March 26, 2022
|
Bridgewater St. - Bridgewater, MA
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DI NJCAA DIII DIII NE IC4A/ECAC NEICAAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ava Mahoney SO-2 Merrimack 4:56.43 6:25.36 5:58.68 5:43.86
2 Samantha LiPetri JR-3 Merrimack 4:59.44 5:38.37 3:38.60 3:29.61
3 Ashleigh Kelley JR-3 Regis (Mass.) 5:01.18 3:57.94 4:55.16 5:49.37
4 Olivia Beaudet FR-1 Merrimack 5:01.87 5:53.19 4:34.71 5:44.14
5 Katelyn Grise JR-3 Merrimack 5:03.30 5:09.37 3:32.31 3:59.61
6 Caitlin Burmester FR-1 Bentley 5:03.73 4:12.10 6:19.67 4:09.06
7 Julie Glavin JR-3 Bridgewater St. 5:04.74 6:23.98 3:33.32 4:12.94
8 Nicole Major SO-2 Bridgewater St. 5:05.60 4:47.27 6:09.78 6:28.12
9 Hannah Brisson JR-3 Merrimack 5:07.71 6:06.18 5:32.33 4:58.48
10 Erin Kelley JR-3 Regis (Mass.) 5:08.59 3:36.02 6:28.83 6:19.57
11 Grace Corbett SR-4 Assumption 5:10.92 5:48.23 5:35.80 4:27.40
12 Skyler Spanbauer SO-2 Suffolk 5:11.38 5:14.50 5:45.64 6:13.66
13 Lauren Magill SR-4 Merrimack 5:11.87 4:12.62 4:12.62 4:53.16
14 Allison Raposo SO-2 Bridgewater St. 5:14.68 6:30.21 5:43.01 3:40.28
15 Kelsey Kennedy JR-3 St. Joseph's (Me.) 5:19.00 5:41.33 5:22.19 4:18.39
16 Grace Walsh JR-3 Colby-Sawyer 5:21.13 6:25.36 5:14.71 4:04.06
17 Caitlin Boufford SO-2 Roger Williams 5:21.19 3:48.05 4:45.86 4:23.38
18 Katelynn Brunt FR-1 Suffolk 5:24.99 4:36.25 5:11.99 5:50.99
19 Kasey Clark SR-4 Worcester State 5:25.23 4:07.18 5:54.50 4:20.19
20 Sarah Brown FR-1 Assumption 5:28.20 6:30.56 6:50.25 5:31.49
21 Annie DeForge JR-3 Bentley 5:28.34 4:45.66 6:57.00 6:53.71
22 Annabel Chu JR-3 Wentworth 5:28.85 4:32.95 4:03.35 6:34.62
23 Anna MacDonald FR-1 Maine-Farmington 5:28.90 4:06.68 6:34.68 6:14.95
24 Amanda Naylor SR-4 Roger Williams 5:29.29 4:03.68 6:05.52 4:33.31
25 Erica Hanlon JR-3 Worcester State 5:35.27 4:01.40 5:05.10 6:12.15
26 Cassidy Elliott FR-1 Assumption 5:37.55 7:05.32 5:00.42 5:34.18
27 Olivia Forbes SO-2 Salve Regina 5:38.76 7:06.84 5:04.89 7:10.23
28 Tabitha Didonato FR-1 Roger Williams 5:38.98 5:22.04 6:23.05 4:58.31
29 Anna Jones SO-2 Bentley 5:39.83 4:55.66 6:03.62 4:18.27
30 Kate Wieler FR-1 Roger Williams 5:41.73 6:50.08 6:56.91 4:47.06
31 Laini Pizzitola SR-4 Roger Williams 5:42.78 7:08.48 7:22.19 5:32.50
32 Lily Hakkarainen SR-4 Mass. Maritime 5:43.15 6:38.06 5:12.27 6:41.49
