 9:52.23 11:55.61 13:34.32 16:59.95 -
30 Max Irmler JR Tampa Catholic 11:08.77 13:55.96 13:05.81 10:52.05 17:41.67 10:52.05 12:40.73 -
  Benedict Deepesh SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Mason Cruse JR Berkeley Prep NT NT NT NT NT NT NT   
  Blake Arons FR Robinson NT NT NT NT NT NT NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT NT NT NT NT NT NT   
  Dylan Ghastin JR Bartow NT NT NT NT NT NT NT   
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Caden Delvalle SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT NT   
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Gabe Slater SR Carrollwood 11:41.22 11:20.79 13:36.95 8:44.21 13:09.72 -
20 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 8:57.06 11:56.08 14:04.98 11:48.92 10:37.32 -
22 Dallas Milburn FR Wharton 12:53.95 11:56.62 10:30.63 12:25.29 14:05.62 -
23 Daniel Lyon SR Wiregrass Ranch 13:52.51 12:03.92 10:29.81 13:45.27 12:54.60 -
24 Henry Green SR Robinson 15:09.53 12:13.49 10:30.81 10:16.14 11:07.48 -
25 Luke Walguarnery FR Alonso 14:20.84 12:22.10 8:54.32 11:59.84 13:36.31 -
26 Chris Sempert SO Bartow 15:35.58 12:34.50 12:42.05 14:27.68 10:26.24 -
27 Joe Mena FR Chamberlain 16:04.30 12:57.66 10:22.13 12:26.56 16:04.30 -
28 Owen Walsh SO Carrollwood 11:38.89 13:05.26 14:00.23 15:34.46 14:00.23 -
29 Adrian Johnson FR Armwood 16:59.95 13:42.54 15:21.25 13:26.09 17:32.86 -
30 Max Irmler JR Tampa Catholic 9:53.54 13:55.96 14:54.48 15:53.00 16:43.16 -
  Blake Arons FR Robinson NT NT NT NT NT   
  Dylan Ghastin JR Bartow NT NT NT NT NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT NT NT NT NT   
  Mason Cruse JR Berkeley Prep NT NT NT NT NT   
  Caden Delvalle SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT NT NT NT NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT NT NT NT NT   
  Benedict Deepesh SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
  Zachary Wilson SO Strawberry Crest NT NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Cason Meyer SR Sunlake 9:01.21 10:08.10 7:17.84 8:42.97 10
2 Roman Montero SO Robinson 7:15.75 10:13.72 7:34.16 7:34.16 8
3 Liam Ballard JR Gaither 8:30.19 10:22.18 10:03.52 12:01.73 6
4 Preston Cooper FR Alonso 11:18.05 10:27.82 11:49.44 11:11.77 5
5 Trevor Connatser JR Newsome 11:44.09 10:40.08 13:39.31 8:38.47 4
6 Ryan Winslow JR Alonso 11:55.49 10:44.58 13:32.17 10:38.14 3
7 Santiago Foster FR Newsome 10:47.21 10:47.21 12:50.18 11:58.41 2
8 Donovan Petty SO Newsome 9:24.55 10:48.90 12:58.68 8:13.17 1
9 Nathan Lee JR Sunlake 12:28.67 10:51.01 10:57.52 7:42.22 -
10 Haider Malik SO Newsome 7:41.36 10:59.08 9:53.18 8:20.90 -
11 Bryce Reeves SO Sunlake 10:46.02 10:59.20 13:37.41 10:52.61 -
12 Benjamin Borton JR Sunlake 11:32.66 11:06.02 9:06.14 11:26.00 -
13 Jack Garcy SO Tampa Catholic 10:43.48 11:10.29 12:10.62 12:30.73 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 9:46.00 11:13.56 10:26.41 9:32.53 -
15 Cade Toohey SO Wharton 8:48.70 11:17.82 10:16.82 12:59.50 -
17 Faaris Faisal FR King 11:39.38 11:32.45 11:32.45 8:46.27 -
18 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 13:34.63 11:36.26 8:14.35 8:21.31 -
19 Lance Logan SO Sickles 14:18.73 11:38.15 10:00.41 11:31.17 -
21 Matt Schwindler JR Wharton 11:41.91 11:56.23 9:25.83 14:33.80 -
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT NT NT NT