April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 2:11.14 1:55.03 2:21.49 2:12.29 1:20.53 2:16.89 2:12.29 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:56.74 1:55.58 2:01.36 1:48.65 2:23.32 1:44.03 2:21.01 8
3 Alex Pena JR Sunlake 1:43.72 1:56.53 1:40.22 1:43.72 2:23.34 1:48.38 2:11.68 6
4 Vince Mwangi SR IMG Academy 1:28.54 1:58.05 2:12.22 2:33.47 2:12.22 1:23.82 1:52.15 5
5 Jackson Parker SR Montverde Academy 1:35.70 2:01.13 1:38.12 2:35.05 2:30.21 2:31.42 1:57.50 4
6 Joshua Bergers SR IMG Academy 1:57.56 2:02.45 2:19.60 1:26.94 2:23.27 2:23.27 1:47.76 3
7 Simeon Hayward JR IMG Academy 1:51.87 2:04.30 2:36.62 1:45.66 2:40.35 1:50.63 1:48.14 2
8 Max Moore SR Palm Harbor University 2:34.82 2:04.85 1:27.40 1:37.39 2:37.32 2:31.07 1:58.61 1
9 Tyrece Beckford JR Kathleen 2:36.62 2:05.29 1:31.47 1:57.78 2:09.05 1:40.24 2:11.56 -
10 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:25.58 2:05.50 2:05.50 2:25.58 2:33.11 2:31.86 1:51.70 -
11 Cody Smith SR Sunlake 2:11.81 2:05.53 1:47.96 1:27.88 2:08.04 1:29.13 2:19.34 -
12 Isaac Perez JR IMG Academy 1:41.99 2:05.91 2:27.32 2:08.43 2:05.91 2:23.54 1:43.25 -
13 Nathaniel Goetz SR Sarasota 1:30.71 2:05.98 1:59.69 1:53.39 1:33.23 2:33.70 1:37.01 -
14 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 2:13.60 2:06.03 1:28.22 2:07.29 2:09.81 2:19.90 1:50.91 -
15 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 2:08.68 2:06.15 2:27.60 1:51.02 2:27.60 2:33.91 2:18.77 -
16 Jack Penn SO Palm Harbor University 1:54.85 2:06.20 1:43.49 1:33.39 1:51.06 2:28.92 2:23.87 -
17 Alex den Boggende SO Braden River 1:44.84 2:06.31 1:53.68 1:38.53 1:57.47 2:13.89 2:34.10 -
18 David Landen SR IMG Academy 2:28.22 2:06.68 2:15.55 1:37.55 2:23.15 2:44.69 2:15.55 -
19 Enzo Diaz JR Mater Lakes 2:01.56 2:07.95 2:04.12 1:41.08 2:07.95 1:56.44 2:38.66 -
20 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:09.35 2:08.07 2:08.07 2:18.32 2:05.51 2:23.44 1:33.50 -
21 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:37.08 2:08.75 2:46.09 2:31.93 1:36.57 2:07.47 2:33.22 -
22 Keven Estael JR Kathleen 2:35.24 2:10.45 2:40.46 2:13.06 1:31.32 2:39.15 2:09.15 -
23 Sebastian Coraspe FR Mater Lakes 2:04.41 2:10.95 2:04.41 2:39.76 1:52.62 1:52.62 1:42.14 -
24 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 1:47.65 2:11.27 1:34.52 2:24.40 1:45.02 2:00.77 2:27.03 -
25 Justin Brown JR Braden River 1:41.12 2:11.32 1:55.57 1:38.49 2:12.64 2:31.02 2:06.07 -
26 Nicolas Nesmith SR Montverde Academy 1:59.06 2:12.28 1:40.54 2:09.64 2:06.99 1:55.09 1:59.06 -
27 Cooper Shaban SO Montverde Academy 2:43.86 2:13.22 2:11.89 1:50.58 1:46.58 2:13.22 1:42.58 -
28 Ryan Elfring JR Forest 2:25.88 2:13.83 2:28.56 2:01.79 2:00.45 1:36.36 2:52.64 -
29 Thomas Zamora Junior Landmark Christian 2:49.56 2:14.57 2:05.15 1:51.70 2:13.23 2:46.87 2:46.87 -
30 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 2:40.31 2:17.01 2:00.57 2:08.79 2:47.16 2:23.86 2:08.79 -
31 Brayden Przekwas JR Sarasota 2:32.60 2:17.47 2:39.47 2:07.85 1:51.35 2:27.10 1:52.73 -
32 Aston Staton JR Braden River 1:45.17 2:18.38 2:04.55 2:04.55 1:56.24 1:49.32 2:07.31 -
33 Sebastian Correa SR Bell Creek 1:55.58 2:19.25 1:41.66 2:42.93 1:59.76 2:19.25 1:43.05 -
34 Caden Smith Senior Landmark Christian 1:59.90 2:19.41 1:38.99 2:38.93 2:23.60 1:44.56 2:19.41 -
35 Jamal Taylor SR Lake Weir 2:14.20 2:19.79 2:12.80 1:43.45 1:53.23 2:29.58 2:50.55 -
36 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 2:22.19 2:20.78 1:52.63 2:01.07 2:08.11 1:42.77 2:15.15 -
37 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 2:09.10 2:21.86 1:43.56 2:51.65 3:00.17 2:30.38 2:09.10 -
38 Jacob Rothenbach SO Sarasota 2:52.96 2:22.94 1:58.64 3:05.83 2:32.95 2:00.07 3:04.40 -
39 Joaquin Arevalo JR Sunlake 2:13.71 2:23.77 2:13.71 1:56.46 2:51.09 1:42.08 1:50.71 -