33 Nicole Dioh FR-1 CC Rhode Island 5:44.11 7:06.70 5:47.56 4:11.20
34 Michala O'Donoghue SR-4 Eastern Nazarene 5:46.18 6:31.19 7:23.11 5:49.65
35 Natalia Moulding SO-2 Bentley 5:47.45 5:54.40 5:09.23 5:47.45
36 Quinn Aldrich FR-1 Colby-Sawyer 5:48.44 6:51.16 6:12.83 6:16.32
37 Caitlin Kendrick JR-3 St. Joseph's (Me.) 5:49.47 6:34.91 6:34.91 5:56.46
38 Libby Parker SO-2 Regis (Mass.) 5:49.68 4:57.23 5:32.20 5:56.68
39 Delaney Marek FR-1 Salve Regina 5:50.49 5:18.95 5:29.46 4:40.40
40 Kaylee-Mae Durgin FR-1 Maine-Farmington 5:52.41 7:24.04 6:10.03 6:17.08
41 Abigail Hunt SR-4 Maine-Farmington 5:53.07 4:17.75 4:49.52 5:17.77
42 Carolyn Narahara FR-1 Roger Williams 5:54.45 5:58.00 6:01.54 7:01.80
43 Nicole Nenninger SO-2 Salve Regina 5:54.97 6:09.17 4:26.23 5:37.23
44 Emily Eaton JR-3 Maine-Farmington 5:55.32 4:08.73 6:23.75 7:31.26
45 Julia Heroux SR-4 St. Joseph's (Me.) 5:55.80 4:23.30 7:03.41 6:38.50
46 Paige McDade JR-3 Salve Regina 6:00.33 4:23.04 5:02.68 5:06.28
47 Alison Henderson JR-3 Roger Williams 6:00.69 7:30.87 7:41.69 4:59.38
48 Carly Jordan SR-4 St. Joseph's (Me.) 6:00.75 6:40.44 4:55.82 6:04.36
49 Angie Tehuitzil FR-1 Maine-Farmington 6:04.39 5:31.60 7:09.98 5:09.74
50 Emma Maywalt SR-4 Roger Williams 6:04.88 5:10.15 6:59.62 5:28.40
51 Amanda Simco SO-2 Nichols 6:06.51 5:29.86 7:23.48 7:30.81
52 Hannah Vacco FR-1 St. Joseph's (Me.) 6:09.77 6:20.87 5:10.61 6:17.17
53 Jessica Freeman JR-3 Assumption 6:15.83 7:15.97 5:30.73 4:53.15
54 Emma Cote JR-3 Salve Regina 6:20.67 6:32.09 5:00.73 5:38.80
55 Whitney Durgin SR-4 Maine-Farmington 6:21.48 5:54.78 5:28.08 5:31.89
56 Fiona Ladner-Hudson FR-1 Maine-Farmington 6:32.33 6:04.87 5:33.48 5:37.41
57 Ana Imrie FR-1 Bridgewater St. 6:43.04 7:23.35 5:38.56 5:26.47
58 Brenna Fehan SR-4 Framingham St. 6:57.48 6:03.21 8:37.68 6:15.74
59 Olivia Renda SO-2 Framingham St. 7:10.44 8:58.05 6:53.23 7:57.79
60 Laura Abreu FR-1 Framingham St. 7:32.24 5:21.09 8:58.17 6:10.84
61 Miranda Courteau FR-1 Mass. Maritime 7:37.97 7:33.39 9:50.79 8:51.25
62 Marchela Corolla SO-2 Mass. Maritime 7:40.15 6:21.93 9:35.19 9:58.20
63 Kathleen Moore SR-4 Framingham St. 9:02.20 7:08.34 9:56.42 8:13.41
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ava Mahoney SO-2 Merrimack 4:56.43 4:23.83
2 Samantha LiPetri JR-3 Merrimack 4:59.44 5:23.40
