December 4, 2021
|
Ocean Breeze Athletic Complex (Banked) - Staten Island, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NEICAAA IC4A/ECAC ECAC DIII

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Olivia Schmitt SO-2 Columbia 3:10.70 2:54.95
2 Sierra Dinneen FR-1 Georgetown 2:51.56 2:55.06
3 Katherine Lee SO-2 Georgetown 2:23.19 2:56.77
4 Delaney Sanacore SR-4 Columbia 2:06.12 2:57.63
5 Katherine Bruno SR-4 St. John's 3:29.95 2:57.92
6 Grace Sparrow SO-2 Iona 2:39.15 3:02.93
7 Helen Connolly JR-3 Fordham 3:43.59 3:03.27
8 Cosmina Spiridon FR-1 Iona 3:44.02 3:03.62
9 Alex Rodman SR-4 Columbia 2:51.50 3:04.40
10 Cassandra Sturdevant SO-2 Sacred Heart 2:45.78 3:06.27
11 Jilli Jones JR-3 Fordham 2:53.24 3:06.28
12 Abigail Llach FR-1 Fordham 3:01.58 3:07.19
13 Olivia Lazarou SR-4 Iona 3:24.44 3:09.29
14 Megan Schneider FR-1 Sacred Heart 3:24.70 3:09.53
15 Sarah Mandelkow FR-1 Sacred Heart 3:57.98 3:10.38
16 Marin Bogulski FR-1 Fordham 3:32.66 3:11.58
17 Jenna D'Onofrio SO-2 St. John's 2:45.81 3:12.80
18 Jamie Gudyka FR-1 Iona 2:34.97 3:13.71
19 Nicola Scaglione SO-2 Manhattan 4:04.78 3:14.27
20 Kali Long FR-1 Columbia 2:38.30 3:15.43
21 Kate Sherman FR-1 Iona 3:33.06 3:15.46
22 Shayna Arrigo JR-3 Manhattan 4:03.94 3:18.32
23 Angelica Piccini JR-3 Fordham 3:32.68 3:18.76
24 Madeline Lay   Villanova Club Running 3:40.36 3:20.32
25 Gabriela Ortuno FR-1 LIU 2:23.87 3:25.52
26 Suhayla Johnson FR-1 Sacred Heart 2:50.57 3:28.01
27 Lauren Walker SR-4 Pratt Institute 4:01.78 3:28.43
28 Karina Romero SO-2 Molloy 2:30.29 3:28.73
29 Jacqueline Lage FR-1 Sacred Heart 3:37.40 3:33.13
30 Andrea Martino JR-3 Molloy 4:36.68 3:34.48
31 Maureen O'Callaghan SO-2 Molloy 4:39.19 3:34.76
32 Nykoya Barnes JR-3 St. Francis (N.Y.) 4:20.58 3:37.15
33 Christina Conte FR-1 Sacred Heart 3:52.18 3:43.25
34 Jonna Pierce FR-1 St. Francis (N.Y.) 3:30.32 3:43.74
35 Gabriela Dos Santos JR-3 Sacred Heart 3:32.95 3:44.15
36 Gabriella Testani FR-1 Pratt Institute 4:40.13 4:10.11
37 Chloe Funtleyder FR-1 Sacred Heart 5:27.82 4:12.17
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Olivia Schmitt SO-2 Columbia 2:54.95 2:23.46 2:46.21 2:11.22 2:04.22
2 Sierra Dinneen FR-1 Georgetown 2:55.06 3:45.83 3:21.32 2:51.56 2:41.06
3 Katherine Lee SO-2 Georgetown 2:56.77 3:25.06 3:35.66 2:19.65 2:33.79
4 Delaney Sanacore SR-4 Columbia 2:57.63 2:04.35 3:17.17 2:22.11 3:01.19
5 Katherine Bruno SR-4 St. John's 2:57.92 2:06.33 3:06.82 3:03.26 2:47.25
