February 5, 2022
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Claire Biegalski Sophomore Wisconsin Track Club 9.20 6.81 10
2 Jaryn Johannsen FR-1 Wis.-Eau Claire 9.35 7.48 8
3 Emilee Booker FR-1 Wis.-Eau Claire 9.47 12.03 6
4 Lauren Borchardt FR-1 St. Norbert 9.62 10.20 5
5 Gabby Semerad SO-2 Wis.-Eau Claire 9.68 9.88 4
6 Lena Becker FR-1 Wis.-Whitewater 10.06 12.98 2
7 Hope Mylin SO-2 Wis.-Whitewater 10.20 11.63 1
8 Morgan Amend FR-1 Wis.-Whitewater 10.47 11.31 -

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Claire Biegalski Sophomore Wisconsin Track Club 9.25 7.87 11.94 6.94 6.48
2 Lauren Borchardt FR-1 St. Norbert 9.53 10.68 12.20 7.63 8.87
3 Emilee Booker FR-1 Wis.-Eau Claire 9.89 11.38 7.42 7.82 7.32
4 Jaryn Johannsen FR-1 Wis.-Eau Claire 9.50 10.26 11.40 10.36 11.21
5 Gabby Semerad SO-2 Wis.-Eau Claire 9.88 9.88 10.87 9.09 11.27
6 Lena Becker FR-1 Wis.-Whitewater 10.18 9.37 8.66 10.49 8.35
7 Hope Mylin SO-2 Wis.-Whitewater 10.26 9.96 9.44 9.03 12.83
8 Morgan Amend FR-1 Wis.-Whitewater 10.53 11.90 12.64 11.80 9.17
9 Jordan Shamion FR-1 Wis.-Stevens Point 10.62 11.79 9.99 7.97 9.46
10 Kacey Topp JR-3 St. Norbert 10.71 9.64 9.32 9.64 10.07
11 Erin Feldmeier FR-1 Wis.-Whitewater 10.94 8.43 9.19 9.41 7.66
12 Sammi Digman JR-3 St. Norbert 11.15 8.92 9.70 9.93 9.48
13 Hannah Munson FR-1 Wis.-Stevens Point 11.17 11.51 9.61 9.50 13.63
14 Brynn Oremus FR-1 Wis.-Whitewater 11.27 11.16 13.53 10.94 11.50
15 Abby Sonnentag FR-1 Wis.-Whitewater 11.35 13.51 9.65 13.96 8.29
16 Natasha Hess FR-1 Wis.-Stevens Point 11.42 10.28 13.02 9.94 9.71
17 Jennifer Nummi JR-3 St. Norbert 11.64 11.53 8.38 14.67 9.20
18 Amanda Momont SO-2 Wis.-Stevens Point 11.70 10.77 13.11 13.93 11.47
19 Breanna Schnell FR-1 Wis.-Stevens Point 12.20 9.28 14.03 12.94 9.76
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Lauren Borchardt FR-1 St. Norbert 9.72 9.53 10.01 10.49 7.82 10.49
5 Gabby Semerad SO-2 Wis.-Eau Claire 9.09 9.88 7.51 9.49 11.17 10.08
9 Jordan Shamion FR-1 Wis.-Stevens Point 11.37 10.62 7.97 10.52 8.08 12.00
11 Erin Feldmeier FR-1 Wis.-Whitewater 13.02 10.94 13.35 7.88 8.54 12.26
14 Brynn Oremus FR-1 Wis.-Whitewater 13.98 11.27 14.43 10.82 12.74 14.43
15 Abby Sonnentag FR-1 Wis.-Whitewater 11.35 11.35 10.22 12.94 8.52 11.35
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Claire Biegalski Sophomore Wisconsin Track Club 9.25 6.85
4 Jaryn Johannsen FR-1 Wis.-Eau Claire 9.50 7.51
7 Hope Mylin SO-2 Wis.-Whitewater 10.26 10.57
10 Kacey Topp JR-3 St. Norbert 10.71 10.50
16 Natasha Hess FR-1 Wis.-Stevens Point 11.42 9.37
17 Jennifer Nummi JR-3 St. Norbert 11.64 8.73
18 Amanda Momont SO-2 Wis.-Stevens Point 11.70 9.25
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Emilee Booker FR-1 Wis.-Eau Claire 9.89 7.62
6 Lena Becker FR-1 Wis.-Whitewater 10.18 7.84
8 Morgan Amend FR-1 Wis.-Whitewater 10.53 7.59
12 Sammi Digman JR-3 St. Norbert 11.15 9.37
13 Hannah Munson FR-1 Wis.-Stevens Point 11.17 9.72
19 Breanna Schnell FR-1 Wis.-Stevens Point 12.20 9.03