40 Victor DeChiara 7 Out-of-Door 2:44.97 2:24.71 1:41.30 2:00.11 2:00.11 1:42.75 3:03.79 -
41 Jimar Barrett JR Forest 2:54.42 2:26.57 2:16.31 2:52.96 2:48.56 2:13.38 2:08.99 -
42 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 1:49.24 2:27.62 2:06.96 3:07.48 2:29.10 2:46.81 2:42.39 -
43 Ryan Wells SO Patel 1:49.79 2:34.63 3:21.02 2:43.91 2:34.63 2:02.16 2:25.36 -
44 Tanner Martin SO Sarasota 1:56.51 2:39.60 3:00.35 2:52.37 3:08.33 2:30.03 2:07.68 -
45 Richard Tucker JR Forest 2:00.05 2:42.22 1:55.18 2:30.87 1:58.42 2:56.82 2:43.85 -
46 Ryan Newton SO Patel 2:43.72 2:45.37 3:16.79 3:25.06 3:08.53 2:12.30 2:17.26 -
47 Mark Barre 7 Out-of-Door 2:10.97 2:52.33 2:33.38 2:38.55 2:33.38 2:45.44 3:30.25 -
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 1:55.03 2:16.89 1:29.73 10
2 Noah Chatman SR East Lake 1:55.58 1:46.34 1:45.18 8
3 Alex Pena JR Sunlake 1:56.53 1:23.91 2:23.34 6
4 Vince Mwangi SR IMG Academy 1:58.05 2:12.22 1:27.36 5
5 Jackson Parker SR Montverde Academy 2:01.13 1:49.02 2:10.82 4
6 Joshua Bergers SR IMG Academy 2:02.45 1:58.78 1:47.76 3
7 Simeon Hayward JR IMG Academy 2:04.30 2:26.68 1:41.93 2
8 Max Moore SR Palm Harbor University 2:04.85 1:41.13 1:38.64 1
11 Cody Smith SR Sunlake 2:05.53 2:10.56 2:14.32 -
24 Jeshua Osorio JR Mater Lakes 2:11.27 2:24.40 1:48.96 -
27 Cooper Shaban SO Montverde Academy 2:13.22 2:37.20 2:39.87 -
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Tyrece Beckford JR Kathleen 2:16.57 2:05.29 2:05.29 2:19.08 -
10 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 2:10.52 2:05.50 2:15.54 1:45.42 -
12 Isaac Perez JR IMG Academy 2:02.14 2:05.91 1:36.95 2:03.40 -
13 Nathaniel Goetz SR Sarasota 2:00.94 2:05.98 2:31.18 1:31.97 -
14 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 2:24.94 2:06.03 2:12.34 1:57.21 -
15 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 2:35.17 2:06.15 2:20.03 1:51.02 -
17 Alex den Boggende SO Braden River 1:30.95 2:06.31 2:15.16 1:32.21 -
18 David Landen SR IMG Academy 2:06.68 2:06.68 2:09.22 2:01.62 -
21 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:29.35 2:08.75 2:21.63 1:55.88 -
22 Keven Estael JR Kathleen 2:14.37 2:10.45 2:16.98 2:46.98 -
25 Justin Brown JR Braden River 1:31.93 2:11.32 2:46.78 2:44.15 -
26 Nicolas Nesmith SR Montverde Academy 2:08.32 2:12.28 2:49.32 2:28.16 -
28 Ryan Elfring JR Forest 2:32.57 2:13.83 2:01.79 1:35.02 -
30 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 2:58.12 2:17.01 2:56.75 2:19.75 -
34 Caden Smith Senior Landmark Christian 2:22.20 2:19.41 3:01.24 2:06.87 -
39 Joaquin Arevalo JR Sunlake 1:43.52 2:23.77 2:55.40 2:33.84 -
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Jack Penn SO Palm Harbor University 1:43.49 2:06.20 1:37.18 -
19 Enzo Diaz JR Mater Lakes 2:28.43 2:07.95 1:39.81 -
20 Chase Bissell FR New Smyrna Beach 2:00.39 2:08.07 1:36.06 -
32 Aston Staton JR Braden River 2:30.84 2:18.38 1:47.94 -
33 Sebastian Correa SR Bell Creek 2:40.14 2:19.25 2:15.08 -
35 Jamal Taylor SR Lake Weir 1:57.43 2:19.79 2:19.79 -
36 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 2:22.19 2:20.78 2:06.71 -
37 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 3:03.00 2:21.86 2:09.10 -
38 Jacob Rothenbach SO Sarasota 2:50.10 2:22.94 2:38.67 -
42 Maxwell Purvis 8 Bell Creek 2:29.10 2:27.62 1:46.29 -
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Sebastian Coraspe FR Mater Lakes 2:10.95 -
29 Thomas Zamora Junior Landmark Christian 2:14.57 -
31 Brayden Przekwas JR Sarasota 2:17.47 -
40 Victor DeChiara 7 Out-of-Door 2:24.71 -
41 Jimar Barrett JR Forest 2:26.57 -
43 Ryan Wells SO Patel 2:34.63 -
44 Tanner Martin SO Sarasota 2:39.60 -
45 Richard Tucker JR Forest 2:42.22 -
46 Ryan Newton SO Patel 2:45.37 -
47 Mark Barre 7 Out-of-Door 2:52.33 -