6 Grace Sparrow SO-2 Iona 3:02.93 2:51.96 2:35.49 2:50.13 2:46.47
9 Alex Rodman SR-4 Columbia 3:04.40 3:33.91 3:24.69 3:21.00 3:30.22
22 Shayna Arrigo JR-3 Manhattan 3:18.32 3:59.97 3:26.26 3:36.17 3:38.16
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Helen Connolly JR-3 Fordham 3:38.10 3:17.94 3:03.27
8 Cosmina Spiridon FR-1 Iona 3:58.71 3:20.15 3:03.62
10 Cassandra Sturdevant SO-2 Sacred Heart 2:56.96 2:12.26 3:06.27
11 Jilli Jones JR-3 Fordham 3:11.87 3:08.15 3:06.28
12 Abigail Llach FR-1 Fordham 3:57.74 3:53.99 3:07.19
13 Olivia Lazarou SR-4 Iona 3:33.90 2:50.37 3:09.29
14 Megan Schneider FR-1 Sacred Heart 3:49.34 3:05.74 3:09.53
15 Sarah Mandelkow FR-1 Sacred Heart 2:58.96 2:30.40 3:10.38
19 Nicola Scaglione SO-2 Manhattan 3:12.33 3:33.70 3:14.27
20 Kali Long FR-1 Columbia 4:06.25 2:57.85 3:15.43
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Marin Bogulski FR-1 Fordham 3:15.42 3:11.58 2:50.51 2:29.44 2:44.76 2:56.26
17 Jenna D'Onofrio SO-2 St. John's 2:30.39 3:12.80 3:59.08 2:16.89 4:10.64 3:34.01
18 Jamie Gudyka FR-1 Iona 4:09.89 3:13.71 3:48.58 4:09.89 3:27.27 2:44.66
21 Kate Sherman FR-1 Iona 4:02.37 3:15.46 4:06.28 3:15.46 2:40.28 3:46.74
23 Angelica Piccini JR-3 Fordham 3:38.64 3:18.76 2:25.10 2:52.93 3:20.75 2:19.14
24 Madeline Lay   Villanova Club Running 2:54.28 3:20.32 3:56.38 3:28.34 4:02.39 2:58.29
25 Gabriela Ortuno FR-1 LIU 3:37.86 3:25.52 2:44.42 2:23.87 3:27.58 4:04.57
26 Suhayla Johnson FR-1 Sacred Heart 4:11.70 3:28.01 4:22.10 3:30.09 2:54.73 2:56.81
29 Jacqueline Lage FR-1 Sacred Heart 3:11.82 3:33.13 3:20.35 3:22.48 3:09.69 3:39.53
31 Maureen O'Callaghan SO-2 Molloy 2:36.78 3:34.76 3:32.62 4:37.04 2:32.48 3:24.03
Women's 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
27 Lauren Walker SR-4 Pratt Institute 3:43.02 2:59.25 2:59.25 2:25.90 3:28.43
28 Karina Romero SO-2 Molloy 3:57.96 4:08.39 4:08.39 3:49.61 3:28.73
30 Andrea Martino JR-3 Molloy 4:13.09 3:47.35 4:06.66 4:28.10 3:34.48
32 Nykoya Barnes JR-3 St. Francis (N.Y.) 4:42.30 3:52.35 2:58.07 4:24.93 3:37.15
33 Christina Conte FR-1 Sacred Heart 4:45.76 4:32.37 3:18.70 2:56.37 3:43.25
34 Jonna Pierce FR-1 St. Francis (N.Y.) 3:48.22 4:15.07 3:30.32 4:21.78 3:43.74
35 Gabriela Dos Santos JR-3 Sacred Heart 3:19.50 3:08.29 4:37.95 2:57.08 3:44.15
36 Gabriella Testani FR-1 Pratt Institute 3:42.60 5:25.15 4:20.12 5:10.14 4:10.11
37 Chloe Funtleyder FR-1 Sacred Heart 3:19.22 3:52.00 3:59.57 5:00.09 4:12.17