January 15, 2022
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Seth Ware
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Daunte O'Banion SO-2 Indiana Tech 1:21.90 1:29.28 10
2 Alex Vandor JR-3 Indiana Tech 1:22.52 1:26.65 8
3 Elihu Young JR-3 St. Francis (Ill.) 1:23.70 1:26.22 6
4 Tanner Sallee SO-2 Grace 1:24.69 1:17.92 5
5 Aubrey Smith FR-1 Lewis 1:25.60 1:05.06 4
6 Dillon Pottschmidt FR-1 Lewis 1:25.66 1:17.10 3
7 Andrew McDade SO-2 Marian (Ind.) 1:25.76 1:33.48 2
8 Owen Pittman FR-1 Marian (Ind.) 1:26.03 1:10.55 1
9 Maurice Macklin Jr. SR-4 Grace 1:26.60 1:15.35 -
10 Jordan Garlinger FR-1 Goshen 1:27.65 1:17.14 -
11 Connor Jackson FR-1 St. Francis (Ind.) 1:27.88 1:32.28 -
12 Kyle Liwanag SR-4 Marian (Ind.) 1:27.95 1:23.56 -
13 Kenneth Hammell FR-1 Marian (Ind.) 1:30.22 1:48.27 -
14 Mckai Vann SO-2 St. Francis (Ill.) 1:31.97 1:36.57 -
15 Dan Kibet SR-4 Goshen 1:32.44 1:15.80 -
16 Kye Barrett JR-3 Grace 1:32.61 1:14.09 -
17 Adam Montenegro FR-1 St. Francis (Ill.) 1:35.81 1:51.14 -
18 Tanner Pinks SO-2 Goshen 1:36.53 1:51.98 -
19 Aaron Yeakey FR-1 Goshen 1:36.86 1:13.62 -
  Remington Carpenter FR-1 St. Francis (Ind.) NT NT   
  Carlos Galvan FR-1 St. Xavier NT NT   
  Miles Gray FR-1 Indiana Tech NT NT   
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Mckai Vann SO-2 St. Francis (Ill.) 1:54.05 1:34.73 1:31.97 1:54.05 1:55.89 1:08.06 1:31.97 -
15 Dan Kibet SR-4 Goshen 1:13.03 1:31.52 1:32.44 1:18.58 1:26.90 1:08.41 1:05.64 -
18 Tanner Pinks SO-2 Goshen 1:14.33 1:47.15 1:36.53 1:14.33 1:48.12 1:42.33 1:51.98 -
19 Aaron Yeakey FR-1 Goshen 1:56.24 1:33.96 1:36.86 1:12.65 1:48.49 2:00.11 1:23.30 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Connor Jackson FR-1 St. Francis (Ind.) 1:27.88 1:40.19 1:48.98 -
13 Kenneth Hammell FR-1 Marian (Ind.) 1:30.22 1:41.05 1:16.69 -
16 Kye Barrett JR-3 Grace 1:32.61 1:41.88 1:09.46 -
17 Adam Montenegro FR-1 St. Francis (Ill.) 1:35.81 1:25.27 1:27.19 -
  Carlos Galvan FR-1 St. Xavier NT NT NT   
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Dillon Pottschmidt FR-1 Lewis 1:18.81 1:23.95 1:25.66 1:17.95 1:23.09 1:21.38 1:12.81 3
7 Andrew McDade SO-2 Marian (Ind.) 1:13.76 1:09.47 1:25.76 1:01.75 1:46.35 1:35.20 1:48.92 2
8 Owen Pittman FR-1 Marian (Ind.) 1:09.69 1:42.38 1:26.03 1:42.38 1:00.23 1:26.03 1:33.78 1
10 Jordan Garlinger FR-1 Goshen 1:03.99 1:41.68 1:27.65 1:03.99 1:16.26 1:15.38 1:28.53 -
  Remington Carpenter FR-1 St. Francis (Ind.) NT NT NT NT NT NT NT   
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Tanner Sallee SO-2 Grace 1:09.45 1:32.32 1:24.69 1:22.15 1:07.76 1:24.69 1:37.40 5
5 Aubrey Smith FR-1 Lewis 1:30.74 1:42.72 1:35.02 1:50.43 1:47.86 1:25.60 1:05.06 4
9 Maurice Macklin Jr. SR-4 Grace 1:30.93 1:10.15 1:44.79 1:23.14 1:37.00 1:26.60 1:41.33 -
12 Kyle Liwanag SR-4 Marian (Ind.) 1:52.58 1:07.73 1:17.40 1:30.59 1:09.48 1:27.95 1:35.87 -
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daunte O'Banion SO-2 Indiana Tech 1:21.90 10
2 Alex Vandor JR-3 Indiana Tech 1:22.52 8
3 Elihu Young JR-3 St. Francis (Ill.) 1:23.70 6
  Miles Gray FR-1 Indiana Tech NT