3 Ashleigh Kelley JR-3 Regis (Mass.) 5:01.18 5:22.27
4 Olivia Beaudet FR-1 Merrimack 5:01.87 4:01.50
5 Katelyn Grise JR-3 Merrimack 5:03.30 6:19.13
6 Caitlin Burmester FR-1 Bentley 5:03.73 5:31.07
7 Julie Glavin JR-3 Bridgewater St. 5:04.74 3:45.51
8 Nicole Major SO-2 Bridgewater St. 5:05.60 4:53.38
9 Hannah Brisson JR-3 Merrimack 5:07.71 6:30.80
10 Erin Kelley JR-3 Regis (Mass.) 5:08.59 6:28.83
11 Grace Corbett SR-4 Assumption 5:10.92 4:14.96
12 Skyler Spanbauer SO-2 Suffolk 5:11.38 5:33.18
14 Allison Raposo SO-2 Bridgewater St. 5:14.68 6:30.21
16 Grace Walsh JR-3 Colby-Sawyer 5:21.13 5:27.56
26 Cassidy Elliott FR-1 Assumption 5:37.55 6:41.69
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Lauren Magill SR-4 Merrimack 4:00.14 5:46.18 4:18.86 6:04.89 5:11.87
15 Kelsey Kennedy JR-3 St. Joseph's (Me.) 6:38.75 5:06.24 4:47.10 4:02.44 5:19.00
17 Caitlin Boufford SO-2 Roger Williams 5:43.68 5:30.83 4:52.29 6:15.80 5:21.19
18 Katelynn Brunt FR-1 Suffolk 4:03.75 6:10.49 6:13.74 6:16.99 5:24.99
20 Sarah Brown FR-1 Assumption 3:53.03 5:01.95 6:24.00 6:33.84 5:28.20
21 Annie DeForge JR-3 Bentley 6:24.16 4:35.81 6:37.30 6:43.86 5:28.34
22 Annabel Chu JR-3 Wentworth 4:46.10 5:42.01 5:51.87 6:24.76 5:28.85
24 Amanda Naylor SR-4 Roger Williams 6:21.98 7:01.50 5:52.34 5:35.88 5:29.29
27 Olivia Forbes SO-2 Salve Regina 4:00.52 4:44.56 6:19.42 4:00.52 5:38.76
28 Tabitha Didonato FR-1 Roger Williams 4:34.58 4:31.19 6:40.00 6:19.66 5:38.98
37 Caitlin Kendrick JR-3 St. Joseph's (Me.) 7:09.85 6:06.95 6:34.91 6:20.93 5:49.47
39 Delaney Marek FR-1 Salve Regina 6:01.01 5:57.50 5:32.97 5:15.45 5:50.49
45 Julia Heroux SR-4 St. Joseph's (Me.) 4:19.74 7:35.43 6:52.73 7:28.31 5:55.80
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
29 Anna Jones SO-2 Bentley 5:36.44 7:08.19 5:39.83 5:26.24
30 Kate Wieler FR-1 Roger Williams 6:50.08 6:53.50 5:41.73 4:43.64
31 Laini Pizzitola SR-4 Roger Williams 6:13.63 7:25.62 5:42.78 4:54.79
32 Lily Hakkarainen SR-4 Mass. Maritime 4:24.23 4:27.66 5:43.15 5:46.59
33 Nicole Dioh FR-1 CC Rhode Island 5:37.23 7:20.46 5:44.11 4:31.85
35 Natalia Moulding SO-2 Bentley 5:12.71 4:44.91 5:47.45 4:17.12
36 Quinn Aldrich FR-1 Colby-Sawyer 5:37.99 4:28.30 5:48.44 4:45.72
38 Libby Parker SO-2 Regis (Mass.) 5:04.23 6:17.66 5:49.68 7:03.12
