February 19, 2022
|
Haverford College-Alumni FH - Haverford, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: Marc Logue
ICON KEY: AARTFC MAC ECAC DIII

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Aiden Tomov JR-3 Swarthmore 4:18.66 5:31.09 10
2 Aidan Cantine JR-3 Swarthmore 4:20.26 3:54.24 8
3 Nathaniel Leighninger JR-3 Haverford 4:31.16 5:41.67 6
4 Joseph Cardie SR-4 Widener 4:31.24 4:23.11 5
5 Jeffrey Allen SR-4 Haverford 4:34.94 5:57.43 4
6 Noah McFoy SR-4 Widener 4:35.65 5:52.84 3
7 Sam Brody SO-2 Swarthmore 4:37.48 4:31.93 2
8 Ben Rosin FR-1 Swarthmore 4:40.08 3:46.87 1
9 Rowan Orlijan-Rhyne FR-1 Swarthmore 4:43.21 4:40.38 -
10 Harrison Kim SO-2 Swarthmore 4:44.11 3:41.61 -
11 Seamus Fraser FR-1 Haverford 4:45.95 4:05.92 -
12 Robert Mirabello FR-1 Swarthmore 4:46.02 4:34.58 -
13 Seamus Flannery JR-3 Haverford 4:46.43 6:00.91 -
14 Jay van Adrichem Boogaer FR-1 Swarthmore 4:47.68 4:24.67 -
15 Keyan Shayegan JR-3 Swarthmore 4:49.38 4:32.02 -
16 Andy Shute FR-1 Ursinus 4:49.55 5:06.93 -
17 Henry Wilt SO-2 Ursinus 4:51.66 4:54.58 -
18 William Harris SO-2 Haverford 4:55.22 6:14.93 -
19 Michael Pham FR-1 Swarthmore 4:57.84 5:36.56 -
20 Nick Scardigno JR-3 Haverford 5:01.43 4:55.41 -
21 Jay Whitesell SO-2 Haverford 5:03.66 5:52.25 -
22 Rowan Shigeno FR-1 Haverford 5:16.21 4:57.24 -
23 Keqing He SO-2 Haverford 5:41.61 5:41.61 -
  Kendall Praitis Hill JR-3 Swarthmore DNF DNF   
  Matt Katz SR-4 Haverford DNS DNS   
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aiden Tomov JR-3 Swarthmore 4:18.66 3:34.69 4:18.66 10
2 Aidan Cantine JR-3 Swarthmore 3:07.39 5:07.11 4:20.26 8
3 Nathaniel Leighninger JR-3 Haverford 3:36.93 3:42.36 4:31.16 6
4 Joseph Cardie SR-4 Widener 5:30.92 4:09.54 4:31.24 5
5 Jeffrey Allen SR-4 Haverford 4:29.45 4:23.95 4:34.94 4
6 Noah McFoy SR-4 Widener 4:05.33 3:18.47 4:35.65 3
7 Sam Brody SO-2 Swarthmore 4:26.38 3:25.34 4:37.48 2
14 Jay van Adrichem Boogaer FR-1 Swarthmore 4:16.04 5:02.07 4:47.68 -
  Kendall Praitis Hill JR-3 Swarthmore DNF DNF DNF   
  Matt Katz SR-4 Haverford DNS DNS DNS   
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ben Rosin FR-1 Swarthmore 5:44.50 3:21.66 3:44.07 4:40.08 3:41.27 1
9 Rowan Orlijan-Rhyne FR-1 Swarthmore 4:00.73 3:43.74 5:45.52 4:43.21 6:08.18 -
10 Harrison Kim SO-2 Swarthmore 6:09.35 4:12.86 3:21.72 4:44.11 3:50.13 -
12 Robert Mirabello FR-1 Swarthmore 6:08.97 4:37.44 4:23.14 4:46.02 5:51.81 -
15 Keyan Shayegan JR-3 Swarthmore 5:24.11 5:24.11 3:22.57 4:49.38 3:48.61 -
16 Andy Shute FR-1 Ursinus 3:48.75 4:29.29 4:35.08 4:49.55 5:50.36 -
19 Michael Pham FR-1 Swarthmore 4:16.15 4:04.23 4:22.10 4:57.84 4:10.19 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Seamus Fraser FR-1 Haverford 4:37.38 4:45.95 6:11.74 5:40.28 4:28.80 3:51.62 -
13 Seamus Flannery JR-3 Haverford 5:29.40 4:46.43 4:55.03 3:57.74 5:46.58 3:57.74 -
17 Henry Wilt SO-2 Ursinus 4:57.50 4:51.66 6:16.25 4:37.08 5:32.50 5:00.41 -
18 William Harris SO-2 Haverford 4:25.70 4:55.22 4:52.27 4:55.22 3:35.51 6:14.93 -
20 Nick Scardigno JR-3 Haverford 4:22.25 5:01.43 4:04.16 5:43.63 4:52.39 4:10.19 -
21 Jay Whitesell SO-2 Haverford 3:35.60 5:03.66 3:41.68 3:53.82 5:15.81 5:37.07 -
22 Rowan Shigeno FR-1 Haverford 5:09.89 5:16.21 6:28.94 4:31.94 5:03.57 4:06.65 -
23 Keqing He SO-2 Haverford 5:58.69 5:41.61 4:12.80 4:50.37 4:02.55 4:33.29 -