December 3- 4, 2021
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Audrey Makope SR-4 St. Norbert 9.24 7.76 7.69
2 Rachel Castelli JR-3 Wis.-Oshkosh 8.95 8.06 7.02
3 Elizabeth Hren SO-2 Wis.-Oshkosh 6.48 8.09 9.95
4 Andrea Glaz FR-1 Wis.-Oshkosh 8.10 8.10 5.67
5 Sydney Zima SR-4 St. Norbert 8.04 8.12 10.15
6 Lexi Elegbede-Peer FR-1 Carroll (Wis.) 6.70 8.17 6.95
7 Emma Spalding JR-3 Ripon 7.77 8.18 6.22
8 Emelia Lichty SR-4 St. Norbert 9.99 8.32 10.65

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Taylor Pralle   Unattached 9.40 5.79 8.27 9.56 8.03 9.16 9.64
1 Audrey Makope SR-4 St. Norbert 7.40 7.56 7.02 5.85 7.79 7.64 5.85
2 Rachel Castelli JR-3 Wis.-Oshkosh 6.83 8.44 10.12 7.95 8.03 8.36 9.48
3 Andrea Glaz FR-1 Wis.-Oshkosh 9.13 6.31 7.11 9.30 8.08 7.84 8.57
4 Lexi Elegbede-Peer FR-1 Carroll (Wis.) 9.01 9.17 7.63 10.30 8.11 6.17 9.57
5 Sydney Zima SR-4 St. Norbert 9.49 8.44 9.09 7.47 8.11 8.60 8.36
6 Elizabeth Hren SO-2 Wis.-Oshkosh 7.80 9.59 8.37 6.26 8.12 5.77 9.34
7 Emelia Lichty SR-4 St. Norbert 10.23 9.74 5.98 7.20 8.18 6.96 6.22
8 Emma Spalding JR-3 Ripon 6.81 7.47 8.20 7.30 8.20 10.66 9.60
9 Kara Block SO-2 Ripon 9.98 7.32 10.23 8.73 8.31 6.82 9.06
10 Devin Hable FR-1 Wis.-Oshkosh 6.08 8.07 6.74 8.41 8.32 8.49 9.90
11 Amanda Starzynski JR-3 Wis.-Oshkosh 10.75 9.33 9.00 6.42 8.33 6.00 10.83
12 Addison Lund FR-1 St. Norbert 7.24 8.92 10.52 9.09 8.41 6.31 8.67
13 Nicole Makope FR-1 St. Norbert 9.19 7.25 10.63 9.78 8.43 9.02 8.18
14 Alex Wech FR-1 St. Norbert 7.26 10.30 8.53 7.68 8.44 9.46 7.18
15 Ellie Staehling FR-1 St. Norbert 6.29 7.91 9.44 9.95 8.50 9.78 6.46
16 Jessica Mueller JR-3 Carroll (Wis.) 8.45 6.99 8.45 8.62 8.62 10.09 9.57
17 Mackenzie Rabanus FR-1 Carroll (Wis.) 8.58 10.14 7.80 11.26 8.66 7.37 10.40
18 Kayla Murphy FR-1 Carroll (Wis.) 9.83 7.42 7.59 6.88 8.93 6.25 6.34
19 Alison Jaecks SR-4 Viterbo 6.97 10.45 11.08 9.56 8.93 7.06 9.11
20 Dinah Schmidt FR-1 Ripon 9.70 9.43 11.68 9.97 8.98 10.33 8.27
21 Michaela Jones FR-1 Edgewood 7.29 8.81 9.62 7.83 8.99 11.06 8.81
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Andrea Glaz FR-1 Wis.-Oshkosh 8.08
4 Lexi Elegbede-Peer FR-1 Carroll (Wis.) 8.11
7 Emelia Lichty SR-4 St. Norbert 8.18
9 Kara Block SO-2 Ripon 8.31
10 Devin Hable FR-1 Wis.-Oshkosh 8.32
11 Amanda Starzynski JR-3 Wis.-Oshkosh 8.33
14 Alex Wech FR-1 St. Norbert 8.44
20 Dinah Schmidt FR-1 Ripon 8.98
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Rachel Castelli JR-3 Wis.-Oshkosh 8.03 7.23 9.08
6 Elizabeth Hren SO-2 Wis.-Oshkosh 8.12 7.72 6.42
13 Nicole Makope FR-1 St. Norbert 8.43 8.60 10.12
16 Jessica Mueller JR-3 Carroll (Wis.) 8.62 6.21 9.06
17 Mackenzie Rabanus FR-1 Carroll (Wis.) 8.66 6.07 6.33
18 Kayla Murphy FR-1 Carroll (Wis.) 8.93 9.38 8.67
19 Alison Jaecks SR-4 Viterbo 8.93 7.59 11.26
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Taylor Pralle   Unattached 9.40 8.03 8.11 6.59
1 Audrey Makope SR-4 St. Norbert 8.11 7.79 9.82 9.35
5 Sydney Zima SR-4 St. Norbert 8.68 8.11 6.17 6.09
8 Emma Spalding JR-3 Ripon 7.30 8.20 7.88 6.48
12 Addison Lund FR-1 St. Norbert 7.32 8.41 10.26 7.74
15 Ellie Staehling FR-1 St. Norbert 10.88 8.50 10.63 9.35
21 Michaela Jones FR-1 Edgewood 10.79 8.99 8.01 7.47