41 Abigail Hunt SR-4 Maine-Farmington 6:03.67 5:10.71 5:53.07 5:07.17
42 Carolyn Narahara FR-1 Roger Williams 5:58.00 5:26.10 5:54.45 5:43.82
43 Nicole Nenninger SO-2 Salve Regina 5:44.32 6:37.57 5:54.97 4:58.18
46 Paige McDade JR-3 Salve Regina 6:32.76 4:15.84 6:00.33 4:19.44
47 Alison Henderson JR-3 Roger Williams 4:34.13 5:49.87 6:00.69 7:09.23
48 Carly Jordan SR-4 St. Joseph's (Me.) 7:45.37 7:48.98 6:00.75 7:20.12
50 Emma Maywalt SR-4 Roger Williams 6:26.78 4:37.31 6:04.88 7:50.70
53 Jessica Freeman JR-3 Assumption 4:53.15 7:27.24 6:15.83 5:11.94
61 Miranda Courteau FR-1 Mass. Maritime 8:00.87 6:47.60 7:37.97 5:43.48
62 Marchela Corolla SO-2 Mass. Maritime 8:58.38 7:26.35 7:40.15 7:03.34
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Kasey Clark SR-4 Worcester State 4:07.18 7:02.80 4:59.22 5:25.23 7:02.80 4:42.95 6:01.01
23 Anna MacDonald FR-1 Maine-Farmington 3:56.81 6:21.53 4:23.12 5:28.90 3:53.52 3:53.52 6:14.95
25 Erica Hanlon JR-3 Worcester State 3:54.69 4:58.39 7:15.86 5:35.27 6:15.51 4:34.93 5:45.33
34 Michala O'Donoghue SR-4 Eastern Nazarene 5:04.64 5:32.34 7:12.73 5:46.18 6:34.65 4:30.02 4:50.80
40 Kaylee-Mae Durgin FR-1 Maine-Farmington 6:06.51 4:13.74 4:56.03 5:52.41 5:20.70 5:24.22 5:27.75
44 Emily Eaton JR-3 Maine-Farmington 6:59.28 5:55.32 6:09.54 5:55.32 7:34.81 7:02.83 4:44.26
49 Angie Tehuitzil FR-1 Maine-Farmington 7:42.78 6:00.75 6:40.83 6:04.39 7:09.98 6:29.90 6:51.76
51 Amanda Simco SO-2 Nichols 6:06.51 7:49.14 7:19.82 6:06.51 7:41.81 4:23.89 5:07.87
52 Hannah Vacco FR-1 St. Joseph's (Me.) 5:03.22 7:49.61 7:23.73 6:09.77 4:55.82 7:49.61 5:14.31
54 Emma Cote JR-3 Salve Regina 6:47.32 5:15.96 6:13.06 6:20.67 7:21.58 5:00.73 8:03.45
55 Whitney Durgin SR-4 Maine-Farmington 6:02.41 5:35.71 5:31.89 6:21.48 4:46.11 6:44.37 6:52.00
56 Fiona Ladner-Hudson FR-1 Maine-Farmington 7:39.03 6:28.41 8:30.03 6:32.33 4:38.56 8:10.42 6:20.56
57 Ana Imrie FR-1 Bridgewater St. 7:23.35 6:30.95 4:50.19 6:43.04 7:31.41 8:15.74 7:35.44
58 Brenna Fehan SR-4 Framingham St. 8:46.03 7:18.36 7:51.76 6:57.48 8:16.81 6:36.61 7:22.53
59 Olivia Renda SO-2 Framingham St. 7:40.57 5:18.53 6:36.01 7:10.44 8:23.62 8:45.14 6:53.23
60 Laura Abreu FR-1 Framingham St. 6:28.93 9:20.78 7:41.29 7:32.24 9:43.39 6:10.84 7:27.72
63 Kathleen Moore SR-4 Framingham St. 11:23.18 7:40.87 6:52.08 9:02.20 8:18.83 6:52.08 11:34.02